Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

de vanzare v-strom impecabil (cu de toate ) 4000 eur , asa spre satisfactia domnului profesor


» Post actualizat in 24 Oct 2014 14:09

Are cineva o parere de impartit vis a vis de Mitas E09 Dakar :)

foarte bun pe off / bun pe on doar pe uscat / pe ploaie e patinaj artistic /

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

de vanzare v-strom impecabil (cu de toate ) 4000 eur , asa spre satisfactia domnului profesor

» Post actualizat in 24 Oct 2014 14:09

foarte bun pe off / bun pe on doar pe uscat / pe ploaie e patinaj artistic /

Ratacite-s oile tale , doamne . . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vând şi eu una bucată Africa Twin '98 cu crashbar HD Adventure, coburi HD de 50L, topcase Maxia III, proiectoare, şa modificată, tobă uşoară cu silencer şi alte briz-briz-uri. 3600€

 

Era să uit o modificare : are scut ALUMINIU !!!

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit o solutie de compromis:

am dat jos carenele ....am pus rezervor de TA -- si acum nu mai stau cu grija.

O pot readuce la starea originala in mai putin de 3 ore si in acelasi timp ma pot bucura de ea si in teren -- solutia merge doar daca ai "AT de care trebe' "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit o solutie de compromis:

am dat jos carenele ....am pus rezervor de TA -- si acum nu mai stau cu grija.

O pot readuce la starea originala in mai putin de 3 ore si in acelasi timp ma pot bucura de ea si in teren -- solutia merge doar daca ai "AT de care trebe' "

Eu fac de obicei ture lungi, in care duc cu mine cam tot ce am nevoie, mi-s ca autobuzu'

 

 

Dar sa "prepusunem" ca fac ca tine:

Deci iau cu mine rezervorul de transalp, fac doo zile pana la Valeni, ajuns acolo da-i si munceste sa modific mobra, fac 60-70 km offroad, apoi iar munca de restaurare a mobrei...

No, thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu....gresit...bagi rezervorul original la naftalina....dai jos parbrizul..carenele si pleci asa...

si o mai pui la loc doar cand vrei sa iti demonstrezi tie ca ai motociclceta frumoasa sau atunci cand ai sa o vinzi...daca.

Ai sa vezi ca dupa o vreme parca iti place mai mult asa urata cum e!

 

PS: Cristi momentan nu am nici carenele dp codita puse--- asa ca nu o pun acum aici ca ma fac de ras :)) ha ha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu....gresit...bagi rezervorul original la naftalina....dai jos parbrizul..carenele si pleci asa...

Asa o fi

Dar prefer sa apelez la banala bicicleta

Ofera senzatii mai tari, cu costuri minime, fara sa dau jos carenele

Iar la vara, cu banii economisiti, fac ture si mai lungi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu as avea treaba cu vremea, numa' cu gumele si cu carenele

Gumele sunt de asfalt si carenele-s scumpe :D

Eu am pace de vre-o doi ani de cand m-am facut si cu honda mica "domi" folosita exclusiv cu gume cross. Si la aia i-am pus bari si in fata si in spate, dar ii atat de usoara ca n-am reusit sa le zgarii macar pana acum. Africana o folosesc de atunci exclusiv in soft enduro cu gume mixte ca sa nu-mi refuz mai nimic. Si unde imi refuz ma bag cu domi. Dar domi e jucarie, tot regina africa rules!

 

Ma bucur sa va anunt ca de fapt membranele aftermarket pentru rd04 tin peste 50 mii. Dupa o luna de umblat cu o membrana sparta mi-au venit cele noi si am desfacut. Surpriza, membranele sunt ok, la una dintre ele a cedat insa adezivul si scapa vacumul pe acolo. Ca feedback recomand ca la o eventuala inlocuire sa puneti adeziv din belsug atat pe gulerul de cauciuc al membranei, cat si dedesupt sa se lipeasca si de inelul de plastic inferior ramas.

 

Tura de weekendul tocmai trecut prin Apuseni, la capabilitatile africanei si mai ales ale gumei k60 scout: /index.php?/topic/555830-memento-darius-ghemes/?p=3865270

 

Scout-ul tine foarte mult, fac cam 25 mii cu o guma, dar in a doua parte a vietii, cand banda centrala devine continua, accesul se limiteaza la strasse si soft enduro. La anul trec din nou la metoda schimbarii rotilor si bag pentru off ceva mai aspru, sahara 3. Asta insa are randamentul si din pacate si durabilitatea limitata a vechiului heidenau.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dom' injiner, şi eu am cochetat cu ideea unui Dominator sau a unui XT, dar până la urmă m-am decis asupra... bicicletei

La ce serviciu am, era cazul să mişc fesele

Aşa că Africana rămâne pentru marea mea pasiune, turele lungi

Pentru ture de o zi prefer să pedalez 4-5 ore, tot pe dealuri ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Korben, eu personal nu pot decat sa te privesc cu admiratie pt devotament!...mare om mare caracter. La Craiova pt 4 5 potentiale de dat la pedala...se trage in medie 30 45min de gaz la RD03.

La 07 durata poate fi diferite in intervalul 45 - 80 -- Mihutz poate confirma :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca e prototiptilul lui Cristi :)

Unde naiba au gasit astia atata noroi?

 

Sunt multe gauri libere pe cadru, deci clar produsul final e mai incarcat

Pe mine nu m-a dezamagit de loc, pastreaza bine stilul africanei, chiar si filtrul de aer e tot ca la RD07

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca e prototiptilul lui Cristi :)

 

Nu chiar. Al meu e mai tare, pe langa noroi are si rugina :)

Totul, ok, dar cand vad motorul ala cu doi in linie.... na... nu e pe gustul meu.

 

In alta pordine de idei, Parca nu vad sa scrie Africa Twin niciunde. In schimb apare un nume ce pare-se ca va deveni brand "True Adventure". Oare asta sa-i fie numele comercial?

 

https://www.youtube.com/watch?v=M-gXpyjwGgg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...