Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Duminica, 24 iulie, eu cu Patri o taiem spre Szeged, la strand. Din cate am inteles e posibil sa vina si Alex (Swartelf) cu Diana. Mai vine careva?

Szeged e batut in cuie? Ora de "decolare?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i batut in cuie Szeged dar acolo sunt topogane faine (am mai fost si chiar merita). Ora de plecare o stabilim de comun acord. Eu zis ca ar fi ok sa plecam pe la 8, parerea mea...

 

Sa vedem cum a fi vremea....ca daca nu va fi peste 30 de grade....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i batut in cuie Szeged dar acolo sunt topogane faine (am mai fost si chiar merita). Ora de plecare o stabilim de comun acord. Eu zis ca ar fi ok sa plecam pe la 8, parerea mea...

 

Sa vedem cum a fi vremea....ca daca nu va fi peste 30 de grade....

 

Stam la caldura daca nu o sa fie peste 30 de grade :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mini-excursie

 

2 motoare si o masina pana acum..Luni-Sambata seara sa fim acasa.Traseul nu e batut in cuie si e facut in mare..

Se pleaca luni dimineata 9-10 am(Transfagarasan + altele), prima oprire Ocna Sibiu la o baie si seara se inopteaza undeva dupa Sibiu.

Se doarme la cort cat si la cabane(50 lei-camere 2 pers.) sa ne mai si spalam si sa dormim cum trebuie.

Mancare..ce pe unde gasim, clisa de acasa nu ma convinge nimeni sa nu o duc!

Saraci dar nu cu pretentii.

Daca sunt doritori de o plimbare(mini-vacanta) sunt bineveniti.

Pt alte informatii dati un buzz.

Editat de ar88rol
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FREE BIKERS WEEK -editia a 4-a - Nandru Hunedoara

 

 

Zicea cineva pe topicul mare :

 

 

Dietatietorul intalnirilor...

 

 

/index.php?/topic/664728-free-bikers-week-4-12-14-aug2011/page__st__20

 

A.M.R. 9 zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine in jurul orei 1-2 facem o iesire pana la TM pe circuitul de la IVECO. Planul ar fii cam asa: mergem la consum pana in TM (80-90), eventual gasim ceva magazin pe acolo sa ne cumparam niste sucuri reci, mergem pe pista, ne dam cat ne cade bine, si ne intoarcem acasa. Oricine e binevenit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mini excursie in Austria, 3-4 zile, 3 nopti de "gazare", incepand din 20-21 august.

Planurile inca sunt in lucru.

Momentan suntem doua motoare, fiecare cu cate un "alien" in spatele ghidonului.

 

Deocamdata ne-am gandit asa: plecam pe 20-21 prin Ungaria,, nu pe autostrada, pe langa granita nordica (am undeva stabilit pe harta zona mai exacta -revin mai tarziu cu detalii-), intram in Austria si trecem prin Viena. Prima seara dormim pe unde apucam (a se intelege pe unde e mai ieftin, la pensiuni cel mai probabil), de preferat undeva in regiunea Salzburg-Dachstein.

 

A doua zi dimineata luam skipass si mergem la ski pe ghetar... dupa ce inchiriem echipamentul (in caz ca unul dintre doritori nu vine cu masina sau nu este amabil sa ne transporte si noua echipamentul din Arad :P) si dupa ce mai scapam de mancarea adusa din tara (in cazul in care nu gasim o cazare cu mic-dejun inclus la un pret convenabil, unde convenabil inseamna maxim 50 de euro/noapte/camera de 2 persoane).

Intre orele 13-16:30 majoritatea instalatiilor pe cablu se inchid, asadar acolo se opreste si distractia la ski.

Pentru ca au peisaje foarte frumoase, probabil intindem o patura undeva la iarba verde, mancam ceva si ne culcam 2-3 ore ca sa ne recuperam puterile, dupa care inapoi calare.

 

Destinatia pentru urmatoarele doua zile: spre Hintertux.

 

Planul de "lupta" pentru aceste zile va fi sa ne plimbam prin zonele respective (Tirol) si sa trecem prin regiuni cat mai frumoase, de preferat fiind sa trecem prin toate zonele cu ghetari, in anticiparea unei vacante mai lungi in iarna 2011-2012.

 

O sa revin cu traseul de moment, ca si in cazul Ungariei, insa putin mai tarziu (nimic nu este batut in cuie).

 

Din calculele (si posibilitatile) mele/noastre o sa ne intindem in limita a ~ 1050 de Km din Arad, adica 2100Km dus-intors/motor.

Pentru 2 motoare, 4200Km, 1,3Euro/L si consum mediu undeva la 7,5% am ajuns la 315L, respectiv la 410euro carburantul. Per motor ar insemna ~205euro.

Inca ~20-25 euro/taxele de drum /motor... => 205+25= ~230euro fara cazare, echipament de ski + skipass (~32 euro/zi), mancare.

 

Cu alte amanunte revin mai tarziu.

 

Este binevenit oricine, cu motorul, cu masina sau cu alte mijloace! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PREZENT !

 

 

Salutare all, prezent si eu la intrunirea de la Nandru.

Cine pleaca din Arad vineri dupa amiaza poate posta aici, poate mergem inpreuna.

Amr -ul scade.

Ciao.

Editat de Gaby K77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plec la ora 00.00 din arad pentru ca la 23.00 ies de la munca, cine mai vine la ora aia sa ma anunte ! nu as vrea sa ma duc singur pe drum la ora aia

Vin io cu tine sa nu iti fie frik singur:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin io cu tine sa nu iti fie frik singur:P

Lasa ca vorbesc eu cu Bau Bau sa ma mance :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te mance? :unsure:

:rusinica: "Vă" ...

 

Gata ca stricam topicu! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun deci cine vine la 12 noaptea la HD ? fara glume si fara posturi ampulea vreau sa stiu sigur !

 

Alex

Fii mai explicit

De exemplu vineri la ora 24:00 sau sambata la ora 00:00

Ca nu e clar in care zi vrei sa pleci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex

Fii mai explicit

De exemplu vineri la ora 24:00 sau sambata la ora 00:00

Ca nu e clar in care zi vrei sa pleci

Sa nu-mi spui ca vrei sa vii noaptea la festival? :makeout:..ai o bere din partea mea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun deci cine vine la 12 noaptea la HD ? fara glume si fara posturi ampulea vreau sa stiu sigur !

Bah omule...am zis ca vin cu tine si nu la baza....daca vrei te astept si plec cu tine, daca nu plec pe la 7-8. Cum vrei. Din partea mea meri singur. Ceao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maka pleaca la ora 12 noaptea :rolleyes: din cauza ca e la munca pana la ora 23. Ar fi bine Otti sa veniti impreuna la orele alea. Alt anunt: Eu plec la ora 17 din noua mea locatie care este in drum. Pana acum plec impreuna cu Gabi (FJR), Tunde, Victor si poate Pety. Cine mai vrea si poate la ora aia va astept la mine si decolam de aici. sa aveti plinurile facute, ne oprim la deva la Real sa ne aprovizionam care cu ce vrea. Deci nu carati alimente de acasa, luam de acolo. Mai astept amatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maka pleaca la ora 12 noaptea :rolleyes: din cauza ca e la munca pana la ora 23. Ar fi bine Otti sa veniti impreuna la orele alea. Alt anunt: Eu plec la ora 17 din noua mea locatie care este in drum. Pana acum plec impreuna cu Gabi (FJR), Tunde, Victor si poate Pety. Cine mai vrea si poate la ora aia va astept la mine si decolam de aici. sa aveti plinurile facute, ne oprim la deva la Real sa ne aprovizionam care cu ce vrea. Deci nu carati alimente de acasa, luam de acolo. Mai astept amatori.

 

FORZA ARAD!!!! :cheers: ....AMR 2 ZILE

 

Nu eu, Makaveli

Eu am alt program anul asta, m-a rezolvat nevasta :angryfire:

 

Divorteaza!!!!!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...