Sari la conținut

CASCA DE PROTECTIE


strumfuadi
 Share

Postări Recomandate

Nu prea ai ales bine subforumul pentru acest topic !

Ba tocmai ca in zona asta e problema. :moto:

Nu am vazut pana acuma motociclisti fara casca, decat extrem de rar. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba tocmai ca in zona asta e problema. :moto:

Nu am vazut pana acuma motociclisti fara casca, decat extrem de rar. :D

 

Sunt de acord, putin scuteristi poarta casca circa 30 % si restul de 70 % sunt cocacalari sau batrani betivi inconstienti, dar totusi e bine, cine stie, poate facem unul dintre ei sa poarte casca.

 

Buna intentia, bravo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba tocmai ca in zona asta e problema. :moto:

Nu am vazut pana acuma motociclisti fara casca, decat extrem de rar. :D

sunt destui care merg fara casca.

majoritatea sunt cocalari basinosi care merg fara casca pentru a-i vedea pitipoancele.

chestia e ca fara casca e destul de naspa: te bate vantul, te bat ganganiile si te sparge si motorul la urechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine cand ma vedeau vara trecuta purtand casca ma intrebau "ce ti-e frica de politie?" :D

Editat de ReSpeCT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Eu ca posesor de scuter(deocamdata) am 3 casti iar cea mai scumpa e de 230e iar in vara am vrut sa imi iau o x-spirit dar am preferat sa imi mai cumpar inca o greca moto si o alta pereche de manusi iar casca am lasat-o ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hadica,poa imi spui de ai vrut sa ZICI

A..........mosieu am cat A+B in permis,am mai cumparat un shoei azi si urmeaza un CBR600 foarte curand,ideea e ca daca vrei sa faci caterinca m-ai plictisi si mai bine abtine-te

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hadica,poa imi spui de ai vrut sa ZICI

A..........mosieu am cat A+B in permis,am mai cumparat un shoei azi si urmeaza un CBR600 foarte curand,ideea e ca daca vrei sa faci caterinca m-ai plictisi si mai bine abtine-te

:D :) :)

 

Purtati intotdeauna casca! Fierul se repara.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :) :)

 

Purtati intotdeauna casca! Fierul se repara.

incerc sa spun ca am 4 CASTI(tu cate ai?) 2 geci,2perechi de manusi moto,pantaloni,cizme,armura pentru vara si alte cateva nimicuri pe care le port.Fac parte din putini scuteristi care au mai mult echipament decat un motoclicist iar indemnul de a purta casca foloseste-l pentru cocalari pe scutere sau motoare(ca am mai vazut)

Mesaj completat

stai flex sandule :))

ziceam doar. ca e ff naspa sa mananci clatite si sa bei cola.

De asemenea ignorati commentul ala si asta. Nu vorbeam eu ci niste frunze

Gogule banuiesc ca sentimentul de superioritate se datoreaza doar faptului ca tu ai motor iar eu o sa cumpar unu in scurt timp,da' e naspa cand niste frunze uscate si gata sa zboare din copac inca mai au vlaga sa faca misto pe forum

Repet am 2 categorii in permisul de conducere,am scuter si nu imi e rusine de frunzele care se uita din crengile copacului la mine chiar ma amuza ....... asa ca stai tu flex

 

haidi pa si nu mai ploua topicul cu aberatii ,,inteligente''

 

P.S daca nu ai echipament cand te dai pe motor poate se indura un scuterist umil sa iti doneze cate ceva pentru ca uni scuteristi cu siguranta au mai mult echipament decat reisari care se dau pe vitezane cu casca pe cap si in bermude

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pricepi. ERAM FUMAT. FRUNZE DE SALVIE . E BINE?Bravo tie ca ai echipament, si eu am, e misto, e cu 46.

!! :D) Nu caut sa ma dau superior pe aici! Eu sunt prieten cu toti , tu ai interpretat gresit :)) So please, peace !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROssi reising 4evah

Editat de Zurby2fast
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D oki pace

Nu imi plac cei cu motoare care rad de mine(ma nervozez rau)pentru ca stiu ce atitudine au fata de scuteristi si nu au habar ca aia cu scutere de 49cc sunt mult mai pasionati de fenomen decat acei MUCIUCIUCLISTI care cumpara un motor pntru ca au auzit ei ca e cool si ,,dau'' bine la femei si heste pline soselele da' ei mancatias

 

Toti cunoscuti care au motoare rad de mine ca am scuter dar ei imi sunt amici si le permit iar necunoscutilor sincer..........nu prea,dar recuperz in foarte scurt timp pe un CBR f4i sau un GSX-r

:)

 

N-am nici o problema cu tine iar daca avem cunostinte comune poa ne intalnim o data la o bere DAR de mine poti sa faci carerinca insa de scuterul meu NU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fim seriosi. scuterist cu casca? sunt cred singurul din comuna care poarta tot timpul casca. restul... amenzi peste amenzi,fug de politie,se ascund prin porumbi..e o chestie de demnitate si barbatie sa nu ai casca...se uita toti la mine cand port casca si ma intreaba de ce o port prin zona??? doar la oras se scoate casca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fim seriosi. scuterist cu casca? sunt cred singurul din comuna care poarta tot timpul casca. restul... amenzi peste amenzi,fug de politie,se ascund prin porumbi..e o chestie de demnitate si barbatie sa nu ai casca...se uita toti la mine cand port casca si ma intreaba de ce o port prin zona??? doar la oras se scoate casca....

:) :)

Asta se numeste cocalar! Am vazut multi din astia si chiar am patit acelasi lucru care ai patit si tu sa fiu intrebat de ce port casca. I-am raspuns ca ma tem fara casca :D

Da-i in ...mamii lor de "rideri" inconstienti.

 

Eu am o casca AGV si pt pasager..GREX.

Mai trebuie sa-mi cumpar pantaloni(cu genunchiere) si cizme si am echipamentul full!

 

Port casca, chiar daca mergi si la magazin. :) (la 100metrii de casa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti pretentia ca cei din trafic sa va respecte si sa circule legal (fac referire la auto) trebuie si voi sa dati dovada de acest lucru. Cum ar fi sa va loveasca unu cu masina fara numere de inmatriculare, fara asigurare, fara permis, fara ITP, eventual si o bere la bord (ca toata lumea zice ca o bere merge) si sa mai si fuga de la locul accidentului.

Si acum sa inversam situatia: scuter fara numere (eventual cumparat fara acte, furat), fara asigurare, sa nu ai permis sau curs, sa nu porti casca, sa nu ai vesta sau ceva reflectorizant pe timp de seara sau ceata.

Nu mai enumar si viteza legala ca nu are rost.

Daca ii spuneti unui cocalar sa poarte casca pt. ca este ilegal sa circuli fara, o sa-ti zica ca el nu merge pe unde este politie, iar daca ii zici s-o poarte pt. ca ar putea sa moara dintr-o cazatura la 5 Km/h, o sa-ti zica ca el este mare REISAR pe 2 roti si el nu pateste nimic.

In final cine vrea sa incalce legea o face pe barba lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...