Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Toata lumea OK? Noi am ajuns bine. Ramane pe duminica viitoare la Nicopole ad Istrum.

Eu reamintesc aici. Duminica se anunta iar vreme frumoasa 13-14 grade. Plecarea tot la 10 din aceeasi benzinarie OMV de la intrarea in 1 Decembrie. Fiecare cu mancare si suc la el pt ca tot nu avem timp de stat la masa. Sunt cca 350 km dus intors. Cineva sa publice anuntul si pe facebook ca vad ca sunteti mai mereu pe acolo! Amanunte la 0722646373.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, poate dam si noi o gura de ajutor pentru Fabio ca era sa si-o fure azi de la un gushter. Poveste este un pic mai lunga dar daca aveti ceva timp de pierdut o puteti urmari aici /index.php?/topic/670917-un-motor-o-problema-si-14-mecanici/page__view__findpost__p__3012485

 

Pe scurt iata cum se prezinta problema: un gigel are o problema cu motorul. A fost pe la vreo 15 mecanici care dupa multe zile de munca si-au declinat competenta. In final a ajuns si la Fabio care dupa 8 zile de munca in frig, bani pierduti si benzina consumata aiurea, i-a dat de cap. Numai ca gigelu' nu vrea sa-l plateasca pentru munca prestata si a adus si politia pe capul lui ca i-ar fi furat niste piese de pe motor. Mai mult il si ameninta cu diverse

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din toata povestea insirata acolo am inteles ca "domn valentin "a mai fost pe la 15 mecanici "schimbatori de piese"(fiecare lucrind cel putin 20 de ore) care n-au reusit sa-i dea de cap la mobra si nici unul n-a cerut plata pe munca depusa (asa s-a exprimat omul)

 

cum s-a ajuns la reclamatii la politie pentru furt ?

n-am inteles daca a si reparat-o si omul nu vrea sa-i plateasca

n-am inteles cum il pot ajuta pe fabio cu o gura de ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Scuze daca-i putin off topic dar poate va intereseaza. La v-stromul meu suspensia spate este coborata cu un kit de coborare sv-motech. Insa eu as dori sa schimb inapoi la starea originala. Deci intrebarea mea e urmatoarea: daca vreunul dintre voi ati facut modificare de suspensie aveti cumva kitul original ? Sau este cineva, cine ar dori sa coboare suspensia spate, cauta un kit de coborare si ar schimba kitul original cu kitul meu de coborare ? Merci mult!

 

daca mai ai rabdare pana in ianuarie-martie cand imi ajunge si mie motoreta in tara , poate ne combinam la un astfel de schimb.

referitor la kitul de coborare, cu cat se poate cobora din kit de coborare si cu cat doar din reglajul suspensiei ?

motoreta pe care o cumpar este setata pentru un tip de 1.90-1.95 iar eu am 1.66 :)) deci schimbare va trebui sa fie majora :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, inaltimea mobrei nu o reglezi decat din "oase" mai lungi sau mai scurte. repet, reglajul suspensiei spate nu face altceva decat sa inmoaie sau sa intareasca arcul, ridicarea si coborarea fiind o consecinta a acesteia. daca inmoi arcul ca sa ai mobra joasa, oricum cu cativa mm, pierzi extram de mult la tinuta de drum pt ca o sa ai o furca tare si un mono foarte moale, situatie nu tocmai fericita.

fostul proprietar daca a inaltat-o probabil a schimbat "oasele" cu unele mai scurte. daca sunt tot cele originale ajungi jos fara probleme la 1,66.

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thanks

acum am gasit si raspunsul tau la o intrebare mai veche :)

imi spuneai sa trec pe la tine dar la cum stau eu cu timpul nu am mai apucat. te gasesc azi la garaj ?...si pe unde este garajul ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ diles : sa o stapanesti sanatos, vezi ca s-a discutat despre manere incalzite cu cateva

 

pagini inapoi, daytona vs saito

 

@ fabio : cand soseste viziera da-mi si mie un pm

trist ca ai luat asa teapa , sunt curios ce va raspunde omul,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti le dau eu acum: Flori&John, Olivia&Andrei, Ioana&Fabio, Mugur, Cristina&Vlad. Daca mai este vreun vstromist care vrea sa impartaseasca cu noi benzina si sampania sa dea de stire.

Si ca tot veni vorba de o minireuniune. Noi mai facem adunarea cu nr 4 la anul sau tragem cortina? Nu de alta dar trebuie sa dam intervalul de concediu pentru anul viitor. O parte din cei din Bucuresti se indreapta la sfarsitul lui iunie spre Thassos. Sejurul de anul asta a fost prea scurt si noua ni s-a comprimat timpul din cauza alcoolului :friends: , asa ca nu am inteles mare lucru. Facem repetir ca poate se prinde ceva. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-_- :banana:

Noi mai facem adunarea cu nr 4 la anul sau tragem cortina? Nu de alta dar trebuie sa dam intervalul de concediu pentru anul viitor. O parte din cei din Bucuresti se indreapta la sfarsitul lui iunie spre Thassos. Sejurul de anul asta a fost prea scurt si noua ni s-a comprimat timpul din cauza alcoolului :friends: , asa ca nu am inteles mare lucru. Facem repetir ca poate se prinde ceva. :cheers:

Si daca ne adunam doar eu cu tine si tot o tinem. :cheers: Traditia e traditie si trebuie continuata. In 2012 trebuie locatie mare, prevad 50-60 de vstroame si multi gura casca! Pt comunicare nu abandonati Vstromania si Motociclism, pt ca nu toti au neveste cu cont pe facebook.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, semnez ei eu prezenta cu un K9 de 27k km, recent adus din IT.

Pe langa cele 3 genti si crash-bars cu care-a venit.. astept manerele incalzite de la louis si handguard-urile din US. :)

Probabil urmeaza priza 12v si parbriz MRA variotouring.

Tot de la baietii cu priza as vrea sa iau si faimosul adaptor pentru manere incalzite.

 

Aveti alte recomandari pentru priza 12v si adaptor manere?

Sau altfel.. mai vrea cineva ceva de pe easternbeaver? Ne-am putea combina la comanda..

 

In rest, motoreta e PREA TARE. Prima despre care estimez c-o sa stea la mine multi ani. Cu toate ca e dita' animalu' si n-ajung jos cu talpile mi se pare ca ne cunoastem de-o viata si sunt super sigur pe ea.. :)

 

Am atasat si-o poza, din pacate facuta cu telefonul.

pentru priza/prize eu vreau sa fac comanda pe ebay. dca mai ai rabdare pana in februarie, putem comanda mai multi ca sa iesim mai ieftin la transport. de fapt poate gasim chiar cu transport moca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-_- :banana:

Si daca ne adunam doar eu cu tine si tot o tinem. :cheers: Traditia e traditie si trebuie continuata. In 2012 trebuie locatie mare, prevad 50-60 de vstroame si multi gura casca! Pt comunicare nu abandonati Vstromania si Motociclism, pt ca nu toti au neveste cu cont pe facebook.

Salutare...eu zic sa o organizezi doar tu si sa renunti la asocierea cu marii organizatori "VLAD & FINU" !!!..ca poate asa la anul dupa ce dai avansul cu cateva luni inainte pt o camera dubla nu mai ajungi la comun si poate in minunata tura de Italia ,tot asa cu banii luati nu o sa dormi 7 zile pe un fotoliu!!Si ce sa mai spun ca dupa toate acestea nu au avut curajul sa vine sa isi ceara macar scuze..aici ma refer la Vlad ca Fabio macar a incercat sa dea ceva explicatii!!...in rest numai de bine...si sper ca si la anul facand parte din trupa "gura casca" o sa "rup" in doua gasca de "vstromisti" corupand la off-road o parte dintre ei!! :smoke:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...eu zic sa o organizezi doar tu si sa renunti la asocierea cu marii organizatori "VLAD & FINU" !!!..ca poate asa la anul dupa ce dai avansul cu cateva luni inainte pt o camera dubla nu mai ajungi la comun si poate in minunata tura de Italia ,tot asa cu banii luati nu o sa dormi 7 zile pe un fotoliu!!Si ce sa mai spun ca dupa toate acestea nu au avut curajul sa vine sa isi ceara macar scuze..aici ma refer la Vlad ca Fabio macar a incercat sa dea ceva explicatii!!...in rest numai de bine...si sper ca si la anul facand parte din trupa "gura casca" o sa "rup" in doua gasca de "vstromisti" corupand la off-road o parte dintre ei!! :smoke:

Ce-a fost , a fost, incurcaturile inerente inceputului. Gasca s-a marit si de asta am spus locatie mare. Neplaceri au mai fost si la alte intalniri cu organizatori mai experimentati si o conditie ar fi ca cei care dau avans si-si anunta participarea din timp sa aiba prioritate la cazare. Unii si-au facut un obicei sa nu anunte nimic, sa nu dea avans, dar in ziua stabilita vin primii si ocupa camerele, de aici si incurcaturile. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...eu zic sa o organizezi doar tu si sa renunti la asocierea cu marii organizatori "VLAD & FINU" !!!..ca poate asa la anul dupa ce dai avansul cu cateva luni inainte pt o camera dubla nu mai ajungi la comun si poate in minunata tura de Italia ,tot asa cu banii luati nu o sa dormi 7 zile pe un fotoliu!!Si ce sa mai spun ca dupa toate acestea nu au avut curajul sa vine sa isi ceara macar scuze..aici ma refer la Vlad ca Fabio macar a incercat sa dea ceva explicatii!!...in rest numai de bine...si sper ca si la anul facand parte din trupa "gura casca" o sa "rup" in doua gasca de "vstromisti" corupand la off-road o parte dintre ei!! :smoke:

 

bre...parerea mea e ca nu ai inteles nimic din ce s-a intamplat!!! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca intervin, n-am chef de polemica...dar macar Vlad si Fabio si-au dat silinta sa organizeze ceva,ca n-a iesit cum au dorit ei e si din cauza altor factori.Poate e mai bine ca la viitoare intrunire sa se stabileasca 0 locatie si data care vor ramine valabile in fiecare an,si fiecare sa se descurce cum poate cu cazarea si masa.In felul acesta n-ar mai exista acuzatii si nemultumiri la adresa cuiva.

e greu sa multumesti pe toata lumea cind la un astfel de eveniment se aduna 60-80 de persoane.cu timpul vom invata sa ne organizam mai bine ( nu existam oficial ca un club)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joane....n-ai cu cine tata...n-ai cu cine..... :disappointed:

Fabio, incearca sa-i intelegi si pe ceilalti. Stangacii au fost in organizare, care pe unii i-au deranjat, mai mult sau mai putin. Unii si-au exprimat nemultumirile atunci, altii mai tarziu. Ele nu pot fi negate , trebuie asumate, iar singura solutie este ca pe viitor sa le indreptam. Replici superioare cu "n-ai cu cine" nu sunt constructive. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa revenim la subiect, pt anul viitor propun ca locatie a intalnirii Vstromania, Medias. Este un oras situat in centrul tarii, mai putin vizitat , cu o zona veche interesanta si plina de carciumi. In centrul orasului exista un hotel mare, reamenajat si cu restaurant, unde sunt disponibile cca 100 camere. Pretul/ camera era in toamna cca 100 roni si 20 roni micdejun, restul meniului la pret obisnuit. Parcare mare chiar in fata, la vedere. De organizarea a 1sau 2 trasee de plimbare in zona nu cred ca este vre-o problema. :cheers:

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba fabio. Stii ce m-a deranjat la tine????

Ca la prima intrunire a Stromerilor din Romania tu ai venit cu numere de Italia. Pai se poate???? Da' chiar asa???? Nu cred!!!!

Apropo. Stiti ce am invatat de la intrunirea trecuta?

Mesele organizate ca si bufet suedez sunt o idee excelenta!!!

 

 

@bogdan_harea: asta e la mine in judet. Fac mai putin de o ora pana acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...