Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Miercurea asta nu sint in Bucuresti.

In plus accuweather zice ca va ploua fix la 6

 

 

Eu ajung pe la 7. Deci iar tzeapa pt. cei ce vor veni pe ploaie sau NU. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa grele dispute, calcule, injuraturi....

M-am hotarat Luam Suzuki DL 650 V-strom.

O singuara chestie din partea posesorilor....ce an imi recomandati?(si la ce pret sa ma astept la acel an).

Si cam cat consuma?...is doua...

 

Si care e inaltimea minima a seii, ca va conduce si prietena mea?

Pe DR-ul meu foarte greu ajunge....deci obligatoriu tre sa fie mai joasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa grele dispute, calcule, injuraturi....

M-am hotarat Luam Suzuki DL 650 V-strom.

O singuara chestie din partea posesorilor....ce an imi recomandati?(si la ce pret sa ma astept la acel an).

Si cam cat consuma?...is doua...

 

Si care e inaltimea minima a seii, ca va conduce si prietena mea?

Pe DR-ul meu foarte greu ajunge....deci obligatoriu tre sa fie mai joasa...

Welcome to the club :lol:

Iti voi raspunde la ce stiu, restul, o vor face ceilalti. Asa..consum...am mea papa cam 5-5,5 in oras si 4,5 in afara. ( e model 2005, 650)

Din ce am vazut eu prin reviste si pe siteuri, f. putine DL-uri de vanzare. Mi se pare ca a aparut in 2004 ( s-ar putea sa ma insel).

Ca pret, una din 2005 cu max 10.000 km aprox 6500euro.

E mai joasa ca DR dar nu foarte mult. Cel mai bine eu zic sa te duci la reprezentanta si sa vezi sau sa vii miercuri la Arc si te sui pe a mea.

Oricum, sa stii ca merita toti banii un V-Strom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome to the club :lol:

Iti voi raspunde la ce stiu, restul, o vor face ceilalti. Asa..consum...am mea papa cam 5-5,5 in oras si 4,5 in afara. ( e model 2005, 650)

Din ce am vazut eu prin reviste si pe siteuri, f. putine DL-uri de vanzare. Mi se pare ca a aparut in 2004 ( s-ar putea sa ma insel).

Ca pret, una din 2005 cu max 10.000 km aprox 6500euro.

E mai joasa ca DR dar nu foarte mult. Cel mai bine eu zic sa te duci la reprezentanta si sa vezi sau sa vii miercuri la Arc si te sui pe a mea.

Oricum, sa stii ca merita toti banii un V-Strom.

 

Corect EricDraven.

Motocicleta a aparut in 2004. E cu sigurantza mai joasa ca DR, dar nu stiu cu cit.

 

Intrebare pt. V-Stromisti:

 

Cine vine la intrunirea de la Constanta? Si cind plecatzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome to the club :lol:

Iti voi raspunde la ce stiu, restul, o vor face ceilalti. Asa..consum...am mea papa cam 5-5,5 in oras si 4,5 in afara. ( e model 2005, 650)

Din ce am vazut eu prin reviste si pe siteuri, f. putine DL-uri de vanzare. Mi se pare ca a aparut in 2004 ( s-ar putea sa ma insel).

Ca pret, una din 2005 cu max 10.000 km aprox 6500euro.

E mai joasa ca DR dar nu foarte mult. Cel mai bine eu zic sa te duci la reprezentanta si sa vezi sau sa vii miercuri la Arc si te sui pe a mea.

Oricum, sa stii ca merita toti banii un V-Strom.

 

 

Merci pt. idei si sugestii....

Din pacate sunt din Tg.Mures ca as veni...

Am fost ieri la reprezentanta, dar nu o au in showroom....

Oricum sunt 60% sanse sa o iau noua!

Eu la cine m-am interesat sa aduca din afara mi-a spus ca nu poa sa o aduca sub 6500 euro fiindca

e noua si vama e mare...chiar si la leasing...

Asa ca la repr in leasindg pe 3 ani cu avans 3500 euro rata cu tot cu casco o sa fie vreo

165 euro...

Si in total platesc vreo 8600 euro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Salve. Observ ca nu a mai scris nimeni aici si riscam sa ajungem la rubrica" topic antic si de demult". So... as vrea sa merg intr-un weekend pana la Babele, cineva amator? Plecat dimineata pe Targoviste - Pucioasa - Cabana Cuibul Dorului - Babele. De la Cuibul Dorului drumul e forestier dar merge. Peisajele sunt super.

Am reusit sa conving pe cineva? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Mmmm...nu si-a mai luat nimeni V-Strom? Pacat...motor bun :drink:

 

Astia care le mai avem, ce mai faceti? Mai postati si voi un semn de viata pe aici ca se duce topicul asta la coada listei :friends:

 

Sal si astfalt uscat ( atat cat se mai poate )

Editat de EricDraven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Deci gata cu baietii cu Vstrom-uri, nimic nou?????????????

Existam domnu' As25 :bigstar: Mai un accident, mai o reparatie de n luni...probleme din astea tineresti :grinbandit: Incerc sa vin miercuri la Arc. Mai schimbam si noi o impresie de viata :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Existam domnu' As25 :eek: Mai un accident, mai o reparatie de n luni...probleme din astea tineresti :cheers: Incerc sa vin miercuri la Arc. Mai schimbam si noi o impresie de viata :D

 

Eu am fost la ARC, dar nu am mai vazut nici un Vstrom in afara de al meu. Poate ceva in weekend...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Deci gata cu baietii cu Vstrom-uri, nimic nou?????????????

E pe vine.V Strom 650,albastru.

Eu stau tot in Drumul Taberei zona Orizont-Favorit(am vazut ca mai exista 2 V-S. care stau in Dr. Taberei).

Numa' Bine!!!

 

E pe vine.V Strom 650,albastru.

Eu stau tot in Drumul Taberei zona Orizont-Favorit(am vazut ca mai exista 2 V-S. care stau in Dr. Taberei).

Numa' Bine!!!

A ,sa nu uit:De ce ati pus topicul la motoare de strada?Ca l-am descoperit absolut intamplator.

Adica cei cu Aprilia Pegaso ,Cagiva,F 650,intr-un cuvant enduro stradale au topic la "Coltul Enduristilor", iar voi(ma rog,noi...peste vreo 2 sapt.)...aici.Ori un Pegaso,...nu e mai breaza si nu face mai multe pe un teren accidentat (sau nu) decat un V Strom.Eu sunt pasionat de enduro!!!Nu hard enduro.Un forestier,un drum prost de tara,o Baba,un Sfinxxx,o stana,un gratar pe vf.muntelui,o Piatra Arsa,etc.Daca cineva imi spune ca n-o sa pot sa fac toate astea,o sa plang.Ca nu pot sa ma razgandesc,avansul fiind deja achitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori un Pegaso,...nu e mai breaza si nu face mai multe pe un teren accidentat (sau nu) decat un V Strom.Eu sunt pasionat de enduro!!!Nu hard enduro.Un forestier,un drum prost de tara,o Baba,un Sfinxxx,o stana,un gratar pe vf.muntelui,o Piatra Arsa,etc.Daca cineva imi spune ca n-o sa pot sa fac toate astea,o sa plang.Ca nu pot sa ma razgandesc,avansul fiind deja achitat.

Salut!Stai linistit,o sa poti merge pe drum de tara,la Babele sau la Sfinx.Varul meu,Catalin,are un v-strom albastru de 650,am mers cu el,langa el si e f ok.Am mers in paralel cu el pana la Giurgiu pe un drum care era cand prost,cand bun.Cam ramanea in urma pe drum de tara fata de mine cu Pegaso 3 si inca un tip cu Super-Tenere,dar pe asfalt se comporta excelent.Este un motor foarte bun,dar este mai mult stradal decat enduro.O sa poti merge cu el,insa,stai linistit.Bafta si numai bine,felicitari pt achizitie,sa-l stapanesti sanatos si fara incidente :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: Multumesc pt. incurajare.Intr-o saptamana imi vine trotineta acasa.Dupa aia,am de alergat cu inmatricularea si alte porcarii....Sper ca sa termin cu totul repede si sa o probez pe diferse tipuri de teren.Ca sa-mi fac si eu o parere.Va tin la curent.

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri,mi-a sosit vaca acasa.

:bounce: Nu prea stiu de ce ma incapatanez sa mai scriu in topicul asta.La fel de bine puteam sa urluuu singur la luna.

Ca vad ca cei cu V Strom sunt specimene rare.Poate,multi nu au aflat ca exista un topic la motoare de strada(nu la Coltul enduristiilor cum mi se pare ca era "mai normal").

Numa' bine.Asfalt uscat.De-acum o sa merg numai calare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri,mi-a sosit vaca acasa.

:eek: Nu prea stiu de ce ma incapatanez sa mai scriu in topicul asta.La fel de bine puteam sa urluuu singur la luna.

Ca vad ca cei cu V Strom sunt specimene rare.Poate,multi nu au aflat ca exista un topic la motoare de strada(nu la Coltul enduristiilor cum mi se pare ca era "mai normal").

Numa' bine.Asfalt uscat.De-acum o sa merg numai calare.

:ok: :wave: :hug: Bravos,felicitari si ai grija cum mergi! Daca ai chef s-o probezi pe coclauri,eu sunt de langa Bucuresti,poti veni intr-un week-end sa ne dam,eu am mobra lovita si e fara far,trebe sa evit politia si implicit amenda,dar stiu pe unde sa merg si exista si portiune off-road.Daca ai chef sa vii,da un PM,vorbesc si cu varu-meu care are tot v-strom de 650,organizam o plimbare pe la tara,nu e departe.In orice caz,s-o stapanesti sanatos,e un motor excelent.Asteptam poze :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...