Sari la conținut

Vand Kilometri de Povesti


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

Si iata ca a plecat Bizoo la drum in urma cu 15 minute, cu zambetul pe buze si in aplauzele a cca 40 de persoane ce au venit sa-i ureze drum bun. :)

 

Mult succes Bizoo!!! :)

 

 

:lol: Tot veneam spre casa si ma tot intrebam: "O fi plecat? N-o fi plecat?" Ca daca pleca imi dadea vreun sms...deci n-a plecat....

Si intru si eu azi pe forum si vad ca am ratat startul......asi fi putut ajunge si eu, chiar daca la limita....

Regret ca nu am fost acolo bizoane, dar poti sa stii ca ai avut parte de urarile mele de drum bun, cu toate acestea!

 

Te asteptam inapoi cu povestile alea sau doar cu pozele, nu conteaza, sunt sigura ca vor fi foarte frumoase.

 

Drumul bun si usor sa-ti fie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 842
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Drumuri bune si MARI SUCCESE pe unde ti-ai propus sa ajungi.

Tot RESPECTUL pentru oameni ca tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare !

 

In curand detalii si prima povestioara care este : ”””CAM TARE ””” :lol: :) :)

 

termina bre cu d-astea. E intreg? Mai e pe drum? Mai e in tara? Mai are mobra? Come on....

 

Merita "Important Topics" macar atat sa faca si administratorii... Multumiri.

 

 

subscriu !

 

Hell yes. Merita si un banner in locul cracitelor de la Predeal ca s-au cam udat fetele. (A plouat non-stop, nu va ganditi la prostii :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

termina bre cu d-astea. E intreg? Mai e pe drum? Mai e in tara? Mai are mobra? Come on....

 

 

 

Daca am zis ca totul e ok inseamna ca asa este,ce atata pesimism ? Vrei sa iti stric povestea ? :lol:

””BRE””-ul acela nu prea isi are rostul , am fost la munca campului impreuna ? Imi place sa merg singur cu ””vaca”” mea pe coclauri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai cum sa o strici pt ca o poveste are si bune si rele ...dar in final totul e bine dc se termina cu bine, si el e in continuare calare si pe drum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am zis ca totul e ok inseamna ca asa este,ce atata pesimism ? Vrei sa iti stric povestea ? :)

””BRE””-ul acela nu prea isi are rostul , am fost la munca campului impreuna ? Imi place sa merg singur cu ””vaca”” mea pe coclauri

 

okeeeeey. daca vrei mai putin pesimism nu mai pune zmailiuri cu un galbior in carje. Iar BRE-ul a post prietenos. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ce enervanti sunteti si ce ma oftica faptul ca pe forumul asta nu am buton de delete, warn, ban, edit. daca le aveam ofeream doua posibilitati: fie sa imi zica si mie cineva ce se intampla, fie sa va dau ban :lol:.. dar nu pot...

 

si eu sunt curios care e treaba dar sunt linistit. de mic stiu ca no news is good news. eu nu ma agit, daca era ceva rau aflam. pana atunci, sa asteptam cuminti si sa nu facem supozitii ..

 

ceea ce e si mai enervant e ca nu s-a gasit nimeni sa ii implanteze un gps in bizonului sa il urmarim online. stiam toti o treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce e si mai enervant e ca nu s-a gasit nimeni sa ii implanteze un gps in bizonului sa il urmarim online. stiam toti o treaba

 

eu am crezut ca are dar "e secret" :)

uff, tare greu e sa astepti o veste. Presimt ca astazi vom afla ceva (am visat eu azi noapte :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pic de educatie civica, poate vedeti si voi altceva in afara de o poveste pe banii altcuiva.Nu mai imi spun parerile ci doar va las linkul : http://www.justgiving.com/saddlesore2000/

 

"Cand 43 oameni iti spun ca esti beat, te duci si te culci " :laugh: Aia 43 sunt aia care l-am sustinut pe Mihai. Si au mai fost si altii care au vrut dar nu s-a mai putut.

 

Vad ca tot insisti in a arata ce fac ALTII. Arata-ne te rugam si ce ai facut tu gratis. Pentru altii. Hai sa-ti mai dau un exemplu ce a facut Mihai in anii trecuti, gratis, pentru comunitate. Adica pentru noi toti si mai ales pentru incepatori. Asta pe cand alti fotografi ne-au cerut minim 100 E pentru o sesiune foto. Atunci l-am cunoscut personal pe el si am ramas amici pana in prezent. Asta asa, pentru cultura ta generala -> /index.php?showtopic=44304

 

Revenind: cum au mai spus si altii -> atata timp cat pana si titlul este VAND KILOMETRI, toti stiam de la inceput pentru ce dam banii. Si stim ca nici nu s-a imbogatit, am facut ce am dorit noi, nimeni nu ne-a fortat, ura si la gara. Daca mori de grija altuia... vezi ca mai e o vorba si legat de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pic de educatie civica, poate vedeti si voi altceva in afara de o poveste pe banii altcuiva.Nu mai imi spun parerile ci doar va las linkul : http://www.justgiving.com/saddlesore2000/

 

pfff, esti prafutz. Uite aici educatie civica /index.php?...=259312&hl=.

 

Cata daruire, cum s-a sacrificat el pe altarul binelui comun si a picat acelasi chestionar de 3 ori dupa care a postat raspunsurile gresite. Si asta nu sa-i invete minte pe cei ca el care nu sunt in stare nici a 3-a oara la acelasi chestionar.... ci pentru ca nu le-a rezolvat cu carte in fata. :laugh:

 

Acum Domnule NegruZmardoiRencarcat... nu vrei nu sa dispari din proprie initiativa.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Cand 43 oameni iti spun ca esti beat, te duci si te culci " :laugh: Aia 43 sunt aia care l-am sustinut pe Mihai. Si au mai fost si altii care au vrut dar nu s-a mai putut.

 

Vad ca tot insisti in a arata ce fac ALTII. Arata-ne te rugam si ce ai facut tu gratis. Pentru altii. Hai sa-ti mai dau un exemplu ce a facut Mihai in anii trecuti, gratis, pentru comunitate. Adica pentru noi toti si mai ales pentru incepatori. Asta pe cand alti fotografi ne-au cerut minim 100 E pentru o sesiune foto. Atunci l-am cunoscut personal pe el si am ramas amici pana in prezent. Asta asa, pentru cultura ta generala -> /index.php?showtopic=44304

 

Revenind: cum au mai spus si altii -> atata timp cat pana si titlul este VAND KILOMETRI, toti stiam de la inceput pentru ce dam banii. Si stim ca nici nu s-a imbogatit, am facut ce am dorit noi, nimeni nu ne-a fortat, ura si la gara. Daca mori de grija altuia... vezi ca mai e o vorba si legat de asta.

Tu sa inteleg ca esti avocatul poporului, chiar nu intelegi ca pentru mine de fapt esti 0.Tu ce ai facut? in afara de reclama la Mymoto pe orice topic posibil? Doare ?

 

Eu sunt in stare doar sa va arat ce lucruri bune fac altii.Aratati-mi ca sunt un idiot si eu si aia care le fac si faceti voi altele si mai bune, asa am fi toti fericiti.

 

 

ps.Mi-a placut rapiditatea raspunsului.Al meu va fi ultimul pentru ca mi-am atins scopul, cine va citi aici poate nu va mai ridica in slavi pe oricine si va aprecia si alti oameni...

 

pfff, esti prafutz. Uite aici educatie civica /index.php?...=259312&hl=.

 

Cata daruire, cum s-a sacrificat el pe altarul binelui comun si a picat acelasi chestionar de 3 ori dupa care a postat raspunsurile gresite. Si asta nu sa-i invete minte pe cei ca el care nu sunt in stare nici a 3-a oara la acelasi chestionar.... ci pentru ca nu le-a rezolvat cu carte in fata. :laugh:

 

Acum Domnule NegruZmardoiRencarcat... nu vrei nu sa dispari din proprie initiativa.

 

Nu am nevoie de judecata ta cap de melc, daca tu atata vezi din ce am scris eu pe topicul asta....tipic romaneste cum ziceau si altii, sa nu te uiti in propria ograda si sa judeci pe altul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@black_killer_reloaded , din 2005 am tot facut. Pentru motociclisti in general. Gratis. Toate cele ti le-am explicat pe PM acum, ca nu mai are rost sa poluam acest topic.

 

@bizoo_n, ne bucuram ca esti bine, asteptam noutati cand se mai poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni eu am alta nedumerire: unde e dom'e mihai?...abia astept sa ne zica de unde citeste el ce scriem noi. eu am alta curiozitate: din ce ma uit eu pe harta at trebui sa fie in pre_vodkland, adica in ucraina. acum daca tot a plecat "pe banii vostri" ca eu nu am km, sa aiba bun simt sa ne zica si noua cum e voda dom ne? e buna ? are alt gust la ea acasa?

 

in rusa drujba inseamna prietenie ?

si vezi ca eu injuram in voie si o rusoaice ce chicotea langa mine. locul ala prin care ies copii se cheama la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci:

 

 

Draga Gili,

 

01_001.jpg

 

01_002-copy.jpg

 

E 10 iulie, vreo cinci fara douazeci dimineata. Vocea lui Gabi ma trage inapoi de pe taramul viselor, unde ma odihnesc pe burta. Culmea, dorm. In urma cu doar doua ore nu credeam ca am sa reusesc sa inchid ochii. “Hai Mihai, trebuie sa te trezesti…”. Cata dreptate are, de data asta chiar trebuie. Altfel ar fi a treia oara cand aman plecarea mea spre Mongolia. Dar de-acum gata, mai putin de doua ceasuri ma despart de clipa aia pe care o astept de aproape doi ani cu sufletul la gura si de cateva zile (cuvant urat) pe mine. Am amanat plecarea de doua ori pentru ca nu ma simteam pregatit sa plec. Ultimele cateva zile au fost un cosmar. Am urcat spre bucurii si coborat spre depresii, m-am catarat iara inapoi si m-am pravalit din nou, nesomn, frica, chiar si o binevenita durere in poponeata la un moment dat, toate astea una dupa alta. Apoi m-am gandit ca nimeni, niciodata n-ar fi in stare sa spuna ca e pregatit pentru asa ceva. Nimeni n-ar putea sa zica intr-o zi “sunt gata, pot sa plec”. Sau ala care ar spune-o, cu siguranta nu stie despre ce vorbeste. Bagajele mi le-am facut tot azi, inainte sa ma pun in pat ca sa ma trezesc peste doar doua ore. Nu stiu nici acum daca am bagat tot si unde anume am inghesuit totul asta.

 

01_0031.jpg

 

01_004.jpg

 

Deschid ochii, il vad pe Gabi, ceasul meu desteptator, si ma ridic in fund. Sunt la Radu, la etaj si aud vocea lui si a lui Alin de jos. Astia n-au dormit deloc. Au stat cu niste bere si Mitzu(bishi) la povesti. Am decis sa plec de la Radu impreuna cu armasarul asta alb pe nume Doyle, pentru ca acolo unde-mi dorm eu noptile exista o mare nesansa sa gasesc dimineata, cum s-a intamplat deja de prea multe ori, o masina care sa nu ma lasa sa ies din curte. Cobor la baieti. Nici n-au facut cafeaua pe care o promisesem cu atat drag celor care aveau sa ma conduca. Incercam sa o facem. Esuam. Noroc ca nu sunt singurul care aduce cafea. Repede Gabi, toarna uleiul ce mi l-ai cumparat in canistra, Radu, muta-n pana mea masina, Alin, esti gata? Sunt super-excitat. Plec! Da’ hai sa plecam odata! Nu, Radu nu e gata. [...]

 

Continuarea o gasiti la, si odata cu asta se face si lansarea oficiala a:

 

:laugh: mongolia.ro :laugh:

 

Va pup,

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...