Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Divorteaza!!!!!!! :laugh:

 

Mmmmm... nu

Am gasit niste formule deosebit de complexe in care trebuie sa introduci cca 1500 parametri

Din calcul, care a durat vreo 22 ani, a reiesit ca nu merita sa divortez

Nu am gasit algoritmul de calcul sa vad daca a meritat sa ma insor, dar mai am vreme sa calculez :friends:

 

Adevarul e ca as fi venit la Nandru doar pentru o mana de oameni, nu pentru intrunirea in sine

Cu acesti oameni ma pot intalni oricand, si se va intampla cat de curand

Asa ca nu disperati, yedutz, Achimoto si ceilalti

O sa facem un iures mai mic, asa, ca pentru oameni mai seriosi

Mu-ha-ha-ha-ha

 

Distractie placuta tuturor si asflat uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Adevarul e ca as fi venit la Nandru doar pentru o mana de oameni, nu pentru intrunirea in sine

Cu acesti oameni ma pot intalni oricand, si se va intampla cat de curand

Asa ca nu disperati, yedutz, Achimoto si ceilalti

O sa facem un iures mai mic, asa, ca pentru oameni mai seriosi

Mu-ha-ha-ha-ha

 

Distractie placuta tuturor si asflat uscat!

agreed...doar pt cunoscatori :cheers:

drumuri bune :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

agreed...doar pt cunoscatori :cheers:

drumuri bune :burnout:

Bah, tu mai spune ceva, vii sau nu la Hd? Cand, daca vii? Sa nu-ti uiti pastila de sughitat acasa (prietenii stiu de ce) cortul,etc. Si mai du si tu ceva de :drink: . Inteles? Si apa minerala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca de data asta am pus in loc potrivit excursia. /index.php?/topic/666976-intrunire-hd-transfagarasan-transalpina/#entry2930061

 

Va multumesc, Zsolti:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MMC BIKER'S FEST 2011

 

Deja devenit o traditie si fiind unul dintre cele mai asteptate evenimente in zona, „MMC Biker’s Fest - IV” promite ca si in acest an va fi la inaltimea asteptarilor.

 

Intr-o locatie relaxanta, cu bazine termale exterioare si acoperite, cazare la hotel, casute si corturi, trei restaurante cu terasa, spatiu verde si multa voie buna sunt asteptati toti motociclistii dornici de o incheiere de sezon pe cinste si nu numai. Atmosfera intretinuta de rockerii de la Ossian (HU), Spitalul de urgenta, Ataria, Trenul de Noapte, Lex, Steli & Buggie si 13 Rituals nu poate fi decat perfecta pentru acest scop.

 

 

Programul de desfasurare a evenimentului se gaseste pe site-ul: www.mesesmotoclub.ro

Locatie: Broscarie Coordonate GPS: Latitudine: 47,225164 Longitudine: 22,814484

 

 

 

 

Ne vedem acolo !!!

 

(Sper ca Salaju ii "jud.limitrof" :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stațiunea Rânca văzută de pe Transalpina

 

BRAVO pt iesire !!!

 

Fac pariu , ca daca termina de asfaltat toata Transalpina , si vin astia de la TOP GEAR iarasi , va iesi in top cel mai frumos drum din lume dupa Transfagarasan .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac pariu , ca daca termina de asfaltat toata Transalpina , si vin astia de la TOP GEAR iarasi , va iesi in top cel mai frumos drum din lume dupa Transfagarasan .

 

Pai e asfaltat 100%

Mai trebuie sa se rezolve cu parapetii si consolidarile de pe margini, altfel se va strica rapid

Aaaaa, si sa trimita TOTI proprietarii de pensiuni undeva in Siberia

Nu sunt buni de nimic, servicii de rahat cu preturi de Austria

 

Stie careva cum e drumul Julita-Gurahont? Ca vreau sa fac o plimbare pe acolo...

 

De la Julita ai exact 24 km de asfalt, apoi mai vezi tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e asfaltat 100%

Mai trebuie sa se rezolve cu parapetii si consolidarile de pe margini, altfel se va strica rapid

Aaaaa, si sa trimita TOTI proprietarii de pensiuni undeva in Siberia

Nu sunt buni de nimic, servicii de rahat cu preturi de Austria

 

 

Nu e asfalt 100% se mai lucra la el...in multe multe locuri...la fiecare pod si in multe lte locuri...va fi gata pana la anu...apoi va trebui sa il faca din nou:))

 

Stie careva cum e drumul Julita-Gurahont? Ca vreau sa fac o plimbare pe acolo...

De la Julita 20 si nush cati km intr-adevar asfaltati...apoi mai sunt vreo 5 km sau 10 cu serpentine asfaltati dar plini de nisip...si apoi...drum impecabil si foarte superb:D..pentru un enduro:(....noi am fost cu gaza mea...dar a plans in cateva locuri...era pietris unde s-a scufundat:( si isi tara burta pe pietre...

Editat de Oti121
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e asfalt 100% se mai lucra la el...in multe multe locuri...la fiecare pod si in multe lte locuri...va fi gata pana la anu...apoi va trebui sa il faca din nou:))

 

Ma ficior, eu nu vorbesc din auzite

Am fost acolo acum 4 zile, am urcat si am coborat de 4 ori, si e asfaltat complet de la Novaci la intersectia cu DN7A

A, daca te referi la bucata aceea de 12 metri de la cota 2120 m care se repara DUPA asfaltare, da, atunci nu e complet

Ceea ce este intr-adevar in lucru si nu e asfaltat complet e de la Obarsia Lotrului la Sebes, dar ala nu prea intra in calcul, nu e adevarata Transalpina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e asfalt 100% se mai lucra la el...in multe multe locuri...la fiecare pod si in multe lte locuri...va fi gata pana la anu...apoi va trebui sa il faca din nou:))

 

 

 

daca aduni toate portiunile neasfaltate la un loc e posibil sa fie cam 2 km in total, in rest :

 

asa a fost drumul duminica toata ziua :bounce:

 

post-33728-0-70765400-1314890754_thumb.jpg post-33728-0-76981000-1314890905_thumb.jpg

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa a fost drumul duminica toata ziua :bounce:

 

Cu 40 la ora? Pe asfalt nou? :disappointed: Daca vede CuCun poza, iti i-a cheile de la motor si nu te mai lasa sa te plimbi! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 40 la ora? Pe asfalt nou? :disappointed: Daca vede CuCun poza, iti i-a cheile de la motor si nu te mai lasa sa te plimbi! :rusinica:

 

Vezi-ti de ale tale, habar nu ai unde a fost facuta poza, dar daca vrei du-te tu acolo 100 km/h, probabil vei fi decorat de presedinte

De presedintele Cucun, desigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi-ti de ale tale, habar nu ai unde a fost facuta poza, dar daca vrei du-te tu acolo 100 km/h, probabil vei fi decorat de presedinte

De presedintele Cucun, desigur

Bueyyy da eu glumeammm! :hug: Eu am zis asa ca CuCun ii disperat cu viteza si ne-o phutut la cap toata tura ca mergem prea incet, bla bla !

 

Deci is nevinovat :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ficior, eu nu vorbesc din auzite

Am fost acolo acum 4 zile, am urcat si am coborat de 4 ori, si e asfaltat complet de la Novaci la intersectia cu DN7A

A, daca te referi la bucata aceea de 12 metri de la cota 2120 m care se repara DUPA asfaltare, da, atunci nu e complet

Ceea ce este intr-adevar in lucru si nu e asfaltat complet e de la Obarsia Lotrului la Sebes, dar ala nu prea intra in calcul, nu e adevarata Transalpina

Mah da' dece ma iei asa de tare...nici eu nu is betmen ce vorbeste degeaba...si eu am fost si stiu ce zic...omul ca sa mearga pe transalpina trece de la Sebes la Obarsia Lotrului..omul cand intreaba de Transalpina nu este curios daca acei 30 km cat e transalpina e ca-n palma...e curios daca are nevoie sau nu de AVION sa ajunga pana acolo!!!...Pe site-ul oficial scrie 95%...ei asa se lauda...si ei considera transalpina de la la novaci la sebes si de la petrosani pana la Voineasa...practic DN7A si 67C...nu-mi place daca cineva ma ia de fraier si imi sare in cap....cand nu are dreptate...asa poti sa zici ca trasnfagarasanul e perfect....daca uiti sa specifici ca ai 50km pe la vidraru plin de cratere...nu te supara....dar daca omul intreaba de stare drumului pe transfagarasan este interesat si de drumul care duce pana acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...