Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Felicitari baieti. Vad ca deja s-a parta gheata. BRAVO :lol:

Imi pare rau ca nu pot participa si eu, asta e copil mic - probleme mari, dar la Sibiu sigur vin.

 

Sa iti traiasca si sa va bucurati de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cat costa pinionul mic care antreneaza lantul la un Suzuki dl 650 si de unde l-as putea cumpara. Multam.

Incearca la Adrian Bustuciel. Este din Constanta si vinde consumabile moto. Am cumparata de mai multe ori kit-uri de lant si le vinde si pe componente. Nu cred sa coste mai mult de 10-15 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slabuta miscarea astazi la ARC. :angryfire:

Mesaj completat

Bagati si voi un ochi aici:http://www.horizonsunlimited.com/hubb/ride-tales/journey-iceland-land-ice-fire-44165

Mesaj completat

http://www.horizonsunlimited.com/hubb/ride...-ice-fire-44165

 

 

foarte frumos, imi place mult peisajul asta aproape lunar. dar m-as duce cu masina inchiriata pe acolo ca sa vad cit mai multe; pe motocicleta ma maninca palma dreapta si trebuie sa fiu atent mai mult la drum. oricum e foarte scump. deocamdata prefer sa visez la nordkap si la fiordurile norvegiene, o destinatie mai ieftina din punct de vedere al costurilor totale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos, imi place mult peisajul asta aproape lunar. dar m-as duce cu masina inchiriata pe acolo ca sa vad cit mai multe; pe motocicleta ma maninca palma dreapta si trebuie sa fiu atent mai mult la drum. oricum e foarte scump. deocamdata prefer sa visez la nordkap si la fiordurile norvegiene, o destinatie mai ieftina din punct de vedere al costurilor totale.

 

 

Scump dar sigur merita o data in viata, si oricum cu masina nu cred ca are acelasi farmec.Daca te manaca palma dreapta ii faci ceva la motoreta sa nu mai fuga.

Editat de mki79r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!!! Am fost la Festivalul de Jazz-Garana si multe motoare vazui.Din pacate nici un V-Strom acolo,doar pe drumuri la intoarcere spre Bistrita.Ati fost careva prin zona Orastie,Deva,Hateg,Caransebes,Otelu Rosu? Poate ne-am intalnit.Eu eram cu una de un miar,negru cu gri si cu pasager(consoarta). Apropo! CS cred ca nu vine de la Caras Severin ci de la capete seci....Oameni mai nesimtiti la volan cum erau aia cu numere de CS si HD jur ca nu am mai vazut.....

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo! CS cred ca nu vine de la Caras Severin ci de la capete seci....Oameni mai nesimtiti la volan cum erau aia cu numere de CS si HD jur ca nu am mai vazut.....

 

stai linistit si fii vigilent tot timpul, peste asa specimene dai in toata tara,eu zic ca totusi si romanu a inceput sa constientizeze ca mai sant si motociclisti pe sosea ,suntem inca putini ,mai avem de tras cu ei,dar exista un inceput si asta e bine.

tembeli vor fi mereu indiferent ca sant pe 2 roti sau 4

asfalt uscat toturor si fara incidente neplacute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit si fii vigilent tot timpul, peste asa specimene dai in toata tara,eu zic ca totusi si romanu a inceput sa constientizeze ca mai sant si motociclisti pe sosea ,suntem inca putini ,mai avem de tras cu ei,dar exista un inceput si asta e bine.

tembeli vor fi mereu indiferent ca sant pe 2 roti sau 4

asfalt uscat toturor si fara incidente neplacute

Nu am nimic cu nimeni si nici nu sunt in masura sa judec dar sa dea soferul,prin geam,cand ajungi in dreptul lui,cu sticla cu suc in tine fiindca l-am blitzuit sa faca putin loc sau sa iti zica in benzinarie cand treci printre 2 masini:"Ba sex oral, poate mi-o zgarii"(masina) si multe altele...nu stiu zau! Am multi kilometri pe 2 si 4 roti si nu e prima data cand dau peste un fel de "oameni",dar e prima data cand la fiecare a 4-a sau a 5-a masina,cand treceam prin dreptul lor,fara sa incurc pe nimeni auzeam tot felul de "amabilitati" urlate,mai ales pentru nevasta-mea ca de,ii falfaia putin parul pe sub casca....Si Ardealul geme de idioti,dar parca,parca.....Daca am lezat pe cineva imi cer scuze.Tot ce am vrut sa evidentiez este faptul ca,din pacate suntem o natie dezbinata.O natie care nu a invatat nimic de la nimeni...inca.

Mesaj completat

Zicea cineva,ceva despre o reuniune a sectei V-Stromistilor.Daca nu reuseste sa rezolve cineva,ceva,atunci ma ofer eu sa fac cartile pentru o intrunire in Bistrita.Sunt pensiuni faine,cu piscina acoperita,preturi nu foarte piperate,intre munti,drumuri accesibile,etc.Sau se poate rezolva si de-o cabana mai de Doamne-ajuta.Pentru cei din sud e mai departe,dar ce naiba? De aia ne-am luat V-uri,sa halim kilometri.Astept propuneri,pareri....Ce ziceti?

Mesaj completat

La sfarsitul lui august fac o tura in Alpii austrieci si o bucata din Elvetia.La plecare o halta in Linz,la vara-mea si la venire una in Ungaria,la Baja.Durata?Vreo 6-7 zile si nu cred ca trebuie cine stie ce suma de bani.Merg doar eu cu nevasta-mea si daca poate veni cineva alaturi de noi ar fi nemaipomenit....Ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completez si eu. Soferi mai nesimtiti decat romanii in jeepuri nu exista. Si ca o mica consolare, se pare totusi ca nesimtirea nu are nationalitate sau frontiere. A inceput si la bulgari sa apara din ce in ce mai des soferul de jeep cu prioritate preferentiala si care nu semnalizeaza si nu se asigura niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!!! Am fost la Festivalul de Jazz-Garana si multe motoare vazui.Din pacate nici un V-Strom acolo,doar pe drumuri la intoarcere spre Bistrita.Ati fost careva prin zona Orastie,Deva,Hateg,Caransebes,Otelu Rosu? Poate ne-am intalnit.Eu eram cu una de un miar,negru cu gri si cu pasager(consoarta). Apropo! CS cred ca nu vine de la Caras Severin ci de la capete seci....Oameni mai nesimtiti la volan cum erau aia cu numere de CS si HD jur ca nu am mai vazut.....

 

eu si bozoro am fost pe acolo in acel weekend. in zona aia simbata am facut petrosani - hateg - sarmisegetuza iar duminica sarmisegetuza - caransebes - resita. nu-mi aduc aminte de un v-strom intilnit dar eu stau cam prost cu memoria, ;-) . oricum, sint convins ca sint mult mai multi v-stromisti in romania decit sugereaza numarul celor inscrisi sau care posteaza pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pret?

Poti face si putin fumuriu dc ai mai multe cereri?

Multumesc

Pretul este 200 roni. Se pot face si fumurii la acelasi pret, dar pana acum nu mi-a cerut nimeni. Am in vedere pe viitor daca vor fi cereri ferme.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crez ca s.a blocat o supapa.....am fost azi la bogdan da verific jocul si am constat ca una era foarte stransa. am plecat de acolo hotarat sa ma duc maine la service sa o reglez...........nu am mai ajuns nici acasa........cred ca pastila a cedat de tot. a inceput sa topaie ca o capra si sa huruie ca o rasnita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...