Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu stiu ca trebuie sa ai o anumita distanta (variabila) de la centrul rotii pt locul in care fixezi magnetul in functie de diametrul rotii sau este fixa si introduci in "computer" datele roti...de aceea eu cred ca magnetul o sa-ti vina prins ca la biciclete undeva pe una dintre spite!!

 

Eu zic sa iei in considerare ce a spus amicul meu Raul, are mare dreptate! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel vechi dupa ce l am desfacut am vauzut ca avea 12V pe alimentarea de la microprocesor!...Crezi ca mai poate fii facut?

 

http://www.okazii.ro/biciclete/accesorii/computer-bicicleta-vitezometru-odometru-termometru-cronometru-multiple-functii-ciclocomputer-a114258561

 

Cip...asta e pentru tine, restul ma scuzati!

 

 

trimite-mi un pm si o lamurim .

 

spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e cel mai important, sa fie mare sa se vada cifrele, nu sa ma chiorasc in el la cifre mici.

Mai pedro nu ai si faza lunga? :blbl:

Auzi pedro ma gandeam ca poate iau remorca si mergi si tu acolo,binenteles sa iti iei si vaca in remorca,ce zici te-ar tenta?

Editat de neagu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesați am de dat 2 side-caseuri + suporții aferenți. Suporții se potrivesc pe RD04.

Preți 500 ron. Cutiile sunt în stare bună. Suporții ar trebui vopsiți.

 

post-33562-0-16280400-1337337889_thumb.jpg

post-33562-0-09529900-1337337903_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma baieti eu am plecat la Nadrag, in seara asta pana la Sibiu, unde ma reintalnesc cu Mihut pe dimineata , si o taiem catre Herculane, dupa care duminica de dimineata valea la sarbi si mai departe pana la Nadrag :D

 

Spor la treburi si sa ne vedem cu bine!!!

 

Cristi 112 te rog sa nu ma uiti cu furtunul ala de frana spate.

 

Mersi ,

 

Cipri AT si nevastasa :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma baieti eu am plecat la Nadrag, in seara asta pana la Sibiu, unde ma reintalnesc cu Mihut pe dimineata , si o taiem catre Herculane, dupa care duminica de dimineata valea la sarbi si mai departe pana la Nadrag :D

 

Spor la treburi si sa ne vedem cu bine!!!

 

Cristi 112 te rog sa nu ma uiti cu furtunul ala de frana spate.

 

Mersi ,

 

Cipri AT si nevastasa :))))

 

 

Bafta !

 

Drum bun sa aveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate urarile de bine si sa aveti bafta.....

 

Semneaza: Un ofticat ce a ramas in urma!.

 

 

Stiai ca poti sa ajungi inaintea lor la Nadrag? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.supermagnete.de/eng/magnets.php?group=discs_small

 

Gasesti aici magneti suficient de puternici incat sa ridice de la pamant motocicleta. Discurile acelea micute, iti garantez ca nu o sa se miste de pe disc sub nici o forma. Nu mai ai nevoie de nici un adeziv. Pentru si mai multa siguranta poti sa mai pui si vreo 2-3 soricei sa il tina mai bine... :laugh: Am vazut pe site-ul asta magneti care sunt considerati periculosi. Adica unul cat un pachet de tigari, poate sa tina suspendat de el vreo 3-400 de kile. Adica spun sa ai grija mare la degete si alte membre cand te joci cu el, sa nu cumva sa te striveasca de vreun obiect metalic.

Maine o sa montez si eu pe Reta un kilometraj din asta cu magnet. Sigma sport, de la Louis. Partea aiurea e ca are niste butoane micute si e mai greu de resetat.

http://www.rrd-preparation.com/en/Speedometers/4377-product-4377.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa pui niste poze cu modul in care ai facut montajul. Eu am postat ce kilometraj astept...poate ar fii ideal sa iti cauti si tu ceva asemanator....afisaza multe info...si nu e nici scump.

 

 

Tu ai comandat magneti dintraia?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa pui niste poze cu modul in care ai facut montajul. Eu am postat ce kilometraj astept...poate ar fii ideal sa iti cauti si tu ceva asemanator....afisaza multe info...si nu e nici scump.

 

 

Tu ai comandat magneti dintraia?!

 

Chiar! De ce sa-ti iei ciclocomputer scump care afiseaza numai 5 functii cand poti lua un ciclocomputer ieftin cu 30 de functii? Sau imi scapa mie ceva....

Deja durata asteptarii comenzii incepe sa depaseasca viitorul timp de functionare al chinezariei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai comandat magneti dintraia?!

Eu folosesc magneti de HDD, 3 pe discul de frina fata.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Diseara vedem rezultatul.

 

Asta e planu':

rugged roads baga o gramajoara de bani in afrikanele tunate de ei. daca te apropii de ei esti cel mai tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa il mai ofticam un pic pe roibu pe ritm de manele romanesti dinyr-un peco albanez va transmitem salutari si suntem cu aprx 1200 km mai aproape de Nadrag si sunyem obisnuiti cu ploaia dar o sa rupem gulasul :D si nu am glumit cu manelele ha ha ha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...