Sari la conținut

Breaza Biker's Fest 2009 - editia a 4-a


Stephon
 Share

Postări Recomandate

preacuviosule, tu esti gay? nu, ca si eu sunt impotriva violentei dar acum pe bune, din ce-am citit pe forum eu inteleg ca tipu' a sarit sa-l bata pe stephon. el ce trebuia sa faca? cum a zis cineva mai devreme trebuia sa-l lase sa-l bata apoi sa sune politia? ma, tu esti cu capu'? sari la bataie si ti-o furi daca nu esti in stare sa te bati. ce ii plangi atata de mila? asa reactionezi si tu la betie/droguri cand se ia cineva de tine ca asculti muzica nesimtit de tare? sari la bataie? ca il aperi de parca te-ai apara pe tine. sau stai... tu voiai sa cheme politia sa-i zica sa inchida muzica. hahaha, asa faci si cu vecinul de deasupra, presupun, nu te duci la el sa-l rogi sa dea muzica mai incet ca-ti doarme pruncul... ma, democrat(?) esti, mânca-ț-aÂş!

ai vb cand trebuia sa taci. Am explicat ce era de explicat....nu mai are rost sa repet.

ptr tine sunt gay convins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 247
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

de cand decizi tu cand trebuie eu sa tac? bai, baiete, tu ai comentat azi aici toata ziua desi nu ai fost acolo deci ai adus critici organizatorilor fara a fi in cunostinta de cauza si spui ca eu n-am voie sa-l apar pe stephon? du-te, ma, si te plimba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cred ca unii nu au ce face ... si tot dau apa la moara unui om care nici macar nu a fost acolo... Revin cu comentarii legate de eveniment ... !

 

Cateva poze si ce am mai filmat pe la breaza toate mai sus ! ...un comment... pentru cei care au fost acolo... !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...all the bulshit I said...

 

cand te submineaza nevasta acasa te refulezi pe forum, nu? :cheers: nu-ti mai da pasarica, este? te si bate cumva? nu uita, daca te bate nevasta, cheama politia apoi salvarea, daca e cazul si pro tv-ul, da? :(

 

nu am nimic cu tine personal, in postul meu ma leg in general de tastaturisti, vorbesc la modul general si ipotetic, nu fac vreo aluzie la posibila ta viata personala frustrata si nasoala :D pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca ma amestec, n-am fost acolo asa ca nu pot decat sa fac o paralela. Am avut si noi weekendul asta la noi la intrunire incidente similare: oameni care ascultau muzica TARE, din masina proprie, au fost rugati (in mod repetat) sa dea mai incet, pana la urma au inteles. N-a sarit niciunu' la bataie, dar daca o faceau, cu siguranta ii scoteam afara in pumni. Am avut vreo doi oameni care n-au respectat niste reguli minore de bun simt, au inteles de vorba buna si si-au cerut scuze la un moment dat ca alcoolul i-a facut sa-i deranjeze pe ceilalti. Sunt oameni care inteleg, pentru ceilalti nu exista decat un singur mod sa impui niste reguli, atunci cand nu merge cu vorba buna. Cu siguranta am fi incercat sa nu bagam pe nimeni in spital, dar la fel de sigur e ca atunci cand e vorba de un individ care sare la bataie are o sansa sa iasa sifonat.

 

Stephoane, desi initial te-am injurat un pic ca ne suprapunem datele, tin sa te felicit ca ai reusit sa faci atatia oameni sa se simta bine la o intrunire reusita (din ce vad pe aici) si poate la anul reusim sa bem impreuna la ambele intruniri (si sa-i dai invoire si lui Sergiu sa vina la Radauti :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata ma....in final am inteles. voi ma balacariti aici....sotia ma pune sa-mi vand motoru ptr ca nu sunt motociclist adevarat...iute la manie si degraba varsatoriu de sange. Am viata grea...frustranta. Putina intelegere va rog

Nu ma voi mai amesteca in treburile oamenilor mari. Incercati si voi dupa acest reply sa evitati sa mai apara ID-ul meu in posturile voastre pe topicul asta.....si distractie placuta la educat motociclisti adevarati veniti cu masinile in continuare prin metodele proprii, care probabil au dat rezultate in trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, la Breaza in fiecare an baza a fost bunu simt al participantilor, nu forta militiei. Anul trecut, la un mom dat, unul cu scuterul se apucase sa se dea in spectacol si era pericol sa loveasca oamenii... tatal lui Stephon l-a rugat sa termine cu prostiile sau va fi invitat sa paraseasca intrunirea. Omul s-a conformat si totul a fost ok.

Nu prea e placut sa ai politia pe langa tine cand stai la o bere cu prietenii. Ce s-a intamplat anul asta il trecem la minusuri, si cu toate astea tot pe plus iese intrunirea.

Eu am ajuns sambata, am mancat, am baut, m-a plouat, m-am distrat, am plecat. Ne vedem la anu`. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consider ca vinovat este cel care a apelat primul la violenta.Ambele parti dau vina pe cealalta.Nu il cunosc personal pe Stefan,dar cunoscand specimenele si ce se inatampla cand am ajuns la locul incidentului tind sa cred ca ai nostrii au apelat la violenta primii si au marea parte a vinei.Au primit ce meritau pana la urma.Cel spitalizat si-a mai luat-o si de la unul din noi la iesire din spital pentru ca e prost de gura.S-au petrecut acolo lucruri greu de spus in cuvinte-disperatul batut cauta toporul care il luasem pentru lemne de gratar,celalat cauta un ditamai iataganul folosit pentru friptura,tipul cu motocicleta trantita si carene sifonate a scos pistolul si a armat la 1 m de mine de am inceput sa vorbesc singur,legionarul nostru s-a incaierat cu o gasca intreaga de localnici si se descurca binisor cu gramada peste el-ce samai zic?Un film tragico-comic.Sa nu va spun ca cel spitalizat este ofiter de politie... .Un moment penibil.Respir usurat cand ma gandesc ca a iesit asa subtire.Am facut tot posibilul sa nu se ajunga la politie,televiziune,etc si sa nu le stricam si celorlalti cheful de distractie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ... felicitari de organizare ... si de discretie, daca nu era emylio care a vorbit ca si direct implicat poate nici nu se facea tam tam. Daca mentionezi un eveniment pe un forum d'asta virtual, atunci trebuie si explicat fara floricele povestea, altfel se transforma in dialog al surzilor. Oricum daca e adevarat ce zice el apropo de "luptatori" se poate lasa urat in continuare pentru ei.

 

Idei:

1. Intrucat exista o categorie de "petrecareti pana in zori", ar fi o treaba pe la festivaluri sa lasi oportunitati de manifestare si pentru d'astia, fara sa deranjeze. Mi s-a intamplat sa ma plictisesc pe la 3 noaptea la festivaluri...

 

2. Evenimente neplacute au fost intotdeauna si se pare ca se inmultesc. Adevaru'i ca nici uniforme sau cefe late provocatoare (nu imi plac nici in afara festivalurilor) postati langa oamenii (oricum multi participanti sunt un butoi de pulbere) nu e indicat. Festivalurile moto nu is nici tabere scolare. Dar clar ma gandesc ca au fost, sau ar fi trebuit sa fie oameni, suficient de discreti, care au rezolvat si monitorizat problema :D . Adevaru ca is prea batran sa mai ma apuc amu de topoare, pistoale sau spitalizari :(. Si sunt convins ca faza cu spitalizarea e o exagerare, de fapt a fost dus preventiv pentru a i se administra calamnte apropo de starea de surescitare in care se afla :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai te rog, nu mai insista pe acest subiect, se strica un topic unde vad ca toata lumea a fost foarte multumita de intrunire. Te rog frumos. Eu am vorbit cu mama lui Stefan si imi spunea ca nu au vrut sa apeleze la politie si pompieri sa stea aproape, pentru ca aceasta INTALNIRE (nu intrunire) se vrea una frumoasa, ca intr-o familie/prieteni, unde regula de baza este respectul reciproc si responsabilitatea. Dar asa cum si tu stii, in romania bunul simt e in scadere, asa ca unii "motociclisti" au uitat sa mai aprezieze munca unor oameni simpli si au stricat o treaba.

Sincer, daca as fi fost organizatoare si as fi citit ce ai scris mi s-ar fi parut deplasat. E de apreciat munca si stresul acumulat, nu nesimtirea unor "bikeri".

Te rog! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumiri organizatorilor.a iesit minunat.pana si ploaia a avut sarmul ei.bere buna , companie de zile mari , mancare gustoasa si ieftina (umblam cu 3 platouri de mamaliga la un moment dat :cheers: ). stefane ai fost un tip de nota 10 si abia astept evenimentul de anul viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Stefan & Co., a iesit super petrecere pentru mine. Ferma ecologica facea o pastrama de te lingeai pe degete, berea buna, rece si ieftina, ce sa mai...totul excelent. Nu am uitat sarmalele si ciorba pe care de asta data le-am prins si au fost gustoase, mai ales sarmalele :cheers:

Oamenii au fost de treaba, cei cu care am schimbat o vorba, am baut o bere. Dar au aparut pe acolo si ciudatii, cocalarii si cei nepoftiti, era inevitabil.

Asteptam si anul viitor sa vedem ce ne mai rezerva...

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ziceam revin cu comentariile referitoare la eveniment astazi... :

 

Atata valva pentru nimic... cu spitalizatul ala cred ca lumea o i-a razna sincer ...

 

1 Muzica tare... (deranja pe restul lumii) ...

2 S-a incercat cu vorba buna sa se rezolve problema ...

3 O persoana din acel grup recunoaste ca: ...persona care a fost oarecum "agresata" este violenta si are prieteni dubiosi. Aceeasi persoana recunoaste ca "victima" e de o nesimtire grasa dupa ce si-a riscat viata si permisul sa il ajute...etc... nu a primit nici macar un MULTUMESC... !

 

Concluzie... :

 

Oare a meritat-o ?

 

Pentru Mihai nu vreau sa intru in polemici si alte sute de posturi pe subiectul asta de k.k.t :

 

Vad ca esti din bucuresti... Omule daca asta care a luat baiate era in fata scarii la tine beat si o injura pe nevastata cand intra in scara era un ..."mitocan"... (pentru ca nu vreau sa jignesc alte minoritati) Dar pentru ca a deranjat "N" persoane dupa ora 01:00 (cat era afisat pe panoul de la intrare in incinta evenimentului) .... a luat bataie saracu... ! Pffff... !!! Vaaaiii l-au spitalizat...! OOOOOooooaaaaaauuuuu.... ! L-au dus dreaq sa ii dea ceva sa isi revina ca nici in picioare nu era instare sa stea... dar scandal stia sa faca... ! Parerea mea... : "Un om cu bun simt ... indiferent cat de beat sau mai stiu eu mai cum e ..., o picatura de bun simt daca are in el... intelege cand i se explica ca ceea ce face el deranjeaza alte zeci de persoane... ! Hai sa fim oameni si sa vedem fiecare ce avem de facut... !

 

Incheind acest subiect aici cred ca m-am exprimat destul de bine ca sa inteleaga tot romanul... sa trecem la lucruri mai serioase... !!!

 

Buuuuuuuuunaaaaaaaaaaaaaa PASTRAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaa...... !!!

 

Breaza Biker`s Fest 2009 ... un eveniment cu intrare libera pentru toti motociclistii (ca sa nu zic alfel) si "conservarii" care vor sa isi aeriseasca plamanii... (eu fiind unul dintre ei)...

 

Mancarea ... EXCEPTIONALA... 10+

Serviciile comerciantilor ... 10+ (amabili, ospitalieri, cu bun simt in tot ceea ce inseamna preturi... )

Vreamea -10 (sry Stef dar asta nu a tinut cu tine... :( )

Participantii... 11+ (pentru ceea ce au indurat de la mama natura)

 

Daca adunam si tragem linie (tinand cont ca vremea nu se i-a in calcul fiind un fenomen natural...)

 

10.33 => +10

 

Multumim Stefan pentru ca ai rezistat la toate bataile de cap pe care le-ai avut, sa duci cu bine la capat evenimentul acesta... , si la inca 100 lafel de reusite... (dar uitate la meteo... :cheers: ) ! Pana la anu ... ASFALT USCAT !!! va las cu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Stefan & family si anul asta :(

Chiar daca nu am putut ajunge, am auzit numai de bine de la cei care au fost acolo.

 

Cat despre incident... pacat ca se ajunge si la intrunirile "amicale" la din astea, insa nu trebuie lasat sa umbreasca munca si realizarile.

 

Inca o data bravo. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stephon, tot respectul pentru ce faci tu acolo, la Breaza... Imi pare rau ca nici anul acesta nu am reusit sa ajung.

Si apropo de Breaza.... daca vei cauta pe google cuvantul "intrunire", vei vedea ca singura intrunirea pe care o sugereaza google, este cea de la Breaza. :cheers: Incerc sa atasez poza cu dovada. Concluzie? Breaza rules!

post-6399-1250511107_thumb.jpg

Editat de ambidextru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fost, placut... parca mi-a placut mai mult decat anul trecut. Felicitari Pitule! :cheers:

dar vad ca unii oameni vorbesc de ciorba pe-aici... mmm... oare mi-a scapat ceva??? ca sarmalele clar nu le-am scapat!! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buuuuuuuuunaaaaaaaaaaaaaa PASTRAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaa...... !!!

 

da da, subscriu, delicioasa pastrama :)

una peste alta, e prima oara cand particip la intrunirea asta si impresiile sunt pozitive

de apreciat efortul organizatorilor :cheers: ca de multumit nu poti sa-i multumesti pe toti oricat te-ai stradui

Mesaj completat

fost, placut... parca mi-a placut mai mult decat anul trecut. Felicitari Pitule! :D

dar vad ca unii oameni vorbesc de ciorba pe-aici... mmm... oare mi-a scapat ceva??? ca sarmalele clar nu le-am scapat!! :)

 

e clar, a fost complot, ai fost sabotata cu ciorbitza :(

te-ai trezit tu tarziu, lasa ca au fost bune si sarmalele :P

Editat de scorpioanca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super faina intrunirea. multumiri Stefan pentru organizare, totul a fost la superlativ. sarmalele au fost excelente (fi'miu a ras doua portii la foc continuu).

sa fii sanatos si sa mai puteti organiza si pe viitor astfel de intruniri.

 

PS m-au umplut de invidie "vecinii" cu 6x6 si cort militar, cu ceaunul ala enorm in care aruncau animal mort in dusmanie. cred ca la anul ma supar si macar un cort nesimtit tot imi procur, si poa' sa si ninga...

Editat de gabimaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...