Sari la conținut

Coltul Enduristilor, Ce Si Cum


Soso
 Share

Postări Recomandate

Eu ma simt frustrat de titulatura asta COLTUL ENDURISTILOR. Mi-se pare ca ne punem la marginea motociclismului. Valabil si pentru comuniste.

Mie personal NU imi place.

 

Tu oricum iti vinzi KTM-ul ca sa-ti iei masina BMW . Asa ca nu ne intereseaza ;) :10:

 

Mie mi se pare cea mai de calitate sectiune din site, cu cel emai putine off topicuri si cu cei mai putini copii fugitzi de-acasa. Domnu' moderator va iubim! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai multe pareri si teste despre motoarele enduro soft si hard mai ales de la cei care au, participarea in concursuri si descrierea lor moto cross, enduro etc...si afisarea unui calendar competitional profesionisti si amatori (concursuri oficiale si neoficiale)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai multe pareri si teste despre motoarele enduro soft si hard mai ales de la cei care au, participarea in concursuri si descrierea lor moto cross, enduro etc...si afisarea unui calendar competitional profesionisti si amatori (concursuri oficiale si neoficiale)..

;)

pe mine in specila m-ar interesa mai mult parerile legate de motoarele pentru enduro...deh nu sunt fan hard enduro...ca nu ma tine animalul.

Ce mi se pare ciudat e ca "clubul virtula" al posesorilor de DR, fie big sau "small" :finger: se afla pe sectiunea Service... de ce nu e mutat aici????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu oricum iti vinzi KTM-ul ca sa-ti iei masina BMW . Asa ca nu ne intereseaza ;) :D

 

Mie mi se pare cea mai de calitate sectiune din site, cu cel emai putine off topicuri si cu cei mai putini copii fugitzi de-acasa. Domnu' moderator va iubim! :finger:

 

 

Tizule nu mai vand moto.

A si apropo mi-am luat Renalult Megane nou. Am renuntat la ideea BMW second hand.

 

Acum cind am vociferat eu v-ati gindit ca suna naspa COLTUL ENDURISTILOR.

De ce ma copiati? Fiti originali! :10: :10: X-( :moron:

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am faut acest topic pentru a vedea opinia exacta a "cosumatorilor" acestei sectiuni din forum, si pentru ca am avut ceva procese de constiinta vis a vis de "maniera de arbitraj" pe care am aplicaty o pana acum.nu prea sunt dus la biserica, si am sters fara comentarii sau mesaje explicative posturile care aveau un plus la subiect egal cu zero, si mai ales, posturile de tip chat.consider ca este mai utila informatia concreta, fara penibilitati si opinii emise de neaveniti frustrati si "copii fugiti de acasa".

ca exemplu, si sper sa nu se supere cei in cauza, avem concret ultimul post din topic al lui katemeu si cold as ice.aport informational 0, ba mai mult , iti si pierzi vremea citindu-le.asta este genul de posturi pe care voi continua sa le sterg din discutii, acest topic ramanand ca model.oricum, astept mai multe opinii.

aa, inca ceva, poate multi nu stiau.sterg in momentul in care l am vazut morice topic nou cu caracter vanzare/cumparare, sau orice post de pe o discutie cu alt subiect.exista topic dedicat, cred ca e mai util sa gasesti adunate toate anunturile la un loc.

scuze de interventie, sper sa nu fiu prost inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie unul imi place "Coltul Enduristilor" suna de parca ai nevoie de viza ca sa intri.

 

In rest "Coltul" asta e super tare, eu aici am aflat foarte multe despre motoare , aici am gasit oameni care sa ma ajute cand a fost sa-mi aleg un motor, aici m-ati convins ca e bun si un Suzuki DR cu toate ca eu visam si inca visez "diavoli tazmanieni"(vine si randul lor), aici am primit sfaturi despre intretinere, aici incerc sa devin endurist, asa ca va salut cu respect pe toti. ;)

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as dori sa te rog sa ne dai o posibilitate de a primi informatii despre "postarea" unui anunt, articol nou.

Eu personal nu prea am timp sa "caut" noutati in Coltul Enduristilor, dar daca acestea vin pe mail la mine, atunci citirea si implicarea in discutii devine mult mai "comoda".

 

Salut Zsolt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Eu as dori sa te rog sa ne dai o posibilitate de a primi informatii despre "postarea" unui anunt, articol nou.

Eu personal nu prea am timp sa "caut" noutati in Coltul Enduristilor, dar daca acestea vin pe mail la mine, atunci citirea si implicarea in discutii devine mult mai "comoda".

 

Salut Zsolt

Optiunea exista, si este valabila pentru orice sectiune din forum:

Din pagina principala a sectiunii, se apasa pe butonul Options din dreapta-sus, si se alege Subscribe to this forum:

subscribe.JPG

 

 

 

 

care este parerea ta despre aceasta parte din forum.ce iti place, ce nu, ce ai face tu nou, ce ai modifica.

Niste howtos, in imagini si/sau filme? Descrieri de trasee pt toate dificultatile...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe vremea vechiului pro-bike i-am propus lui Dobrescu sa facem un topic nou cu titulatura Coltul sau coltisorul enduristilor

rubrica a ramas neschimbata ca titulatura atat pe noul pro-bike cat si pe motociclism.ro

am senzatia ca si sbz a adoptat aceasta denumire

cu toata modestia se pare ca titulatura "Coltul enduristilor" a devenit marca inregistrata :-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, eu sunt un vechi membru al acestui site, pe care il vizitez des, insa datorita continutului discutiilor de pe acest forum am renuntat sa mai imi pierd vremea. Aici nu ma refer neaparat la coltul enduristilor, ci in general. Cunosc mai multe persoane care au activat aici dar din aceleasi motive au renuntat. De ex postezi ceva stiu eu despre un traseu si ti se raspunde "ca de ce nu ai ocolit noroiul sau balta aia" sau "nu v-ati gandit prea mult inainte sa treceti pe acolo..", etc. evident chestii la care nu poti sa raspunzi, scrise de ceva pieton sau cel mult biciclist care confunda acest forum cu unul de chat. Mai sunt o gramada de posturi puse acolo doar ca proprietarul sa-si faca reclama la marfa pe care o vinde mai jos. Deci eu sunt de acord cu aceasta moderare, poate se va imbunatati si calitatea discutiilor si astfel se vor gasi cred si mai multi adepti enduristi, ca sunt cam putini (pe forum).

noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mareata corabia, mester carmaciul ;)

 

Nu ma deranjeaza deloc ca suntem "pusi la colt" X-(

 

Sper in continuare sa se adune aici cat mai multa informatie utila, cat mai in amanunt descrise detalii tehnice pana la ultimul surub, cum se spune, sa facem "quatrofiroctomie" pentru o anumita problema sau model de motocicleta. Ar fi cred o idee buna sa infiintam cateva teme sticky de gen" Tema oficiala pentru supermoto" unde sa se discute amanunte tehnice si modificari; "Tema oficiala ce motor sa-mi cumpar " s.a.m.d.

 

Iar "copii fugiti de acasa" si bagatorii in seama aiurea , sa-i trimitem inapoi la mamica evetual cu o smetie peste ochi :10: Norocul nostru ca astia bantuie mai mult pe la sectiunea de vitezane :10:

 

 

 

Soso, keep up the good work :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste howtos, in imagini si/sau filme? Descrieri de trasee pt toate dificultatile...

vor urma si astea, le incepusem fe forumul lui zahei(de asemeni o marca inregistrata), dar nu am mai continuat.sunt perfect de acord cu parerea lui poppy, decat sa citesc o ciorba lunga de informatie, presarata cu pareri de pietonari, mai bine ma lipsesc.

oricum, mai asteptam sugestii(axatule, foarte bune propuneri, o sa inaintez la conducere)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da si normal sa fim pusi la colt ca pina la urma sintem o minoritate intre motociclisti.si mai potoliti-va dreaq ca va rupeti picioarele mergeti si voi ca oamenii pe sosea nu prin coclauri ca animalele :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea. Parerea mea...n-are nimic ca-i colt,grup etc,important e ca sa putem cere sfaturi unul de la altul.mai demult mergeam pe dealuri cu simsonul,acum cu dr650rs.as vrea sa iau legatura cu enduristii din cluj,daca ma aude careva. :finger: noroc la pesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine si la colt:P dar mai bine e pe varf:P :yikes: nu conteaza cum se chiama conteaza sa fie cat mai multi si sa afisam cat mai multe date si sfaturi pentru ca motoarele noastre sa meraga :yikes: :yikes:

Editat de solo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...