Sari la conținut

am facut buf 2


pussicat
 Share

Postări Recomandate

hmmmm...referitor la prima denumire a topicului,al meu e nr.2,pt k si eu am cazut ieri cu chopperul...dar fiind prima mea iesire pe el,binenteles nu prima data pe motor,se intampla sa fac o plimbare pana la targoviste.eram 3 motociclisti,eu si ink 2.ei erau pe viteziste,dar asta nu a contat pt k mergeam incet.la iesirea din bucuresti spre pitesti,la un semafor,cu nici 10m inaintea lui,am franat brusc,numa asteptam sa blochez roata fata,si uite-ma cum "i'm flyin"....bineinteles in momentul acela,chiar nu stiam ce se intampla,fiind prima data cand cad,nici nu stiam cum e..nu aveam in cap decat "ia uite-l cum se duce!"m-am ridicat de jos,m-am dus la motor,cei 2 m-au ajutat,prietenul meu a ridicat motorul de jos si l-a tras pe partea dreapta langa bordura.

avarii:nici una,un far era indoit putin,si geanta de pe spate putin zgariata.in rest nimik.eu nam avut nimik,m-a protejat echipamentul.ahhh si "ma durea in cot",dar la propriu.

daca nu mi sa intamplat niciodata asta nu inseamna k nu mi se putea intampla.

dupa toate astea am luat motorul si mi-am continuat plimbarea,binenteles mai atenta si mai preventiva!

nu zik k unii ma vor critica insa se intampla si celor experimentati....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema care te-a adus in acea situatie neplacuta a fost : Lipsa de experienta.Iti propun sa iei trotineta si sa mergi prin locuri mai retrase cat mai mult ptr a putea invata macar la un nivel minim comenzile motocicletei ,mai ales frana ,viteze.daca lucrezi un pic cu el o sa te obisnuiesti si a 2-a oara nu vei mai avea neplaceri.

 

 

Intradevar si cei experimentati fac greseli asa ca nu ai de ce sa te simti prost . Asfalt uscat. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tre sa fii sandilau si nu tre sa jignesti aiurea.... ai alte frane pe chopper decat pe vitezane. daca a prins si putin nisip nu mai e nimic de zis. cadeai si tu probabil.

Sa cazi cu chopperu... , tre` sa fii chiar sandilau.

 

capul sus si privirea inainte :D

Editat de cristigh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te mai doare in cot? :P) cred ca mai tare m-am speriat eu ca tine cand am vazut ca mi-ai picat in fata rotii:) oricum,bine ca eram eu in spatele tau si nu vreo masina :D totusi priveste si partea buna a lucrurilor, acum stii ce se intampla daca blochezi fata,si nu o sa mai faci:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tre sa fii sandilau si nu tre sa jignesti aiurea.... ai alte frane pe chopper decat pe vitezane. daca a prins si putin nisip nu mai e nimic de zis. cadeai si tu probabil.

 

capul sus si privirea inainte :P

sunt de acord cu tine,alte frane,...experienta se capata mergand,dar nu pe trotineta.

 

te mai doare in cot? :P) cred ca mai tare m-am speriat eu ca tine cand am vazut ca mi-ai picat in fata rotii:) oricum,bine ca eram eu in spatele tau si nu vreo masina :D totusi priveste si partea buna a lucrurilor, acum stii ce se intampla daca blochezi fata,si nu o sa mai faci:)

 

mercik,tu mi-ai aparat spatele,k altfel cine stie...poa faceam buf mai rau...cotul mi-a trecut,insa am gasit o mika zgarietura la sold,1cm...poate de la curea.. :P

mi-am invatat lectia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...geanta de pe spate putin zgariata....

 

JANTA , nu geanta.

Nu comentez restul, pentru ca s-ar putea simti unii "idreptatiti"sa-mi atraga atentia ca motociclismul n-are de-a face cu gramatica limbii romane,asa ca macar atat retineti , fratilor: JANTA e corect spus. Iar janta chiar are de-a face cu "motoretizmul".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JANTA , nu geanta.

Nu comentez restul, pentru ca s-ar putea simti unii "idreptatiti"sa-mi atraga atentia ca motociclismul n-are de-a face cu gramatica limbii romane,asa ca macar atat retineti , fratilor: JANTA e corect spus. Iar janta chiar are de-a face cu "motoretizmul".

este vb de geanta de voiaj,atasata la unele choppere,stiu ce spun :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu o intrebare mai veche? Ce te poate motiva sa postezi o cadere din care nu e nimic de invatat?Are ceva deosebit intamplarea? Probabil ca doar intentia de a spune pe aici ca ai mers de la bucuresti la targoviste cu motoru'. Eu nu vad alt motiv, sincer. Iar vor sari teoreticienii topicului sa explice utilitatea in sensul ca incepatorii vor citi si vor invata sa nu traga de frane. Hahahahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este vb de geanta de voiaj,atasata la unele choppere,stiu ce spun :D

Janta se spune si la geanta daca te afli pe motor. Si altadata sa scrii si cu diacritice, da ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Janta se spune si la geanta daca te afli pe motor. Si altadata sa scrii si cu diacritice, da ? :D

pareri diferite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm...referitor la prima denumire a topicului,al meu e nr.2,pt k si eu am cazut ieri cu chopperul...dar fiind prima mea iesire pe el,binenteles nu prima data pe motor,se intampla sa fac o plimbare pana la targoviste.eram 3 motociclisti,eu si ink 2.ei erau pe viteziste,dar asta nu a contat pt k mergeam incet.la iesirea din bucuresti spre pitesti,la un semafor,cu nici 10m inaintea lui,am franat brusc,numa asteptam sa blochez roata fata,si uite-ma cum "i'm flyin"....bineinteles in momentul acela,chiar nu stiam ce se intampla,fiind prima data cand cad,nici nu stiam cum e..nu aveam in cap decat "ia uite-l cum se duce!"m-am ridicat de jos,m-am dus la motor,cei 2 m-au ajutat,prietenul meu a ridicat motorul de jos si l-a tras pe partea dreapta langa bordura.

avarii:nici una,un far era indoit putin,si geanta de pe spate putin zgariata.in rest nimik.eu nam avut nimik,m-a protejat echipamentul.ahhh si "ma durea in cot",dar la propriu.

daca nu mi sa intamplat niciodata asta nu inseamna k nu mi se putea intampla.

dupa toate astea am luat motorul si mi-am continuat plimbarea,binenteles mai atenta si mai preventiva!

nu zik k unii ma vor critica insa se intampla si celor experimentati....

 

Ma bucur ca nici tu, nici motoru' nu aveti nimic. Pe mine cel mai tare m-a durut ca a trebuit sa il duc la doctor, ca ii rupsesem scarita dreapta si ii indoisem ghidonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca nici tu, nici motoru' nu aveti nimic. Pe mine cel mai tare m-a durut ca a trebuit sa il duc la doctor, ca ii rupsesem scarita dreapta si ii indoisem ghidonul.

mercik de incurajare,sa-mi fie invatare de minte,chiar daca altii ma critica,altii imi dau sfaturi,dar probabil celor carora li s-a mai intamplat la un chopper,va spune ca franele sunt diferite.nu sa mergi sa exersezi in poligon,sau sa-ti iei trotineta.asta e,putea sa fie mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mercik de incurajare,sa-mi fie invatare de minte,chiar daca altii ma critica,altii imi dau sfaturi,dar probabil celor carora li s-a mai intamplat la un chopper,va spune ca franele sunt diferite.nu sa mergi sa exersezi in poligon,sau sa-ti iei trotineta.asta e,putea sa fie mai rau.

 

 

 

Vad ca m-ai inteles grestit.Cand ti-am dat sfatul mai sus a fost pe bune,dar "trotineta" ii spun eu la motocicleta mea .Era o metafora......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rele mai sunt fetele astea... negre in cerul gurii.... mai aveau putin si ii dadeau cu janta in cap lui pussicat.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa cazi cu chopperu... , tre` sa fii chiar sandilau.

Nu, e chiar super usor, chiar si daca ai ceva experienta. Se blocheaza spatele imediat, nu e ca alte motoare, care au frane. La choppere e mai mult ca in Flintstone. Cel putin la cele cu care am mers eu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...