Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Eu la 4.1 asta am mers 89 km dintre care vreo 10 in trafic relativ lejer, si restul in afara, drum intins fara depasiri cu mana in gaz sau ceva...la o viteza de maxim fix 95..iar in localitati am tinut cam 70 80.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu la 4.1 asta am mers 89 km dintre care vreo 10 in trafic relativ lejer, si restul in afara, drum intins fara depasiri cu mana in gaz sau ceva...la o viteza de maxim fix 95..iar in localitati am tinut cam 70 80.

Daca ai avut aceste viteze pe kilometraj insemna ca viteza reala(pe GPS) de mers a fost cu 8-10km/h mai putin ..cam asta fiind eroarea vitezometrului de "africana" la acele viteze!!Si eu am incercat un mers linistit pe drumul spre intalnirea de la Garnic si la prima alimentare(dupa 250km)am avut un consum de 4.6l/100km...dar dupa aceea m-am plictisit si am revenit la consumul normal de 5-5,5!!!Concluzie..nu merita sa-ti "dai foc la poponeata" dormind in sa pt 500 ml benzina!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la 4.1 asta am mers 89 km dintre care vreo 10 in trafic relativ lejer, si restul in afara, drum intins fara depasiri cu mana in gaz sau ceva...la o viteza de maxim fix 95..iar in localitati am tinut cam 70 80.

Consum real rd04:

4,5% la 70-90km/h constant cluj-sibiu dupa un nx de 250cmc

5-5,5% la 80-100km/h ture cu trupa mixta (inclusiv choppere)

6% la 90-130km/h mers normal de tura solo

7-8% la 130-150km/h autostrada functie de bagaje

7-8% oras functie de perioada/aglomeratie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa strig catalogul pentru Nadrag si sa notez cine vrea tricouri, cate si ce marimi. Informatiile se trimit pe PM, aici, sau SMS la 0722858466. Daca trimiteti sms, nu uitati sa precizati numele sau porecla :)

 

 

Duminica, 13 mai, seara, inchid lista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica, 13 mai, seara, inchid lista.

 

Salutare nu stiu inca daca ajung dar vreau si eu un tricou masura L.(de am mai pus ceva kg de anul trecut)Incerc sa o conving pe nevastamea sa o duc la tara si de acolo sa vin si eu)Cat costa? Ca sa trimit banii prin cineva daca nu ajung eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e indiscutabil...insa....am trait sa o vad si pe asta....de acum in colo am sa revin la consumul meu standard.

 

 

Bah oltene, eu te cred ma :-)

Si eu daca o tin cumintica pe a mea pana in suta, nu papa mai mult de 4.2! Si iti garantez ca nu o data mi-a facut surpriza asta placuta. Dar daca imi pun mintea cu ea, sare de 6 lejer.

 

Pana la urma te bagi sau nu cu noi in tura de Nadrag via Balcani(vreo 6 tari)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, presupun ca M-ul il vrei de dama, nu?

 

da M-ul de dama, dar am stat eu mai bine si m-am gandit cred ca vreau xl in loc de L pt ca tare imi e ca o sa arat in el ca un tirist cu berea in mana si burta afara pe jumate , :)))) raspuns final XL si M-dama!!!

 

Mersi si scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare nu stiu inca daca ajung dar vreau si eu un tricou masura L.(de am mai pus ceva kg de anul trecut)Incerc sa o conving pe nevastamea sa o duc la tara si de acolo sa vin si eu)Cat costa? Ca sa trimit banii prin cineva daca nu ajung eu.

 

Inca nu stiu exact, dar sper sa le scot la 30 ron, la fel ca anul trecut. Daca nu vii, iti bag coada de matura la spite :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de pe mare! 2 tricouri xxl pentru mine si 1 tricou S de dama pentru Roxy. Multumim...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu stiu exact, dar sper sa le scot la 30 ron, la fel ca anul trecut. Daca nu vii, iti bag coada de matura la spite :yikes:

Gata! s-a rezolvat suuuuunt libeeeer !!!Ne vedem la Nadrag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, Neagule stii, la intersectie..... :cheers:

Sunt curios daca ne mai sincronizam la fel.. :cheers:

 

Salutare de pe mare! 2 tricouri xxl pentru mine si 1 tricou S de dama pentru Roxy. Multumim...

Boiere!!! pe unde mergem anul asta spre Nadrag?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios daca ne mai sincronizam la fel.. :cheers:

 

 

Boiere!!! pe unde mergem anul asta spre Nadrag?

 

 

Daca treceti prin brasov pot să sugerez eu un traseu să mergem pe el. Numai să ne vedem cum ne sincronizăm.

O să revin cu traseul.

 

Daca treceti prin brasov pot să sugerez eu un traseu să mergem pe el. Numai să ne vedem cum ne sincronizăm.

O să revin cu traseul.

 

 

relativ sibiu, sadu, saua steflesti, obarsia lotrului, petrosani, campu lu neag, lacul valea lu iovan, cerna sat, baile herculane Âşi dunga nădrag.

Se cam ocoleÂşte da-i fain.

 

Baile Herculane - Lugoj e un drum de-ți vine să vorbeÂşti singur. Nu-ți ajunge casca să râzi în ea la cum e asfaltu Âşi curbele.

Editat de sebicozaurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

am de vanzare un pinion spate JT de 45 dinti ce l-am dat jos de pe mobra mea RD 07 A. Pinionul e ca nou, nu se vede uzura pe el. Pret 70 ron.

daca intereseaza pe cineva anuntati...il pot aduce si la nadrag daca doreste cineva.

Numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

am de vanzare un pinion spate JT de 45 dinti ce l-am dat jos de pe mobra mea RD 07 A. Pinionul e ca nou, nu se vede uzura pe el. Pret 70 ron.

daca intereseaza pe cineva anuntati...il pot aduce si la nadrag daca doreste cineva.

Numa bine

Salut..cu cati dinti o sa-ti pui acum pe mobra? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...