Sari la conținut

First-bike Formula........impresii Va Rog


micro
 Share

Postări Recomandate

As vrea sa stiu parerile voastre despre motocicleta Formula de la first-bike.

 

Viteza maxima,rezzistenta,calitate,comportament, cum se duce la demaraj etc.

Postati va rog mai ales proprietarii de FB.

SI un pret actual ma intereseaza al motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza maxima = nu gaseste google-ul date despre acest ''first bike''

Rezistenta,calitate= este FirstBike=0

Comportament=roaga-te sa nu moara dupa 1000 de km

Demaraj=are un motor foarte puturos=> aproape 0

Pret actual=nu se justifica oricum pretul(mai bine o SH japoneza de banii astia)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza maxima = nu gaseste google-ul date despre acest ''first bike''

Rezistenta,calitate= este FirstBike=0

Comportament=roaga-te sa nu moara dupa 1000 de km

Demaraj=are un motor foarte puturos=> aproape 0

Pret actual=nu se justifica oricum pretul(mai bine o SH japoneza de banii astia)

Pe google FIRST BIKE???? :cheers: Nu ai sa vezi asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UN proprietar de asa ceva nu se gaseste pe aici?

Nu imi plac motoarele vechi deloc,asta e noua.Eu am first-bike scuter si sunt super multumit,normal ca nu se compara calitatea da nu sunt asa proaste cum ziceti voi.Dintre cei care ati postat are cineva asa ceva? Ca ma intereseaza mai ales pareri ale celor care au nu ale celor care nu suporta fb.NOua are garantie la sh daca e sa schimb ceva pe ea ma costa o carca de bani si poate nici nu gasesc piese,Daca e cazuta.....etc . sunt multe.

De ce nu suportati fb? fratilor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu suportati fb? fratilor :crack:

 

pentru ca raportul pretz/ calitate nu e deloc avantajos!!!!

 

 

vezi ca e un cruiser facut de first bike la vanzare pe aici!!! presupun ca e acelashi motor ca la cea pe care vrei tu sa o cumperi!!!

 

intreaba-l pe cel care o vinde cum sta treaba cu ea!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

moshule depinde... eu am avut mari belele cu cu formula. s/a spart motorul dupa 7 km. in 10 luni 9 a stat in service, a fost si un accident. E service tocmai la Brasov, astia din Bucuresti fac biciclete, nu se baga la motor. gindeste-te bine inainte de a face pasul. Mie imi pare rau, dar e in garantie si o repar pe banii lor, treaba e ca dureaza cu Brasovul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca raportul pretz/ calitate nu e deloc avantajos!!!!

vezi ca e un cruiser facut de first bike la vanzare pe aici!!! presupun ca e acelashi motor ca la cea pe care vrei tu sa o cumperi!!!

 

intreaba-l pe cel care o vinde cum sta treaba cu ea!!! :cheers:

shtie cineva unde pot sa-mi fac o semi carena pt.first bike formula?

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

tre sa postez asta ca ma roade putin OFF TOPIC pentru cei care stiu FIRST bike produce marea majoritate a jentilor la biciclete ma refer. din tabla :cheers: hihi tare am si eu una si ca sa vezi nu tio repara nimeni sau tio centreaza de la un service bun toti te intreaba ce marca e sincer am vazut o bicla cu roata facuta 8 la ei la service deci first bike sux de alte parti sa zicem ca sunt ok raport pret performanta dar chiar asa din tabla tabla am ramas socat si chestie care cred ca e adevarat sunt vopsite ca sa nu rugineasca nu unde ar trebui sa fie sabotul tare nu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

....NOua are garantie la sh daca e sa schimb ceva pe ea ma costa o carca de bani si poate nici nu gasesc piese,Daca e cazuta.....etc . sunt multe.

De ce nu suportati fb? fratilor :cheers:

 

Ai avut vre-o data nevoie de garantia FirstBike? Si daca da, ai beneficiat de ea?

Fiu-meu are bicicleta FirstBike si era cat pe ce sa le-o arunc prin vitrina in magazin la excrocii aia! ;)

 

Firma care produce gunoaiele alea este jaf cu acte in regula! (inclusiv ISO9002...) (vezi http://www.firstbike.ro : au site-ul in constructie de mai bine de 1 an si email doar la vanzari si info, service...ciuciu)

 

P.S. pana am ajuns sa ma enervez cu ei am fost de n ori la magazinul-atelier de garantii sa vad daca a sosit piesa defecta care nu o aveau pe stoc. De fiecare data nu eram singur si de multe ori erau si clienti cu motociclete. Unul o avea de o saptamana si era deja fara ambreiaj (cred ca era cablul rupt). Am renuntat sa ma mai duc sa vad ce se intampa de frica sa nu-i iau la bataie pe impertinentii de acolo. :bigstar:

 

Deci: personal nu as cumpara de la FirstBike nici macar un capac de ventil!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

fata de Minsk-ul de citeva milioane e o diferentza : are demaror si nu dai ca nebunu la pedala si e motor in 4 timpi si nu mai trebuie sa faci amestecul ala de benz. cu ulei... in plus pina acum nu am avut nimic de depanat la el si sa ma umplu de ulei pe maini... e oricum un pas inainte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...