Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

De la intalnirea de la Nadrag 2011 mai am ramase cateva tricouri. Marimile disponibile sunt:

- M de dama - 2buc

- S de dama - 1 buc

- XS de dama - 1 buc

- XXL de barbati - 4 buc

- Xl de barbati - 2 buc

- L de barbati 2 buc

- M de barbati 1 buc

 

De la intalnirea de la Nadrag 2010 mai am ramase 3 tricouri XL barbatesti.

 

Daca sunt doritori, va rog PM.

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai am si eu tricouri cu Lacul Vulturilor 2010, si ceva stickere. O sa le iau la intrunire, in caz ca mai sunt amatori. Inca nu stiu exact ce marimi sunt, dar le face Roxy un inventar si o sa pun lista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Dat fiind ca Valeniul e cam aproape de Brasov, vineri ridic ancora pe la 5 dimineata cu directia Bacau, Vaslui, Husi, Albita, Chisinau...pauza de o cafea,retur pri Galati, Focsani, Rm. Valcea, Buzau, Valenii de Munte. Daca cineva e interesat de tura...e loc :-)

Sunt cam 1000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Dat fiind ca Valeniul e cam aproape de Brasov, vineri ridic ancora pe la 5 dimineata cu directia Bacau, Vaslui, Husi, Albita, Chisinau...pauza de o cafea,retur pri Galati, Focsani, Rm. Valcea, Buzau, Valenii de Munte. Daca cineva e interesat de tura...e loc :-)

Sunt cam 1000km.

de la focsani la rm valcea este ceva de mers :cheers: poate ai vrut sa zici rm sarat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Dat fiind ca Valeniul e cam aproape de Brasov, vineri ridic ancora pe la 5 dimineata cu directia Bacau, Vaslui, Husi, Albita, Chisinau...pauza de o cafea,retur pri Galati, Focsani, Rm. Valcea, Buzau, Valenii de Munte. Daca cineva e interesat de tura...e loc :-)

Sunt cam 1000km.

daca se respecta programul piatra-neamtul se uneste cu vasluiul vineri in jur de ora 17 la bacau...numai ca traseul e prin onesti brasov....din cate tin eu miunte...suntem cam dezoraganizati asa :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bantuiam pe net si am gasit asta:

 

The basic consumables are shared with other models – here’s a few of them:

 

• The front sprocket (23801-MN8-000) is a shared part with the Honda VT600 Shadow

 

• Both throttle cables (17910-MM9-000 and 17920-MM9-000) are shared with the Honda XL600V Transalp

 

• Steering Bearings (91015-425-832) are shared with the Honda XL600V Transalp, XR200R, XR250R, XR400R, XR600R, XR650R, CR125R, CR250R, CR500R, CR80R, and CR85

 

• Front Brake Disc (45351-MS8-010) is shared with the 1989/90 Honda CBR1000F

 

• Front wheel bearings (96140-6202010) shared with the Honda XL600V Transalp, XR200R, XR250R, XR600R

 

• Alternative front wheel bearings (96150-6202010) are also showing as being shared with a range of Honda ATVs – TRX250, TRX300, TRX400,

 

• Rear wheel bearings (96140-6204010) shared with the Honda XL600V Transalp, XR250R, XR600R, XR650R

 

• Alternative rear wheel bearings (96150-6204010) shared with the Honda XL600V Transalp, and CB450S

 

• Suspension knuckle needle bearings (91079-KA3-831) are shared with the Honda XL600V Transalp, XR200R, CR125R, and CR250R

 

• Oil Filter (15410-MM9-003) Honda VFR750F, VT600C, Transalp XL600V, Nighthawk CB750, CB1000F, CBR600F, ST1100

 

• Air Filter (17230-MM9-000) shared with the Honda XL600V Transalp

 

poate foloseste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare cam lung traseul ala de 1000 de km... Si intalnirea nu e la Valeni, ci la Basca Chiojdului, adica ai destul de mers de la Valenii de Munte, inclusiv o portiune de off-road, cu 2 treceri prin rau. Eu zic sa te hotarasti, si sa mergi cu gaska lui 10 Ursi si Petrush, pentru ca ei fac de fiecare data mai multi kilometrii decat planuiesc. Pentru ei trebuie sa facem marcaj fosforescent, sa se vada si noaptea. (Aveti grija sa nu faceti vineri noaptea traseul de sambata, ca va lasam la camping) Nu spun ca nu poti sa faci 1000 de kilometrii, dar sigur nu ai sanse sa ajungi vineri seara la tabara daca faci traseul asta. Mai ales ca o sa te mai si opresti pe traseu, ca nu poti sa mergi non stop. Presupunand ca mergi constant cu 100 de km/h, faci 1000 de km in 10 ore. Pune si pauzele de alimentare, si adauga si faptul ca nu o sa poti sa scoti o medie de 100 de km/h, pentru ca ai localitati multe pe traseu, si eu zic ca daca vrei sa faci traseul asta trebuie sa pleci cu o zi mai devreme. Iar sambata nu o sa mai poti merge nicaieri din cauza durerilor de fund.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare cam lung traseul ala de 1000 de km... Si intalnirea nu e la Valeni, ci la Basca Chiojdului, adica ai destul de mers de la Valenii de Munte, inclusiv o portiune de off-road, cu 2 treceri prin rau. Eu zic sa te hotarasti, si sa mergi cu gaska lui 10 Ursi si Petrush, pentru ca ei fac de fiecare data mai multi kilometrii decat planuiesc. Pentru ei trebuie sa facem marcaj fosforescent, sa se vada si noaptea. (Aveti grija sa nu faceti vineri noaptea traseul de sambata, ca va lasam la camping) Nu spun ca nu poti sa faci 1000 de kilometrii, dar sigur nu ai sanse sa ajungi vineri seara la tabara daca faci traseul asta. Mai ales ca o sa te mai si opresti pe traseu, ca nu poti sa mergi non stop. Presupunand ca mergi constant cu 100 de km/h, faci 1000 de km in 10 ore. Pune si pauzele de alimentare, si adauga si faptul ca nu o sa poti sa scoti o medie de 100 de km/h, pentru ca ai localitati multe pe traseu, si eu zic ca daca vrei sa faci traseul asta trebuie sa pleci cu o zi mai devreme. Iar sambata nu o sa mai poti merge nicaieri din cauza durerilor de fund.

 

 

hopaaaa, pai acum zici de treceri prin rau ? eu vin poet ca mi-am vandut tot echipamentul de enduro...

 

deci ce rau zici ? imi iau pantaloni scurti sau slipi cu mine ?

 

alte surprize ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit. ia si silpul ca poate facem baie la cascada. apa nu e adanca pe unde trebuie sa trecem, deci nu o a fie probleme. si nici nu facem traseul de anul trecut, unde erau vreo 2 treceri prin apa mai serioase, unde cativa au facut baie cu tot cu motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare cam lung traseul ala de 1000 de km... Si intalnirea nu e la Valeni, ci la Basca Chiojdului, adica ai destul de mers de la Valenii de Munte, inclusiv o portiune de off-road, cu 2 treceri prin rau. Eu zic sa te hotarasti, si sa mergi cu gaska lui 10 Ursi si Petrush, pentru ca ei fac de fiecare data mai multi kilometrii decat planuiesc. Pentru ei trebuie sa facem marcaj fosforescent, sa se vada si noaptea. (Aveti grija sa nu faceti vineri noaptea traseul de sambata, ca va lasam la camping) Nu spun ca nu poti sa faci 1000 de kilometrii, dar sigur nu ai sanse sa ajungi vineri seara la tabara daca faci traseul asta. Mai ales ca o sa te mai si opresti pe traseu, ca nu poti sa mergi non stop. Presupunand ca mergi constant cu 100 de km/h, faci 1000 de km in 10 ore. Pune si pauzele de alimentare, si adauga si faptul ca nu o sa poti sa scoti o medie de 100 de km/h, pentru ca ai localitati multe pe traseu, si eu zic ca daca vrei sa faci traseul asta trebuie sa pleci cu o zi mai devreme. Iar sambata nu o sa mai poti merge nicaieri din cauza durerilor de fund.

 

Intr-adevar sunt ceva km, am facut traseul pe gps si imi da cam 850km reali dar nu pot baga mana in foc ca nu ma ratacesc prin Moldova si ajung si pe la Odesa :-). Daca plec din Brasov pe la 5 dimineata, eu zic ca ma incadrez cu sosirea pe la 10 seara la intrunire. Vad ca Piatra Neamt se mufeaza cu Vasluiul si vin spre Brasov...deci as avea doar 100km pana la Basca Chiojdului.

Azi am bagat vreo 500km: Brasov, Sinaia, Ploiesti, Targoviste, Moroeni, Padina, Babele, Piatra Arsa, Cota 2000(bucegi) Sinaia si acasa. Vreo 150 au fost off-road adica sosesle super mega proaste si drum forestier. Tempoul a fost relaxant adica n-am mers mai tare de 100km/h. pt ca am avut dupa mine un amic cu Yamaha XT care e incepator la mersul pe doua roti.Timpul e irelevant deoarece ne-am oprit pt poze si haleala...

Cred ca din fata casei mele, din Lunca Calnicului pana in Chisinau(420km) nu fac mai mult de 6 ore in conditii normale de traversare a Prutului ;-). La intoarcere drumul e mai usor, mai drept si mai de calitate.Eu sper sa ma incadrez in timp.

Ceea ce ma cam baga in ceata e faza cu traversatul de doua ori a raului. Unde? E marcat cumva? Daca sunt in zona dar nu gasesc campingul, e semnal gsm? Poate tre' sa apelez la o calauza locala:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam pe la ce ora ar trebui sa fim la tine in asa fel incit sa ajungem la locatie pe timp de zi, sa punem si corturile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, firar sa fie! am cam incercat de toate, ba chiar am si simulat o cearta cu soata, poate poate fac cumva sa vin si eu la intalnire! nu fu sa fie, anu trecut n-am avut incerdere in moba...anu asta tre sa merg in concediu.uoofff

de ciuda m-am pus sa mesteres la afrikana! nu m-a iesit decat toba...asa ca sa ma laud:

dsc00013wd.th.jpg

dsc00016tl.th.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=3A-qKk7RJJs

si acuma la lucruri serioase! pove lunga zisa scurt, VAND rack-uri marca hepco and becker pt rd04/ (03,cred) la mana a doua cu piesele in U refacute(owneru le-a taiat si sudat la o latime mai mica pen ca umbla fara carene) dupa secificatiile originale(ba chiar mai solide la ce teava am folosit), suruburi , seibi si piulite aftermarket, piesa a treia facuta din inox, tot ansamblul sablat si vopsit electrostatic -la pretul de 200ron fara plata taxelor postale. atat m-am agitat sa le fac dupa original ca le-am facut prea bine si acuma cu toba cea noua nu le pot monta si nu mai am chef sa modific ca m-am enervat nervos

dsc00023blx.th.jpg

dsc00024w.th.jpg

originalul si montaju aici http://www.xrv.org.uk/forums/africa-twin/31413-honda-pannier-frames-gert-lush-rd04-lots-pics.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vanat-o pe ebay.co.uk! a fost la mare cautare prin 2007 -08 la englezoi si comunitatea de acolo e tare multumita ! http://www.ebay.co.uk/itm/AFRICA-TWIN-HONDA-Venom-PLUS-stainless-Sports-Can-/350485084058?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item519a89f79a

ps: mama da grea mai e toba originala!

Editat de raoulserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca doreste cineva sa cumpere acaretele din imagine, rog PM.

nu stiu cat costa dar se prezinta in stare f buna cu tot cu suporti GIVI pt AT

se accepta si schimburi cu diverse pt AT/ consumabile etc.

post-54569-0-77733500-1313522341_thumb.jpg

Editat de kyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca doreste cineva sa cumpere acaretele din imagine, rog PM.

nu stiu cat costa dar se prezinta in stare f buna cu tot cu suporti GIVI pt AT

se accepta si schimburi cu diverse pt AT/ consumabile etc.

 

Pune niste preturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine sa ajungeti cat mai devreme, dar oricum o sa plecam pe rand, astfel incat sa ii recuperam pe toti. Pe traseu nu prea e semnal gsm, iar la camping nu era deloc anul trecut. Dar o sa lasam un telefon in zona de semnal, si trecem din cand in cand sa verificam. Asa ca daca aveti probleme dati un mesaj ca sa stim despre ce e vorba si va sunam. In principiu o sa il verificam din 15 in 15 minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine sa ajungeti cat mai devreme, dar oricum o sa plecam pe rand, astfel incat sa ii recuperam pe toti. Pe traseu nu prea e semnal gsm, iar la camping nu era deloc anul trecut. Dar o sa lasam un telefon in zona de semnal, si trecem din cand in cand sa verificam. Asa ca daca aveti probleme dati un mesaj ca sa stim despre ce e vorba si va sunam. In principiu o sa il verificam din 15 in 15 minute.

 

Ok, e o idee faina dar tre' sa ne spui nr respectivului mobil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...