Sari la conținut

Sunteti bulangii ?


Roshu
 Share

Postări Recomandate

Si eu sunt scuterista si nu de mult timp, si si pe mine ma enerveaza in trafic cei care merg pe scutere fara a se asigura, da semnal si alte lucruri elementare , sa nu mai vb de echipament , la mine uita ciudat cand ma vad echipata ( chiar au ras unii de mine la semafor pe Calderon ).

imi pare rau k exista asemenea specimene in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu sunt scuterista si nu de mult timp, si si pe mine ma enerveaza in trafic cei care merg pe scutere fara a se asigura, da semnal si alte lucruri elementare , sa nu mai vb de echipament , la mine uita ciudat cand ma vad echipata ( chiar au ras unii de mine la semafor pe Calderon ).

imi pare rau k exista asemenea specimene in trafic

Iti urez asfalt uscat si o viata lipsita de accidente :laugh: Echipamentul nu e ceva de care sa faci misto. Si nici regulile de circulatie. Daca stii ca vehiculul pe care il conduci nu are zvac suficient ca sa scape de un bolid care vine cu viteza, nu te baza pe faptul ca respectivul va avea intotdeauna timp sa franeze. Aici e vorba de a-ti proteja viata. D-asta am si pus intrebarea pe care am pus-o.

Ai grija de scuterul tau si mai ales, in orice situatie, ai grija de tine, ca poate cei cu jde cai putere nu vor avea. :rock:

Editat de Roshu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un scuter de 80-90 kg este mult mai usor de manevrat(slalom) decat o motocicleta de 200 kg !Mai si zici ca ai mers cu scuter si nu stii lucrul asta elementar!

Postul tau este un flame iar expresia bulangiu ti-a venit ,baniesc, cand te uitai in oglinda!Sau poate crezi ca pe aici sunt numai copii de 16 ani pe care-i impresionezi cu 900-1000 cmc!

Mai bine recunoaste ca ---->era-i <----cu gagica si te ---->credea-i <----regele strazii cand hop un scuterist ti-a luat fata facand slalom printre masini!Complexatule!

Cat de analfabeti par unii dar chiar sunt :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roshule, man, lasa-i ca nu merita, mai bine bea o bere si da-i naibii...de ce incerci sa explici unui batracian teoria haosului?!...Nu merita...Iti inchipui unde sunt ei daca li se pare ca tu ai scris cu prea multi de "i" ... :laugh:

 

 

Hai noroc si

Alfalt Uascat!

Editat de faur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aplicand principiul respecta pentru a fi respectat, folosesc semnalizarea in orice situatie care impune folosirea ei si m-astept ca si cei din jurul meu sa faca la fel.

corect... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va bag pe toti in aceeasi oala, doar vreo 80% asa din cati am intalnit pe scutere. Intrebare mare la voi: CE CAUTATI SA VA BAGATI PE BANDA DE VEHICULE RAPIDE SI SA FACETI SLALOM PRINTRE MASINI ATUNCI CAND DIN SPATE VIN MOTOCICLISTI ??

 

 

ba da voi de ce plm stati in fata mea cand eu vreau sa crosetez masinile pe mageru si podul grand iar voi va tarati ca o rama beata cu morcovu`n ga_uaza pentru ca aveti c_oaie doar pentru linie dreapta?

 

ps. valabil pentru 80% dintre motocitristi

Mesaj completat

Si eu sunt scuterista si nu de mult timp, si si pe mine ma enerveaza in trafic cei care merg pe scutere fara a se asigura, da semnal si alte lucruri elementare , sa nu mai vb de echipament , la mine uita ciudat cand ma vad echipata ( chiar au ras unii de mine la semafor pe Calderon ).

imi pare rau k exista asemenea specimene in trafic

 

 

ai ma te henerveaza ca nu port eu echipament? :laugh: ai ca esti funny

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roshule, man, lasa-i ca nu merita, mai bine bea o bere si da-i naibii...de ce incerci sa explici unui batracian teoria haosului?!...Nu merita...Iti inchipui unde sunt ei daca li se pare ca tu ai scris cu prea multi de "i" ... :)

 

 

Hai noroc si

Alfalt Uascat!

 

 

tara este in coma :rock: conf TB - str bn

si voi va certati =) in curand ramaneti fara bani de gaz :wacko:

 

 

:laugh:

Mesaj completat

ba da voi de ce plm stati in fata mea cand eu vreau sa crosetez masinile pe mageru si podul grand iar voi va tarati ca o rama beata cu morcovu`n ga_uaza pentru ca aveti c_oaie doar pentru linie dreapta?

 

ps. valabil pentru 80% dintre motocitristi

Mesaj completat

 

Esti sigur ca eu n-oi fi printre ceilalti 20% asa cum i-ai numarat tu ? Intotdeauna mi s-au parut haiosi cei ce detin moto de teren ca mereu m-au bagat prin toate gropile posibile numai ca sa nu trec de ei, dar pana la urma tot aparea al dracu drum drept de-mi cresteau koaiele inapoi :P

Editat de Roshu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti urez asfalt uscat si o viata lipsita de accidente :laugh: Echipamentul nu e ceva de care sa faci misto. Si nici regulile de circulatie. Daca stii ca vehiculul pe care il conduci nu are zvac suficient ca sa scape de un bolid care vine cu viteza, nu te baza pe faptul ca respectivul va avea intotdeauna timp sa franeze. Aici e vorba de a-ti proteja viata. D-asta am si pus intrebarea pe care am pus-o.

Ai grija de scuterul tau si mai ales, in orice situatie, ai grija de tine, ca poate cei cu jde cai putere nu vor avea. :rock:

 

si eu care vroiam sa ii urez sa ii fuga fata ca tot e echipata :wacko:

 

auzi dar tie cam cat loc iti trebuie sa depasesti un scuter? esti in competitie cumva si nu poti sa lasi gazul sau sa iti parasesti trasa ideala? daca tu spui ca te infigi intr-un scuter ce pana calutului faci cand iti iese RATB-ul din statie in fata? mori?

 

ploaie racoroasa si piatra cubica plina de mazga! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stii ca vehiculul pe care il conduci nu are zvac suficient ca sa scape de un bolid care vine cu viteza, nu te baza pe faptul ca respectivul va avea intotdeauna timp sa franeze. Aici e vorba de a-ti proteja viata.

nu prietene te inseli daca gandesti asa ,ca lumea tre neaparat sa se dea la o parte din fata ta ca vii tu cu viteza si cu un bolid de sute de kg,,,,tu trebuie neaparat sa conduci preventiv daca zici ca ai un bolid si cu ft multi cai putere ,,,daca iti apare in fata o pata foarte mare de ulei si sa mai fie si undeva in curba ce mai faci pe cine mai dai vina? sau daca aproape de semafor ai nisip din belsug pe asfalt si tu vii cu incredere ca poti frana in timp util?

cine se mai fereste din calea ta? pata de ulei? nisipul?

salutari si asfalt uscat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca eu n-oi fi printre ceilalti 20% asa cum i-ai numarat tu ? Intotdeauna mi s-au parut haiosi cei ce detin moto de teren ca mereu m-au bagat prin toate gropile posibile numai ca sa nu trec de ei, dar pana la urma tot aparea al dracu drum drept de-mi cresteau koaiele inapoi :rock:

 

ai grija cu trialisti sa nu te trezesti pe o fantana arteziana :laugh:

Editat de icv45
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prietene te inseli daca gandesti asa ,ca lumea tre neaparat sa se dea la o parte din fata ta ca vii tu cu viteza si cu un bolid de sute de kg,,,,tu trebuie neaparat sa conduci preventiv daca zici ca ai un bolid si cu ft multi cai putere ,,,daca iti apare in fata o pata foarte mare de ulei si sa mai fie si undeva in curba ce mai faci pe cine mai dai vina? sau daca aproape de semafor ai nisip din belsug pe asfalt si tu vii cu incredere ca poti frana in timp util?

cine se mai fereste din calea ta? pata de ulei? nisipul?

salutari si asfalt uscat :laugh:

Nu ma insel, in miezul zilei pe Bd. Unirii, pe banda de langa axul drumului nu e nici ulei, nici nisip, asa ca inainte cu incredere. Pana iese scutericiul din coloana de pe banda din mijloc ca i s-a parut lui ca e loc mai mult pe banda mea si da-i tata si franeaza, ca a iesit bataindu-se de-acolo, in loc sa stea drept si linistit ca sa il pot ocoli. Eu pun o intrebare si nu reusesc sa aflu un raspuns direct, se formeaza doua tabere, dar nici una nu imi spune de ce face scutericiul ceea ce face... De ce are el impresia ca e in siguranta mergand in acest fel ? De ce are el impresia ca toti trebuie sa franeze si sa il astepte pentru ca el circula pe mijlocu' drumului si sta prost la capitolul viteza de accelerare ? Aici nu vorbesc de viteza maxima, ci de cea de accelerare si de faptul ca un conducator de autovehicul pe doua roti trebuie sa se asigure - si pentru ca ma poate incurca pe mine, pe care deja m-ati etichetat ca pe un monstru cu multi cp si care uraste scuteristii dar si pentru a-si proteja viata.

Am prieteni scuteristi si ei nu fac asa, dar ei sunt vreo doi la numar...

Mesaj completat

ai grija cu trialisti sa nu te trezesti pe o fantana arteziana :rock:

Nu ma duc la drum cu ei ca sunt in stare sa se suie in copaci numai ca sa fie siguri ca io nu pot :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma insel, in miezul zilei pe Bd. Unirii, pe banda de langa axul drumului nu e nici ulei, nici nisip, asa ca inainte cu incredere. Pana iese scutericiul din coloana de pe banda din mijloc ca i s-a parut lui ca e loc mai mult pe banda mea si da-i tata si franeaza, ca a iesit bataindu-se de-acolo, in loc sa stea drept si linistit ca sa il pot ocoli. Eu pun o intrebare si nu reusesc sa aflu un raspuns direct, se formeaza doua tabere, dar nici una nu imi spune de ce face scutericiul ceea ce face... De ce are el impresia ca e in siguranta mergand in acest fel ? De ce are el impresia ca toti trebuie sa franeze si sa il astepte pentru ca el circula pe mijlocu' drumului si sta prost la capitolul viteza de accelerare ? Aici nu vorbesc de viteza maxima, ci de cea de accelerare si de faptul ca un conducator de autovehicul pe doua roti trebuie sa se asigure - si pentru ca ma poate incurca pe mine, pe care deja m-ati etichetat ca pe un monstru cu multi cp si care uraste scuteristii dar si pentru a-si proteja viata.

Am prieteni scuteristi si ei nu fac asa, dar ei sunt vreo doi la numar...

 

nu ai sanse sa primesti un raspuns la intrebarea ta, pentru ca respectivii se vor simti atacati.

sa speram ca vine mai repede permisul pentru scutere, indiferent de capacitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunt si uni motociclisti dobitoci care uita semnele si restrictiile de viteza,abia astept sa ies si eu cu trocariciu meu sa mai vad si eu cocalari pe motoare ca sa mai rad si eu.Cand o sa mergeti voi regulamentar atunci sa mai vb v-am pupat cu ranga pe gingi ;)sa fiti ubiti de... :laugh:

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S:mai mult prefer un tampit cu scuteru decat un handicapat cu motoru:*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai sanse sa primesti un raspuns la intrebarea ta, pentru ca respectivii se vor simti atacati.

sa speram ca vine mai repede permisul pentru scutere, indiferent de capacitate.

Ai dreptate, ma las de meserie, ca n-are rost. Nu prea pricep cu ce ii atac daca ii intreb de ce nu vor sa isi apere viata, dar asta e, oi fi eu mai incet la minte. Sper si eu sa apara permisele pentru scutere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma insel, in miezul zilei pe Bd. Unirii, pe banda de langa axul drumului nu e nici ulei, nici nisip, asa ca inainte cu incredere. Pana iese scutericiul din coloana de pe banda din mijloc ca i s-a parut lui ca e loc mai mult pe banda mea si da-i tata si franeaza, ca a iesit bataindu-se de-acolo, in loc sa stea drept si linistit ca sa il pot ocoli. Eu pun o intrebare si nu reusesc sa aflu un raspuns direct, se formeaza doua tabere, dar nici una nu imi spune de ce face scutericiul ceea ce face... De ce are el impresia ca e in siguranta mergand in acest fel ? De ce are el impresia ca toti trebuie sa franeze si sa il astepte pentru ca el circula pe mijlocu' drumului si sta prost la capitolul viteza de accelerare ? Aici nu vorbesc de viteza maxima, ci de cea de accelerare si de faptul ca un conducator de autovehicul pe doua roti trebuie sa se asigure - si pentru ca ma poate incurca pe mine, pe care deja m-ati etichetat ca pe un monstru cu multi cp si care uraste scuteristii dar si pentru a-si proteja viata.

Am prieteni scuteristi si ei nu fac asa, dar ei sunt vreo doi la numar...

Mesaj completat

 

eu unul iti dau dreptate,,,,

cat de intrebarea ta fara raspuns e in felul urmator,nu au experienta in trafic ,de scoala ce sa mai zic ,si pana nu se suie vreun nene pe ei nu sa le rupa ceva numai sa-i sperie nimic altceva nu se potolesc

eu unde sant acum exista respectul in trafic,,,dupa cum zicea cineva mai sus,,,

va salut :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma dupa ce ai deschis topicu asta? Te irita deodorantu`? Discutii dinastea ca scuteristii in sus si-n jos is de cand exista scutere asa ca nu ne mai plictisii ca te-ai trezit tu sa-i dai in goarna odata la motor si ti-o iesit cine stie cine in fata. Sincer NU NE INTERESEAZA, daca vrei sa-i dai in goarna iesi din oras. Esti la fel ca si femeile incepatoare. Le irita orice :rock:

Si sa nu uitam de accidentu din BUC cu 636-le sau ce era cand o intrat intr-un scuter si or murit tinerii aia ca l-o ars pe ala mana sa mearga 120 printre stradute. Hai sa fim seriosi, in ambele parti exista oi negre nu? Daca vrei mai am exemple dinastea, si din anu asta, daca vrei ti le povestesc cu mare placere.....

P.S. sper ca nu te-ai suparat nu? :laugh:

Editat de loco rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma dupa ce ai deschis topicu asta? Te irita deodorantu`? Discutii dinastea ca scuteristii in sus si-n jos is de cand exista scutere asa ca nu ne mai plictisii ca te-ai trezit tu sa-i dai in goarna odata la motor si ti-o iesit cine stie cine in fata. Sincer NU NE INTERESEAZA, daca vrei sa-i dai in goarna iesi din oras. Esti la fel ca si femeile incepatoare. Le irita orice :rock:

Si sa nu uitam de accidentu din BUC cu 636-le sau ce era cand o intrat intr-un scuter si or murit tinerii aia ca l-o ars pe ala mana sa mearga 120 printre stradute. Hai sa fim seriosi, in ambele parti exista oi negre nu? Daca vrei mai am exemple dinastea, si din anu asta, daca vrei ti le povestesc cu mare placere.....

P.S. sper ca nu te-ai suparat nu? :laugh:

 

Am vazut ca ai o poza la semnatura...tu care esti din aia 2?

 

 

Parafrazand - "sper ca nu te-ai suparat nu?"

Editat de faur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tare-i topicul asta adica "bikrii" sunt "conservari" si "scooter-isti", "bikeri" :laugh:

cu masina era sa omor vreo cativa sughi-bughi din astia (bitangi evident) care apar pe langa bordura....

concluzia, oricum nu se va schimba nimic asa ca nu va mai certai aiurea!

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu graulv, plus ca nu prea cred ca ai ce sa le faci sincer - in afara de a astepta introducerea permisului pentru scutere :wacko: - pur si simplu nu-i intereseaza si nu le pasa de nimic. Sunt si am vazut scuteristi echipati care merg regulamentar si se comporta frumos in trafic si care merita tot respectul, din pacate insa sunt in minoritate. Stai relaxat si uita-te de 2 ori dupa ei si gata

 

Mars in (cuvant foarte urat) de complexat, ia vezi am mai uploadat poze noi pe hi5. :rock:

 

Roshu: hai ca nu iti zic nimic de "i'ul" pus in plus la titlu pentru ca vad ca sti modurile si timpurile verbelor. :laugh:

 

Ceea ce cauti tu pe sectiunea asta refuz sa cred ca exista, felul in care ai expus tu problema in primul tau post ma lasat speechess...Presupun ca sti si tu ca fiecare padure are uscaturile ei si la 1700 ron cat costa un scuter in carrefur oricine poate sa isi cumpere un asemenea acaret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sa va dam motiv sa scrieti pe forum cu exces de "i" !

 

De fapt forumul asta are o problema cu lipsa de "i" (de fapt problema multor useri de pe aici).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mars in (cuvant foarte urat) de complexat, ia vezi am mai uploadat poze noi pe hi5. :rock:

 

Roshu: hai ca nu iti zic nimic de "i'ul" pus in plus la titlu pentru ca vad ca sti modurile si timpurile verbelor. :laugh:

 

Ceea ce cauti tu pe sectiunea asta refuz sa cred ca exista, felul in care ai expus tu problema in primul tau post ma lasat speechess...Presupun ca sti si tu ca fiecare padure are uscaturile ei si la 1700 ron cat costa un scuter in carrefur oricine poate sa isi cumpere un asemenea acaret.

 

Cuculetz iar n-ai somn ma? Vezi ca te cauta maica-ta sa te duci dupa bors,a trecut pe la mine sa-mi dea restul la 1 RON pentru aseara

 

Ontopic: Sa speram ca situatia se mai amelioreaza dupa introducerea permisului, desi chiar si asa o sa dureze ceva timp pana cand o sa le pese persoanelor care cred ca sunt pe camp in trafic

Editat de Alex2707
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cuculetz iar n-ai somn ma? Vezi ca te cauta maica-ta sa te duci dupa bors,a trecut pe la mine sa-mi dea restul la 1 RON pentru aseara

 

Ontopic: Sa speram ca situatia se mai amelioreaza dupa introducerea permisului, desi chiar si asa o sa dureze ceva timp pana cand o sa le pese persoanelor care cred ca sunt pe camp in trafic

Asa il alintai pe tactu dupa ce isi facea treaba murdara cu tine si ca bonus dupa ce te stergeai in coltu gurii primeai 10000 lei, asta pe vremea cand traiai la adjud, dupa ce ai venit in bucuresti ti-ai dat seama de potentialul poponetului tau si l-ai pus in valoare, astfel dupa cativa ani ai reusit sa strangi cativa banuti si ti-ai luat amaraciunea aia de zzr. Ai in vedere ca eu m-am referit stric la persoana ta pana acum, din pacate bunul simt iti lipseste, dai in continuare dovada de o prostie grasa.

 

ps: am gasit o poza in care tu si taticul tau va aratati dragostea in vazul lumii.

post-11917-1249635393_thumb.jpg

Editat de sunnyboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...