Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salut,

Bogdan H. a folosit pe dl, sunt la fel si la 1000 si la 650, era un site rich nu-mai-stiu-cum.com dar il gasesti pe net daca dai un search - cred ca ajungi pe la 100usd sau euro - nu mai stiu nici asta.

Dupa mine (desi eram pe punctul sa imi comand acum cateva luni!) sunt bani aruncati in ploaie - brace-ul ala e mai mult placebo - unii zic ca rigidizeaza fata pe curbe (mie imi vobla fata pe curbe dupa 140 - dar asa cum am banuit era de la cauciucul enduro ce il aveam pe fata - acum cu cauciucuri anakee nu mai are nici o treaba).

Nush ce sa zic ... fiecare cu vrabiutzele lui.

 

Numai de bine,

Paul

O diferenta se simte. Eu dupa ce l-am montat am fost sceptic si putin dezumflat, dar dupa o perioada de folosire, am demontat acidental surubul care practic rigidiza cele doua jumatati (modelul meu) si am circulat o vreme fara el, de fapt, desi piesele erau la locul lor si surubul sub sa, rigidizarea suplimentara evident lipsea. Cam o luna am circulat fara surub si aproape uitasem de el. Cand mi-am amintit la mijlocul sezonului si l-am pus la loc, am simtit diferenta, cu si fara. Intamplator descoperirea lipsei a fost in Brasov dupa ce trecusem pe Cheia. Drumul inapoi l-am facut tot ce Cheia. In primavara cand am inceput sezonul cu dispozitivul monatat, dupa o iarna fara motor, nu sesizasem nimic deosebit.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ salut fabio,

 

cred ca ai mesageria plina,,zice ca:

 

The following errors were found

The member bozoro cannot receive any new messages

 

This personal message has not been sent

 

 

asa ca te rog aici :

poti sa-mi faci si mie rost de o viziera casca ? ( casca am achizitionat-o de la tine)

este vorba de casca

 

LS2, model FF369.1 delta

colour : gloss white

size : L

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ salut fabio,

 

cred ca ai mesageria plina,,zice ca:

 

The following errors were found

The member bozoro cannot receive any new messages

 

This personal message has not been sent

 

 

asa ca te rog aici :

poti sa-mi faci si mie rost de o viziera casca ? ( casca am achizitionat-o de la tine)

este vorba de casca

 

LS2, model FF369.1 delta

colour : gloss white

size : L

 

numai bine

 

salut

viziera e disponibila, pret: 155 ron.

 

numai bine

 

IMPREUNA CU BOGDAN HATARAM IESIREA DACA MAINE SAU DUMINICA, REPEDE PARERI SI CINE VINE!!!

 

S-A HOTARAT, DUMINICA LA 10 BENZINARIA MOL DE LA IESIREA DIN BUCURESTI SPRE GIURGIU.

 

Datorita faptului ca suntem destui de multi, o oprire la restaurant ar dura cel putin o ora, din care motiv credem ca ar fi mai bine sa ne luam papica la pachet sa nu pierdem prea mult timp si sa riscam sa ne apuce noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

viziera e disponibila, pret: 155 ron.

 

numai bine

 

IMPREUNA CU BOGDAN HATARAM IESIREA DACA MAINE SAU DUMINICA, REPEDE PARERI SI CINE VINE!!!

 

S-A HOTARAT, DUMINICA LA 10 BENZINARIA MOL DE LA IESIREA DIN BUCURESTI SPRE GIURGIU.

 

Datorita faptului ca suntem destui de multi, o oprire la restaurant ar dura cel putin o ora, din care motiv credem ca ar fi mai bine sa ne luam papica la pachet sa nu pierdem prea mult timp si sa riscam sa ne apuce noaptea.

Am anuntat si eu pe celelalte forumuri. Ramane mancarea si cafeaua la pachet, in speranta ca fiecare sa ajunga acasa la 16.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am montat mai devreme un pinion de 14 dinti pe fata si am apucat sa-l si testez. Nu-mi mai vine sa ma dau jos de pe motor :D parca s-au pus dracii pe ea si trage ca o iapa in calduri. Marele avantaj este ca acum pot urca pantele abrupte fara sa o mai tin din ambreiaj. Daca innainte avea 4500 rpm la 100km/h acum are 5000rpm la aceeasi viteza. Tre sa ma obisnuiesc putin cu ea ca roata fata vrea sa stea mai mult pe sus :D acum ramane de vazut cum influienteaza asta consumul dar la cat de misto se simte nu cred ca ma mai intorc la raportul standard :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, semnez ei eu prezenta cu un K9 de 27k km, recent adus din IT.

Pe langa cele 3 genti si crash-bars cu care-a venit.. astept manerele incalzite de la louis si handguard-urile din US. :)

Probabil urmeaza priza 12v si parbriz MRA variotouring.

Tot de la baietii cu priza as vrea sa iau si faimosul adaptor pentru manere incalzite.

 

Aveti alte recomandari pentru priza 12v si adaptor manere?

Sau altfel.. mai vrea cineva ceva de pe easternbeaver? Ne-am putea combina la comanda..

 

In rest, motoreta e PREA TARE. Prima despre care estimez c-o sa stea la mine multi ani. Cu toate ca e dita' animalu' si n-ajung jos cu talpile mi se pare ca ne cunoastem de-o viata si sunt super sigur pe ea.. :)

 

Am atasat si-o poza, din pacate facuta cu telefonul.

post-17493-0-94601500-1323377165_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am montat mai devreme un pinion de 14 dinti pe fata si am apucat sa-l si testez. Nu-mi mai vine sa ma dau jos de pe motor :D parca s-au pus dracii pe ea si trage ca o iapa in calduri. Marele avantaj este ca acum pot urca pantele abrupte fara sa o mai tin din ambreiaj. Daca innainte avea 4500 rpm la 100km/h acum are 5000rpm la aceeasi viteza. Tre sa ma obisnuiesc putin cu ea ca roata fata vrea sa stea mai mult pe sus :D acum ramane de vazut cum influienteaza asta consumul dar la cat de misto se simte nu cred ca ma mai intorc la raportul standard :moto:

 

 

Din cate stiu contorul de km masoara pe lantz, nu? Daca schimbi pinionul sau foaia apar modificari la kilometraj, viteza, etc... gresesc?

Asta ar insemna ca daca faci un raport "mai pe cuplu" aduni mai multi km la bord, iar daca e "mai de viteza" risti sa faci schimbul de ulei mai tarziu decat ai fi vrut.

Stiu ca exista niste device-uri care corecteaza chestia asta!

 

Tu ai tinut cont de asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu contorul de km masoara pe lantz, nu? Daca schimbi pinionul sau foaia apar modificari la kilometraj, viteza, etc... gresesc?

Asta ar insemna ca daca faci un raport "mai pe cuplu" aduni mai multi km la bord, iar daca e "mai de viteza" risti sa faci schimbul de ulei mai tarziu decat ai fi vrut.

Stiu ca exista niste device-uri care corecteaza chestia asta!

 

Tu ai tinut cont de asta?

Senzorul la Km este pe roata de fatza partea stanga mai exact, nu pe pinonul de atac, din cauza asta la aceeasi viteza merge mai turata :D

oricum astfel setata se potriveste mult mai bine la mersul meu, probabil ca dc aveam de facut multe drumuri drepte mergeam in directia cealalta sa pun un 16 sau 17 dinti

pana una alta am un ranjet circular pe sub casca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...