Sari la conținut

Accident mortal Craiova


maxu'
 Share

Postări Recomandate

Frate esti cam obosit. Ai ales perfect si motocicleta. Este chiar de incepator. Are doar 120 de ponei?

 

....si cand te gandesti ca mai sunt enspemii de ninjalai din astia....

 

P.S.: si apoi la ce sa-si cumpere ceva de 2juma hai gs 500, daca nu mere tare, nu urla si nu se hoalba pixdele dupa ei?

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D

you agree? esti tare, dar despre tine cred ca era vorba.

ma intreb asa in sinea mea: tu pui gaz in motor? la benzinarie te duci pe jos cu bidonul sau cu motorul folosind nu tocmai toti cei 120 cp ai motocicletei? daca ai ajuns la benzinarie cu motorul inseamna ca ai fost pe cel putin un drum public (si trotuarul e tot drum public), deci vezi posturile precedente. ah, ai fost cu motorul :P dar l-ai impins :), nu'i asa?

 

Fill the blanks ...

 

o tin in padure legata de pom, cobor cu ea in ocean si ma dau pe fundul oceanului, pana acum nu a depus plangere niciun peste.

 

e prea putin important cum, unde , ce...

 

incercati sa extrageti partile bune, nu faptul ca nu am eu permis. nu mai stau sa umplul topicul saracului baiat cu toate tampeniile si v-as sfatui sa procedati la fel.

 

saracul baiat al carui topic il umplem cu tampenii e un idiot care putea in proces sa mai omoare si un om nevinovat.

eu am venit de ieri pe lume, asa ca ajuta'ma tu sa extrag ceva bun.

ura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca observi spun ca mai am o saptamana, nu ca nu iau testul, nu ca nu sunt in stare sa fac poligonul. lipsa timpului mi-a intins scoala pe o perioada mult prea lunga. maine am sala si sper miercurea viitoare poligonul.

Obisnuiesti mereu sa tragi concluzii inainte sa cunosti datele problemei ?

Si inca o intrebare, fara suparare, citesti in cafea de spui ca sunt inapt sa iau testul? :D

 

Iliuta, tu esti ? :P

 

Ptr prima oara cred pe forum fac un mare efort sa nu-ti spun ca esti un idiot care o va mierli curand si uite ce raspuns primesc. NU am presupus nimic, te-am intrebat doar ce te face sa incalci legea..mai ales ca din cate stiu eu e penala treaba. Nici macar nu am adus aminte de 120cp cu care te lauzi pe aici.

 

Deci schimbam foaia. Esti un cocalar care merge fara permis si esti un pericol. Esti??? sau te-ai dat cu motoru dupa ce ai scris postul asta si deja pot sta linistit ptr ceva vreme pana ti se repara fractura de bazin?

 

Bafta....ca minte nu ai ca sa faci ceva in viata. joaca la loto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Frate , eu ma dau fara permis, recunosc. Dar incerc pe cat posibil sa nu trezesc cei 120 de cai si sa ma folosesc de cat mai putini. port echipament full, am grija si nu o alerg. momentan sunt bine si nu mi-am pus viata mea si nici a nimanui in pericol pentru ceea ce fac. mai am 1 saptamana si devin motociclist :P

asta e treaba ta. bravo tie ca totusi te gandesti la portul echipamentului. dar vezi unii pusti care nici casca nu o poarta. o tin prinsa de ghidon sau in mana. la tine singurul lucru este permisul care nu il indeplinesti legal. eu nu tin asa mult la chestia asta. mai bine fara permis dar echipat si constient de ce ai sub tine; decat ca unii, cu permis dar inconstienti de echipament si de ceea ce conduc.

bafta si asfalt uscat. dumnezeu sa ii ierte

 

Majoritatea sunt si prea infatuati sa intrebe pe cineva mai avizat despre motociclete sau tehnici de condus... Boala romaneasca, se poarta de parca le stiu pe toate. Pe de alta parte mai sunt si bikeri adevarati care se poarta de parca stiu tot, si lipsa lor de colaborare denota faptul ca sunt 0... Aceeasi boala romaneasca, infatuare dusa la maxim.

ai dreptate la ceea ce zici, dar nu cred ca ar fi cineva care sa nu fie constient de mersul fara casca! :D sant unii care o poarta doar pt lege nu pentru ei!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, nu inteleg ce va tot certati. Invie ? ce importanta are daca avea far sau nu aprins, daca l-a vazut sau nu ala cu masina. Nu mai au importanta lucrurile astea.

 

Tot ce trebuie bagat la bibilica din topicul asta este :

lipsa casca + viteza + pasager - permis = formula clasica a sinuciderii.

 

 

R.I.P :D

 

 

Mai bine nu se putea a fii spus....

 

R.I.P. :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un copil care mergea cu 215, cu pasager si fara casca. si cica nici becul nu il avea aprins. in fine, dumnezeu sa-l ierte, dar a murit ca un prost.

cum sa mearga cu 215 km/h fara casca... da-o-n (cuvant urat).

 

apropo de martoru ce zicea ca mergea cu 215km/h ... o fi avut el radar pe ochi de ne da viteza cu o asa precizie...da-ti seama 215km/h !! la fix

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa mearga cu 215 km/h fara casca... da-o-n (cuvant urat).

 

apropo de martoru ce zicea ca mergea cu 215km/h ... o fi avut el radar pe ochi de ne da viteza cu o asa precizie...da-ti seama 215km/h !! la fix

 

poate atat ducea motorul ala maxim,si martorul si'a dat seama de viteza maxima suportata de motocicleta dupa turatii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate atat ducea motorul ala maxim,si martorul si'a dat seama de viteza maxima suportata de motocicleta dupa turatii :D

 

o fi dat o geana la el pe bord fix inainte de impact...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci schimbam foaia. Esti un cocalar care merge fara permis si esti un pericol. Esti??? sau te-ai dat cu motoru dupa ce ai scris postul asta si deja pot sta linistit ptr ceva vreme pana ti se repara fractura de bazin?

 

Bafta....ca minte nu ai ca sa faci ceva in viata. joaca la loto

 

Ma cunosti ? stii cine sau cum sunt ? Iliuta, stai linistit si ghiceste altceva, nu despre mine. ma abtin sa iti raspund pt ca mi se pare un forum interesant si ar fi pacat sa iau ignore, mai invat si eu cate ceva de aici.

Spui ca sunt cocalar :D ca deja mi-am fracturat bazinul, asta ai ghicit-o pe fundul cesti de cafea sau ai alta metoda ?

 

Dejectii poate sa refuleze orice retardat, incearca sa spui ceva inteligent daca vrei sa te iau in seama sau sa pari interesant. Iar daca vrei sa iti dau metode prin care mi-as fractura bazinul intr-un mod mai placut iti pot da, dar ma repet... iau ignore.

 

Nu o lua personal ca nu este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma cunosti ? stii cine sau cum sunt ? Iliuta, stai linistit si ghiceste altceva, nu despre mine. ma abtin sa iti raspund pt ca mi se pare un forum interesant si ar fi pacat sa iau ignore, mai invat si eu cate ceva de aici.

Spui ca sunt cocalar :D ca deja mi-am fracturat bazinul, asta ai ghicit-o pe fundul cesti de cafea sau ai alta metoda ?

 

Dejectii poate sa refuleze orice retardat, incearca sa spui ceva inteligent daca vrei sa te iau in seama sau sa pari interesant. Iar daca vrei sa iti dau metode prin care mi-as fractura bazinul intr-un mod mai placut iti pot da, dar ma repet... iau ignore.

 

Nu o lua personal ca nu este.

Nu te cunoaste dar "te-a citit" pentru ca ai vitezana, si mai nou prea-cuviosul ii pune la zid pe astia cu vitezana indiferent daca au carnet sau nu si indiferent de varsta. Si eu sunt de parere ca mersul pe vitezana ca incepator poate sa dauneze definitiv si ireparabil sanatatii, mai ales daca mersul asta se face fara carnet si cu experienta aproape de zero km (eu as recomanda viitorilor posesori macar 15-30,000km pe alte motoare inainte de a achizitionha asa ceva), dar de aici pana la a generaliza ca toti care se dau pe motoare SS sunt inconstienti sau iresponsabili e ca vorba aia "e cam mult pana departe"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de asta m-am reprofilat spre enduro sau in cel mai rau caz touring... am momente cand si la volan ma trezesc ca ii dau in gura, asa ca sportivele le las lu' batman.

 

pacat de baiat, dupa cum au spus-o si altiim a murit FIX ca un prost. Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te cunoaste dar "te-a citit" pentru ca ai vitezana, si mai nou prea-cuviosul ii pune la zid pe astia cu vitezana indiferent daca au carnet sau nu si indiferent de varsta. Si eu sunt de parere ca mersul pe vitezana ca incepator poate sa dauneze definitiv si ireparabil sanatatii, mai ales daca mersul asta se face fara carnet si cu experienta aproape de zero km (eu as recomanda viitorilor posesori macar 15-30,000km pe alte motoare inainte de a achizitionha asa ceva), dar de aici pana la a generaliza ca toti care se dau pe motoare SS sunt inconstienti sau iresponsabili e ca vorba aia "e cam mult pana departe"...

 

Nu ai inteles nimik.Probabil pentru ca-mi strergi posturile....esti asa confuz

Nu am nimic...nici cu ss nici cu chopperele. Pe choppere m-as plistisi (sau asha cred acum...ca nu stiu cum e) iar ss le gasesc inutile ptr mine intrucat nu am intentii de recorduri pe circuit. Daca am criticat ceva...nu motocicleta a fost cea criticata. Ea nu are nici o vina ca o conduce cineva fara permis sau cu 250 pe drum public. Asa cum nici forumul nu are nici o vina ca tu interpretezi cum vrei(sau cum poti) ce scr4iu eu, ca-mi stergi posturile....si asha mai departe. Incearca si judeca cu aceeasi unitate de madura...si sterge-ti postul ala in care povestesti ca vara ai mers fara protectii,(si cu sotia), sa nu invete copii gresit de la tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma cunosti ? stii cine sau cum sunt ? Iliuta, stai linistit si ghiceste altceva, nu despre mine. ma abtin sa iti raspund pt ca mi se pare un forum interesant si ar fi pacat sa iau ignore, mai invat si eu cate ceva de aici.

Spui ca sunt cocalar :D ca deja mi-am fracturat bazinul, asta ai ghicit-o pe fundul cesti de cafea sau ai alta metoda ?

 

Dejectii poate sa refuleze orice retardat, incearca sa spui ceva inteligent daca vrei sa te iau in seama sau sa pari interesant. Iar daca vrei sa iti dau metode prin care mi-as fractura bazinul intr-un mod mai placut iti pot da, dar ma repet... iau ignore.

 

Nu o lua personal ca nu este.

Nu am fost atent, dar o intrebare scurta. De ce nu ai carnet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost atent, dar o intrebare scurta. De ce nu ai carnet?

a cazut la sala. i-a picat in chestionar intrebarea urmatoare de 5 ori:

coducerea unui autovehicul pe drumurile publice fara permis de conducere adecvat categoriei constituie:

a. este permis de lege, fara restrictie de viteza

b. contraventie

c. infractiune

si a raspuns de 5 ori la fel: raspuns corect (a). la restul intrebarilor a raspuns impecabil.

forja maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma cunosti ? stii cine sau cum sunt ? Iliuta, stai linistit si ghiceste altceva, nu despre mine. ma abtin sa iti raspund pt ca mi se pare un forum interesant si ar fi pacat sa iau ignore, mai invat si eu cate ceva de aici.

Spui ca sunt cocalar :D ca deja mi-am fracturat bazinul, asta ai ghicit-o pe fundul cesti de cafea sau ai alta metoda ?

 

Dejectii poate sa refuleze orice retardat, incearca sa spui ceva inteligent daca vrei sa te iau in seama sau sa pari interesant. Iar daca vrei sa iti dau metode prin care mi-as fractura bazinul intr-un mod mai placut iti pot da, dar ma repet... iau ignore.

 

Nu o lua personal ca nu este.

ba tu ori te faci ca nu intelegi, ori chiar nu intelegi care e povestea cu r6 asta la incepatori si ce vor sa-tzi spuna oamenii.

tu crezi ca acum cand mergi in 2000 de ture pe naspa gata, potzi sa controlezi motoru, si sa faci ce vrea muschiu tau cu el, dar motorul abia asteapta sa-tzi arate ca el face ce vrea muschiu lui cu tine, si o sa mature cu tine pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a cazut la sala. i-a picat in chestionar intrebarea urmatoare de 5 ori:

coducerea unui autovehicul pe drumurile publice fara permis de conducere adecvat categoriei constituie:

a. este permis de lege, fara restrictie de viteza

b. contraventie

c. infractiune

si a raspuns de 5 ori la fel: raspuns corect (a). la restul intrebarilor a raspuns impecabil.

forja maxima

 

 

:D))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost atent, dar o intrebare scurta. De ce nu ai carnet?

 

Nu ma pasionat asa tare pana anul asta, saptamana asta sper sa reusesc in sfarsit sa dau sala si sper ca pe 27.05 sa dau si traseul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, eu pun pariu ca unii dintre voi (stiti care sunteti) nu v-o puneti nici cu nevasta fara prezervativ ca deh...daca-i c...va?(nu se stie niciodata si, s-au vazut destule cazuri unde "incepatori" au luat femei foarte "puternice" care i-au dat pe jos si "s-au trezit" sinucisi)

 

Serios, voi mergeti INTOTDEAUNA echipati FULL??? Eu nu, si am obrazul sa recunosc asta.Mai dati-va jos de pe cai inalti baieti. Mai ales cei cu choppere.Stim prea bine ca aveti echipament cu protectii minime, ca sa nu mai discutam de performantele motocicletelor de gen cand vine vorba de ciclistica, frane etc. Si ca sa vezi, trec si alea de 150 km/h

 

Cat despre accident, vina clara a motociclistului...asta e...IT HAPPENS...SHIT THAT IS....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GoKart, poate nu stii, frana buna nu e aia care opreste roata si te duci ca sania, asta poate face orice moto. Maestria de a frana tine mai mult de conducator. Cat despre echipare, corect, nu intotdeauna ma echipez full, dar am vazut pe multi care fac asta. Cat priveste chopperele, sunt facute sa stai ca barosanul nu sa mananci pamantul ( in cazul asta e cu 2 sensuri) si normal ca odata cu viteza de croaziera ( care culmea, poate ajunge si pe la 200) scade si riscul deci echipamentul e mai spre minim. Astea sunt la mintea cocosului. Insa in cazul de aici, era vorba de o vitezana puternica pentru neste incepatori (650cmc) ,daca poti spune 'incepatori' pentru ca nici carnet nu era

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Imi permit sa scriu acest post, de pe contul fratelui meu. Am apucat sa citesc in mare parte, opiniile voastre cu privire la accidentul din seara zilei de 17 mai 2009.

Nu ma intereseaza sa impart posturile cu privire la acest subiect, intre "bune" si "rele", ce pot spera este doar ca atunci cand vorbiti despre acest subiect, sa fiti in deplina cunostinta de cauza. Altfel, de dragul unui post in plus sau in minus, as zice ca n-are rost. In timp ce voi priviti acest accident din exterior, nu cred ca mai are rost sa va zic, cum il traim noi... .

 

Stiu ca nu puteti intelege durerea unor familii care si-au pierdut mezinii, pentru ca din pacate, ajungi sa intelegi unele lucruri, doar dupa ce le simti pe propria piele.

 

As aprecia totusi, daca un asemenea subiect, l-ati trata echilibrat si obiectiv. Fiindca este un forum de motociclisti, ma astept ca sa recunoasteti ceea ce vedeti in trafic! Nu de alta, dar de fix o luna, am auzit destui lupi moralisti si alte specii din genul acesta, iar asta devine precum discursul unor fete din casele de toleranta, despre fecioare.Pentru ca in rest, lucrurile ajung sa fie tragice, precum in cazul de fata.

 

Daca tot s-a discutat subiectul luminilor de la motocicleta, trebuie spus ca ele au fost aprinse! In toate variantele in care s-a produs accidentul, soferul daciei este vinovat, iar acest lucru a fost prezentat de catre organele abilitate.

Inainte de permisul de motociclist, fratele meu a fost un participant la trafic, care se afla pe sensul lui de mers. In schimb, fata de soferul daciei, am multe indoieli cu privire la felul cum si-a obtinut permisul auto pentru categoria b. Spun acest lucru, deoarece a incalcat cele mai elementare reguli de circulatie, nu s-a asigurat, si nu a acordat prioritate!

 

Legat de viteaza, cei care se grabesc cu aprecierile ar fi bine sa fie mai ponderati. Asta daca nu cumva, au fost deja acolo cu radarul, iar astfel ne-ar ajuta sa rezolvam si aceasta situatie.

 

Cei care au vorbit de sentimentul de vina al familiei, trebuie sa cunoasca faptul ca habar n-au ce simt familiile acestea, iar daca au copii, poate vor intelege in timp, cum este sa-ti cresti un copil, iar cand iti e lumea mai frumoasa, sa ai parte de o asemenea lovitura. Stiti bine ca din fata calculatorului viata se vede altfel, decat cea reala.

 

In fine, nu o sa incep aici, sa intru in postura de procuror cu privire la soferul daciei sau pe cea de avocat, fata de fratele meu. Acestea sunt lucruri a caror rezolvare se va gasi in instanta!

 

Memoria fratelui meu Dragos si a lui Robert, trebuie sa fie amintinta prin rugaciuni si prin aflarea adevarului fata de acest accident. Pentru noi, doar lucrurile acestea, ne-au mai ramas.

 

Pot spune la final, ca fratelui meu i-au placut de mult motoarele, fie ca au fost pe doua sau patru roti. Ma rog, ar fi multe de spus despre el si Robert, insa cred ca este bine ca sa ma opresc aici... . Cei care i-au cunoscut in viata, nu-i vor uita niciodata, pentru ca ei continua sa traiesca in sufletele si in inimile celor ramasi aici, iar acolo, vor ramane mereu!

 

P.S. : Daca ar mai fi ceva de spus, dupa acest accident, atat pentru soferii de masini, cat si pentru motociclisti, as spera ca aceste lucruri sa nu se mai intample. Poate ca uneori se invata din greseli,

insa uitandu-ma la stiri, vad ca ele se repeta, de multe ori mai grav ca inainte... .

 

Ovidiu Neagoe, fratele lui Dragos-Nicusor Neagoe (05.06.1990-17.05.2009)

post-46218-1245273559_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adic ai casca scumpa, permis, cauciucuri in stare perfecta, motor impecabil.

Stiam ca unul din "voi" va raspunde.

 

Multumesc

 

 

Sunt incepator.....am casca scumpa (am cumparat-o din necesitate)cauciuri noi(nu am avut....mi-am strans bani si am cumparat)iar motorul nu e tocmai perfect(insa am bagat bani in el si o sa mai bag cat de curand)....nu sunt baiat de bani gata,momentan nu lucrez...cum am reusit?...simplu....am lasat cluburile,fitele in mall,berea de la terasa si chiar cumparatul de haine,totul pentru motor....sincer prefer sa am o motocicleta perfecta tehnic shi sa fiu echipat(geaca am,manusi la fel...urmeaza cat de curand pantaloni shi ghete) pentru ca SUNT INCEPATOR!!!mi-am luat motorul cu vreo 2 luni inainte sa iau permisul dar pana nu am avut plasticul in mana NU AM IESIT CU EL IN TRAFIC...chiar si acum in Bucuresti merg de multe ori ca o masina(nu ma bag printre masini,nu schimb banda inainte sa dau semnal si sa ma asigur,merg cu luminile mereu aprinse,depasesc foarte rar viteza legala)...frate eu ce am invatat de la toti cei cu care am vorbit este ca motociclismul costa...echipament shi consumabile....trebuie sa renunti la multe insa daca esti pasionat merita tot sacrificiul....chiar daca sunt ingropat in datorii si va mai trebui sa dau bani eu imi iubesc motorul asta enorm shi nici un efort nu mi se pare prea greu atunci cand ies cu el la o plimbare...sincer....nu exista sa nu poti doar sa nu vrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ovidiu Neagoe, fratele lui Dragos-Nicusor Neagoe (05.06.1990-17.05.2009)

 

 

Doar o singura intrebare. Stiati ca nu are permis si i-ati lasat sa plece asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu puteti intelege durerea unor familii care si-au pierdut mezinii, pentru ca din pacate, ajungi sa intelegi unele lucruri, doar dupa ce le simti pe propria piele.

 

Durerea familiei cred ca o intelege fiecare user care a postat aici. Ceea ce este dificil de inteles, cel putin pentru mine, este motivul pentru care a fost lasat sa se suie in saua unei rachete fara a avea macar carnet. Nu mai zic de experienta anterioara.

Adica, si tu, ca fratelele lui... cred ca ati fost apropiati ca varsta... parintii... hai ca nu stiu cu ce se mananca... dar tu, este imposibil ca atunci cand te uiti la o motocicleta de teapa celei implicate in accidentul de fata, sa nu ti se aprinda asa, macar un semn de intrebare...

Din punctul meu de vedere, si familia are partea ei de vina.

 

Daca tot s-a discutat subiectul luminilor de la motocicleta, trebuie spus ca ele au fost aprinse! In toate variantele in care s-a produs accidentul, soferul daciei este vinovat, iar acest lucru a fost prezentat de catre organele abilitate.

Inainte de permisul de motociclist, fratele meu a fost un participant la trafic, care se afla pe sensul lui de mers. In schimb, fata de soferul daciei, am multe indoieli cu privire la felul cum si-a obtinut permisul auto pentru categoria b. Spun acest lucru, deoarece a incalcat cele mai elementare reguli de circulatie, nu s-a asigurat, si nu a acordat prioritate!

 

Daca nu ma insel, dreptul de "participant la trafic" ti-l obtii sustinand un examen. In ceea ce priveste soferul auto, nu ma pot pronunta decat daca Politia a concluzionat ca motocicleta se deplasa cu viteza legala (sau aproape legala, macar) pentru acel sector de drum.

 

Cei care au vorbit de sentimentul de vina al familiei, trebuie sa cunoasca faptul ca habar n-au ce simt familiile acestea, iar daca au copii, poate vor intelege in timp, cum este sa-ti cresti un copil, iar cand iti e lumea mai frumoasa, sa ai parte de o asemenea lovitura. Stiti bine ca din fata calculatorului viata se vede altfel, decat cea reala.

 

Tocmai ca viata se vede altfel din fata calculatorului, o familie are obligatia de a-i expune copilul tocmai acest lucru.

Subiectul asta este unul foarte stufos si nu poate fi tratat asa superficial, insa ideea de baza porneste tocmai de la zicala "viata bate filmul".

 

Pot spune la final, ca fratelui meu i-au placut de mult motoarele, fie ca au fost pe doua sau patru roti. Ma rog, ar fi multe de spus despre el si Robert, insa cred ca este bine ca sa ma opresc aici... .

 

Nu se suie nimeni pe doua roti din obligatie. Insa ideea e sa nu ti-o cauti cu lumanarea. Nu cunosc detalii precise ale accidentului in cauza decat ceea ce a fost scris in presa, presa despre care suntem toti convinsi ce valoare are. Insa nu pot sa fiu deacord cu lipsa permisului, nu pot sa fiu deacord cu lipsa echipamentului, nu pot sa fiu deacord cu prezenta pasagerului, nu pot sa fiu deacord cu sintaxa "18 ani = R6, ZX6R, GSXR". Cu atat mai mult la varsta de 16 ani.

Daca presa nu minte, si anume, 16 ani, fara carnet (evident), vitezana, pasager, farul stins, noaptea, 160km/h... atunci nu pot decat sa imi para rau pentru ceea este nevoit "sa traga" soferul daciei.

 

P.S. : Daca ar mai fi ceva de spus, dupa acest accident, atat pentru soferii de masini, cat si pentru motociclisti, as spera ca aceste lucruri sa nu se mai intample. Poate ca uneori se invata din greseli,

insa uitandu-ma la stiri, vad ca ele se repeta, de multe ori mai grav ca inainte... .

 

Si se vor mai repeta pentru ca sunt inca multi care merg pe premisa ca lor nu li se poate intampla, sau "ma duc pana la magazin... ce se poate intampla", sau "ia uite-o p'aia ce 'buna' e, ia s-o dau pe-o roata sa-i arat ce tare sunt", sau "cum frate sa ma depaseasca pe mine o Dacie??". Sunt multi care cred ca au capul mai dur decat asfaltul... si tot asa.

 

Mie personal, imi pare rau pentru ceea ce s-a intamplat, insa... daca ar fi fost copilul meu... prefer sa-i rup eu picioarele decat sa-si rupa el gatul cu un R6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...