Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salutare!

Numele meu este Ciprian si sant multpreafericitul si cuviosul proprietar de weestrom k9. Am cautat aproximativ 6 luni pina am gasit modelul care il doream ( de 650, cu abs, negru, pret si an acceptabil). In aceste 6 luni de cautari m-am documentat pe acest forum si pe cel din state (stromtrooper). Prima mea iubire a fost tot un zookeee, un Savage LS650 dar dupa aproape 2 ani impreuna am hotarit ca imi trebuie ceva pt drumuri lungi, mai confortabil si mai sigur(abs), avand in plan calatorii mai lungi prin europa. Pot sa spun ca is foarte multumit de motocicleta, ma autofelicit tot timpul pt alegerea facuta, momentan este singurul meu mijloc de transport, il folosesc zilnic sa merg la munca si prin oras. Vremea in Cipru este foarte prietenoasa cu motociclistii, temperaturile nu coboara sub 0 grade (doar la munte) am de gand sa merg si in sezonul ploios cu ea, deja am cumparat echipament de ploaie.

Mi-au trebuit vro 5 zile sa citesc 475 de postari din topic, dar am insistat sa termin de citit tot si pe urma sa ma prezint.

Am incercat sa gasesc site-ul vstromania si nu am reusit.

Citind postarile voastre de multe ori devin gelos ca voi va intilniti in fiecare saptamina aproape si aveti parte de calatorii in grup f faine. Eu la inceput am mers mai mult solo, fiind incepator si dorind sa cunosc moto intai, si m-am cam obisnuit asa. Am iesit cu un grup de motociclisti de pe aici dar pt o calatorie de 300 de km cred ca am oprit de 6 ori pt dezmortzeli si tzigari (bleah!!! borring). Asa ca mai mult singur sau cu prietena ca pasager.

Drumurile is foarte faine, multe viraje, si de la malul marii pina in varf de munte am 50 km, asa ca am parte de peisaj destul de variat.

Am sa incerc sa postez ceva poze.

Cam atit pt inceput!

Va urez la toti asfalt uscat!

post-58988-1288169849_thumb.jpg

PS: o poza cu iubitele mele una blonda una bruneta :laugh:

 

Bine ai venit CIP. sint sigur ca o sa va intelegeti bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ cip : felicitari pt achizitie, se ingroasa gasca de stromisti pe plan international,,, :laugh:

 

buna achizitie si eu am citit tot de pe forum, de 2 ori, apoi mi-am cumparata stroama, din 2 motive : motocicleta in sine apoi comunitatea

 

mi-e dor de cipru, am lucrat 1 an acolo, in nicosia, desi cel mai mult mi-a placut paphos

as fi vrut sa merg si in partea turca a insulei dar nu se putea ( in 1996),,,nu stiu care mai este situatia acum

oricum clima este de vis, imi amintesc :D cum se plangeasu cipriotii ca vine iarna si le intra frigul in oase

 

km frumosi ! si baga si tu poze pe unde mergi, ca noi nu ne suparam,,,suntem o familie ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Numele meu este Ciprian si sant multpreafericitul si cuviosul proprietar de weestrom k9. Am cautat aproximativ 6 luni pina am gasit modelul care il doream ( de 650, cu abs, negru, pret si an acceptabil). In aceste 6 luni de cautari m-am documentat pe acest forum si pe cel din state (stromtrooper). Prima mea iubire a fost tot un zookeee, un Savage LS650 dar dupa aproape 2 ani impreuna am hotarit ca imi trebuie ceva pt drumuri lungi, mai confortabil si mai sigur(abs), avand in plan calatorii mai lungi prin europa. Pot sa spun ca is foarte multumit de motocicleta, ma autofelicit tot timpul pt alegerea facuta, momentan este singurul meu mijloc de transport, il folosesc zilnic sa merg la munca si prin oras. Vremea in Cipru este foarte prietenoasa cu motociclistii, temperaturile nu coboara sub 0 grade (doar la munte) am de gand sa merg si in sezonul ploios cu ea, deja am cumparat echipament de ploaie.

Mi-au trebuit vro 5 zile sa citesc 475 de postari din topic, dar am insistat sa termin de citit tot si pe urma sa ma prezint.

Am incercat sa gasesc site-ul vstromania si nu am reusit.

Citind postarile voastre de multe ori devin gelos ca voi va intilniti in fiecare saptamina aproape si aveti parte de calatorii in grup f faine. Eu la inceput am mers mai mult solo, fiind incepator si dorind sa cunosc moto intai, si m-am cam obisnuit asa. Am iesit cu un grup de motociclisti de pe aici dar pt o calatorie de 300 de km cred ca am oprit de 6 ori pt dezmortzeli si tzigari (bleah!!! borring). Asa ca mai mult singur sau cu prietena ca pasager.

Drumurile is foarte faine, multe viraje, si de la malul marii pina in varf de munte am 50 km, asa ca am parte de peisaj destul de variat.

Am sa incerc sa postez ceva poze.

Cam atit pt inceput!

Va urez la toti asfalt uscat!

post-58988-1288169849_thumb.jpg

PS: o poza cu iubitele mele una blonda una bruneta :D

felicitari pentru achizitie,felicitari pentru rabdarea de a citi toate cele 475 de pagini...usor usor se aduna o gasca "multinationala" :laugh:

acum merge si site-ul nostru "vstromania.ro" iti poti face cont si acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Numele meu este Ciprian si sant multpreafericitul si cuviosul proprietar de weestrom k9

.....

 

Bravo Cip si felicitari pentru alegerea facuta.

Vorba lui Jhon, usor, usor ajungem o gasca internationala. Avem prieteni in Portugalia, Belgia si acum Cipru. Maine-poimaine Vstromania ajunge un brand si-l scoatem pe bursa :D

Poate intr-o zi o sa organizam pe plaiurile mioritice si intalnirea europeana a posesorilor de vstrom :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

organizam una internationala,ii cazam pe-un picior de plai, pe-o gura de rai...nu ti-a spus fabio cam citi stromisti se aduna in italia ? noi abia ne descurcam cu ce avem aici,de unde sponsori? de unde asistenta tehnica? de unde sustinere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

organizam una internationala,ii cazam pe-un picior de plai, pe-o gura de rai...nu ti-a spus fabio cam citi stromisti se aduna in italia ? noi abia ne descurcam cu ce avem aici,de unde sponsori? de unde asistenta tehnica? de unde sustinere?

 

Aoleo Jhon, da' pesimist de realist esti! Lasa ca poate mai crestem in urmatorii ani. Pentru inceput trebuie sa ne alaturam noi comunitatii europene si poate o comitem la anul sau peste doi ani. O luam usor si pe rand. Pe forumurile internationale ale vstromistilor se cer informatii despre Romania. E drept, destul de timide dar toate au un inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa trecem la lucruri mai relaxante...dupa multe cautari si incercari a mai multor programe am reusit sa fac o conversie la ce a filmat sotia la cea de a 2-a reuniune a vstromistilor din RO.Inca o data scuze,calitatea imaginii lasa de dorit,de la 1giga fiecare filmulet a iesit la 135 mb,nu puteam sa le pun nici pe transfer,ro.

Sotia mea a urmarit mai mult spectacolul de pe sosea decit sa filmeze,nu in fiecare zi vezi 40 de v-stroame intr-o coloana alergind pe soselele din romania.Chiar si pentru mine era ceva deosebit,eram mindru atunci ca fac parte din grupul acesta.

Sper ca la anul sa fim si mai multi,trebuie facute aranjamentele mai din timp si stabilita data viitoarei intruniri.

http://dl.transfer.ro/transfer_ro-27oct-54bc13e30f6.zip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Vlad crezi ca mai poti sa faci rost de filmarea intreaga de la TVR?....doar pentru vstromisti!

Cu respect,

I.Marinescu

Mesaj completat

Sa trecem la lucruri mai relaxante...dupa multe cautari si incercari a mai multor programe am reusit sa fac o conversie la ce a filmat sotia la cea de a 2-a reuniune a vstromistilor din RO.Inca o data scuze,calitatea imaginii lasa de dorit,de la 1giga fiecare filmulet a iesit la 135 mb,nu puteam sa le pun nici pe transfer,ro.

Sotia mea a urmarit mai mult spectacolul de pe sosea decit sa filmeze,nu in fiecare zi vezi 40 de v-stroame intr-o coloana alergind pe soselele din romania.Chiar si pentru mine era ceva deosebit,eram mindru atunci ca fac parte din grupul acesta.

Sper ca la anul sa fim si mai multi,trebuie facute aranjamentele mai din timp si stabilita data viitoarei intruniri.

http://dl.transfer.ro/transfer_ro-27oct-54bc13e30f6.zip

Salutare,

 

Foarte frumos!

Multumiri calduroase operatorilor si "masinistilor" care si-au dat concursul la realizarea acestui reportaj.

 

La mai multe!

Cu respect,

I.Marinescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de primire ! Poze am mai mult cu mobra veche ...

post-58988-1288212578_thumb.jpgpost-58988-1288211629_thumb.jpgpost-58988-1288211853_thumb.jpgpost-58988-1288211989_thumb.jpgpost-58988-1288212141_thumb.jpg

Motoreta am cumparato cu top case givi de 52 (cat un portbagaj de matiz) si crash bars givi care au fost foarte utile cand am culcato pe stinga la coborirea unei borduri(am ramas suspendat cu roata spate pe bordura si nu am mai avut unde sa pun piciorul jos, ca in filmele cu prosti), cand am aflat cat de fragile sunt semnalizarile originale. Am schimbat semnalizarile cu ceva led de pe ebay, si a trebuit sa schimb si releul cu unul specific ca imi pilpiia leusteanul prea des.

Am cumparat motoreta cu 10 000 km in iulie si acum am 15 000km. Am facut un service la 12 000, ocazie cu care am schimbat si placutele spate (cam duse) si bujiile.

Pe lista de cumparaturi am pus urmatoarele:

- stand central (daca mai face dl Johan is f interesat)

- parbriz mai inalt sau macar unul sa nu imi mai bolboroseasca asa tare in cap (as prefera tot de pe forum sa cumpar)

- suporti pt genti laterale si genti, de preferat cu "quick release" (anul viitor vreau sa fac un tur prin turcia si grecia)

- tricouri cu Vstromania (cate unul pt fiecare zi a saptamanii) ;)

- stickere cu atentie la motociclisti :laugh:

Azi am fost la o plimbare scurta cu ceva treburi prin oras si inca se poate merge in tricou. In luna august cand este f cald (peste 40 grade) prefer sa nu deschid aerul conditionat in casa si sa plec la o plimbare cu moto :D.

In rest si aici trebuie sa circuli OCS (ochiul cat sarmaua), atentie mare la femei la volan si la moshnegi. Mi-a prins f bine experienta din Romania de pe masina, mi-a fost mai usor de prevenit si evitat f multe situatii potential periculoase, inca un lucru care imi place in Cipru este ca nu gasesti carute (orice tzaran are "mersendes") sau animale pe drumuri.

In continuare nu reusesc sa accesez Vstromania.ro

Editat de cip2006is
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Numele meu este Ciprian si sant multpreafericitul si cuviosul proprietar de weestrom k9. Am cautat aproximativ 6 luni pina am gasit modelul care il doream ( de 650, cu abs, negru, pret si an acceptabil). In aceste 6 luni de cautari m-am documentat pe acest forum si pe cel din state (stromtrooper). Prima mea iubire a fost tot un zookeee, un Savage LS650 dar dupa aproape 2 ani impreuna am hotarit ca imi trebuie ceva pt drumuri lungi, mai confortabil si mai sigur(abs), avand in plan calatorii mai lungi prin europa. Pot sa spun ca is foarte multumit de motocicleta, ma autofelicit tot timpul pt alegerea facuta, momentan este singurul meu mijloc de transport, il folosesc zilnic sa merg la munca si prin oras. Vremea in Cipru este foarte prietenoasa cu motociclistii, temperaturile nu coboara sub 0 grade (doar la munte) am de gand sa merg si in sezonul ploios cu ea, deja am cumparat echipament de ploaie.

Mi-au trebuit vro 5 zile sa citesc 475 de postari din topic, dar am insistat sa termin de citit tot si pe urma sa ma prezint.

Am incercat sa gasesc site-ul vstromania si nu am reusit.

Citind postarile voastre de multe ori devin gelos ca voi va intilniti in fiecare saptamina aproape si aveti parte de calatorii in grup f faine. Eu la inceput am mers mai mult solo, fiind incepator si dorind sa cunosc moto intai, si m-am cam obisnuit asa. Am iesit cu un grup de motociclisti de pe aici dar pt o calatorie de 300 de km cred ca am oprit de 6 ori pt dezmortzeli si tzigari (bleah!!! borring). Asa ca mai mult singur sau cu prietena ca pasager.

Drumurile is foarte faine, multe viraje, si de la malul marii pina in varf de munte am 50 km, asa ca am parte de peisaj destul de variat.

Am sa incerc sa postez ceva poze.

Cam atit pt inceput!

Va urez la toti asfalt uscat!

post-58988-1288169849_thumb.jpg

PS: o poza cu iubitele mele una blonda una bruneta :laugh:

 

 

Bine ai venit printre noi si sa ai parte de km cu bruneta fara nici o problema. In Grecia e plin de Vstroame, in Cipru nu?

Mesaj completat

Sa trecem la lucruri mai relaxante...dupa multe cautari si incercari a mai multor programe am reusit sa fac o conversie la ce a filmat sotia la cea de a 2-a reuniune a vstromistilor din RO.Inca o data scuze,calitatea imaginii lasa de dorit,de la 1giga fiecare filmulet a iesit la 135 mb,nu puteam sa le pun nici pe transfer,ro.

Sotia mea a urmarit mai mult spectacolul de pe sosea decit sa filmeze,nu in fiecare zi vezi 40 de v-stroame intr-o coloana alergind pe soselele din romania.Chiar si pentru mine era ceva deosebit,eram mindru atunci ca fac parte din grupul acesta.

Sper ca la anul sa fim si mai multi,trebuie facute aranjamentele mai din timp si stabilita data viitoarei intruniri.

http://dl.transfer.ro/transfer_ro-27oct-54bc13e30f6.zip

 

BRAVO, BRAVO, ar trebui sa faci u contract cu TVR-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe lista de cumparaturi am pus urmatoarele:

- parbriz mai inalt sau macar unul sa nu imi mai bolboroseasca asa tare in cap (as prefera tot de pe forum sa cumpar)

- stickere cu atentie la motociclisti :laugh:

Cu cele doua articole te pot ajuta eu. Am mai modificat matrita pt parbrizele de V-Strom si acum au iesit cu adevarat pt turing. Pe motor te simti ca in masina. Trebuie insa sa stiu ce inaltime ai pt a pozitiona gaurile de prindere. Am sa pun diseara poze cu primul parbriz, montat pe motocicleta fratelui, fosta a mea. Aptibildele cu Atentie la motociclisti, sunt bonus. Ce temperatura este iarna la tine? Hai rasuceste putin cutitul in rana :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi si sa ai parte de km cu bruneta fara nici o problema. In Grecia e plin de Vstroame, in Cipru nu?

Mesaj completat

Vstrom are o prezenta mai moderata in cipru, cipriotii is un pic mai fitzosi si prefera 'harlii' si 'be em ve'. Mai degraba e plin de 'haiabuse' si tot felul de naked calarite de bastinasi dati cu un gel de par cu protectie la impact. Cand vezi un motociclist cu casca poti fi sigur ca e trecut de 30 ani (cu virsta creste instinctul de conservare) si nu e cipriot. In fiecare weekend la stiri e prezentat cel putin un accident moto (vara cate 2-3 pe saptamina) soldat cu deces, 70% din cazuri motociclistul nu avea casca si depasise viteza legala.

De ceva timp s-a inceput o campanie de educare a participantilor in trafic sprijinita de politie si de ROSPA (http://www.rospa.com/). ROSPA mai tine si niste cursuri gratuite de safety riding, finalizate cu un examen care se plateste (70 eu). Poti face cate sedinte vrei, cand esti pregatit dai examen si primesti un calificativ. Un avantaj la absolvire ar fi ca poti sa platesti mai putin la asigurari, care is destul de scumpe (250 - 400 eu) si nu poti face full, numai third party (un fel de RCA la noi).

PS: scuzati englezismele, dar unele chestii suna nashpa traduse in romana :laugh:

 

PS2: inaltime 1.77 m. preturi si modalitati de plata? (de preferat paypall)

temperatura ieri noaptea 20 grade, ziua se ridica la 25 - 27. precizez ca locuiesc la malul marii, daca merg la munte este o diferenta de pina la 10 grade.

Editat de cip2006is
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer te invidiez.

Dimineata la noi este destul de frig cu temperaturi putin peste 0.

Acum prognoza e putin mai buna, cica o sa creasaca temperaturile pe la 15-18 grade ziua.

Oricum pana nu da zapada nu ma opresc. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor,modelul asta de mobra are un site in romania,teoretic are ca in practica ...ba merge ba nu merge,chiar nu se poate face ceva ca sa mearga si asta ca si mobra noastra(adica fara sincope) ?

a inceput sa ma enerveze treaba asta,n-o fi usor de facut sa mearga struna dar,daca tot l-am facut macar sa functioneze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Licuriciuullleeeee! te-au legat colegii de birou sa nu mai fugi prin lume? Ai promis ca ne vedem sa povestesti si celorlalti pe unde ai plimbat V-Stromul. Poze, ceva, nimic? Hai ca dau eu berea, pita ce-o fi!

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Licuriciuullleeeee! te-au legat colegii de birou sa nu mai fugi prin lume? Ai promis ca ne vedem sa povestesti si celorlalti pe unde ai plimbat V-Stromul. Poze, ceva, nimic? Hai ca dau eu berea, pita ce-o fi!

 

io cred ca s-a sinucis, de suparare ca s-a intors :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cred ca s-a sinucis, de suparare ca s-a intors :P

 

Beeiii, nu vorbiti cu pacat. Licuriciul o sa-si faca intrarea intr-un mod triumfal, sambata la betia sponsorizata de Ionut. Stiu yo din surse sigure :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Licuriciuullleeeee! te-au legat colegii de birou sa nu mai fugi prin lume? Ai promis ca ne vedem sa povestesti si celorlalti pe unde ai plimbat V-Stromul. Poze, ceva, nimic? Hai ca dau eu berea, pita ce-o fi!

:) sigur l-au legat aia de birou,nu vezi ? cum e lasat un pic mai liber cum fuge prin lume.

partea buna e ca asta e ca porumbelul, gaseste mereu drumul de intoarcere acasa...asa e el isi face cite o dambla si se intoarce spasit inapoi

sa-l vedem la anul unde mai fuge, :P eu zic sa facem un fel de pariu ,care ghiceste destinatia de la anul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) sigur l-au legat aia de birou,nu vezi ? cum e lasat un pic mai liber cum fuge prin lume.

partea buna e ca asta e ca porumbelul, gaseste mereu drumul de intoarcere acasa...asa e el isi face cite o dambla si se intoarce spasit inapoi

sa-l vedem la anul unde mai fuge, :P eu zic sa facem un fel de pariu ,care ghiceste destinatia de la anul

 

aaaaaaaaaaaaa........va zic eu.......la anul o ia pe urmele lu' Dan Popescu.

 

da o fuga pana la Magadan!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi mai bine pt. el sa nu le bata singur pe alea din sudul italiei........e mai riscant ca pe acolo pe unde a fost .....

Mesaj completat

ar fi mai bine pt. el sa nu le bata singur pe alea din sudul italiei........e mai riscant ca pe acolo pe unde a fost .....

Mesaj completat

MARE OFERTA MARE:

 

Crashbar Givi DL650 : 520 ron cu montaj inclus

DL1000: 570 ron cu montaj inclus

 

:) :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...