Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Nu este a lui Silviu (Licuriciu) dar arata foarte misto. Abia astept sa o ia in week-end-ul asta si sa o vad live. Din poze e superok.

In alta ordine de idei iata o chestie:

Un fapt interesant s-a petrecut azi si va invit sa va spuneti parerea. Poate iese ceva interesant si frumos.

Astfel, Cristina, soatza si partenerea mea moto, prin natura meseriei ei de medic pediatru a cunoscut-o pe Cristina Soloc, coprezentator la MotoMagia de la TVR. Cum era si normal, dupa rezolvarea problemelor medicale, un alt subiect fierbinte de discutii a fost motociclismul. I-a povestit de noi, de Vstromania, de intrunirea noastra de la Frumoasa si Dna Soloc i-a propus sa ne strangem intr-un week-end si sa mergem undeva cu echipa de filmare sa faca un reportaj despre mobra dar si despre comunitatea noastra. Ce ziceti? Ar putea sa iasa frumos. Am postat si pe vstromania

 

 

prezent si eu, tine-ne la curent privind data, locatia etc

 

 

@fabio : poti sa-mi comanzi si mie ulei motul, filtru aer si filtru ulei ? trebuie sa-ti fac o vizita pt schimbarea consumabilelor

mobra mea face curand 13000 km, sa-mi traiasca ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as da o tura de luni pina miercuri,pe malul marii pe la noi,bulgari cu o noapte pe la Balcik si una pe la Veliko.Miercuri n-as face prea multi km ca ma duc la servici seara. Cineva interesat si liber de program in perioada asta? E vorba de luni acum ,27 sept.Traaversare cu bacul pe la Calarasi,Adamclisi,Capul Kaliakra ar fi misto de fotografiat.La balcik e frumos,la Veliko mergem la cascada, bem mincam,bla bla,lejer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prezent si eu, tine-ne la curent privind data, locatia etc

 

Sigur, numai ca tu trebuie sa stai mai in spate ;) (glumesc, desigur). Imi aduce aminte de bancul in care la vizita oficiala a lui Mao in Romania, coloana oficiala trebuia sa treaca pe Stefan cel Mare si in dreptul spitalului Colentina securistul urla cat il tinea bojocii: "Bolnavii de hepatita sa treaca mai in fata"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as da o tura de luni pina miercuri,pe malul marii pe la noi,bulgari cu o noapte pe la Balcik si una pe la Veliko.Miercuri n-as face prea multi km ca ma duc la servici seara. Cineva interesat si liber de program in perioada asta? E vorba de luni acum ,27 sept.Traaversare cu bacul pe la Calarasi,Adamclisi,Capul Kaliakra ar fi misto de fotografiat.La balcik e frumos,la Veliko mergem la cascada, bem mincam,bla bla,lejer.

ma bag!;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut stromistilor,

vreau sa-mi schimb gumele, am haidenau k76 si am facut 23.000 km, acu mai au vreo 3 mm asa ca sant cu ele la limita.

Le-am luat din Timisoara acu doi ani de la maxiscooter, da pe site vad ca nu mai vand.

Care ai luat mai recent haidenau da-mi si mie furnizorul te rog.

 

Hai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut stromistilor,

vreau sa-mi schimb gumele, am haidenau k76 si am facut 23.000 km, acu mai au vreo 3 mm asa ca sant cu ele la limita.

Le-am luat din Timisoara acu doi ani de la maxiscooter, da pe site vad ca nu mai vand.

Care ai luat mai recent haidenau da-mi si mie furnizorul te rog.

 

Hai noroc.

eu am luat tot de la ei in luna mai ac.

numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut toti vstromaniacii...citi or mai fi ramas :P

in afara de alex si johann se mai plimba cineva cu mobra ? nu mai bagati si voi poze,povestiri din excursii,chiar asa de mare criza sa fie ?

mai ziceti si voi ce ati mai facut pe la mobre,care ati avut de reparat ceva,sau cit de des le spalati daca tot nu le scoateti la aer :laugh:

sau te pomenesti ca toata lumea se plimba si numai are timp sa impartaseasca si la altii impresiile .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Se pare ca se concretizeaza intalnirea noastra cu cei de la Motomagia. Dna Soloc si-a manifestat disponibilitatea sa ne insoteasca si ne-a rugat sa ne organizam pentru o iesire. Daca tot nu am facut iesirea de toamna poate ne strangem acum la o pastrama si un must. Acum nu depinde decat de noi. Ca sa nu fie chiar din scurt, eu zic ca discutia trebuie inceputa pentru cel putin week-end-ul 9-10 octombrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor,

 

eu am facut o tura sambata la praid, initial trebuia sa ajungem pe la sighisoara si sibiu, apoi ne-am sucit si am mers numai la praid, pe langa sovata

a fost un festival al sarmalelor, au venit participanti si din ungaria si de-ai nostrii (romani si unguri ori mai mult unguri)

si gateau acolo de zor, erau niste mirosuri, ca nu-ti mai venea sa pleci de acolo

drumurile foarte bune prin zona, am ajuns , am mancat niste sarmale si am venit inapoi. a fost o tura mai mult de mers de dragul mersului, cam 700 km dus - intors /index.php?...586493&st=0

 

iar saptamana trecuta am mers buc- focsani - galati - vama veche - balcic - shumen - buc, cam 1000 km

trebuia sa merg cu userul motoadventurepctro la chisinau, ne-am intalnit noi la ora 05 00 am in buc, si da-i bataie,,,pe la focsani si-a dat seama ca si-a uitat pasaportul si ne-am hotarat pe loc sa mergem in alta parte,,,

am mers in vama, am facut o baie in mare, am dormit acolo si a 2 a zi am mers la balcik, la domeniile reginei maria apoi am trecut si prin ctin si elena sa vad doar cum este,,, filmulet you tube :

 

@ alex : casa de piatra ! ce va invidiez eu pe voi astia care va luati nevestele cu voi. a mea inca nu s-a urcat pe moto dar mi-a zic ca, casca cea noua ( luata de la fabio) este a ei de acum inainte, sa n-o mai port eu :laugh:

 

eu nu mai rezist,, :P ,am facut deja planul pt anul viitor : eu vreo saptamana pe unde s-o nimeri, o excursie pe afara iar ea la all inclusive , unde-i place si o sa fim fericiti amandoi

Mesaj completat

Salutare.

Se pare ca se concretizeaza intalnirea noastra cu cei de la Motomagia. Dna Soloc si-a manifestat disponibilitatea sa ne insoteasca si ne-a rugat sa ne organizam pentru o iesire. Daca tot nu am facut iesirea de toamna poate ne strangem acum la o pastrama si un must. Acum nu depinde decat de noi. Ca sa nu fie chiar din scurt, eu zic ca discutia trebuie inceputa pentru cel putin week-end-ul 9-10 octombrie.

 

 

prezent, numai sa nu pice pe 20 oct, ca-i ziua lu nevastamea

 

 

aaa, si am mai trecut si pe la acvariul din tulcea in tura aia, frumos,,,,acvarii cu pesti diferiti dar si animalute de prin dobrogea ( animalute impaiate )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Se pare ca se concretizeaza intalnirea noastra cu cei de la Motomagia. Dna Soloc si-a manifestat disponibilitatea sa ne insoteasca si ne-a rugat sa ne organizam pentru o iesire. Daca tot nu am facut iesirea de toamna poate ne strangem acum la o pastrama si un must. Acum nu depinde decat de noi. Ca sa nu fie chiar din scurt, eu zic ca discutia trebuie inceputa pentru cel putin week-end-ul 9-10 octombrie.

 

 

Super suna 9-10 Noiembrie. Eu vin 100%. Vin si cu o propunere hai sa facem o plimbare pana la Albota http://www.albota.sobis.ro/

Si poate organizeaza Vrajitorul o plimbare pe drumurile care sint in Jud. Sibiu.

Mesaj completat

 

Foarte frumos filmuletu. Ma bucur ca unii mai pot inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super suna 9-10 Noiembrie. Eu vin 100%. Vin si cu o propunere hai sa facem o plimbare pana la Albota http://www.albota.sobis.ro/

Si poate organizeaza Vrajitorul o plimbare pe drumurile care sint in Jud. Sibiu.

 

Eu nu am nimic impotriva cu albota dar sa fiti convinsi ca acolo nu sunt scorurile prea mici.

Si se pot face filmari pe trasnfagarasan.

Si este si ceva off pe acolo.

Dar nu e pentru oricine. La 520 pentru o camera de 2 pers pentru 2 nopti... nu e chiar ieftin.

Dar... cum vreti.

 

 

stie cineva de ce e picat vstromania.ro ?

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@as25 - vezi ca zicea de 9 - 10 oct,,,userul motoadv.ro a facut filmuletul, e meritul lui, varianta mea este cu mai multe poze, un pic altfel,,inca nu e gata, o postez mai incolo

 

@ jhon - las sa vrea numai, ca vedem noi dupa aia, o bagam in clubul stromistilor si cand e cazul o legam de mobra si ajungem tot unde vrem noi, masculii :P

 

pai hai cu propuneri pt "vip pt o zi " io zic sibiu - piata mare, e centrul tarii, accesibil pt toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am nimic impotriva cu albota dar sa fiti convinsi ca acolo nu sunt scorurile prea mici.

Si se pot face filmari pe trasnfagarasan.

Si este si ceva off pe acolo.

Dar nu e pentru oricine. La 520 pentru o camera de 2 pers pentru 2 nopti... nu e chiar ieftin.

Dar... cum vreti.

 

 

stie cineva de ce e picat vstromania.ro ?

 

Eu am venit doar cu o propunere. Sa auzim si altele. Am inteles ca e o pensiune foarte frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mai vreau in centru sibiului,rindul trecut cind am fost am luat amenda ca am parcat in piata mare :P merg doar daca e pe la periferie :laugh:

daca v-ati trezit sa parcati mobrele in p..zda targului!!!

exact in fata la fosta cofetarie PErla, unde, pe vremea impuscatului, se vindea pepsi-cola si niste profiteroale de iti curgea in gura. era cea mai selecta cofetarie din Sibiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca v-ati trezit sa parcati mobrele in p..zda targului!!!

exact in fata la fosta cofetarie PErla, unde, pe vremea impuscatului, se vindea pepsi-cola si niste profiteroale de iti curgea in gura. era cea mai selecta cofetarie din Sibiu.

 

Nu toti au luat amenda in Sibiu. Doar aia de au vrut sa bea si stoamele cite o cafea si poate un profiterol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

azi mi-am shimbat uleiul , filtrele, lichidele frana si ambreiaj, mi-a pus fabio si priza de 12 volti si a uitat sa-mi ceara banii pe ea,,,,a luat teapa, asta e :P

 

nu facem si noi o tura de o zi , sambata ?

 

hai la sibiu, sa mancam o inghetata , ca tare-i frumushel orasul asta !

si ne intoarcem prin fagaras - brasov , ce ziceti ?

plecam pe la 06 30 si ne intoarcem pe lumina,,,cel putin o sa fim pe lumina pana la comarnic

Mesaj completat

stiu si loc de parcat mobrele, in spatele pietei mari, pe langa podul minciunilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

azi mi-am shimbat uleiul , filtrele, lichidele frana si ambreiaj, mi-a pus fabio si priza de 12 volti si a uitat sa-mi ceara banii pe ea,,,,a luat teapa, asta e :P

 

nu facem si noi o tura de o zi , sambata ?

 

hai la sibiu, sa mancam o inghetata , ca tare-i frumushel orasul asta !

si ne intoarcem prin fagaras - brasov , ce ziceti ?

plecam pe la 06 30 si ne intoarcem pe lumina,,,cel putin o sa fim pe lumina pana la comarnic

Mesaj completat

stiu si loc de parcat mobrele, in spatele pietei mari, pe langa podul minciunilor

 

abia vineri iti pot da un raspuns,dar in niciun caz nu plec asa de dimineata :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

azi mi-am shimbat uleiul

 

Salutare!

 

Ce ulei ai pus?

 

Deci proaspat posesor de Vstrom...il am de o saptamana, model 2004, inca nu am poze, inainte am avut un varadero de 125 de care am fost f multumit, sper sa fiu si de vstrom multumit ca am de gand sa nu-l mai schimb in urmatorii 100 de ani :laugh:

 

primul lucru care vreau sa-l fac este sa-i schimb uleiul si filtru de ulei...imi trebuie cheie pt filtru si am gasit pe louis(sper sa fie buna) si nu stiu ce ulei sa-i pun?

sa merg pe castrol 10W-40 semi sintetic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Ce ulei ai pus?

 

Deci proaspat posesor de Vstrom...il am de o saptamana, model 2004, inca nu am poze, inainte am avut un varadero de 125 de care am fost f multumit, sper sa fiu si de vstrom multumit ca am de gand sa nu-l mai schimb in urmatorii 100 de ani :laugh:

 

primul lucru care vreau sa-l fac este sa-i schimb uleiul si filtru de ulei...imi trebuie cheie pt filtru si am gasit pe louis(sper sa fie buna) si nu stiu ce ulei sa-i pun?

sa merg pe castrol 10W-40 semi sintetic?

 

 

salut,

 

multi km frumosi iti doresc, s-o stapanesti sanatos

am pus motul 10 w 40 sintetic ,,,,, schimba-i si filtru aer

l-am schimbat la fabio ( userul bozoro , are telefoanele in semnatura ), el este mecanicul stromistilor,,,

din ce oras esti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...