Sari la conținut

Dominator Din 1992


Merita 3000 de iepuroi in opinia voastra?  

67 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Pt ca am primit o oferta de asa ceva, iar omul s-a enervat si chiar m-a jignit cand i-am spus ca nu as da banii astia pe un dominator asa vechi nici daca i-as avea, as vrea sa vad parerea voastra.

 

Hai ca am gresit si a iesit doar o varianta de raspuns. Oricum, raspundeti la intrebare, va rog

Cat mai obiectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Releone aici pe forum are un dominator din 93, foarte frumos, consumabile noi, luat de la Lucica de la Bistrita, cred ca a fost 2.500euro dar arata si merge impecabil, nu trebuie sa-i faca nimic doar sa mearga cu el.

Are undeva pe la 28000km.

Oricum 3000 e cam mult, trbuie sa arata mai bina ca sat ni nu prea cred ca se poate mai bine.

Bafta!

 

 

Vroiam sa spun sa arate mai bine ca asta pe care il stiu eu, sorry pt greseli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e mult.

La banii astia gasesti din 96 zic eu.

Eu l-am luat pe al meu cu 2500

Din care 1500 avans si restul leasing

Cu banii jos cred ca puteam sa il iau in 2200.

 

Bafta la alegere.

 

Cyp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspunsuri, dar eram convinsa ca e prea mult chiar daca e in stare buna.

Imi pare rau pt vanzator, dar chiar daca nu ma pricep la tehnica, nu inseamna ca nu m-am documentat despre motorul pe care vreau sa il cumpar.

 

Si singurul dominator la fel de vechi ca asta pe care as da poate banii astia este al lui frati-miu, care stiu in ce stare e, are kit de lant pus in toamna si filtru k&n pus acum o saptamana.

Nu a facut nici wheely si nici hard enduro.

 

Iar pt ionut... nu vad de ce era de pus la chestii distractive

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult prea scump ! Chiar daca e in super-stare tre' sa te gandesti si la valoarea de piata pt ca eu zic ca o investitie pe care sa o poti recupera doar intr-o proportie f. mica daca vrei sa renunti la ea nu merita facuta. Anul trecut am dat 2500 pe TA '93 si Dom ar fi fost mai ieftin cu 2-3 sute. Si nu visez sa iau mai mult pe el chiar daca i-am pus kit de lant, baterie si ambreiaj noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea!

 

- intre 2 moto SH acelasi model, acelasi an de fabric, aceiasi nr. de km

pot fi diferente mari de pret.

- nu anul si nr. de Km dau calitatea, ci stapanii lor!

 

on topic: - poate face banii, ...poate nu! Du-te cu ia la un mecanic bun

inainte de a da banii!

 

Pretul il face piata, unii nu inteleg asta!

Pretul mare la un SH e determinat de 3 chestii majore:

1.- vanzatorul incearca marea cu degetu';

2. - a bagat bani in ea si nu vrea sa-i piarda;

3. - motoru' chiar face banii!

:cheers:

Editat de bogdan kawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur poti afla daca ACEL Dominator face banii (axa, demostene,....s.a.)

eu zic sa nu iti gasesti unu care face atit (din motive stiute doar de proprietar). poti sa gasesti unul mai ieftin.

 

 

dupa cum vezi suntem 100% IMPOTRIVA :cheers: :D

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ca nu merita!!! eu pe al meu vreau 3300e dar acuma ma mai gandesc:P :cheers: ca am mai bagat 250e si ....e prea bun sa l dau .......mai strang bani si mi mai iau un cross:P :baldy: am kit lant did :P si baterie varta nou noute :P maine ies la o tura :moto: si la mine nu conteaza cum e vremea :moto: :D

bafta in alegerea dominatorului ....dar totusi fa un drum in germania si adu l de acolo :baldy: :moto: :lol: pe el ...nu pe remorca :moto: :baldy: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe al meu am dat 2500 euro, rulat numai in italia... din 94! Eu zic ca asta e pretul corect! Desi am bagat ceva banutzi in el (saua noua, kit de lant nou, placute frana noi - nissin - , refacut chiuloasa+schimb ulei), la care tre sa adaug cateva zgarieturi pe spoiler dreapta fata (deh! cazatura din noiembrie), tot cu 2500 euroi l-as vinde...

 

Si zic asta pentru ca am intentia de a-l vinde... dupa ce termin leasing-l in august...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

..motorul arata impecabil..va spun din propria experienta pentru ca a fost al meu, si l-am luat de la un italian fff mofturos care a bagat in el o carutza de banii si nu situ inca ce dominator are 87 de cai la valoarea lui propriu-zisa, adica a fost modificat de fabrica..eu am fost cu el 170km/h si mai mergea..dar mi-a fost cam frica sa merg mai tare cu el pt ca batea si vantu si nu prea mai aveam control asupra lui..cam asta e..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..motorul arata impecabil..va spun din propria experienta pentru ca a fost al meu, si l-am luat de la un italian fff mofturos care a bagat in el o carutza de banii si nu situ inca ce dominator are 87 de cai la valoarea lui propriu-zisa, adica a fost modificat de fabrica..eu am fost cu el 170km/h si mai mergea..dar mi-a fost cam frica sa merg mai tare cu el pt ca batea si vantu si nu prea mai aveam control asupra lui..cam asta e..

Dominator de 87 de cai? :moto: Greu de crezut, ca sa nu zic altfel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa zic numai ce mi-a spun italianul,nu?

nu am de ce sa vb dea tranta..

 

 

motorul a fost modificat ..de la supape ,carburator,galerie,tobe si toate cele ce se fac la o madificare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scump,doamna, scump!

 

Piata face pretul iar un Dominator din 92-94 are pretul intre 2100-2600.

Totul depinzand de starea motorului si uzura consumabilelor.Km la motoare N-Hand sunt irelevanti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum omu cere pentru ca stie ce are..daca nu era mandra la care ia fost ciuda nu se ajungea aici sa comenteze toti..si oricum e o parere..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul doar nu e batut in cuie asa ca se mai negociaza iar daca e motor bun si a fost intretinut la viata lui nu e chiar scump!E fabricata in 92 si eu zic k asta e un avantaj deoarece pana in 95(aparitia modelului RD 08!)acestea au fost fabricate numai in Japonia si evident ca au un plus calitativ,dupa 95 fabricandu-se in Italia!Chestia cu anul fabricatiei conteaza numai la revanzare! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scump dom'le scump

 

Da halatu' cat e halatu?

 

Dincolo era mai ieftin.

 

 

Lasand caterinca deoparte la banii aia gasesti oricand enduro la 40000.

 

Vorba lui Misi poate iei un XT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dominator de 87 de cai? :moto: Greu de crezut, ca sa nu zic altfel...

eh 87 spune :moto: are ceva caluti mai multi ..ca am fost la o tura impreuna...si se ducea olecuta mai bine(ceva jiglere schimbate...tobe...)..si sincer nu am mai vazut un model ca asta..e un hibrid....si se poate sa aibe 60 si ceva de caluti ...si nu 46 cat are un dominator obisnuit :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dominatoru are 43 sau 44 decai, nici decum 46 sau 87.

Poti sa ii schimbi tu si mama jiglerelor, tot nu ii dublezi puterea!

Un motor de 87 de cai si 157 de kile - pai ala daca tragi nitel de accelratie, mergi numai pe o roata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...