Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Au hack-uit site-ul vstromania. Sper sa fie doar indexul schimbat si sa nu se pierdut baza de date. In ceea ce priveste Motomagia, nu mai am nici o informatie. Maine sigur o sa vedem care este prognoza pentru duminica si sa hotaram ce facem. Chiar daca este frig, eu zic sa mergem. Numai ploaia o sa amane plecarea noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au hack-uit site-ul vstromania. Sper sa fie doar indexul schimbat si sa nu se pierdut baza de date. In ceea ce priveste Motomagia, nu mai am nici o informatie. Maine sigur o sa vedem care este prognoza pentru duminica si sa hotaram ce facem. Chiar daca este frig, eu zic sa mergem. Numai ploaia o sa amane plecarea noastra.

 

ce avura bre cu el,cu ce gresiram,am suparat pe cineva cu mobrele noastre ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce avura bre cu el,cu ce gresiram,am suparat pe cineva cu mobrele noastre ? :crack:

 

Nu-i problema. Cred ca doar prima pagina e schimbata. Mi s-a intamplat si mie. Totul este sa aiba un back-up la site si se rezolva in 5 min dupa ce-si da seama

Locatia ar fi Slanic Prahova. Totusi e mult prea frig si astia, cu tot optimismul tau, spun ca o sa ploua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Nu am intrat cam demultisor aici ca de vreo 3 luni sunt infanterist.Adica mi-am distrus ambele roti,dintr-un foc,pe un nenorocit de drum,intre Reghin si Sovata,intr-o groapa amplasata foaaarte strategic,sub apa...Stie cineva,ceva despre niste roti second pentru o V Strom de 1000K8.Noi sunt cam 1104 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Nu am intrat cam demultisor aici ca de vreo 3 luni sunt infanterist.Adica mi-am distrus ambele roti,dintr-un foc,pe un nenorocit de drum,intre Reghin si Sovata,intr-o groapa amplasata foaaarte strategic,sub apa...Stie cineva,ceva despre niste roti second pentru o V Strom de 1000K8.Noi sunt cam 1104 euro.

 

Salutare,

 

Si eu caut janta pe fata din primavara. Aceasi poveste cu groapa sub apa si am indoit-o rau. Cauta si tu pe eBAY. Daca gasesti ceva bun la pret da-mi si mie un semn.

Mesaj completat

Salutare,

 

Si eu caut janta pe fata din primavara. Aceasi poveste cu groapa sub apa si am indoit-o rau. Cauta si tu pe eBAY. Daca gasesti ceva bun la pret da-mi si mie un semn.

 

UITE AICI CEVA

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=vstrom+wh...6.c0.m270.l1313

 

Dar nu e pentru mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu caut janta pe fata din primavara. Aceasi poveste cu groapa sub apa si am indoit-o rau. Cauta si tu pe eBAY. Daca gasesti ceva bun la pret da-mi si mie un semn.

Deocamdata nimic...Cred ca imi bag piciorul si imi voi lua roti noi,fiindca noi,romanii suntem prea saraci sa ne permitem lucruri ieftine...

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrea cineva plimbare maine aici : http://www.varna-bg.com/museums/pobitikamani/st_f_uk.html

 

plecarea la 08 00 , de la capatul liniei de tramvai de pe sos giurgiului , unde sunt palatele alea tiganesti

 

600 km dus - intors

 

traseu:

 

http://maps.google.com/maps?f=d&source...ie=UTF8&z=8

 

 

ori alt traseu ; bucuresti - pitesti rm valcea - sibiu - fagaras - brasov - bucuresti

610 km toata tura, cu pauza la sibiu, pt masa

plecarea tot pe la 08 00, de la mc donalds militari , langa metro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit acum 10 min un mesaj de la Piero. Au ajuns la Marea Rosie. Sa fie amandoi sanatosi si sa se intoarca cu bine pana ninge!

Pt cine nu stie este plecat impreuna cu Licuriciul. Sambata pot venii si eu. Unde va intalniti?

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cine nu stie este plecat impreuna cu Licuriciul. Sambata pot venii si eu. Unde va intalniti?

 

mai mult ca sigur la arc ,acum sa vedem si la ce ora

ca temperatura va fi bine,totul e sa nu ploua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa incep acest topic spunandu-va ca sunt un pic dezamagit de entuziasmul aratat pentru aceasta actiune cu echipa de la Motomagia. Saptamana trecuta am dat 40-50 de telefoane pentru a ne organiza, dar din pacate vremea nu a tinut cu noi si a trebuit amanata. Si oricum nu asa trebuia facuta convocarea. In afara de entuziasmul a 4-5 vstromisti, restul a avut zero implicare. Initial, cand cei de la Motomagia si-au exprimat dorinta de a face acest material cu/despre Vstromania, am crezut ca sunt doar amabili, comunitatea noastra asa cum este, nu iese cu nimic din tiparele obisnuite a unei adunari de amici ce ies la o bere si care intamplator au acelasi model de mobra. Dar povestile mele despre fiecare dintre voi (pe cei pe care-i cunosc mai bine), despre intrunirea de la Frumoasa, despre plimbarile noastre, le-a trezit curiozitatea de a ne cunoaste si de a prezenta o comunitate moto cu o medie de varsta peste 30 ani, matura, fara teribilisme gratuite si guvernata de un bun-simt individual si de grup, din ce in ce mai rar intalnit in societea noastra actuala. Vor sa ne intervieveze pe cat mai multi dintre noi si vor sa redea pentru alti doritori, alternativa la deja clasica si incetatenita sintagma “motociclist = inconstient, racer si de donator de organe”. Suntem oameni cu responsabilitati sociale si familiale care se incapataneaza sa-si cultive pasiunea pentru mobra si pentru calatorii intr-o stare de normalitate pe care Romanika auto-moto nu o are azi

Eu, unul, nu-mi permit sa derajez 4-5 oameni sambata dimineata sa se care cu echipament audio-video, masini si motoare pentru 5-6 doritori, motiv pentru care sambata nu se mai organizeaza nimic. Daca apelul meu a trezit in voi si alte sentimente decat injuraturi la adresa mea, duminica la ora 8 se organizeaza plecarea spre Cambodgia a lui Victor Nemes (posesor de V-Strom) la AMCKart. Il voi insoti alaturi de prietenii lui pana la Giurgiu. Daca ne strangem suficient de multi, ne putem opri undeva pe malurile Dunarii sa facem aceasta filmare.

Vrajitorule, cu toata pretuirea si cu toata dorinta mea de a te revedea, nu-ti pot cere sa faci 700 km pentru acest eveniment, avand in vedere ca nu ne mai deplasam spre Valea Prahovei, mai aproape de tine si totodata ca nu stiu daca ne stragem si cati ne strangem.

Pentru prietenii din Constanta care au raspuns imediat prezent de la un singur telefon, sunteti bineveniti ca-ntotdeauna, dar dilema persista privind reusita acestei actiuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-STROMISTI TREZITI-VA!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ESTE O OCAZIE MAI MULT UNICA DECAT RARA, SA DEMONSTRA CA SUNTEM SI ALTCEVA DECAT MERGATORI PE MOBRE!!!!

 

Vrei sa-ti imprumut Tico acum ca l-ai facut sa mearga bine? :))))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca se anuleaza in totalitate pentru ziua de simbata??? Si ramane sa ne intilnim Duminica la AMKART la ora 8. Eu o sa fac tot posibilul sa vin. Dar planurile trebuie modificate.

Chiar nu reusim sa ne organizam ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

redau ce am scris pe site-ul nostru ...

hai sa va dau eu ultimele informatii...nu vorbesc in numele lui vlad,dar din ce s-a discutat azi la arc (cei care ne-am adunat acolo) s-a stabilit sa mergem duminica la AMKART la ora 8 dimineata unde se organizeaza plecarea spre Cambodgia a lui Victor Nemes (posesor de V-Strom) si-l vom insoti alaturi de prietenii lui pana la Giurgiu.

in drum sau mai curind la Giurgiu vom face si filmarile si interviiurile cu gasca noastra.

apoi vom incerca sa ne continuam ziua cu o plimbare pe la vecinii nostri bulgari (sa vedem daca vremea tine cu noi)

treaba cu filmare nu depinde doar de noi sau bunavointa celor de la motomagia,ei au un program care il stabilesc din timp,treaba mai organizata decit ce incercam noi sa facem pe fuga.

stiu ca e dimineata si cam rece dar vorba lui fabio "un vstromanist merge pe orice vreme si la orce ora" ar fi bine sa fim citi mai multi prezenti la acest eveniment ,plus ca noi vom continua plimbarea...deci toti vstromaniacii sint rugati sa participe

nu cersim reclama la tv dar e bine sa profitam si noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu stiu cum sa incep...

azi am fost pe la fabio sa mai discut niste amanunte legate de cazarea moto,..si m-a intrebat daca vin la filmarile pt motomagia

credeam ca s-a anulat evenimentul, datorita vremii ori lipsei participantilor, oricum nu mai conta pt mine, eram pierdut printre alte ganduri,,,

ultima oara cand l-am vazut pe fratele meu in viata, mi-a zis : da-mi ba si mie mobra sa fac o tura,,, :)

i-am dat-o , el a condus-o cu bucurie iar eu am stat in spatele lui, pe post de pasager si l-am imbratisat pt ultima oara,,, pt ultima oara in viata

fratele meu a murit pe 10 oct 2010,ca urmare a unei crize de astm care l-a rapus intr-o clipa, Dumnezeu sa-l ierte, si obisnuia sa stranga in casa lui prietenii si rudele mai apropiate, ii placea sa fim o familie

la intrunirea de la frumoasa am avut sentimentul ca suntem o familie , desi eu eram proaspat posesor de stroama si nu cunosteam prea multi stromisti

m-a impresionat si intrunirea din iarna de la bogdan harea, pe atunci eu aveam alta mobra si priveam cu invidie, ca outsider, familia voastra de stromisti

din cauza necazului din familie, vroiam sa bag mobra la iernat si s-o mai scot la primavara de acolo

si totusi,,, IMBRATISEZ VIATA ! :blink: VIN IN FAMILIA NOASTRA

stiu ca pare nebunie , dar parca decizia mea de a participa la filmarile pt motomagia, apartine fratelui meu

 

nota : asta nu este un mesaj de sensibilizare/chemare pt ceilalti, sunt doar niste ganduri personale si vroiam sa le exprim pe taste, fiindca mi-e mai usor asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intalnirea se mentinea sambata, as fi venit si io. Ca suporter al vstromistilor, pe de o parte, si ca - sper - viitor posesor de V-strom. Cum actiunea s-a mutat duminica, nu am cum sa fiu la locul de adunare decat cu gandul (cu trupul voi fi in avion :)).

Sper sa va strangeti cat mai multi acolo. Nu doar pentru petrecerea temerarului vstromist care pleaca spre Cambodgia, ci si pentru imaginea pe care o veti arata telespectatorilor Motomagiei despre o subcomunitate din cadrul comunitatii motociclistilor. O subcomunitate care difera de celelalte, care este aparte atat prin modul de exprimare a pasiunii pentru motocicleta, cat si prin maturitate in gandire, in decizii, in pilotaj. Imaginea motociclismului poate fi imbunatatita in ochii confratilor nostri care nu se deplaseaza pe doua roti, prin exemplul pe care il ofera vstromistii : excursii in natura fara urmari nefaste asupra mediului inconjurator, fara zgomote asurzitoare, fara burn-out-uri si alte "fitze" de pustani crizati, dar debordand de veselie si voie-buna. Chiar daca vremea nu se anunta a va fi un aliat, cred ca merita un pic de efort pentru popularizarea unor intruniri ceva mai atipice motociclistilor, intruniri ce pot fi date de exemplu oricui, oricand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

redau ce am scris pe site-ul nostru ...

hai sa va dau eu ultimele informatii...nu vorbesc in numele lui vlad,dar din ce s-a discutat azi la arc (cei care ne-am adunat acolo) s-a stabilit sa mergem duminica la AMKART la ora 8 dimineata unde se organizeaza plecarea spre Cambodgia a lui Victor Nemes (posesor de V-Strom) si-l vom insoti alaturi de prietenii lui pana la Giurgiu.

in drum sau mai curind la Giurgiu vom face si filmarile si interviiurile cu gasca noastra.

apoi vom incerca sa ne continuam ziua cu o plimbare pe la vecinii nostri bulgari (sa vedem daca vremea tine cu noi)

treaba cu filmare nu depinde doar de noi sau bunavointa celor de la motomagia,ei au un program care il stabilesc din timp,treaba mai organizata decit ce incercam noi sa facem pe fuga.

stiu ca e dimineata si cam rece dar vorba lui fabio "un vstromanist merge pe orice vreme si la orce ora" ar fi bine sa fim citi mai multi prezenti la acest eveniment ,plus ca noi vom continua plimbarea...deci toti vstromaniacii sint rugati sa participe

nu cersim reclama la tv dar e bine sa profitam si noi

:) merge pe v-strom pana in Cambodgia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Redau ce am scris si pe site-ul nostru pentru ca o parte dintre noi citeste mai mult acest forum....

 

Revin cu informatii suplimentare privind intalnirea noastra de duminica pentru a se contura un tablou cat mai complet.

Deci, duminica la ora 8 se va da startul calatoriei spre Cambodgia a lui Victor Nemes si a unui bun prieten de-al lui. Nu este o calatorie nici initiatica si nici de placere ci o actiune umanitara pentru copiii saraci si defavorizati din aceasta tara. Initial, aceasta plecare s-a dorit a fi discreta, dar prietenii lor au prins de veste si volens-nolens, i-au determinat sa o faca intr-un cadru pseudo-oficial. Pasiunea lui Victor pentru motociclism se indreapta in special spre cursele de viteza, pasiune pe care o practica, nu la liniutele de la 1 noaptea pe Magheru, ci pe circuitele de viteza din Europa, pe care le frecventeaza cand timpul ii permite. Imbucurator este faptul ca pentru acest drum lung si greu a ales V-Stromul. Din propria lui experienta si sunt convins ca si dupa documentari seriose, a ajuns la concluzia ca cea mai buna solutie privind raportul calitate/pret este acest model de mobra. Planul lor este sa strabata distanta dintre cele doua tari pe motocicleta si o data ajunsi la destinatie isi vor vinde mobrele iar cu banii obtinuti pe ele vor ajuta financiar dar si fizic la construirea de gradinite si scoli pentru copiii de acolo. Acest efort este demn de toata lauda si merita macar aplauzele noastre.

In alta ordine de idei, plecarea lui Victor si filmarea noastra sunt doua lucruri total diferite. Nu ne adunam acolo doar ca sa fim ajutori de bagatori de seama si sa ne vedem si noi mutrele la tv pentru cateva momente. Il vom insoti in drumul sau spre granita si dupa despartire, echipa de la Motomagia va face filmarea cu noi undeva pe malurile dunarii. Am optat pentru aceasta idee pentru ca imi este rusine sa deranjez 4-5 oameni sa se deplaseze cu tot harnasamentul audio-video la o actiune la care nu stiu cu exactitate cati ne vom strange. Vor fi prezenti de la Motomagia: Cristina Soloc si Catalin Heson – redactorii si prezentatorii emisiunii, Catalin Soloc – producator si unul sau doi operatori. Cu trei zile intante de eveniment si dupa intalnirea de ieri de la Arc, pot doar cel mult sa banuiesc cine va fi prezent duminica. Asa cum si eu am multe obligatii fata de activitatea mea profesionala, sunt convins ca si voi aveti si multe sunt variabilele pe care trebuie sa le luati in considerare inainte de a va face timp liber. E normal si de inteles. Singurul lucru pe care cel pot sa-l reprosez este lipsa interes pe forum. Parca vorbeam de unul singur. Vrajitorul cu al sau entuziasm si Jhon imi tineau isonul. Restul....citea si astepta. Va rog sa ma credeti ca nu tin sa fiu vioara I sau sa ies in fata. Ba mai mult, mi-e teama sa nu ma fac dreaq de ras si sa ma vada studentii mei. Dintre voi toti cred ca sunt cel mai gushter in materie de motociclism. Am abia 15.000 de km pe motor si inca ma mai scap in pantaloni la gandul unui offroad mic, gen Transalpina..

Anyway, concluzia este ca daca doriti sa participati, ne vedem Duminica la ora 8.00 la AMCKart. Daca nu, macar nu ma fac de ras in fata celor de la Motomagia ca ei oricum vin pentru plecarea lui Victor.

@Madalin74, tie chiar nu am ce sa-ti reprosez. Toata stima pentru voi. A fost nevoie de un simplu telefon si toti patru v-ati mobilizat. Daca tu organizai un eveniment la Constanta, ma gandeam de 3 ori intainte de a da un raspuns favorabil. Voi nu ati facut-o si imi scot palaria in fata voastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor,

 

scuze pt interventia de data trecuta, mintea omului cred ca o ia razna in astfel de situatii,,,

 

de data asta o sa fiu la obiect :

 

fiindca duminica se apropie si situatia este neclara, hai sa vedem cine participa,,,

 

propun eventual sa ne intalnim la arc la ora 07 00 si plecam de acolo in grup

 

deci :

 

1. magarusulmarius , 0722564401

2. ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...