Sari la conținut

9-7 Iulie 2006-bmw Motorrad Bikermeeting,garmisch Partenkirchen!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Cred ca ma bag si eu, dar in perioada aia mi se termina leasingul deci expira si numarul de inmatriculare. S-ar putea sa fie o problema!!!

Trebuie sa verific...

 

:cheers:

Editat de stefangc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 210
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca ma bag si eu, dar in perioada aia mi se termina leasingul deci expira si numarul de inmatriculare. S-ar putea sa fie o problema!!!

Trebuie sa verific...

 

:cheers:

...pai vezi cum te aranjezi pina atunci caci bomba este lansata,mai ramin 100 si ceva de zile pina atunci!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bagami-as .............. sa imi bag.

Numarul expira pe data 05.iulie.2006

Trebuie sa vad cum naiba arajez cu leasingul sa se termine mai devreme, ca altfel voi fi fara obiectul muncii in perioada aia!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...rezolva ca uite ce ne asteapta acolo!!...:laugh: :cheers: :D :laugh: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merg si eu. din pacate nu am un bmw prea tare, este un r 1200 cl, un cruiser cam lent. am si motor mai rapid dar nu este BMW, ci Yamaha. ce zici floriane merge cu CL-ul meu?

eu sunt din constanta, iar pana la arad as vrea sa-l aduc pe remorca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem cu BMW-uri, nu o sa alergam cu viteze astronomice. Eu am facut drumul din Italia pana in Ungaria alaturi de un R1200CL si am mers constant cu 110-120. Banuiesc ca viteza de croaziera asta va fi, pe acolo pe unde se poate.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@taz99

...in principiu poti veni cu orice ai in stare sa mearga atita drum!!..am vazut poze de acolo in care apareau si alte marci de motoare,doar ca ar fi oleaca aiurea sa mergi la bmw bikerfest cu altceva decit bmw,mai ales ca ai unu!!

...despre viteza de croaziera eu zic ca vor fi portiuni in care se va merge tare(pe autostrada) ca sa putem merge mai incet si sa belim ochii la peisaj cind ne apropiem de destinatie.Cit de tare vom merge pe autostrada mai vedem noi in functie de cita militie sta sa ne jecmaneasca!!

...ce yamaha ai?

...daca il duci pe remorca,pe durata excursiei am unde sa lasi 1 remorce + 1 masina ,in curte la socrii mei.

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre viteza de croaziera eu zic ca vor fi portiuni in care se va merge tare(pe autostrada)

 

Eu va propun sa nu mergeti chiar asa tare pe autostrada prin Austria, viteza maxima legala e de 130km/h.De la 1 ian au crescut amenzile, pina la 30 km/h peste viteza legala amenda poate ajunge pina la 250€, asa ca aveti grija.Cu Pisto in Ungaria se mai poate rezolva si fara chitanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@taz99

...in principiu poti veni cu orice ai in stare sa mearga atita drum!!..am vazut poze de acolo in care apareau si alte marci de motoare,doar ca ar fi oleaca aiurea sa mergi la bmw bikerfest cu altceva decit bmw,mai ales ca ai unu!!

...despre viteza de croaziera eu zic ca vor fi portiuni in care se va merge tare(pe autostrada) ca sa putem merge mai incet si sa belim ochii la peisaj cind ne apropiem de destinatie.Cit de tare vom merge pe autostrada mai vedem noi in functie de cita militie sta sa ne jecmaneasca!!

...ce yamaha ai?

...daca il duci pe remorca,pe durata excursiei am unde sa lasi 1 remorce + 1 masina ,in curte la socrii mei.

 

 

Yamaha pe care o am este FJR. multumesc pentru oferta de gazduirea remorcii + jeep. Daca nu am unde sa le las apelez la tine. oricum pe la jumatatea lui aprilie voi fi in arad si poate vorbim atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sa stii ca sunt tare curios cum ar fi cu cazarea aia la 35 de euro!!!...dar ar fi o problema...nu stiu germana!!!...daca cineva stie germana ar fi bine sa afle si sa ne spuna si noua!! 35 de euro nui-i chiar asa mult la o camera cu 2 locuri!!

 

...in alta ordine de idei,a-ti mai spus si altora despre intrunirea asta?...eu zic ca pot veni si altii care nu au bmw pt ca am vazut in poze din anii trecuti si alte marci de motoare!!

la 35 euro ai cazare ok,aprox 2 stele.teleu apa calda tot ce vrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 35 euro ai cazare ok,aprox 2 stele.teleu apa calda tot ce vrei

 

Confirm: am stat cu 35euro in Italia intr-o camera minunata, cu TV, baie in camera, apa calda, intr-un hotel cu lift, 2-3 stele, nu-mi mai amintesc. Oricum stelele lor sunt mai "generoase" decat stelele noastre.

 

Cu 25 de euro in Ungaria am stat intr-un motel, cam aceleasi conditii, doar ca era un miros de "vechi" in camera cu pricina si teveu prindea doar posturi unguresti ceea ce m-a facut sa il inchid destul de repede ca nu pricepeam boaba.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha pe care o am este FJR. multumesc pentru oferta de gazduirea remorcii + jeep. Daca nu am unde sa le las apelez la tine. oricum pe la jumatatea lui aprilie voi fi in arad si poate vorbim atunci.

 

 

...HMM :moto: ...dificila alegere ai de facut,intre fjr si bmw.... :moto: ....io stiu!!...alege cu intelepciune!!...daca vii in arad sa nu faci sa nu ne intilnim ca ma supar pe tine si nu mai vin vara la mare!!! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...HMM :moto: ...dificila alegere ai de facut,intre fjr si bmw.... :moto: ....io stiu!!...alege cu intelepciune!!...daca vii in arad sa nu faci sa nu ne intilnim ca ma supar pe tine si nu mai vin vara la mare!!! :moto:

 

aterizez la Arad dupa data de 15 aprilie. sambata plec in America de Sud(Brazilia), ca de, tre sa mai si muncesc. Cand ajung in Arad te sun sa iesim la o cafa cum spuneti voi pe acolo, la "Wings", sau "Divino".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aterizez la Arad dupa data de 15 aprilie. sambata plec in America de Sud(Brazilia), ca de, tre sa mai si muncesc. Cand ajung in Arad te sun sa iesim la o cafa cum spuneti voi pe acolo, la "Wings", sau "Divino".

 

 

...neaparat asa sa faci!!!..bem o "cafa" unde vrei tu!!...dar,ce bine stii tu arad-ul!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 - De ce sa mearga toata lumea cu turma? Ca se pierde esenta drumului, libertatea, placerea de merge dupa pofta inimii!

2 - Cu motorul ala e chiar prea putin 500 pe zi pe autostrada, zic eu, pe care ii faci in max 4 ore cu alimentari cu tot.

 

stiu, pot merge 180 constant fara bataie de cap dar as vrea sa fac un drum asa ca o plimbare, sa ma opresc in diferite locuri, sa beau o bere...etc. nu ma omor dupa autostrada, imi place pe valea rinului de exemplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot merge si eu dar n-am chef sa-mi rup oasele mergand 1000km pe zi. daca mergeti cam 500/zi merg si eu.

 

 

...cu motor ca al tau 1000km nu-i chiar asa mult!..tu vei avea de facut 500 pina in arad aici dormi o noapte si dimineata foarte devreme se pleaca spre germa!!...uite aici un exemplu daca plecam la ora 5 dimineata si ajungem acolo la 5 pm ora locala inseamna ca am mers 13 ore fiindca din ungaria se da ceasul cu o ora inapoi adica am facut tot drumul cu 100 la ora!!...e mult? ...e putin?...cum e?....nu cred ca vom merge chiar asa de incet,pe autostrada sigur nu,in plus avem avantajul ca daca prindem ceva blocaje cu motoarele ne srecuram in fata printre masini!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu, pot merge 180 constant fara bataie de cap dar as vrea sa fac un drum asa ca o plimbare, sa ma opresc in diferite locuri, sa beau o bere...etc. nu ma omor dupa autostrada, imi place pe valea rinului de exemplu.

 

Eu subscriu. Poate facem 2 gasti: unii care pleaca cu 2 zile inainte si se duc sa se plimbe, sa mearga incet, etape de 500-600km/zi si altii care se grabesc si alearga mai tare si ne intalnim cu totii la Garmisch sa punem de o "tabara" comuna.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu subscriu. Poate facem 2 gasti: unii care pleaca cu 2 zile inainte si se duc sa se plimbe, sa mearga incet, etape de 500-600km/zi si altii care se grabesc si alearga mai tare si ne intalnim cu totii la Garmisch sa punem de o "tabara" comuna.

 

Ry.

 

..nu stiu daca e bine sa ne impartim in mai multe tabere deoarece pe linga asta cu mersul incet va mai aparea inca o imparteala cea cu cei care vor vrea sa stea la hotel si pot face asta si cei care nu vor sta la hotel pt ca nu pot face asta!..deci din toata trupa ce va mai ramine concret acolo?

...mersul in gasca implica anumite sacrificii din partea tuturor atit din partea celor care merg tare cit si din partea celor care nu o ard,atit din partea celor care au bani de stat la waldorf astoria cit si din partea celor cu bani calculati pina la ultimul cent!!

...nu vom merge cu 100/h dar nici cu 200/h...adevarul este undeva la mijloc asa ca s-ar putea sa mergem asa cum o cere traficul!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pot merge oricat de mult si oricat de tare, nu asta e problema. problema este ce-ti face placere. eu nu merg cu motocicleta pentru transport ci pentru ca imi face placere. imi place sa ma opresc dupa un nr rezonabil de km si sa fiu odihnit, sa fac un dus, sa ma schimb, sa ies la o bodega, sa casc gura, nu sa pic lat. fiecare cu ale lui. sunt satul de drumuri de 1000km/zi facute cu masina din obligatie sau necesitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun sa ne intalnim, macar cei din Bucuresti si sa discutam toate aspectele. Ce parere aveti?

 

hai sambata la 10 in fata la bavaria daca nu ploua. ne cunoastem si dam si o tura eventual.

Editat de net
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ce fain de voi ca sunteti mai multi si va puteti intilni!!! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...