Sari la conținut

Din categoria "PROASTE"


Adyp
 Share

Postări Recomandate

Veneam linistit pe calea Dudesti,se face verde,plec de la semafor relaxat,vad un taxi plecand de la Shaormerie si da sa intoarca spre Camil Ressu.Mai intai era sa dea peste masina din fata mea,apoi peste mine,reusesc sa evit,si ma apopiam de semaforul urmator de la dristor,opresc si aud frane in spatele meu si simt o lovitura din spate apoi ca ma arunca pe asfalt...Ma ridic sa vad ce s-a intamplat si observ cu stupoare ca taxi ala care era sa dea peste mine la semaforul din spate era peste motorul meu si se da jos o PROASTA ,fara dinti, tipand cat ii lua gura ca "ASA SE PUNE FRANA?BRUSC?ESTI TAMPIT?"....Realizez destul de greu ce se intampla,o ignor pe moment,ma uit sa vad daca m-am lovit pe undeva,constat ca nu aveam nicio zgarietura si ma duc sa ma uit la moto sa vad ce are si fac cateva poze cu tel.PROASTA da masina inapoi si iar da din gura aia de PROASTA cu care sunt convins ca nici de M..UIE nu e buna...ma enervez...mi-o bag putin prin mamica ei(virtual,desigur) si ea tipa cat ii lua gura ca ea are martor ca e cu o clienta in masina cu copil mic...mi-o mai bag putin prin ma'sa si prin familia ei...de preferat era sa o iau de par si s-o dau cu capul de asfalt pana vedea cat de PROASTA e...dar deja se strangea lume ca la balamuc...,opreste un tip cu o duba,ma intreaba daca ma ajuta sa o duc la politie si impreuna cu cativa curiosi o urc in masina si ma duc la politie,pe Calea Vitan.Acolo apare si limbricul de sot al PROASTEI unde comenta ceva de genul"asa e cand se merge in basini"dupa care ceva cu donatori de organe...bla,bla...Ma duc in fata lui pregatit sa ii pocesc fata si il intreb"Da' tu cine esti ma?" la care imi raspunde PROASTA ca el deja se inmuiase "sotul meu" si ii raspund ca daca mai comenteaza mult,am grija sa ii rup picioarele..Iese politistul,imi da forumularul ala sa completez...constata daunele,ei ii da o amenda si cam asta a fost....Atasez pozele sa se minuneze lumea de PROASTA...

post-16982-1243831279_thumb.jpg

post-16982-1243831297_thumb.jpg

post-16982-1243831315_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uf ... bine ca ai scapat intreg. Motorul se repara. In alta ordine de idei... asemenea specimene nu ar trebui lasate in trafic ... Taximetrista ... deci cu experienta in trafic ..sa nu fie in stare sa pastreze o distanta fata de cel din fata, pentru a opri in siguranta ... oare nu cumva o fi luat permisul la Pitesti :D ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara faptului ca tu esti ok, motorul pare pare destul de sifonat,, poti spune mai exact ce are ?, cadru ? semicadru ?

 

si sa vezi acum asteptari cu asiguratori,, etc,, vai vai,, pacat, mai ales ca vroiai sa il si vinzi din cate vad,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara faptului ca tu esti ok, motorul pare pare destul de sifonat,, poti spune mai exact ce are ?, cadru ? semicadru ?

 

si sa vezi acum asteptari cu asiguratori,, etc,, vai vai,, pacat, mai ales ca vroiai sa il si vinzi din cate vad,,

Toba,carena spate,stop,cadrul de spate nu stiu inca,tre' sa dau jos codita dar cred ca e si el stramb,scarita dr,carena dr,carena fata...dar astea doar sunt zgariate...stiu ce ma asteapta cu asigurarile caci,din pacate,am mai trecut prin asa ceva....si pana nu le-am facut sesizare la CSA alora de la Omniasig,am asteptat 3 luni....deci,sunt psihic pregatit dar ce ma oftic e ca m-a sarit tot din cauza a asa ceva si vara trecuta...asadar..inca o vara pieton...da,voiam sa-l vand..ma batea gandul rau pe o 954...dar m-a linistit PROASTA...

Editat de Adyp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stau in zona... atentie mare la stopul ala! unii nu stiu de existenta lui... mi-au pus si mie frana brusca fix acolo acum vreo 2 saptamani. eu ma cam lipesc de alte masini cand opresc si ajung primul la semafor. :D

e f bine ca nu ai patit nimic, din cate vad s-a cam urcat pe motor.

bafta si multa rabdare la alergatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare e gradina ta Doamne.De ce ii lasi pe cretini si pe inculti sa traisca sa ne faca viata insuportabila ?

Editat de maryan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ea tipa cat ii lua gura ca ea are martor ca e cu o clienta in masina cu copil mic...

Caseta de TAXI e acoperita, deci nu avea cum sa aiba clienta in masina. Decat daca facea curse la negru :D Poti sa o "ajuti" sunand la Apolodor si intreband asta :P

 

Apoi, ca o simpla curiozitate: ai/aveai stop functional pe spate ? Daca da, se uita-n boscheti, e clar.

 

Spor la alergatura, o sa ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdahhh si pana acuma incepusem sa mai imi schimb impresia despre taximetristi, dar se pare ca dehhh. Bine ca nu ai nimic..., si oricum chiar daca nu iti mergea nu stiu ce tot ea de vina ca te-a lovit din spate asa ca poate sa ti-o si ****.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caseta de TAXI e acoperita, deci nu avea cum sa aiba clienta in masina. Decat daca facea curse la negru :D Poti sa o "ajuti" sunand la Apolodor si intreband asta :P

 

Apoi, ca o simpla curiozitate: ai/aveai stop functional pe spate ? Daca da, se uita-n boscheti, e clar.

 

Spor la alergatura, o sa ai nevoie.

Foarte functional,te asigur...insa de ochii PROASTEI nu pot sa zic la fel...

Punga cred ca era sa nu ploua pe caseta ca parca era sparta...dar nici nu merita sa ma mai agit,sa dau tel...da-o'n spume...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O stiu pe asta, am intalnit-o saptamana trecuta la Dristor. Chiar ma miram ca e taximetrista, insa nu era in actiune, avea aia tot acoperita si am banuit ca o fi luat masina lui barbat-su.

Suna la Apolodor, cere cu cineva din conducere si intreaba daca tanti era in exercitiul functiunii in ziua si la ora aia. Fa si o sesizare in scris si depune-o la firma. Leaga-te de faptul ca nu stie legislatia, ca trebuie sa pastreze distanta fata de autovehiculul din fata si ca ti-a strigat alea-alea...

Bafta la reparatii! Mie asta mi se pare cel mai dureros.

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat asa de usor...In locul tau , ma tavaleam un pic pe jos , sa vina smurd-ul , cu politie , sa iasa un pic de tam-tam si sa vezi ce iesea cu proasta aia....Direct dosar penal...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba,carena spate,stop,cadrul de spate nu stiu inca,tre' sa dau jos codita dar cred ca e si el stramb,scarita dr,carena dr,carena fata...dar astea doar sunt zgariate...stiu ce ma asteapta cu asigurarile caci,din pacate,am mai trecut prin asa ceva....si pana nu le-am facut sesizare la CSA alora de la Omniasig,am asteptat 3 luni....deci,sunt psihic pregatit dar ce ma oftic e ca m-a sarit tot din cauza a asa ceva si vara trecuta...asadar..inca o vara pieton...da,voiam sa-l vand..ma batea gandul rau pe o 954...dar m-a linistit PROASTA...

Cum 3 luni ? Poate 3 saptamani cu tot cu reparatii ! E vreo lovitura care "sa nu se justifice din dinamica accidentului" ??!!!??

Sa fii pregatit de un proces civil cu stirba. "...asadar..inca o vara pieton..." - Gandul asta trebuie inlaturat cu niste daune morale !

Nu e chiar greu la proces, ai totul de partea ta, esti aproape in situatia pietonului lovit pe trecere: si slab si cu dreptate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre' sa imi iau un suport de numar rabatabil si sa ma apuc de daramat oglinzi... si noi suntem rachete dar si ei sunt bombe...

Vezi ca sunt controale la numere moto. Pe mine m-au oprit de doua ori intr-o saptamana. Mi s-a parut chiar amuzant. Pe mine!? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca sunt controale la numere moto. Pe mine m-au oprit de doua ori intr-o saptamana. Mi s-a parut chiar amuzant. Pe mine!? :D

 

Sa ma ... pe ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veneam linistit pe calea Dudesti,se face verde,plec de la semafor relaxat,vad un taxi plecand de la Shaormerie si da sa intoarca spre Camil Ressu.Mai intai era sa dea peste masina din fata mea,apoi peste mine,reusesc sa evit,si ma apopiam de semaforul urmator de la dristor,opresc si aud frane in spatele meu si simt o lovitura din spate apoi ca ma arunca pe asfalt...Ma ridic sa vad ce s-a intamplat si observ cu stupoare ca taxi ala care era sa dea peste mine la semaforul din spate era peste motorul meu si se da jos o PROASTA ,fara dinti, tipand cat ii lua gura ca "ASA SE PUNE FRANA?BRUSC?ESTI TAMPIT?"....Realizez destul de greu ce se intampla,o ignor pe moment,ma uit sa vad daca m-am lovit pe undeva,constat ca nu aveam nicio zgarietura si ma duc sa ma uit la moto sa vad ce are si fac cateva poze cu tel.PROASTA da masina inapoi si iar da din gura aia de PROASTA cu care sunt convins ca nici de M..UIE nu e buna...ma enervez...mi-o bag putin prin mamica ei(virtual,desigur) si ea tipa cat ii lua gura ca ea are martor ca e cu o clienta in masina cu copil mic...mi-o mai bag putin prin ma'sa si prin familia ei...de preferat era sa o iau de par si s-o dau cu capul de asfalt pana vedea cat de PROASTA e...dar deja se strangea lume ca la balamuc...,opreste un tip cu o duba,ma intreaba daca ma ajuta sa o duc la politie si impreuna cu cativa curiosi o urc in masina si ma duc la politie,pe Calea Vitan.Acolo apare si limbricul de sot al PROASTEI unde comenta ceva de genul"asa e cand se merge in basini"dupa care ceva cu donatori de organe...bla,bla...Ma duc in fata lui pregatit sa ii pocesc fata si il intreb"Da' tu cine esti ma?" la care imi raspunde PROASTA ca el deja se inmuiase "sotul meu" si ii raspund ca daca mai comenteaza mult,am grija sa ii rup picioarele..Iese politistul,imi da forumularul ala sa completez...constata daunele,ei ii da o amenda si cam asta a fost....Atasez pozele sa se minuneze lumea de PROASTA...
Nu fii tu convins, ca nu e buna de chestia aia....are ceva bot... reiese din poza nr.2 Are si un pasager in spate, parca o femeie, dar nu vad ce relevanta are? Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba,carena spate,stop,cadrul de spate nu stiu inca,tre' sa dau jos codita dar cred ca e si el stramb,scarita dr,carena dr,carena fata...dar astea doar sunt zgariate...stiu ce ma asteapta cu asigurarile caci,din pacate,am mai trecut prin asa ceva....si pana nu le-am facut sesizare la CSA alora de la Omniasig,am asteptat 3 luni....deci,sunt psihic pregatit dar ce ma oftic e ca m-a sarit tot din cauza a asa ceva si vara trecuta...asadar..inca o vara pieton...da,voiam sa-l vand..ma batea gandul rau pe o 954...dar m-a linistit PROASTA...

 

 

Si oglinzile? Ai uitat sa le pui, sau nu le aveai montate pe motor?

Cat despre Omniasig...STIU cat sunt de marlani! La mine a durat 1 luna numai sa vina BOUL sa "daunator" sa-mi faca constatarea la interior dupa ce se desfac carenele. N-am putut sa le defac fara sa fie el de fata, si m-a tinut o luna incurcat.

 

Ai avut probleme cu platile la ei, sau au platit integral dauna? Intreb ca sa stiu la ce sa ma astept de la ei, daca o trag de par sa nu plateasca tot, sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

frate daca aveam bibeloul ala al tau de motor, sincer iti zic k tot ii dadeam cateva capace. indiferent de riscuri da ii rupeam M>U>I>A la bilifrada. si dupa aia mai acuzam si ceva dureri de spate si coaste si tot asa ca sa iau un certificat medico-legal sa o fac sa vada mai bine, dar totusi ea dormea de a dat peste tine? iar la sotu ei ii dadeam un capac inainte sa inceapa sa comenteze. tinete tare de acum ca de acuma incepe circul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E remarcabil ca te-ai abtinut sa no pleznesti :D :P aaahhh ce pumni in mufa merita, doamne, cum poti sa mai ai tupeul sa zbieri ca o crizata dupa ce vina iti apartine in totalitate????specimeneee n-ai ce sa le ceri, NU AI....

 

Bafta pe viitor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...