Sari la conținut

A Inceput Sezonul


orestte
 Share

Postări Recomandate

hehe... cunoastem, cum sa nu.. pai, daca vii pina termina fetele sesiunea, ne bagam..daca nu..gasim o solutie.. eu merg pe urmatorul principiu: daca e dificil, dureaza... daca e imposibil...dureaza un pic mai mult!!! :makeout: ..

referitor la motor... ce sa iti spun: de vreo 20 de ani imi doresc un motor CLASIC... anul trecut m'am hotarit.. si mi'am luat... 2 luni am stat pe net... nu numai pe forumurile de la noi.. ci si in afara (am avut ocazia sa si merg mult in afara si am vazut ce inseamna ACOLO sa fii biker).. abia astept sa vina primavara..ca sa revin, in spania, italia si franta, honda cb 500 si, mai nou, honda cbf 500 sunt motoarele de scoala.. fiabilitate maxima.. ascultatoare... super pentru incepatroi (si nu numai)... si apoi, nici nu era in intentia mea de a da pe spate prin plecari pe o roata de la stop (desi nu ma pot plinge de caiutii "hoinarului" meu - sunt toti acolo, i'am numarat.. :makeout: ..)..

te astept, ardelene. o tir de palinca mai gasim prin camara, in pod slana cu pita avem.. ceapa rosie de buzau..si, dupa aia, merem la fete.. :P

 

Sincer, si eu am avut o Honda VT F2 din 1984, adusa din Japonia in Elvetia, si acolo am primit-o cadou de la un prieten foarte bun...si motociclist, evident. Asa am devenit biker...si-ti dau dreptate cand vine vorba de: 'ACOLO". Ok...las` ca astea le mai discutam cand ajung :makeout: Asa...pai daca d`ale gurii avem...ceapa ne asteapta...inseamna ca aproape toate-s pregatite. O mica intrebare...mergem la fete...sau dupa fete? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 549
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:makeout: .. esti atent la nuante...

ce sa zic, cred ca ...dupa fete.. :makeout:

 

Sincer, si eu am avut o Honda VT F2 din 1984, adusa din Japonia in Elvetia, si acolo am primit-o cadou de la un prieten foarte bun...si motociclist, evident. Asa am devenit biker...si-ti dau dreptate cand vine vorba de: 'ACOLO". Ok...las` ca astea le mai discutam cand ajung :P Asa...pai daca d`ale gurii avem...ceapa ne asteapta...inseamna ca aproape toate-s pregatite. O mica intrebare...mergem la fete...sau dupa fete? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

Am o idee pentru voi, faceti cum facem noi cei din Sibiu: ne adunam in fiecare duminica, discutam, ne cunoastem, mai punem la cale cate ceva, mai bem , mai mancam iar daca e frumos dam si o tura depinde numai de vreme, ce ziceti?Daca vreti sa vedeti ,priviti aici: /index.php?...8226&st=230

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dark_angel Posted Yesterday, 06:39 PM

 

Salutare,

Am o idee pentru voi, faceti cum facem noi cei din Sibiu: ne adunam in fiecare duminica, discutam, ne cunoastem, mai punem la cale cate ceva, mai bem , mai mancam iar daca e frumos dam si o tura depinde numai de vreme, ce ziceti?Daca vreti sa vedeti ,priviti aici: /index.php?...8226&st=230

 

 

dark angel daca nu stiai Iasul e singurul oras din tara asta (din cate stiu eu...si sunt sigur) in care motociclistii se vad (in fiecare zi calduroasa) in fundatie in fata casei de cultura a studentilor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dark angel daca nu stiai Iasul e singurul oras din tara asta (din cate stiu eu...si sunt sigur) in care motociclistii se vad (in fiecare zi calduroasa) in fundatie in fata casei de cultura a studentilor :kiss:

sincer nu stiam si ma bucur sa aud ca se intampla lucru acesta si ca motoarele nu stau la hibernat prea mult timp, ci doar pentru anumite imbunatatiri sau revizii tehnice!

Sper ca nu v-am deranjat si sper ca nu mult timp sa fiu doar un"surplus de bagaje" ci o motociclista cu acte in regula!

Numai bine si la cat mai multe intruniri, de genul nostru sau poate reusim sa ne intalnim si noi in fiecare zi calduroasa(buna idee, dar greu de pus in practica).

:hug: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa incep sa ignor fazele astea cu "ia-ti motor".

 

poate sunt sarac si visez la o motocicleta si nu-mi permit, n-am voie sa fiu pasionat? tre sa O SI DETIN NEAPARAT?

 

De ce sunteti atat de prosti cei care sariti cu gura inutil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa incep sa ignor fazele astea cu "ia-ti motor".

 

poate sunt sarac si visez la o motocicleta si nu-mi permit, n-am voie sa fiu pasionat? tre sa O SI DETIN NEAPARAT?

 

De ce sunteti atat de prosti cei care sariti cu gura inutil?

 

n-ai inteles, eu ma refeream la comentarile aiurea! n-are nimeni treaba cu "moldovenii", doar ca tu vezi altfel lucrurile si vorbesti prosti!... si pardon, cred ca iesti sarac doar la neuroni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buei oreste, nu vezi ca lumea ne priveste (pe noi moldovenii) ca pe niste caini fara stapani?:kiss:)

io's motociclist....ca vb cu accent de moldovean e altceva...e bine sa fii caine am un avatar frumos si sunt mandru de el :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insider, tata, am impresia ca ti-ai descoperit brusc doua pasiuni: motociclismul si internetul. e ok sa le ai pe ambele, da' trebuie sa inveti sa fii moderat si ca motociclist si ca forumist. nu mai sari de fund in sus peste tot, lasa comentariile aiurea si incearca sa te abtii de la a judeca 'valoarea' altora. nu-i nici o problema ca n-ai motor, si eu am inceput pe forumul asta inainte sa am motor / carnet, la fel si cu iesitul seara in fundatie, da' am incercat intai sa ii ascult pe altii inainte sa-mi dau cu parerea.

 

da, sunt cam incoerent, da' esti prezent peste tot si poate de aia spune lumea despre tine (nu despre moldoveni in general) ca esti ca un catel fara stapan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puc mersi pt sfaturile astea...'gratuite'...

 

Pasiunile mele ma privesc strict pe mine, indiferent ca-i masturbarea, internetul,motociclismul sau altele..

 

N-am judecat valoarea nimanui, daca tu nu stii sa faci distnctie intre niste glume si lucruri serioase...inseamna ca tu intampini probleme,nu eu.

 

Incearca sa nu te regasesti in mine, ca eu nu am nici o treaba cu 'fundatia' sau cu motociclistii de acolo...

 

Despre mine nu stiu sa fi spus cineva ca-s catel fara stapan, probabil vorbesti din experienta ta proprie...asa ca fii mai atent la remarci, ca sa nu o dam in diverse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, ai cam iesit din topic.. acum scuze, si eu - off topic - am inceput cu forumul inainte de a-mi lua motor, dar ca "pufulet" (ceea ce ma consider si acum dupa ce am si motor, si "a"-ul de o bucata de timp) nu am sarit cu gura la cei care, oricum ai lua'o, au un pic de experienta pe motocicleta.. am incercat sa invat de la ei (pe forum sau pe strada), daca nu am fost de acord cu ei sau cu atitudinea lor (mai ales pe strada) am incercat sa le-o spun (daca am avut ocazia).. dar nu m'am luat gratuit de nimeni...

 

Puc mersi pt sfaturile astea...'gratuite'...

 

Pasiunile mele ma privesc strict pe mine, indiferent ca-i masturbarea, internetul,motociclismul sau altele..

 

N-am judecat valoarea nimanui, daca tu nu stii sa faci distnctie intre niste glume si lucruri serioase...inseamna ca tu intampini probleme,nu eu.

 

Incearca sa nu te regasesti in mine, ca eu nu am nici o treaba cu 'fundatia' sau cu motociclistii de acolo...

 

Despre mine nu stiu sa fi spus cineva ca-s catel fara stapan, probabil vorbesti din experienta ta proprie...asa ca fii mai atent la remarci, ca sa nu o dam in diverse.

 

 

--- Mesaj completat în 05 Feb 2008 23:17 -------------

bre, ai cam iesit din topic.. acum scuze, si eu - off topic - am inceput cu forumul inainte de a-mi lua motor, dar ca "pufulet" (ceea ce ma consider si acum dupa ce am si motor, si "a"-ul de o bucata de timp) nu am sarit cu gura la cei care, oricum ai lua'o, au un pic de experienta pe motocicleta.. am incercat sa invat de la ei (pe forum sau pe strada), daca nu am fost de acord cu ei sau cu atitudinea lor (mai ales pe strada) am incercat sa le-o spun (daca am avut ocazia).. dar nu m'am luat gratuit de nimeni...

 

 

si a propos... sa stii ca m'am intilnit si cu ardeleni si cu regateni.. chiar nu au nimic cu moldovenii... poate doar cei de 17 ani, care viseaza sa isi ia o supervitezana imediat ce le pica "puful"....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Orestte a deschis topicul asta acum aproape 2 ani, nu cred ca a facut-o pentru a da nastere unor discutii inutile si absolut off-topic. Pentru asemenea discutii se poate deschide un topic separat.

Pana una alta, aste este topic de prezentare, in caz ca unii nu si-au dat inca seama, cu toate ca nu prea s-a inghesuit lumea sa se prezinte pe aici.

Asa ca, parerea mea este sa va mai puneti frana la taste inainte sa o dati mai tare de atat in penibil. Poate face un administrator ceva curatenie pe aici si mai da si niste avertismente celor care le merita pentru umplerea topicului de prezentare cu discutii inutile.

Mai sunt cateva zile de vreme incerta si se poate spune in curand ca s-a redeschis sezonul. Poate asa se mai linistesc unii de concursurile gen "campion al tastelor" si se mai "racoresc" spiritele prin mers cu motocicleta (in sensul bun al cuvantului, evident).

Editat de comieu2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet: chestia cu moldovenii era o gluma, pt cine nu a avut creier sa se prinda din prima.

 

 

Si eu respect motociclistii, adica le respect experienta, ATAT.

 

CA sa-i respect ca oameni, tre' sa se comporte ca atare, intelegi?

 

Daca discut cu un tip pe forum care are 5 sezoane experienta...asta nu inseamna ca-l respect CA SI OM, ci doar ii expert si ii aprob experienta.

 

Daca e si om pe deasupra,cu atat mai bine.

 

asta ca sa nu ratacim limbi in fundul unora doar pt ca au 'experienta'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@comieu2005: La momentul la care-am scris reply ul sincer nu vazusem post-ul tau:)

 

si oricum variantele 2) si 3) sunt cam adevarate din pacate:)

 

can't help it brotha...:D

 

LE: deci toate 3 ipoteze sunt corecte

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vechiu Daniel (nickname Mirra), 22ani, detin o Honda CR250 simi place sa ma dau la cross si enduro. Sunt novice in ale motociclismului ...apox 3000km rulati si astept sa se incalzeasca ca sa pot luat carnetu.

 

Stau in Cug si ma joc deobicei la iezareni .... pe langa baraj..., iar prin padure la bucium merg cand mai gasesc pe altii cu care sa ies.

Forumul Eastsidedogs vad ca nu merge... nu ma pot loga...deci nam cum posta in privinta iesirilor.

 

Miar placea sa ies si cu altii la enduro si joaca pe coclauri.... asa ca astept un semn sau vreun mesaj pe mess de vreo iesire.

 

Id mess: vechiudaniel_mirra sau tel:0743 233617

 

off topic: ce scoala recomandati pt categ A ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut..te'am intilnit acum vreo 2 luni la bucium (am mers un pic impreuna prin padure)..noi eram cu 2 atv/uri..mergi bine, sa stii.. scoala pe care ti'o recomand pentru "a" - automobilistul :what:

 

Vechiu Daniel (nickname Mirra), 22ani, detin o Honda CR250 simi place sa ma dau la cross si enduro. Sunt novice in ale motociclismului ...apox 3000km rulati si astept sa se incalzeasca ca sa pot luat carnetu.

 

Stau in Cug si ma joc deobicei la iezareni .... pe langa baraj..., iar prin padure la bucium merg cand mai gasesc pe altii cu care sa ies.

Forumul Eastsidedogs vad ca nu merge... nu ma pot loga...deci nam cum posta in privinta iesirilor.

 

Miar placea sa ies si cu altii la enduro si joaca pe coclauri.... asa ca astept un semn sau vreun mesaj pe mess de vreo iesire.

 

Id mess: vechiudaniel_mirra sau tel:0743 233617

 

off topic: ce scoala recomandati pt categ A ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Orestte a deschis topicul asta acum aproape 2 ani, nu cred ca a facut-o pentru a da nastere unor discutii inutile si absolut off-topic. Pentru asemenea discutii se poate deschide un topic separat.

Pana una alta, aste este topic de prezentare, in caz ca unii nu si-au dat inca seama, cu toate ca nu prea s-a inghesuit lumea sa se prezinte pe aici.

Asa ca, parerea mea este sa va mai puneti frana la taste inainte sa o dati mai tare de atat in penibil. Poate face un administrator ceva curatenie pe aici si mai da si niste avertismente celor care le merita pentru umplerea topicului de prezentare cu discutii inutile.

Mai sunt cateva zile de vreme incerta si se poate spune in curand ca s-a redeschis sezonul. Poate asa se mai linistesc unii de concursurile gen "campion al tastelor" si se mai "racoresc" spiritele prin mers cu motocicleta (in sensul bun al cuvantului, evident).

 

 

Foarte bine spus.

 

Mai degraba haideti sa mai iesim, sa ne cunoastem. Eu am deja cinci iesiri pe anul acesta, mai mult singur.

Cine mai iese? Cind? Cu cine?

Dati un semn, poate ne adunam mai multi la o plimbare linistita pentru relaxare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...