Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salutare vstromisti si sarbatori faine sa aveti in continuare!

 

Mi-am luat manere incalzite Oxford si acum le montez.

 

Are cineva idee daca e ok sa trag cablul de la baterie in fata pe langa teava marcata cu sageata rosie in poza?

 

Multumesc,

Mihai

 

 

post-40775-0-13706500-1483009676_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa va colind si eu cu o creatie proprie:

 

La mulți ani cu sănătate,

Să ne dăm pe două roate,

Să avem asfalt curat

Si liiiiber nelimitat!

Ture multe dați, flăcăi,

Să se-audă peste văi!

Cu ve-doi și cu el-patru,

Ca să prindem cu uratul

Inc-un an cu bucurie,

Chiar o sută! Așa fie!

La anul și la o cisternă de benzină moca!

 

Turaaaati, maaaaai!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ioiii....Amu trebuie musai sa îmi iau alt miar.Deocamdata am doar 6k euro.Sper că prin aprilie să îmi vina randul la unul nou.Ma întreb cât o fi modelul 2017-2018...Are niște chestii in plus,dar la o adică e bun și din 2016.Abia aștept!

Editat de MOTORIOUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, sa inteleg ca va dadea ordine si voi va notati ce zicea Hondistul cu geaca galbena?

 

:)

El incerca sa explice consiliului de ce are Honda. Dar iti dai seama ce impenetrabil era consiliul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ioiii....Amu trebuie musai sa îmi iau alt miar.Deocamdata am doar 6k euro.Sper că prin aprilie să îmi vina randul la unul nou.Ma întreb cât o fi modelul 2017-2018...Are niște chestii in plus,dar la o adică e bun și din 2016.Abia aștept!

post-3733-0-57423200-1483738423_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieftin ca braga. Nu mai bine iei modelul anterior, iar cu restul de bani impingi niste excursii? Eventual niste accesorii, ca nu stii cum il gasesti.

 

In alta dezordine de idei, chinezii isi fac de cap, mare parte din colete nu au ajuns. Lucru la motor- ciuciu, nici vremea nu e prielnica, e cam rece in hol. Caut un topcase, am gasit panarama asta, nu stiu cum s-ar potrivi pe motor https://www.olx.ro/oferta/topcase-givi-ID7oQAq.html#23831261c5 . Ar merita?


» Post actualizat in 07 Jan 2017 14:17

Saritor poporul :D.

Referitor la frana spate, ce se poate face pentru a "lungi" cursa levierului sau pentru a scadea forta de franare? Sunt convins ca franeaza prea puternic pe spate si nu e placut deloc. Se poate adapta alta pompa de frana, de la alt model? Sunt ferm convins ca ar trebui o pompa mai slabuta. Bine, inca nu am pus gumele noi, sa vad cum se comporta, dar tare am impresia ca o ia de-a latul daca ma dau mai tare la frana. Fata mi se pare chiar ok, nu am de ce ma plange, nu conduc ca dementul.

 

Si inca o treaba: cat se poate ridica ghidonul in asa fel incat sa nu afecteze conducta de frana? 4 cm ar fi destul sau prea mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul "vechi" e 10000 chel in Italia.

 

Ce placute ai pe spate? Eu am pus la un moment dat unele organice si calcam frana degeaba, iar cand o calcam mai serios bloca direct roata. Cu Brembo albastre sau rosii e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

La Strom (2004), plăcuțele Brembo sunt roșii și albastre, în funcție de compoziție.

Daca ai albastre este normal sa frâneze incredibil. Dar și discurile o sa aibă viata mai scurta.

post-3763-0-45399200-1483892322_thumb.jpg

post-3763-0-75643800-1483892332_thumb.jpg

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, dar parca observasem exteriorul albastru cand am desfacut etrierul. Franeaza de nu e adevarat, posibil sa fie Brembo, nu bag mana in foc.

modifica pozitia pedalei sau baga-i o bula de aer in circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discul spate arata foarte bine, cele de pe fata au 4,9 mm. Si pe fata tot albastre sunt, franeaza ok, nimic iesit din comun sau sa ma tranteasca, dar mie mi se pare ok frana de pe Vstrom. Franele sunt aerisite bine, nu stiu cum sa ii bag aer pe circuit. Sa desfac usor aerisitorul si sa suflu putin in el? Ar fi pentru prima data cand mi-as dori aer pe un circuit de frana. Pedala e cat de jos am putut sa o dau, am taiat cam 5 mm din tija, e mult mai bine fata de ce era inainte ca pozitie a piciorului, dar de franat tot ca nebuna franeaza.

 

De acest model de intercom ce stiti? https://www.evomag.ro/Sport-Fitness-Moto-Sisteme-comunicare-Moto/Avantree-Kit-cu-casca-si-interfon-Avantree-HP100P-pentru-casca-motocicleta-Negru-3016668.html Strict pentru dialogat cu pasagera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...