Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Umezeala da ...

 

Exista la bobine o metoda ... quick fix ... dar pfff ..daca poti incerca sa infirmi acest mit.

 

Demonteaza jumatate de motocicleta sa ajungi la bobine.

 

Scoatele.

 

Rupe-le in doua ... se desfac de cauciucul care acopera bujia.

 

Infasoara cu putina banda adeziva neagra mata, gen tesatura, daca nu si cea normala e buna ... apoi incalzeste sa adere bine. Apoi fixeaza acel cauciuc. Sa intre super fortat.

 

Fa astfel la toate 4.

 

Eventual masoara-le inainte si dupa. Primar-secundar.

 

Logica acestei metode spune ca: ... e crapat acel cauciuc si face arc cu blocul motor in loc sa transfere tot curentul unde trebuie.

 

Am vazut si eu pe cateva topice straine.

 

Incearca ... e gratis ... dar timpul e cum e....

 

Daca te bagi ... iti dau un pdf mai detaliat.

 

Cat de TPS ... se curatata si sincronizeaza.

 

Daca faci amandoua operatiuni ... si problema tot persista .... dar macar sa o ameliorezi.

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu o bobina cu infasurarea stranpunsa ,nu va mai merge niciodata ,nici in relanti nici in turatie......

in schimb tps...e posibil sa iti faca figuri..el are un mare rol in functionarea injectiei .el cordoneaza depitu lde de combustibil ..

 

dece nu incerci si prin schimbarea bujiilor ,este doar o parere neavizata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor.

Sunt si eu posesor a unei Yamaha R6 din 2000, si de doar 2 saptamani.

Si, mare neindemanatic ce sunt eu, am spart unul dintre conductele de frana fata, la capatul de la pompa.

 

Aflandu-ma in mare nevoie, va intreb pe voi daca aveti careva sa cumpar acel furtun, chiar si second.

Am inteles ca ale mele ar fi tip racing, si am masurat lungimea aceluia rupta, fiind cca 64 cm.

Am facut o poza cu cele doua furtune, indicand zona cu pricina.

 

Numai bine.

post-1488-0-80437800-1353691180_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut cauta bine , ca sunt multi care dezmembreaza modelu tau de r6 .....si daca nu ma insel merg si de alte modele..si gasesti si noi de la louis

 

http://www.louis.de/...tnr_gr=10045290

 

iei legatura cu cei de la http://www.kronaumoto.ro/ si iti aduc ce vezi in catalog la louis.....

Editat de flubber26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ideile,

ideea e ca as dori DOAR una dintre furtune, cea indicata de mine, si asa, tip racing.

Ca mi-a dat cineva doua furtune, cica originale de la un R1, dar amandoua au lungimi identice. Ori, la mine nu sunt asa.

 

Mi se pare cam mult pretul pt. unul nou de la Louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Fiindca se aproprie sezonul rece, ma gandeam sa va intreb voi ce antigel folositi pentru motoarele voastre(Yamaha R6) ?

 

Astept recomandari!

 

 

Multumesc!

 

Antigel ptr motoare cu bloc si radiator din aluminiu. Si apa distilata. De-aia buna.

 

In cazul meu Hepu.

 

Mai sunt si alte X branduri ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul cu motorul ce merge in 3... Mergi la service si te va costa mult mai putin decat sa demontezi tu si sa o faci praf... Nu k n-ai sti tu ci k 99,{9}% tot acolo ajung sau o vand asa si zic k e o martoaga.

 

La service se diagnosticheaza problema prin teste si abia dupaia se da verdictul. Tu te apuci si demontezi probabil ceva ok.

 

Problema Bobinelor la acest model este reala insa nu e obligatoriu k a ta sa o aibe. Pot fi alte cauze care nu pe internet le vei afla ci pe bank.

 

Daca nu ai un Service cu care lucrezi atunci poti apela RaceTek in problema ta-0726 974 121.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor.

Sunt si eu posesor a unei Yamaha R6 din 2000, si de doar 2 saptamani.

Si, mare neindemanatic ce sunt eu, am spart unul dintre conductele de frana fata, la capatul de la pompa.

 

Aflandu-ma in mare nevoie, va intreb pe voi daca aveti careva sa cumpar acel furtun, chiar si second.

Am inteles ca ale mele ar fi tip racing, si am masurat lungimea aceluia rupta, fiind cca 64 cm.

Am facut o poza cu cele doua furtune, indicand zona cu pricina.

 

Numai bine.

 

Cumperi de la MyMoto un cap de furtun,nou(decat capul) te duci si cauti un service care sertizeaza furtune,eu asa am facut la GS,ca sa nu iau alt furtun cu insertie de metal,pentru ca cel de cauciuc chiar nu imi placea,si era si iulie,am facut metoda asta.Rezultatul= cum vrea romanul sa fie,ieftin,fara bataie prea mare de cap,si bun!

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha R6 \'99, consumabile recent schimbate, cauciucuri 80%, filtru aer KN, ghidoane sport, amortizor de ghidon, scarite sport, placute frana ceramice, furtune frana sport. Mecanic si optic impecabila. Inmatriculata, ITP valabil 2014

 

Pret: 1450 EURO

 

Contact: 0740661150

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=489724&selpic=3&zoom=1#foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai vin si separat, de ex io am cazut pe stanga si partea dreapta era ok doar in stanga se sparsese si la cumparat un nene si ia mutat sticla pe unu care era spart invers... nu stiu cum pentru ca mie mi se parea ca nu se poate dar a facuto si pe asta :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se schimba fara probleme. 30 ron. Se baga in apa la 100grade si se tine 2 min. Se scoate si se dezlipeste. La montaj lafel. Sau 30ron si face mandea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit. Pistolul aier cald deformeaza si schimba proprietatile ABS ului (soclului far) neuniform.

 

Cu pistolul de aier am inceput si eu dar nu e perfect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se gaseste pe aici vre-un mecanic sa-mi explice la cutia de viteze la un R6 din 2004 dupa ce uzura daca o desfac, simptomu este: daca sunt intra-ntaia si o turez peste 6000 RPM si vreau sa schimb a 2a nu-mi intra usor, mai exact caraie si am impresia ca si cum pinioanele nu se sincroniezeaza si se racaie pe dinti, daca dau de pedala ceva mai brutal intra din prima, in alte trepte nu face deloc asa si daca nu o turez intra lin

sper ca m-am exprimat corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...