Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mda...

Nu se vede asfaltul din cauza frunzelor :)

asta e undeva dupa grosii noi, prin padure - foarte pitoresc drumul.

cele 2 drumuri se intalnesc undeva inainte de slatina de mures, pana acolo e asfaltat drumul julita - madrigesti.

si rectificare: era impotmolit un porsche cayenne, nu un q7.

Mesaj completat

azi am facut traseul urmator - vi-l recomand: arad - nadas(halta) - debelagora - barzava - arad.

de la nadas la debelagora drumul e usor si bun ( si natura frumoasa); 8 km.

la debelagora mi-a spus un cetatean ca pana la barzava sunt 10 km, primii 2 mai grei pentru masina, dar cu mobra merge. era pe inserat, dar am zis ca merge. primii 2km au fost intradevar rai si am culcat vaca de vreo 5 ori; era bine sa nu fi fost singur, dar m-am descurcat si cam in 45 minute am ajuns la barzava. apoi drum de relaxare spre arad. aproape 150 km in total.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..daca vremea ne permite, duminica 7 nov 2010 se pleaca intr-o plimbare(probabil ultima de anul asta) pina la belgrad si inapoi...

...nu vizitam nimic, mergem sa mincam o plescavitsa sa bem o bere si inapoi ca se lasa seara!...

...plecarea se va face duminica dimineata la ora 10 din fata teatrului, e bine sa aveti la voi asigurarea rca valabila, buletin sau pasaport valabil si bani(lei, euro in bancnote mici sau dinari)....consumurile vi le stiti fiecare eu doar va spun citeva preturi orientative: 1 plescavita-150-300din, bere-50-150din, benzina-120din......100din=1 euro..

...mai multe relatii la tel: 0721408941-florian

...participanti: eu, hondita, gabi, grupul "rea"...si lista ramine deschisa...

..aici este locatia exacta unde mergem sa mincam http://maps.google.com/maps?f=d&source...mp;t=h&z=18

cam cati km ii iesirea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam cati km ii iesirea ?

 

Dus-intors vre-o 450 km. Poate ma bag si eu, depinde de mai multi factori. Daca vin sunt prezent la 10 la locul intalnirii daca nu drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

vremea e buna, pamantul tare - vrea cineva o iesire pe dealuri ? maine de la 10:30 la 13:30 ?

nu pot man....am de lucru de nu-mi vad capu' :moto:

next week...

 

si duminica la sarbi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..daca vremea ne permite, duminica 7 nov 2010 se pleaca intr-o plimbare(probabil ultima de anul asta) pina la belgrad si inapoi...

...nu vizitam nimic, mergem sa mincam o plescavitsa sa bem o bere si inapoi ca se lasa seara!...

...plecarea se va face duminica dimineata la ora 10 din fata teatrului, [...]

 

On-topic. Ramane valabila "ieseala" :kiss: ? Poate ne mai bagam 2 (eu cu fratele meu)... Cati km sunt dus-intors :moto: ?

 

Off-topic. Rog un moderator care doreste sa ma ajute intr-o problema tehnica, sa imi trimita un PM. Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On-topic. Ramane valabila "ieseala" :kiss: ? Poate ne mai bagam 2 (eu cu fratele meu)... Cati km sunt dus-intors :moto: ?

 

Off-topic. Rog un moderator care doreste sa ma ajute intr-o problema tehnica, sa imi trimita un PM. Multumesc anticipat!

Am scris mai sus. Repet: vre-o 450 km ,dus intors.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam cati km ii iesirea ?

aprox 400

Mesaj completat

nu pot man....am de lucru de nu-mi vad capu' :D

next week...

 

si duminica la sarbi

...youre wellcome! :moto:

Mesaj completat

On-topic. Ramane valabila "ieseala" :lol: ? Poate ne mai bagam 2 (eu cu fratele meu)... Cati km sunt dus-intors :kiss: ?

 

Off-topic. Rog un moderator care doreste sa ma ajute intr-o problema tehnica, sa imi trimita un PM. Multumesc anticipat!

..da, ramine valabila ieseala....la ora 10 se pleaca din fata teatrului!...aprox 400km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri!

 

Kato, vazusem ce ai scris dar am citit repede si nu am facut legatura... credeam ca te referi la altceva.

 

Daca nu intervine ceva, pana in ora 10 suntem si noi "calare" la teatru!

 

Daca nu venim, sa aveti parte de asfalt uscat si de conducatori care sa va respecte (mie mi-au "taiat" fata vreo doi azi :moto: )!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri!

 

Kato, vazusem ce ai scris dar am citit repede si nu am facut legatura... credeam ca te referi la altceva.

 

Daca nu intervine ceva, pana in ora 10 suntem si noi "calare" la teatru!

 

Daca nu venim, sa aveti parte de asfalt uscat si de conducatori care sa va respecte (mie mi-au "taiat" fata vreo doi azi :moto: )!

Explica-te te rugam . Cei cu ,,taiatul fetei"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explica-te te rugam . Cei cu ,,taiatul fetei"?

conducatorii sunt auto si taiat calea sau luat fata; e ca si chestia cu padurea si copacii - trebuie sa citim (si sa vedem toate problemele) in ansamblu, nu formal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explica-te te rugam . Cei cu ,,taiatul fetei"?

 

Nimic grav (din fericire), Kato.

Niste "baieti", unul intr-un seria 7 si altul inr-un Ford Fiesta -model mai vechi- sau gandit (dar pe rand, nu amandoi odata :moto: ) ca ar fi interesant daca ar forta intrarea pe banda mea, obligandu-ma pe mine sa fac manevre de evitare + frane... la asta m-am referit cand am spus ca mi-au "taiat" fata.

S-au bagat fortat inaintea mea desi nu aveau loc. Daca nu reactionam in vreun fel si eram capos sa nu ii las, probabil ajungeam pe sub vreo masina si acum serveam mancare de spital.

Cam acelasi lucru si la intersectiile nesamaforizate... vreo ~60% din cei care au ajuns in intersectie inaintea mea (eu avand prioritate) au considerat ca nu-i bai daca imi "taie" putin fata...

 

Aveti grija... unde mai puneti ca e si drumul "minunat"... cum a fost ieri in centru la spital, in sensul giratoriu... pietris/zgura/nisip/denivelari... "super" :kiss:!

 

Apropo, scuze pt. off-topic.

 

Ziua buna tuturor :lol:!

Mesaj completat

o mica iesire pina la timisoara cine vrea sa vina la 2 jumate la omw la iesre spre timisoara

 

Din pacate nu am putut sa mergem cu grupul de ora 10... maybe next time.

O sa trecem si noi (2 bucati :D ) pe acolo... daca sunteti/esti, mergem, daca nu... cu alta ocazie!

Am o rugaminte... eu sunt mai "proaspat" in Arad... ai putea sa imi indici pe un Google Maps care statie? Parca erau vreo 3-4 la iesirea spre Timi... un Petrom pe dreapta, un LukOil pe stanga parca... si inca unul sau doua.

Astept... indicatii!

Mesaj completat

P.S. S-ar putea noi sa mergem spre Timi, dar sa o luam apoi spre Lugoj... am inteles ca e frumos pe acolo.

 

...LINK...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Niste "baieti", unul intr-un seria 7 si altul inr-un Ford Fiesta -model mai vechi- sau gandit (dar pe rand, nu amandoi odata :moto: ) ca ar fi interesant daca ar forta intrarea pe banda mea, obligandu-ma pe mine sa fac manevre de evitare + frane... la asta m-am referit cand am spus ca mi-au "taiat" fata.

S-au bagat fortat inaintea mea desi nu aveau loc. Daca nu reactionam in vreun fel si eram capos sa nu ii las, probabil ajungeam pe sub vreo masina si acum serveam mancare de spital. "

 

 

 

am observat o problema grava legata de depasirea motociclistilor: majoritatea motociclistilor isi vad de drum cand sunt depasiti, respectiv stau pe trasa pe care o aveau, fara sa se conformeze regulamentului de circulatie care prevede obligativitatea de a circula cat mai aproape de marginea din dreapta a benzii in momentul cand esti depasit.

http://www.igpr.ro/DPR/regulament.htm - art 119.:kiss:

poate nici acei soferi nu ti-ar fi taiat fata chiar asa de rau daca ai fi tras mai spre dreapta benzii.( au si ei partea lor de vina, deoarece depasirea nu se face in conditii de siguranta pentru celdepasit, dar noi vorbim de protectia noastra si de conducerea defensiva )

Editat de cip_tm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai cunosti lumea din mers ? :lol:

Ati trecut pe langa noi ca vantu... in TM , eram in benzinarie cu Kato , Atti , Cucun si "Golumbu" cu KTM (poate gresesc porecla :moto:) ! Culmea ca ne-ati si salutat :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@%#^$*$((*%^#^* deeee FORUMM! Ca abia se taraie! Scuze de multi`post :moto: Daca vede vre-un moderator sa stearga din postarile mele in plus. Mersi! :kiss:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai cunosti lumea din mers ? :lol:

Ati trecut pe langa noi ca vantu... in TM , eram in benzinarie cu Kato , Atti , Cucun si "Golumbu" cu KTM (poate gresesc porecla :moto:) ! Culmea ca ne-ati si salutat

Păi din moment ce v-am salutat, prin deducție logica puteați ajunge singuri la concluzia că v-am văzut

Am trecut "ca vântu" fincă venea vântu dupa noi :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi din moment ce v-am salutat, prin deducție logica puteați ajunge singuri la concluzia că v-am văzut

Am trecut "ca vântu" fincă venea vântu dupa noi :kiss:

Prin faptul ca ne-ai vazut si evident recunoscut (aici ii ideea), puteai sa te opresti la noi :lol: . La asta am vrut sa ajung :D

Nu-i bai , te iertam :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin faptul ca ne-ai vazut si evident recunoscut (aici ii ideea), puteai sa te opresti la noi . La asta am vrut sa ajung

Nu-i bai , te iertam

Oooo! DA!

Acum ma simt mai curat si mai uscat

Dar, totusi, care e treaba? de ce trebuia sa opresc din moment ce v-am salutat?

Voi va opriti de fiecare data cand va intalniti cu cunoscutii?

Oricum, deja eram "lansati" spre Arad si ne-ar fi trebuit 50 metri sa oprim, sa intoarcem, sa venim, sa salutam, sa pupam, sa salutam, sa ne echipam din nou, sa salutam etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...