Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca sa vedeti ca motocicletele noastre sunt bune...in special sa va uitati pe la min 14.

numa bine

 

 

:))))) buna parodie! am vazut un "review" cu acelasi tip dar era cu varadero, a coborat aceleasi trepte si nu a dat cu burta, desi varadero e mai joasa si mai vaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect !

 

Acum am înțeles la ce foloseÂşte acel plastic de pe rezervor Âşi care-i cel mai mare atuu al motocicletei.

 

Una peste alta, mai în glumă mai în serios ( din partea prezentatorului ) mi-a plăcut review-ul, aÂşa ar trebui testate mobrele ce se vreau enduro-touring, cu pumnii. Că nu au hămălit-o pe offroad, aia-i din lipsa unui pilot bun, dar dpdv al prezentării, a căpăcit-o bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 treburi am de spus referitor la modificarea ta. Nu poti regla farurile pe inaltime, si ceea ce e si mai nasol, sticla dispersoare e orientata aiurea, si nu o sa ai lumina cum trebuie, si o sa ii si orbesti serios pe cei cu care o sa te intalnesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 treburi am de spus referitor la modificarea ta. Nu poti regla farurile pe inaltime, si ceea ce e si mai nasol, sticla dispersoare e orientata aiurea, si nu o sa ai lumina cum trebuie, si o sa ii si orbesti serios pe cei cu care o sa te intalnesti.

 

Ai dreptate, o sa modific sa fie bine. Asta era prima varianta, cu tabla de 2, trebe sa pun de 4 la prinderea farurilor, trepideaza.

 

 

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,cred ca merge sigur varianta lui Sebi.... multi soricei :laugh:

un sfat: numai radeti de soriceii lui sebi! ....si eu am ras candva de asta si intr-o excursie la bucuresti contra cronometru , pe off road ... vibratiiii, mi-a cazut fata toata.... asa ca mi-au umplut-o baietii de soricei. Bai si mi-a zis soatza sa am grija la capusee si m-am umplut de soricei :-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa pui niste poze cu modul in care ai facut montajul. Eu am postat ce kilometraj astept...poate ar fii ideal sa iti cauti si tu ceva asemanator....afisaza multe info...si nu e nici scump.

 

 

Tu ai comandat magneti dintraia?!

 

Ca am vazut ca iti faceai probleme cu montajul kilometrajului. Intai si intai da cu magnetul prin dreptul cititorului si verifica distanta la care il 'citeste'. Functie de asta vezi unde il fixezi. Eu lipisem pe discul de frana (partea nefolosita, logic) 2. Merge lipit cu orice, eu personal am lipit cu ... prenandez si a tinut. Nu am folosit insa prea mult jucaria respectiva sa stiu cum tine si in timp, insa solutia colegului cu poxipol e cat se poate de buna/rezistenta/estetica.

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

O sa postez mai multe poze cand termin. Deocamdata astea:

 

 

Adi

intareste cat se poate de bn ... ideea este sa fie cat mai usor ansamblu din fata, eu am pus derulator trip.ul (hartie in derulator, cantareste si aia, si m,am trezit ca dadea din cap kkatelusii aia de la luneta masinilor. a cedat cadrul......cauta cum au facut si altii...

post-52823-0-35069900-1337875586_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

countdown timer: 6 days untill The Africa Twin Meeting 2012 at Nadrag-City

weather.com si alte site-uri zic cum ca o sa ploua insa observatiile mele din aceste 3 zile zic ca nu le prea au cu prognoza. trebuia sa fie furtuna cu fulgere la Timisoara insa doar usor innorat.

si in alta ordine de idei: AUCH!

549831474nwcpal1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

countdown timer: 6 days untill The Africa Twin Meeting 2012 at Nadrag-City

 

Strigam catalogul! Trebuie sa stim cate persoane vin ca sa stim cata carne cumparam. Meniu: vineri seara - face Tibor gulas cu fasole si afumatura. Sambata seara - gratare din ceafa de porc (cea mai buna leguma).

 

Deci:

1. CSTELIA + nevasta + copil

2. ZOLI

3. BORCO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. CSTELIA + nevasta + copil

2. ZOLI

3. BORCO

4. Raoul + sotioara

5. Rul..eu vreua numai jar ...vin cu carnea de acasa(tin regim alimentar)!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si eu vin. cip a ramas undeva prin budva. eu sunt acum in Bosnia. treceti-ma si pe mine la cina cea de taina de vineri :-)

Sa vii sanatos .. cu povesti si foto!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Cstelia "gratare din ceafa de porc (cea mai buna leguma)."

 

Ce este un vegetarian?

 

Este unul care mananca mancarii mele mancarea.

 

Africanu

...sau:Daca iubiti animalele..de ce le mancati mancarea!!!?? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. CSTELIA + nevasta + copil

2. ZOLI

3. BORCO

4. Raoul + sotioara

5. Rul..eu vreua numai jar ...vin cu carnea de acasa(tin regim alimentar)!!

6. Mihut

 

Pai si Cip nu vine? Ramane la Budva? Tu esti singur sau cu insotitor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, va rog sa precizati si numarul mancatorilor, nu de altceva, dar trebuie sa stiu din ce cat cumpar. Bineinteles ca va fi mancare din belsug, dar nu vreau nici sa facem portie tripla si sa coste aiurea, nici sa nu ajunga.

Apropo de vegetarieni... FASOLEA NU ESTE CARNE!!! Lasati carnea si afumaturile in fundul ceaunului daca vreti, ca ne sacrificam noi restul...

 

PS. VEGETARIAN = vechi cuvant americo-indian, semnificatia ei fiind vanator nepriceput

 

:haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. CSTELIA + nevasta + copil

2. ZOLI

3. BORCO

4. Raoul + sotioara

5. Rul..eu vreua numai jar ...vin cu carnea de acasa(tin regim alimentar)!!

6. Mihut

7. Neagu (mananc orice)

 

]

 

Boiere la ce traseu te-ai gandit spre Nadrag?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare : merge cineva la nadrag la meeting pe langa timis (raul timis.)? eu cu niste preteni care vrem sa mergem plecam vineri cel tarziu la 19:00 lucram pana la 17:00 de aia nu putem mai repede , si avem cauciucuri de cross pe mobre si vrem sa merem pe langa timis de exemplu, ceva sfaturi ? a fost cineva la plimbare pe un traseu de genu pana la nadrag ?

Editat de Aragon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare : merge cineva la nadrag la meeting pe langa timis (raul timis.)? eu cu niste preteni care vrem sa mergem plecam vineri cel tarziu la 19:00 lucram pana la 17:00 de aia nu putem mai repede , si avem cauciucuri de cross pe mobre si vrem sa merem pe langa timis de exemplu, ceva sfaturi ? a fost cineva la plimbare pe un traseu de genu pana la nadrag ?

 

 

Drumul pe lanaga Timis iti va lua o vesnicie. Am incercat eu mai de mult si am abandonat pentru ca dupa vreo 4 ore nu ajunsesem la Lugoj. Pana la Nadrag nu se tocesc crampoanele. In 2010 am mers din Timisoara pana la Valeni pe crampoane :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...