Sari la conținut

Accident zona Timpuri Noi


TheBreaker
 Share

Postări Recomandate

In jur orei 22:30 am vazut un motor trantit , banuiesc ca era un CBR F3 cu nr B 68 DCI (sper sa fi tinut bine minte).Motociclistul era destul de sifonat , numai ce venise smurd-ul , baiatul era tinut de cap de un alt motociclist . Cand m-am intors era Politia si tot tacamul , am tras si o poza cu telefonul , nu stiu cat de bine se vede...Multa sanatate motociclistului

post-12643-1245877012_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jur orei 22:30 am vazut un motor trantit , banuiesc ca era un CBR F3 cu nr B 68 DCI (sper sa fi tinut bine minte).Motociclistul era destul de sifonat , numai ce venise smurd-ul , baiatul era tinut de cap de un alt motociclist . Cand m-am intors era Politia si tot tacamul , am tras si o poza cu telefonul , nu stiu cat de bine se vede...Multa sanatate motociclistului

Da eram amandoi la semafor s a facut verde

el a plecat primul si a intrat intr o lancia care a venit din dreapta destul de tare pe rosu

 

acum am venit de la spital are o mana rupta si cateva zgarieturi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da eram amandoi la semafor s a facut verde

el a plecat primul si a intrat intr o lancia care a venit din dreapta destul de tare pe rosu

 

acum am venit de la spital are o mana rupta si cateva zgarieturi :)

nu-mi vine sa cred. la 22si20 ati plecat de la mine si acum vad ca danik a patito

nasol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul asta, daca nu ma insel, l-am vazut aseara la Arc. Ce sa mai zic... ceasu' rau, pisica neagra. :)

 

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... Din nou... (Si aici ma refer ca a mai fost un accident cam la fel in aceeasi intersectie - /index.php?...=0&start=0). De unde venea motocicleta? Dinspre Pasajul Marasesti, pe chei? Daca da, mare atentie pe viitor, ca intersectia e mare si aia care forteaza dinspre Piata Timpuri Noi galbenul pot intra peste primii care pleaca de la semafor dinspre chei. Trebuia, cred, un timp de asteptare un pic mai mare intre rosu - verde, tocmai din cauza ca e foarte mare intersectia, sa aibe timp sa se elibereze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regula nr 1 cand esti primul la semafor: inainte de a pleca casca bine ochii in stanga si in dreapta dupa "intarziati" chiar daca e 2 noaptea si drumul gol. Uite asa vine un dement si te schilodeste. Sanatate multa baiatului!

eu ma uit in stanga si-n dreapta mai ales cand e 2 noaptea si drumul e liber. si nu numai cand mi se da verde si plec de la semafor, ci si cand am verde in departare, inainte de intersectie reduc viteza si ma asigur scurt din stanga si dreapta. cele mai naspa chestii noaptea se pot intampla, vitezele cele mai mari sunt noaptea, reisarii noaptea ies la forje.

 

de obicei suntem primi la semafor

ca daca nu ar fi asa nu am mai merge in oras cu motorul

de ce? ca pe-asta nu am inteles-o.. eu nici nu ma duc primul in semafor daca am doar vreo 2-3 masini in fata si traficul e lejer.. de ce nu am mai merge in oras cu motorul daca nu am fi primii in semafor? ca m-ai facut curios..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... Din nou... (Si aici ma refer ca a mai fost un accident cam la fel in aceeasi intersectie - /index.php?...=0&start=0). De unde venea motocicleta? Dinspre Pasajul Marasesti, pe chei? Daca da, mare atentie pe viitor, ca intersectia e mare si aia care forteaza dinspre Piata Timpuri Noi galbenul pot intra peste primii care pleaca de la semafor dinspre chei. Trebuia, cred, un timp de asteptare un pic mai mare intre rosu - verde, tocmai din cauza ca e foarte mare intersectia, sa aibe timp sa se elibereze.

eram pe pod la semafor mergeam inspre tinereretului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce?

te ploua

daca nu ploua te stropesti

te umpli de jeg

te topesti de caldura

usi deschise

sau mai rau cazul de fata treci pe verde si da cu masina peste tine

si atunci unde este avantajul daca mergi la fel ca o masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce?

te ploua

daca nu ploua te stropesti

te umpli de jeg

te topesti de caldura

usi deschise

sau mai rau cazul de fata treci pe verde si da cu masina peste tine

si atunci unde este avantajul daca mergi la fel ca o masina?

nu am zis sa mergi tot timpul ca o masina. nu merg ca o masina, la inceput mergeam ca si cum as fi cu masina. dar uneori, cand observ ca se imbulucesc ca oile sau fac manevre aiurea, agitatia aia pe care o stiti si voi, cred, stau in coloana. in mers, ma refer, adica nu ma strecor, nu fac depasiri, merg in spatele masinii din fata mea. cand masinile sunt oprite la semafor, ma strecor cat pot si raman acolo. oricum, da, prefer sa fiu primul la semafor, dar ai fost mult prea categoric in a afirma chestia aia. adica eu tot m-as da prin oras chiar daca as fi oprit prin lege sa fiu primul in semafor :)

Editat de maa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k

si baiatul merge destul de prudent

de fiecare data ramanea ultimul

chiar la arc ieri radem cu toti de cat de putin consuma honda lui pe cheia

soarta nu ai cei face

oricat de prudent ai fi

important el sa se faca bine cat mai repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica omului..

eu eram sa patesc tot ceva de genu, veneam de pe floreasca si sa traversez bd stefan cel mare, coada mare pe floreasca nu tu loc sa ma bag pana la semafor si stateam in rand cuminte...

se pune verde pleaca prima masina cand, din dreapta, un mini rosu intra in intersectie, da asa dea-n boulea, eu cred ca nici n-a vazut ca sa pus rosu, si-i da una asteaia de sa invartit in loc..amblele masini..ambele soferite..

ce pot sa zic... am multumit lui Dumnezeu... ca daca eram primul la semafor..nici nu ma mai gandesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu c-as fi eu mai cu motz, dar cum de a intrat EL in LANCIA? Adica... nu s-a uitat si a plecat atat de tare incat n-a mai apucat sa franeze? Si ala cu masina se uita dupa pasarici? E un pic ciudat... Cat de tare poti sa accelerezi intr-o intersectie (parca nu-i chiar atat de mare intersectia aia) incat sa nu mai poti frana? Daca in schimb e invers si a intrat ala cu masina in el, atunci inteleg perfect. Oricum, insanatosire grabnica, mai multa prudenta pe viitor, si mai putini bizoni la conserva in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu c-as fi eu mai cu motz, dar cum de a intrat EL in LANCIA? Adica... nu s-a uitat si a plecat atat de tare incat n-a mai apucat sa franeze? Si ala cu masina se uita dupa pasarici? E un pic ciudat... Cat de tare poti sa accelerezi intr-o intersectie (parca nu-i chiar atat de mare intersectia aia) incat sa nu mai poti frana? Daca in schimb e invers si a intrat ala cu masina in el, atunci inteleg perfect. Oricum, insanatosire grabnica, mai multa prudenta pe viitor, si mai putini bizoni la conserva in trafic.

 

Daca ma gandesc numai in Iasi la cat de bine sunt "sincronizate" semafoarele, crede-ma ca se poate.... Se schimba instant unul in rosu si celalalt in verde, asta e...

 

LE: A, si galbenul nu il respecta absolut nimeni, ba te si claxoneaza daca opresti cand e verde si clipeste deja galbenul, ca de ce nu nu-i dai bataie.

Editat de NoMaam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pustiu' e ok, il opereaza azi sau maine, mai nasol e ca tipu' cu lancia are asigurare-n franta. care stiti cursul lucrurilor in cazul de fata, aruncati un sfat, e binevenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu c-as fi eu mai cu motz, dar cum de a intrat EL in LANCIA? Adica... nu s-a uitat si a plecat atat de tare incat n-a mai apucat sa franeze? Si ala cu masina se uita dupa pasarici? E un pic ciudat... Cat de tare poti sa accelerezi intr-o intersectie (parca nu-i chiar atat de mare intersectia aia) incat sa nu mai poti frana? Daca in schimb e invers si a intrat ala cu masina in el, atunci inteleg perfect. Oricum, insanatosire grabnica, mai multa prudenta pe viitor, si mai putini bizoni la conserva in trafic.

daca esti intre primele doua masini de la semafor, o calci sa nu plece aia primii ca e cam naspa. la a intra ala cu masina in el sau el in ala cu masina e mica diferenta, nici macar o secunda, iti dai seama, mai ales daca ala a fortat si o calca. oricum, mai bine ca a intrat el in ala cu masina decat invers. oricum, cel mai bine e sa te asiguri cand pleci. te asiguri daca nu forteaza careva. sunt unii care vad galben din departare si baga piciorul in ea, dar se pune rosu pana trec ei prin intersectie si trec pe rosu, in mare viteza. era sa fiu spulberat ca pieton, pe verde, regulamentar de un asemenea handicapat. si as mai zice ca atunci cand te strecori printre masini sa ajungi primul in semafor, te pui in fata uneia dintre coloane, chiar daca ocupi putin din trecerea de pietoni. sau te duci dupa trecere daca intersectia-ti permite. in felul asta, nu esti intre coloanele de masini si iti ofera posibilitatea sa pleci cum vrei tu, nemafiind conditionat de coloanele din stanga si dreapta ta. si ai timp sa te asiguri, ai timp sa faci ce vrei tu, ala din spatele tau nu va da peste tine. eu asa fac. si dupa ce plec de pe loc ma asigur, apoi plec in forta. si, astfel, nu-l incomodez pe cel caruia m-am pus in fata.

Editat de maa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma uit in stanga si-n dreapta mai ales cand e 2 noaptea si drumul e liber. si nu numai cand mi se da verde si plec de la semafor, ci si cand am verde in departare, inainte de intersectie reduc viteza si ma asigur scurt din stanga si dreapta. cele mai naspa chestii noaptea se pot intampla, vitezele cele mai mari sunt noaptea, reisarii noaptea ies la forje.

 

 

de ce? ca pe-asta nu am inteles-o.. eu nici nu ma duc primul in semafor daca am doar vreo 2-3 masini in fata si traficul e lejer.. de ce nu am mai merge in oras cu motorul daca nu am fi primii in semafor? ca m-ai facut curios..

 

Te duci primu la semafor sau nu? Eu ma duc pana in fata daca am loc. Nu-mi place sa stau cu masinile tocmai ca se trezeste unu ca vrea sa faca stanga de pe prima banda si fiind exact oblic cu el, sigur nu ma va vedea. Prefer sa fiu cat mai departe de masini cand plec de la semafor.

 

pustiu' e ok, il opereaza azi sau maine, mai nasol e ca tipu' cu lancia are asigurare-n franta. care stiti cursul lucrurilor in cazul de fata, aruncati un sfat, e binevenit.

 

Insanatosire grabnica.

 

Eu am patit cu unu cu asigurare de Italia. Vezi ca pe cartea verde ai numere de telefon...trebuie sa scrie si Romania. Este exact numarul asociatiei de asigurari - aia mare care are grija de toate firmele de asigurare. Suni la ei si spui ca te-a lovit unu cu asigurarea aia...iti va cere detalii si apoi o sa-ti spuna cine este intermediarul de aici din Romania a acelei firme din Franta. Inchizi telefonu si te programezi la firma respectiva de asigurari pentru a incepe dosaru de daune. Totul e normal, adica anormal. Firma de aici va deschide dosaru de daune, va contacta firma din Franta sa verifice daca acea asigurare este ok si apoi e ca si cum ar fi polita de asigurare din Romania, ti se vor da banii etc....de fapt toata lumea stie treaba asta.

 

ATENTIE!!! EU M-AM LOVIT DE ASTA!!!! - E naspa ca a picat in vara, si multi isi iau concedii etc. Sa omoare firma de aici cu telefoane, ca acel raspuns de verificare a cartii verzi din Franta dureaza si ATENTIE - EI LEGAL ACEL RASPUNS POT NICI SA NU-L DEA - ( CEI DIN FRANTA ). CONFORM LEGII INTERNATIONALE DE ASIGURARE AUTO ETC...DUPA 3 LUNI CALENDARISTICE FARA NICI UN RASPUNS DE LA FIRMA DIN FRANTA PENTRU CONFIRMAREA CARTII VERZI DACA ESTE OK - SE CONSIDERA CA FIIND VALABILA SI SE INCEPE DESPAGUBIREA DE CATRE INTERMEDIARUL DE LA NOI! Deci va cam avea ceva de stat daca cei din Franta sunt puturosi sau nu au chef sau sunt in concediu multi.

 

Multa bafta si nervi de otel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te duci primu la semafor sau nu? Eu ma duc pana in fata daca am loc. Nu-mi place sa stau cu masinile tocmai ca se trezeste unu ca vrea sa faca stanga de pe prima banda si fiind exact oblic cu el, sigur nu ma va vedea. Prefer sa fiu cat mai departe de masini cand plec de la semafor.

daca traficul e lejer, nu ma grabesc si am numai vreo 2-3 masini in fata, nu. dar cand ma duc primul, ma postez in fata unei masini, nu intre coloane sa poata pleca pe langa mine :laugh: si, oricum, ideea mea era ca tot m-as da cu moto chiar daca nu as mai avea voie sa fiu primul in semafor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...