Sari la conținut

I Did It Again!


mihaiachi
 Share

Postări Recomandate

Pai... asta este... poze maine de la serv ca am cablul acolo- oricum am uitat sa-i fac poza inainte sa incep demontarea ca sa o bag in gogoshar.

Se pare ca tre' doar sablata shi vopsita, pare completa...

 

CUMPAR ATASH DE MZ ES 250!!!!!! FARA SERIE BATUTA PE EL!!!!!

post-3593-1142802271_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

Pe asta n-o inscriu chiar acum- ii fac ci, o cumpar shi o bag la fisc, de inscris- cand oi merge cu ea pe strada...

 

http://www.ostmotorrad.de/mz/es/index.html

http://images.google.ro/images?q=mz+es+250...G&imgsz=xxlarge

http://www.mz-b.de/es250/es25015.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :laugh: :laugh: :lol: ...bre Mishule,e mergatoare,e OK? cit de invidiez ca nu te opresti...si mie i-mi vine sa cumpar o gramda de fieratanii,dar nu am unde sa le tin..asa ca zic STOP!..dar nu ma simt bine deloc cind fac asta....si tare ma enervexz ca in loc sa ma ocup de ele ma ocup de case.Sincer,te invidiez!..dar nu e o invidie rautacioasa,e una prieteneasca....saluta te rog broscarii( cu exceptia acelui gunoi )din partea mea...pacat ca nu ai ajuns si tu in Etrusco,a fost masa mare,a venit Kerosen citeva zile in Buc,a stat la mine,ne-am strins o gramada acolo...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....saluta te rog broscarii( cu exceptia acelui gunoi )din partea mea...

Te saluta si broscarii, nu numai din faruri !

(PS: muncesc si eu sa ma motorizez pe 2 roti ... :cheers: )

 

am uitat sa-i fac poza inainte sa incep demontarea ca sa o bag in gogoshar.

Se pare ca tre' doar sablata shi vopsita, pare completa...

 

CUMPAR ATASH DE MZ ES 250!!!!!! FARA SERIE BATUTA PE EL!!!!!

Bai, esti nebun, ai si luat-o ???

Editat de RaduI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti optimist, nu e gluma!!!

ES e mai bun decat ETZ-tul..are avans centrifugal. singurul dezavantaj are doar 4 viteze si e pe 6 volti..in rest e super..telesoape mai comode..forma mai frumoasa..

am vazut aici in Timisoara unul nichelat cu scaune albe, si cu gume cu dunga alba lateral...Arata super!!!

 

Multa rabdare la reparat!!! :cheers:

 

 

p.s. Ij-ul este gata???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E MULT mai usoara, si in acelasi timp mai ingenios facuta decat IJ-ul- de ex. aripa spate e fff groasa shi tzine loc de cadru- de ea se prind amortizoarele spate shi sheile. iar partea din spate de tot are balama shi se poate ridica pentru a putea scoate roata fara sa culci motorul.

Am spalat cadrul cu gaz, maine dupa-masa reasamblez. Acum s-a stins becu', ma duc acasa sa termin naibii IJ-ul... :cheers:

Editat de mihaiachi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa o reasamblez. E f ingenios facuta. Ma oftic ca n-am gasit in traista cele 3 boltzuri cu filet care transmit miscarea de la butucul foii de lantz la roata spate, tre' sa le dau la facut pe strung :cheers: Ce l-o fi mancat pe ala in choor sa le scoata????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa o reasamblez. E f ingenios facuta. Ma oftic ca n-am gasit in traista cele 3 boltzuri cu filet care transmit miscarea de la butucul foii de lantz la roata spate, tre' sa le dau la facut pe strung :cheers: Ce l-o fi mancat pe ala in choor sa le scoata????

Iar eu ma oftic ca ti-am zis ca n-o vreau :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o faci functionala o sa te duca mult si bine. Nu stiu motor care sa mearga mai bine dupa atatia ani (in afara de M72).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma oftic ca n-am gasit in traista cele 3 boltzuri cu filet care transmit miscarea de la butucul foii de lantz la roata spate, tre' sa le dau la facut pe strung :moto: Ce l-o fi mancat pe ala in choor sa le scoata????

Le-am dat la facut, maine le am! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De atunci tot o gadili ?!? :goodposting:

Bai, ai vazut shi cu IJ-ul- "lucru bun la 9 luni" :angryfire:

La origini sunt moldovean (un sfert), deci am 3 viteze: inshiet, inshietishior shi pi loc di tat. Mai sunt shi o optime grec, shi shtii ca aia de la 1 pana pe la 5 fac siesta... asha ca am o viteza devastatoare :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Daca o faci functionala o sa te duca mult si bine. Nu stiu motor care sa mearga mai bine dupa atatia ani (in afara de M72).

 

Ce imi place cand am citit asta :cheers: creste inima in mine, dar am si eu o intrebare de incepator : ce inseamna avans centrifugal? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista avans fix, vacumatic si centrifugal. Motocicletele in 2 timp au de obicei avans fix. Mz are si avans fix si centrifugal.

Avansul centrifugal face ca scanteia sa se produca la momentul optim, indiferent de turatie. La 4 mm fata de punctul mort superior.

 

Este corect?

 

Apropos. Cine are un ceas de kilometraj pentru mz es 175?

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...