Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Ia legatura cu baietii din Radauti, vezi ce pret iti dau ei. Pe mine ma bate un gand sa trec inapoi la stoc,dar e doar un gand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ia legatura cu baietii din Radauti, vezi ce pret iti dau ei. Pe mine ma bate un gand sa trec inapoi la stoc,dar e doar un gand.

 

Stoc is the best :)

Ce-i drept, am pacatuit si eu, am pus inaltatoare de ghidon de 35 mm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu muuulti ani, frecam menta pe langa dom profesor si indrugam ce si cum cu modificatul afrikanelor , fara succes. Dupa cativa ani izbucneste si la noi moda, proptitilelor , ca acuma lumea sa devina si mai conservatoare. Stock is best.

Domnilor, cred ca imbatranim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La AT nu exista setare corecta pentru asfalt sau pentru offroad, eventual setare standard, apoi minim si maxim

Cristi a mai pus o data linkul catre tanga-moteurs, pun si eu direct linkul catre manual

http://service.tanga-moteurs.ro/data/Honda%20XL650V_XRV750%20Transalp%20Service%20Manual%28haynes%29.pdf

Vezi la pagina 159

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia legatura cu baietii din Radauti, vezi ce pret iti dau ei. Pe mine ma bate un gand sa trec inapoi la stoc,dar e doar un gand.

 

Eu unul, am oarecare retineri fata de carenele facute de el/ei.

 

Arthur, daca iti place sa mesteresti, cu un pic de efort poti face un "parbriz" din fibra de sticla care sa vina mai drept si sa fie mai inalt. Apoi il vopsesti alb si gata, ai un look de rally raid cu masca si farurile originale. Pentru spate, treci pe la mine sa iti arat o aripa AQ ;-)

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi,nu sunt finisate pe interior,intr-adevar,dar sunt destul de ok din ce vad eu pana acum (cu tot cu tranta de pe bordura de anul trecut); a in cel mai rau caz s-au ciobit usor,iar crapaturile sunt doar de suprafata. Vantul se simte MULT mai tare pe ele,dar asta e pretul pe care-l platesti sa nu mai arate la fel de batrana Africana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AQ-urile, Boano-urile, etc.... mie imi par ca au un look de BMW/KTM din anii 90 - 2000+; nicidecum nu seamana cu Hondele care castigau Paris-Dakar in anii 80. E ca si cum as pune unui Simson carene 2015 de Paris-Dakar sau Moto GP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi,nu sunt finisate pe interior,intr-adevar,dar sunt destul de ok din ce vad eu pana acum (cu tot cu tranta de pe bordura de anul trecut); a in cel mai rau caz s-au ciobit usor,iar crapaturile sunt doar de suprafata. Vantul se simte MULT mai tare pe ele,dar asta e pretul pe care-l platesti sa nu mai arate la fel de batrana Africana.

 

Nu e vorba de interior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul, am oarecare retineri fata de carenele facute de el/ei.

 

Arthur, daca iti place sa mesteresti, cu un pic de efort poti face un "parbriz" din fibra de sticla care sa vina mai drept si sa fie mai inalt. Apoi il vopsesti alb si gata, ai un look de rally raid cu masca si farurile originale. Pentru spate, treci pe la mine sa iti arat o aripa AQ ;-)

Ptr 04 ? :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa faci o poza daca treci pe la el ca sunt curios (nu-mi place de nicio culoare popoul la RD04)

Daca trec pe la el iti fac poza cu toata mobra ..... mea :)

:crack:

Editat de 5129114
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mai am de montat proiectoarele (mi-a fost cam lene...) si nu stiu pe unde naiba sa le montez:

1 - mai dau niste gauri in carena si le montez undeva in prizele laterale de aer (cele mari,ovale)

2 - sub faruri, intre jambe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am 10w in furca de transalp si mi se pare tare, prea tare. un 7,5 ar fi okey. la afrikana rd04 parca am emrs pe varianta 5w si mi s-a parut moale rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e moale, pui distantiere in capetele arcurilor si/sau pompezi niste aer in ventile. Dar tot ulei 5W pui....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RD03/RD04

Single: 2.0 fata, 2.0 spate (bari)

Cu pasager: 2.0 fata, 2.25 spate (bari)

 

RD07/A

Single: 2.0 fata, 2.0 spate (bari)

Cu pasager: 2.0 fata, 2.50 spate (bari)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze daca s-a mai doscutat dar eu am cautat pe forum si nu am gasit, imi poate spune cineva ce presiune ar trebui sa am in pneuri. Pneurile sunt heidenau k60

Multumesc

 

Ai cautat pe xrv.ro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost sa imi verific presiunea in pneuri , aveam 0,5 fata, 0,7 spate si cel de la vulcanizare m-a intrebat ce presiune sa bage, nu am zis 2 bari fata 2,2 spate dar nu eram sigur daca e bine

» Post actualizat in 22 May 2015 14:31

Korben nu am cautat numai pe motociclism.ro pt ca nu mai stiu parola de la xrv.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...