Sari la conținut

Ce culoare.


Nache
 Share

Postări Recomandate

Postul lui RaduTheOne de mai sus e naspa. Nu cred ca e pe bune :lol: :lol: :(

Folosirea vopselei de tip "Bitum" (extract vegetal din frunze de bitum combinat cu apa) ar fi foarte oportuna. Te ajuta la aerodinamica si are si o culoare frumoasa. Si vorba aia "sarpele lat inoada drumul"...depinde de gust.

 

Ma bucur ca e cineva de aceiasi parere cu mine :laugh:

Editat de Zurby2fast
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cum sa vopsesti discurile de frana? :lol: iti zic eu, vopseaua e invechita: acum exista folia carbon look. cumperi niste folie din asta si o lipesti pe discurile de frana si o sa fie reising. cred ca ai vazut la moto gipi foliile de pe discurile alora

P4120057.JPG

si ce misto arata si functioneaza. disperseaza repede caldura datorita granulatiei fine a fibrelor dispuse perpendicular :laugh:

Am vazut ca si astia de la Ferari au pus in lista de obtiuni discuri cu folie din asta :lol: si aia stiu ce stiu: ai vazut cum arata modelu ala Ferari Calibra? Sunt mort dupa el.

Editat de skvj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti in asentimentul nostru!! Lasa-l mai bine pe Nache sa posteze chestii pertinente!!

chiar asa, nache, ce vesti mai ai cu vopseaua aia?

mi-a venit o idee: de obicei, ce culoare au slapii cu care te dai tu cel mai des? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

 

@Zurby2fast

Vis-a-vis GIF-ul din semnatura:

 

Ce ai pus frate pe scuterul ala al tau de ai trecut asa usor printre martalogii aia doi?

Sau aia facusera pana prostului simultan si le-ai intors casca pe cap?

 

 

Ontopic

 

Ca sa nu zici ca sunt Nae, uite propunerea mea:

post-39658-1250847288_thumb.png

(daca dai o bere iti fac si discul de frana)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

 

@Zurby2fast

Vis-a-vis GIF-ul din semnatura:

 

Ce ai pus frate pe scuterul ala al tau de ai trecut asa usor printre martalogii aia doi?

Sau aia facusera pana prostului simultan si le-ai intors casca pe cap?

Nu's omul de care sa faci misto :makeout:

scuter nu mai am de ceva vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar a aparut (ma)Z(t)urby2f(riction_l)ast, iar se mai duce de ripa un topic atit de elegant!

nache, imi pare nespus de rau, e posibil sa nu te mai putem ajuta cu (ma)Z(t)urby asta poluant pe aici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vii degeaba, pentru ca ce ai tu acolo este masurat in MM nu Inchi :wink:.

 

Da' ca sa nu fim subiectivi, avem nevoie de un arbitru.

Ma ofer eu, ma ofer eu! :makeout:

Promit sa judec corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu mine vorbeai?

 

:makeout:

 

Nu's omul de care sa faci misto :wink:

scuter nu mai am de ceva vreme.

 

Wanna' bet? Iar te-ntreb daca ala din avatar esti tu sau e prietenul tau si te superi.

 

Pana la urma cine e gheiutzu ala din poza?

 

Vii degeaba, pentru ca ce ai tu acolo este masurat in MM nu Inchi :D.

 

Da' ca sa nu fim subiectivi, avem nevoie de un arbitru.

 

da de ce e nevoie de albitru? este doar o comparatie cantitativa, nu necesita o judecare a valorilor obtinute in urma masuratorii. Daca vorbeati si voi de calitate, care o are mai neagra, care o are mai catifelata sau ce mai cauta baiatul ala din avatar as fi inteles. Dar asa? Sunteti doar voi si rigla domnilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da de ce e nevoie de albitru? este doar o comparatie cantitativa, nu necesita o judecare a valorilor obtinute in urma masuratorii. Daca vorbeati si voi de calitate, care o are mai neagra, care o are mai catifelata sau ce mai cauta baiatul ala din avatar as fi inteles. Dar asa? Sunteti doar voi si rigla domnilor.

Melciu, e vorba de evacuare.

Care o are mai lunga, care scoate zgomote mai mari si alte alea, nu-i asa baieti? :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Melciu, e vorba de evacuare.

Care o are mai lunga, care scoate zgomote mai mari si alte alea, nu-i asa baieti? :makeout:

 

pai asta am zis si eu. Dar lungimea se masoara in cm, cei mai multi castiga. La fel si zgomotul, in dB, cei mai multi castiga. Dar la catifelare cum faci? Aduci catifelometru sa-i masori catifelosenia? Nu sa poate.

 

Hai ca o dati in offtopic.

 

OT, mi-am loat un lichid nou de frana care e un azuriu asa ... aproape fermecat. Daca amestec umpic din el in vopsea pot sa-mi vopsesc tot motoru'? Sau sa dau direct cu lichidul? Mi-ar placea sa fie asa azuriu... aproape fermecator.

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] Dar la catifelare cum faci? Aduci catifelometru sa-i masori catifelosenia? Nu sa poate.

Se pune o bucata de matase pe evacuare. Pe care aluneca cel mai repede, acela este desemnat castigator. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e 83.5

decibeli baa :makeout: Hai care aveti mai mult in talon? :)

jcdenton deja stie cum sta treaba.

I-am trimis o poza pe pm si....m-a dat in vileag deja :wink:

Voi spicui un plan impotriva voastra ,cei ce instigati la dat cu vaselina evacuarea :D

pies: daca vrei sa sti cine e la avatar..AFLA !! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cine e gheiutzu ala din poza?

E Tiesto.

 

 

Eu inca astept poza Zurby, n-am primit nimic. Cred ca forumul nu poate atasa poze de dimensiuni asa de mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, numai aberatii pe aici! Prietene, IN NICIUN CAZ sa nu vopsesti discul de frana! Daca ti se pare ca se blocheaza, pune-i 2 picaturi de ulei de motor si intinde usor cu mana pe disc, pentru ca inseamna ca ai spalat scuterul si s-a dus uleiul de pe el. Scrie si in manual ca partile in miscare (precum discul de frana) trebuie unse periodic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...