Sari la conținut

Accident Saftica


1n$4n3
 Share

Postări Recomandate

Un coleg, si-a lasat motorul spre reparatie la un amic. Amicul, se pare neavand permis, dar mergand pe moto de vreo 10 ani (!!!), a iesit la niste teste pe DN1 si la un momentdat o duba i-a virat brus in fata, de pe contrasens, peste linia dubla continua.

 

Pilotul este la reanimare, splina scoasa iar prietena, care ii era pasagera, tot la spital cu fracturi minore...

 

Mai multe detalii nici noi nu stim, momentan abia s-a terminat operatia. Motorul, un Ninja ZX7R din '99, se pare ca este dauna 80%.

 

Cum aflu mai multe detalii... vi le comunic :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Un coleg, si-a lasat motorul spre reparatie la un amic. Amicul, se pare neavand permis, dar mergand pe moto de vreo 10 ani (!!!), a iesit la niste teste pe DN1 si la un momentdat o duba i-a virat brus in fata, de pe contrasens, peste linia dubla continua.

 

Pilotul este la reanimare, splina scoasa iar prietena, care ii era pasagera, tot la spital cu fracturi minore...

 

Mai multe detalii nici noi nu stim, momentan abia s-a terminat operatia. Motorul, un Ninja ZX7R din '99, se pare ca este dauna 80%.

 

Cum aflu mai multe detalii... vi le comunic :|

 

 

si nu numai ca avea 10 experienta dar era si foarte talentat si promitea... sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intelegeti gresit... Eu NU aprob, ba din contra, dezaprob TOTAL faptul ca cineva conduce un vehicul pe drumurile publice fiind in afara legalitatii!!! Este indeajuns faptul majoritatea doar se tin de volan/ghidon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca nu avea ce cauta pe drumurile publice fara permis... imi pare rau de el, dar daca tot era asa breaz pe motor, de ce naiba nu si-a luat permisu' ala?

Sper sa fie amandoi ok la sfarsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma, cu sau fara permis, duba aia tot in fata lui a intors; la ce i-ar mai fi folosit permisul in momentul respectiv, asta privit efectiv vis-a-vis cu a sa integritatea corporala?

 

legal vb, fireste, si eu dezaprob condusul fara permis fiindca nu-i un lucru ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca avea permis, avea si ceva experienta, si daca avea experienta, stia ca franarea e alta cu pasager decat fara. ii doresc sanatate si multa bafta la tot ce o sa urmeze. nu e de ici de colo sa tavalesti pe altcineva fara sa ai act pentru asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

li-i s-o suit democratia la cap.... :cheers:

 

sper totusi sa fie ok asa zisul motociclist, si sa intre in legalitate cat mai curand

Tinand cont ca o sa-i deschida dosar penal, nu cred ca o sa intre in legalitate prea curand...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

li-i s-o suit democratia la cap.... :cheers:

 

sper totusi sa fie ok asa zisul motociclist, si sa intre in legalitate cat mai curand

Si eu sper sa se refaca...ca sa intre in legalitate dupa ce face munca de parnaias pana ii plateste omului motoru si-i creste splina prietenei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

bai ce tot carcotiti atata.intradevar nu trebuia sa se suie pe motor, fara permis si cu pasagera. dar si daca avea permis nu tot la spital se afla... cum dracu sa treci peste dubla continua. nu mai fiti asa rai, hai ca toti am mers fara permis(poate unii mai putin poate altii mai mult) nu cred ca te-ai dus ai dat de permis si gata te-ai facut Rossi. nu fiti asa rai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ce tot carcotiti atata.intradevar nu trebuia sa se suie pe motor, fara permis si cu pasagera. dar si daca avea permis nu tot la spital se afla... cum dracu sa treci peste dubla continua. nu mai fiti asa rai, hai ca toti am mers fara permis(poate unii mai putin poate altii mai mult) nu cred ca te-ai dus ai dat de permis si gata te-ai facut Rossi. nu fiti asa rai.

Daca te calca cu masina un conducator auto fara permis, cand tu traversezi prin alt loc decat trecerile de pietoni, pe cine vezi vinovat de accident?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ce tot carcotiti atata.intradevar nu trebuia sa se suie pe motor, fara permis si cu pasagera. dar si daca avea permis nu tot la spital se afla... cum dracu sa treci peste dubla continua. nu mai fiti asa rai, hai ca toti am mers fara permis(poate unii mai putin poate altii mai mult) nu cred ca te-ai dus ai dat de permis si gata te-ai facut Rossi. nu fiti asa rai.

 

ca ai mers tu fara permis....e problema ta. Dar sa te consolezi cu gandul ca toti am mers asa....e cam mult. Ca si soferii prosti, cocalarii motociclisti sunt in minoritate.Looserii care nu sunt in stare sa-si ia un amarat de permis. Asta denota cel putin limitare intrelectuala...ca sa fiu delicat. Atat ca ies in evidenta dovedind lipsa de respect pentru toti ceilalti participanti la trafic si de multe ori sfarsind ca si asta in actiuni mediatizate.

O sa-mi spui ca habar nu am cati motociclisti circula fara permis. Din partea mea....daca s-ar putea lovi doar intre ei....nu ar fi nici o paguba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu, dupa km de mers pe moto, nu am curajul sa o urc in sa si pe sotia mea... Ma tem pentru SIGURANTA ei. Fiecare intelege ce vrea...

Imi pare rau ca s-a intamplat accidentul, dar nu pot sa am compasiune decat pentru pasager....

RIP, Casa de piatra si Paste fericit pentru "Pilot"..

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te calca cu masina un conducator auto fara permis, cand tu traversezi prin alt loc decat trecerile de pietoni, pe cine vezi vinovat de accident?

 

pe amandoi

 

a gresit si plateste cu varf si indesat numai o zguduiti atat ca fiecare dintre noi am gresit in viata

Editat de icv45
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe amandoi

 

a gresit si plateste cu varf si indesat numai o zguduiti atat ca fiecare dintre noi am gresit in viata

 

 

Da , toti gresim, infractionam, dar pe pielea noastra... ( eu in afara de viteza 80 in localitate si 160( test pe 500 m) afara nu am gresit )... si in continuare incerc sa merg legal.

Nu poti baga in jocul asta nebun si un pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Daca te calca cu masina un conducator auto fara permis, cand tu traversezi prin alt loc decat trecerile de pietoni, pe cine vezi vinovat de accident?

hai ca ala nu avea permis dar asta de a trecut peste dubla continua? :banana: ...am iesit si eu da nu sa ma dau cu prietena mai ales pe DN. luam un drum necirculat pe care ma dadeam. si pana la urma daca avea permis tot in cu splina scoasa era. hai sa nu mai fim rai. intradevar si el are vina lui mai ales ca a luat prietena pe motor dar gansacul ala cu masina avea oare permis??? sau doar o bucata de plastic :cheers: sant si eu posesor de cat A si B si stiu totusi ce e linia dubla continua. de ce nu sa dus prostul undeva in germania sa faca asta???? da mai bine sa ii facem pe autobauhn ceva sa poata intoarce de pe o banda pe celalalta

no ofence

Editat de moshnegutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

am facut vreo 3000km fara permis si nu am cazut nici macar odata. ii multumes lui dumnezeu ca nu mi-a scos unu de asta in cale. politia stia ca mai ies fara permis dar nu mi-au zis nimic, stiau ca fac scoala si nu se temeau de mine. (tie iti trebuie permis doar legal, pt ca stii sa mergi pe motor) astea au fost vorbele unui politist!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut vreo 3000km fara permis si nu am cazut nici macar odata. ii multumes lui dumnezeu ca nu mi-a scos unu de asta in cale. politia stia ca mai ies fara permis dar nu mi-au zis nimic, stiau ca fac scoala si nu se temeau de mine. (tie iti trebuie permis doar legal, pt ca stii sa mergi pe motor) astea au fost vorbele unui politist!!!!

Daca te iei dupa politist... Bag mana-n foc ca nu era de la rutiera. Stie oricine ca pentru a circula pe drumuri publice nu e de ajuns sa stapanesti la perfectie motocicleta, ci sa ai habar si de legislatie. Cati dintre cei care dau examen pica sala si cati amaratul ala de poligon?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te iei dupa politist... Bag mana-n foc ca nu era de la rutiera. Stie oricine ca pentru a circula pe drumuri publice nu e de ajuns sa stapanesti la perfectie motocicleta, ci sa ai habar si de legislatie. Cati dintre cei care dau examen pica sala si cati amaratul ala de poligon?

 

 

Asta este intrebare retorica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Daca te iei dupa politist... Bag mana-n foc ca nu era de la rutiera. Stie oricine ca pentru a circula pe drumuri publice nu e de ajuns sa stapanesti la perfectie motocicleta, ci sa ai habar si de legislatie. Cati dintre cei care dau examen pica sala si cati amaratul ala de poligon?

la cat A am facut 20din20 si fara sa ma laud din mai bine de 260 care am dat examen. am luat doar 37 fiind noile examene pe PC. nu cunosteam noile intrebari, dar am reusit. iar la poligon nu am avut nici o problema. politistul are si el baiat biker dar de un an nu a reusit sa obtina nici o categorie(are aproape anu de cand face scoala)

 

deja am dat-o in offtopic. eu doar ii urez sanatate tipului si prietenei. iar boului cu masina ii urez ca data viitoare in locul motocicletei sa fie un camion :banana: :cheers:

Editat de moshnegutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...