Sari la conținut

Vand Kilometri de Povesti


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

Draga Ortansa, nu degeaba iti spui tu russiantiger

 

[…] Dupa cativa kilometri Doamne-Doamne imi da loc in fata la unul din spectacolele la care se cam pricepe. E un drum care nu prea e de pe Pamant. E ca si cum ma bate vantul altei lumi. Iar cerul e fantastic. Incetinesc, ma bucur de fiecare secunda. Opresc si din nou plec. Semnalul ca spectacolul e pe sfarsite e tras de camionul din fata care franeaza. Franez si eu si... Pixu’! Cred ca franez. Strang frana fata si nimic, dar incetinesc totusi in siguranta. Pastrarea distantei fata de antemergator e o chestie la care tin. Arunc o privire din mers la etrier. Aaaa… groaza! Semnal dreapta, si opresc in cinci metri. […]

 

 

post-18350-1249545087_thumb.jpg

 

update in seara asta

Mesaj completat

mongolia updated.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 842
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

'ai sa-mi bag... :laugh: . Beeeeton gagicele p-acolo. Pacat ca n-a pozat mai multe! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ma mut la Samara...

bere+vodka la greu, femei supermisto, Volga langa cu plaja cu tot, drumul ala drept pe sub nori...oameni faini..

 

pfiii...daca imi spunea cineva vreodata ca o sa imi doresc sa emigrez in Rusia, il trimeteam repejor la nenea doctoru' care se ocupa de astia cu tiglele cazute de pe mansarda..

 

ortansa, pana acum ai avut parte de al mai fain episod!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Doru, cand vezi un mesaj cu Draga... verifici repede www.mongolia.ro

Ca acolo e update-ul

:laugh:

 

am crezut ca aste e tot. mea culpa. multumesc de info scuze n-am stiut.

 

m-am uitat, baiatul e un mare calator si un mare povestitor. inca odata scuze.

am vorbit cu cineva la bmw (ab) referitor la astfel de intreprinderi pe care ar trebui sa le sponsorizeze. au spus ca au ceva in plan. oricum sunt din ce in ce mai multi pe acest forum care fac lucruri realmente notabile ceea ce e incurajator pentru noi ca natie deviata genetic.

Mesaj completat

poate nu ar fi o idee rea ca astfel de oameni suficient de "nebuni" sa fie sponsorizati de comunitatea moto. macar avem si noi la ce sa ne uitam si sa ne faca placere, nu numai la hoti, cersetori, violatori si criminali, conationali de-ai nostri.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ma mut la Samara...

bere+vodka la greu, femei supermisto, Volga langa cu plaja cu tot, drumul ala drept pe sub nori...oameni faini..

 

pfiii...daca imi spunea cineva vreodata ca o sa imi doresc sa emigrez in Rusia, il trimeteam repejor la nenea doctoru' care se ocupa de astia cu tiglele cazute de pe mansarda..

 

ortansa, pana acum ai avut parte de al mai fain episod!

 

 

daa, eu asa imi doresc sa fie toata calatoria!

adica astia sunt oamenii pe care ii doresc pe drum, stiu ca nu m-am gandit la peisaje de-ti taie respiratia (desi au fost si de-alea) sau la cine stie ce aventuri, doar la oameni de care sa te bucuri ca ti-au iesit in cale. Iar rusoaicele cu picioarele pana in gat au fost bonus! :rock:

as da si eu o tura pana la Samara...poze cu rusnaci n-a pus Mihai..hmm, ma mai gandesc :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu ar fi o idee rea ca astfel de oameni suficient de "nebuni" sa fie sponsorizati de comunitatea moto. macar avem si noi la ce sa ne uitam si sa ne faca placere, nu numai la hoti, cersetori, violatori si criminali, conationali de-ai nostri.

 

Iar ai vorbit fara sa citesti.

Omul a fost deja sponsorizat de comunitatea moto. Ai putina rabdare si citeste topicul superb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar ai vorbit fara sa citesti.

Omul a fost deja sponsorizat de comunitatea moto. Ai putina rabdare si citeste topicul superb.

 

Partial corect.

Mihai face ceva pentru banii pe care i-a primit. Respectiv ne tine pe noi cu sufletul la gura cu povestile si cu imaginile superbe pe care ni le trimite din Dumnezeu stie ce colt de pe mapamond. Sponsorizarea ar fi trebuit sa vina de pe niste canale oficiale, ca nu cred ca banii pe care i-a primit de la o mana de entuziasti din comunitatea moto ii fac viata prin coclaurii Rusiei sau Mongoliei mult mai usoara.

Dar sa stii Mihai, daca mai citesti pe aici, ca multi suntem alaturi de tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar sa stii Mihai..ca multi suntem alaturi de tine!

Asa, si care i-ai desfilatat surubul de la etrier? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io consider că Mihai ne-a făcut o mare favoare făcându-ne "părtaÂşi" la călătoria lui. Iar răsplata crecă e că suntem toți cu inima cât un purice Âşi ne tot gândim "oare pe unde o fi, oare ce face, oare ce-a mai văzut..." and so on. Banii noÂştri nici nu intră în calcul, că au fost cam puțintei. AÂşa că, din partea mea, mulțumesc Mihai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partial corect.

Mihai face ceva pentru banii pe care i-a primit. Respectiv ne tine pe noi cu sufletul la gura cu povestile si cu imaginile superbe pe care ni le trimite din Dumnezeu stie ce colt de pe mapamond. Sponsorizarea ar fi trebuit sa vina de pe niste canale oficiale, ca nu cred ca banii pe care i-a primit de la o mana de entuziasti din comunitatea moto ii fac viata prin coclaurii Rusiei sau Mongoliei mult mai usoara.

Dar sa stii Mihai, daca mai citesti pe aici, ca multi suntem alaturi de tine!

 

Bine mah. Am omis sa pun ghilimelele de rigoare cuvantului sponsorizat si n-am specificat ca a fost vorba doar de o parte din comunitatea moto, aia mai entuziasta si neoficiala. Nu am fost foarte exact in explicarea problemei deoarece nu despre asta era vorba. Eu discutam despre altceva.

 

Si sa stii Mahai, daca mai citesti pe aici, ca in afara de vreo 2, maxim 3 carcotasi, TOTI SUNTEM ALATURI DE TINE!

 

Drum bun, prietene!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit am ajuns si eu la sfarsitul topicului...cum au spus si altii ..regret ca nu am apucat sa`mi iau partea de kilometri ;) :) dar.. ma inscriu si eu pe lista celor care asteapta cartea ... GO GO Mihai !! asfalt uscat(unde este cazul) si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Vadim,

[…] Reusesc sa trag motocicletul la umbra echivalentului unui gratar de facut mici, inauntrul caruia ma adapostesc si eu. Toarna cu galeata, aia mare de cinspe’ litri. N-are cum sa dureze, in jur e oarecum lumina. Asa e, in douazeci de minute trece ca si cum n-ar fi fost. Se duce inspre ceea ce, din pacate de data asta, e si drumul meu. Scot banii si pana sa trag toate pe mine, ma trezesc inconjurat de vreo sapte baieti cu beri in maini, care impresia mea e ca nu sunt chiar prietenosi. […]

 

post-18350-1249911658_thumb.jpg

 

 

update in seara asta

 

 

 

Mesaj completat

mongolia updated ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Maria,

 

[…] As vrea sa gasesc un loc de dormit, dar azi se pare ca e putin mai greu. Asta pentru ca drumul asta e pustiu. Nu in sensul de circulat, ca masini, slava producatorului de Lada, avem mai multe decat nevoie. Ma refer la faptul ca nu e nimic pe margini, decat cate o benzinarie ratacita dar binevenita, din cand in cand. Si ploaia care nu se mai opreste. Deja camioanele m-au invatat, de cate ori le-am depasit, si de cate ori am fost depasit cand opream sa imbrac sau dezbrac costumul. Si totul se desfasoara intr-un peisaj apocaliptic, pe bune. Zici ca acum ceva vreme pe aici a trecut o bomba atomica mica. Sunt mesteceni, multi, de-o parte si de alta a drumului, din care n-a mai ramas decat trunchiul alb. Hm… recunosc, nu prea primitoare imagine. Dar unde mi-e locul de dormit? […]

 

post-18350-1249978146_thumb.jpg

 

update in seara asta

 

 

 

Mesaj completat

mongolia updated.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...