Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

daca aveti v-strom (si vad ca ai)sunteti bine veniti ,nu conteaza de unde sunteti,cu cit ne stringem mai multi cu atit mai bine

voua va convine locatia si data aleasa pentru intrunire?

Pai stabiliti data excta si desigur,venim.Cel putin eu unul,vin sigur!

 

Cit ai dat pe filtrul K&N ca si pe mine ma bate idee. Trebuie sa schimb filtrul de aer

 

Nu mai retin exact deoarece l-am luat impreuna cu kitul de curatare.Oricum era pretul din Louis.Daca ai un catalog la indemana poti afla.Eu zic,ca motorul parca e mai sprinten nitel desi acum vine un zgomot mai mare din airbox.Aproape auzi cum aspira aerul la deschideri bruste si sustinute ale gazului.Intr-un cuvant,e mai scump dar merita,plus ca il poti refolosi de multe ori.Atentie doar la maniera de intretinere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19-20 septembrie.eu o sa vin dupa o hoinareala de 3 saptamini si o sa imi calculez timpul astfel incit sa ajung la sibiu pe 19 dinspre budapesta.

 

AS25,la louis filtrul e 74eur,am mai gasit un baiat in bucuresti care vinde K&N,pretul la el e 67.are pe stoc.Codul e SU-1002.pt cei interesati nr de tel 0767700699,nu stiu cum il cheama,am gasit un anunt pe tuning.ro

Editat de Alex4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un pic de noroc, cred ca voi fi si eu prezent! Mi-ar placea sa-mi revad prieteni vechi ca AS25 (salutare batrane!).

 

AU. Ai VStrom? Sa nu-mi spui ca ai revenit la lucruri mai serioase.

 

19-20 septembrie e foarte bine.

 

Si pentru mine e OK. Oricum am si echipament full pentru ploaie si minere incalzite in caz de vreme nasoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Am nevoie de rulmentii de la directie(rulmenti furca) si la reprezentanta Suzuki nu ii au pe stoc - ii aduc peste 2 saptamani si e tarziu pentru mine. Unde ii pot gasi? Stie cineva ce dimensiuni au? E vreun cod dupa care se pot cumpara din alta parte (de ex de la SKF)?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Am nevoie de rulmentii de la directie(rulmenti furca) si la reprezentanta Suzuki nu ii au pe stoc - ii aduc peste 2 saptamani si e tarziu pentru mine. Unde ii pot gasi? Stie cineva ce dimensiuni au? E vreun cod dupa care se pot cumpara din alta parte (de ex de la SKF)?

Multumesc

 

 

salut.....ia legatura cu moto-shop cristur.....omu' e cat se poate de serios,eu am comandat la el o maneta de frana si in 3 zile a livrat comanda alaturi de un catalog cu piese,accesorii,etc,etc....iti dai seama??????3 zile tocmai din Ungaria,Austiria?????? :D

si ca sa nu mai spun ca are pretzuri cat se poate de bune.....adica (maneta de frana) in Bucuresti mi-a cerut 120-150 ron si la el am platito 66 ron :laugh: (originala maneta)....salutare maxima si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.....ia legatura cu moto-shop cristur.....omu' e cat se poate de serios,eu am comandat la el o maneta de frana si in 3 zile a livrat comanda alaturi de un catalog cu piese,accesorii,etc,etc....iti dai seama??????3 zile tocmai din Ungaria,Austiria?????? :D

si ca sa nu mai spun ca are pretzuri cat se poate de bune.....adica (maneta de frana) in Bucuresti mi-a cerut 120-150 ron si la el am platito 66 ron :laugh: (originala maneta)....salutare maxima si asfalt uscat

Multumesc - i-am scris mesaj, daca ai un nr de telefon al lui da-mi un pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Incepand de saptamana trecuta sunt posesorul unui V Strom 650, culoare Orange Max Candy. Este nou si sper sa nu am nici o problema cu el, ceea ce va doresc si voua! Dupa mai multe ezitari si dupa un test de vreo 3 saptamani am fost convins de V Strom 650.

Sper ca ma primiti si pe mine in "clubul" vostru. Nu am eu foarte mult timp sa particip la toate actiunile voastre, dar voi face tot posibilul.

 

Pentru doritori, va pot confirma ca sistemul de la Madstad Engineering pentru parbriz (inclinare si ridicare) este super. L-am montat si testat si isi merita banii. Cine vrea amanunte sau sa-l vada, il rog sa-mi dea email.

 

Va doresc asfalt uscat!

 

Andrei

post-22006-1246958862_thumb.jpg

post-22006-1246958903_thumb.jpg

post-22006-1246958913_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Cu o intrebare va deranjez. Vreau un V-Strom DL650, am 1.75 inaltime si as vrea sa stiu daca pot ajunge cu picioarele jos.

 

Multumesc anticipat si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Cu o intrebare va deranjez. Vreau un V-Strom DL650, am 1.75 inaltime si as vrea sa stiu daca pot ajunge cu picioarele jos.

 

Multumesc anticipat si asfalt uscat!

 

Eu la 1.78 stau ok pe ea dar nu ajung cu toata talpa jos. Cea mai buna solutie e sa incaleci una. Poti s-o mai lasi folosind "lowering links" - s-a mai discutat despre subiect. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Incepand de saptamana trecuta sunt posesorul unui V Strom 650, culoare Orange Max Candy. Este nou si sper sa nu am nici o problema cu el, ceea ce va doresc si voua! Dupa mai multe ezitari si dupa un test de vreo 3 saptamani am fost convins de V Strom 650.

Sper ca ma primiti si pe mine in "clubul" vostru. Nu am eu foarte mult timp sa particip la toate actiunile voastre, dar voi face tot posibilul.

 

Pentru doritori, va pot confirma ca sistemul de la Madstad Engineering pentru parbriz (inclinare si ridicare) este super. L-am montat si testat si isi merita banii. Cine vrea amanunte sau sa-l vada, il rog sa-mi dea email.

 

Va doresc asfalt uscat!

 

Andrei

 

salut Andrei si bine ai venit pe la noi....sa stapanesti sanatos bijuteria :laugh:

iti doresc calatorii fara incidente,foarte multi km si asfalt uscat.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Incepand de saptamana trecuta sunt posesorul unui V Strom 650, culoare Orange Max Candy. Este nou si sper sa nu am nici o problema cu el, ceea ce va doresc si voua! Dupa mai multe ezitari si dupa un test de vreo 3 saptamani am fost convins de V Strom 650.

Sper ca ma primiti si pe mine in "clubul" vostru. Nu am eu foarte mult timp sa particip la toate actiunile voastre, dar voi face tot posibilul.

 

Pentru doritori, va pot confirma ca sistemul de la Madstad Engineering pentru parbriz (inclinare si ridicare) este super. L-am montat si testat si isi merita banii. Cine vrea amanunte sau sa-l vada, il rog sa-mi dea email.

 

Va doresc asfalt uscat!

 

Andrei

 

S-o stapinesti sanatos. Foarte frumoasa culoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Incepand de saptamana trecuta sunt posesorul unui V Strom 650, culoare Orange Max Candy. Este nou si sper sa nu am nici o problema cu el, ceea ce va doresc si voua! Dupa mai multe ezitari si dupa un test de vreo 3 saptamani am fost convins de V Strom 650.

Sper ca ma primiti si pe mine in "clubul" vostru. Nu am eu foarte mult timp sa particip la toate actiunile voastre, dar voi face tot posibilul.

 

Pentru doritori, va pot confirma ca sistemul de la Madstad Engineering pentru parbriz (inclinare si ridicare) este super. L-am montat si testat si isi merita banii. Cine vrea amanunte sau sa-l vada, il rog sa-mi dea email.

 

Va doresc asfalt uscat!

 

Andrei

S-o stapanasti sanatos, chiar e o motocicleta excelenta, foarte fiabila si polivalenta.

Culoarea aia e nemaipomenita, arata mai bine in realitate decat in poze.

Parca vazusem un anunt de vanzare cu motocicleta asta, inteleg ca n-o mai dai?

 

Cred ca sunt multi interesati de suportul Madstad - de unde l-ai luat, si cu cat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos tuturor pentru urari!

 

In privinta culorii, da, arata mai bine in realitate decat in poze.

 

Asta e motocicleta mea de suflet si nu o dau. :laugh: Am adus inca una, pe care am si dat-o saptamana trecuta. Asa ca daca sunt doritori, mai pot aduce. Firma mea este dealer auto multibrand, si am vazut ca si pe sectiunea moto exista destule cereri....

 

Suportul l-am luat din Canada printr-o cunostinta. M-a costat doar 100 USD pentru ca transportul a fost free (am profitat de venirea in Romania). Cine mai doreste, pot sa incerc o cotatie cu tot cu transport....

 

 

 

S-o stapanasti sanatos, chiar e o motocicleta excelenta, foarte fiabila si polivalenta.

Culoarea aia e nemaipomenita, arata mai bine in realitate decat in poze.

Parca vazusem un anunt de vanzare cu motocicleta asta, inteleg ca n-o mai dai?

 

Cred ca sunt multi interesati de suportul Madstad - de unde l-ai luat, si cu cat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos tuturor pentru urari!

 

In privinta culorii, da, arata mai bine in realitate decat in poze.

 

Asta e motocicleta mea de suflet si nu o dau. :laugh: Am adus inca una, pe care am si dat-o saptamana trecuta. Asa ca daca sunt doritori, mai pot aduce. Firma mea este dealer auto multibrand, si am vazut ca si pe sectiunea moto exista destule cereri....

 

Suportul l-am luat din Canada printr-o cunostinta. M-a costat doar 100 USD pentru ca transportul a fost free (am profitat de venirea in Romania). Cine mai doreste, pot sa incerc o cotatie cu tot cu transport....

Sal,

Te felicit pentru achizitia facuta. La multi km fara evenimente neplacute!

Sunt convins ca sunt doritori pentru suportul Madstad - ma inscriu pe lista, pls un pm cu pretul cu tot cu transport. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare forumistilor si posesorilor de vstrom.

Subscriu si eu grupului ca proaspat posesor de Vstrom Dl650.

Pana acum cateva zile avea 2 km la bord, facuti prin garaj...acum e libera la circulat, desi cu limitari de turatie inca vreo cateva zile pana fac prima revizie.

Inca odata, bine v-am gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Incepand de saptamana trecuta sunt posesorul unui V Strom 650, culoare Orange Max Candy. Este nou si sper sa nu am nici o problema cu el, ceea ce va doresc si voua! Dupa mai multe ezitari si dupa un test de vreo 3 saptamani am fost convins de V Strom 650.

Sper ca ma primiti si pe mine in "clubul" vostru. Nu am eu foarte mult timp sa particip la toate actiunile voastre, dar voi face tot posibilul.

 

Pentru doritori, va pot confirma ca sistemul de la Madstad Engineering pentru parbriz (inclinare si ridicare) este super. L-am montat si testat si isi merita banii. Cine vrea amanunte sau sa-l vada, il rog sa-mi dea email.

 

Va doresc asfalt uscat!

 

Cum as putea sa ma invart si eu de un suport din ala? Si inca ceva: cat costa si daca merge parbrizul original.Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai multe cereri pentru acel suport....

accesoriul respectiv costa 100 USD, mai prost stam cu transportul. Cei din State nu fac delivery in Ro, asa ca zilele astea incerc sa gasesc o varianta de transport care sa nu fie scumpa.

in momentul in care am toate datele iti voi da un semnal.

 

 

 

 

Salutare tuturor!

 

Incepand de saptamana trecuta sunt posesorul unui V Strom 650, culoare Orange Max Candy. Este nou si sper sa nu am nici o problema cu el, ceea ce va doresc si voua! Dupa mai multe ezitari si dupa un test de vreo 3 saptamani am fost convins de V Strom 650.

Sper ca ma primiti si pe mine in "clubul" vostru. Nu am eu foarte mult timp sa particip la toate actiunile voastre, dar voi face tot posibilul.

 

Pentru doritori, va pot confirma ca sistemul de la Madstad Engineering pentru parbriz (inclinare si ridicare) este super. L-am montat si testat si isi merita banii. Cine vrea amanunte sau sa-l vada, il rog sa-mi dea email.

 

Va doresc asfalt uscat!

 

Cum as putea sa ma invart si eu de un suport din ala? Si inca ceva: cat costa si daca merge parbrizul original.Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit,s-o stapinesti sanatos si fara incidente

chiar daca e noua cum ti se pare in comparatie cu aprilia ?

 

Totul este diferit fata de vechea motocicleta. Parca eram un pic mai sprinten cu aprilia prin oras printre masini, sigur si afara in camp.....dar pana la urma nu e termen de comparatie...aia era un monocilindru. Singurul lucru de care mi-e dor..e sunetul din tobe.

Cea noua e doar un compromis pentru a combina pozitia in sa ridicata, nevoia de-a folosi uzual portiuni de autostrada in drumurile zilnice si dorinta sotiei de a ma insoti pe motocicleta din cand in cand......asa s-a nascut ideea unui Vstrom, unde clar un monocilindru nu facea fata.

Si atat cat am mers cu ea adica vreo 600 de km, ma face sa ma felicit pentru alegere. E comoda, am lumini (la cea veche parca erau opaite). NU stiu cum se comporta pe teren, dar nici nu am nu stiu ce fel de asteptari.

Imi place ca e mare, dar si agila in acelasi timp. Se manevreaza usor, trecerea a fost insesizabila.

Momentan, rezidenta mea e in Portugalia asa ca sper sa-mi ofere satisfactia pe care mi-o doresc pe drumurile de aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...