Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe site ul mivv ?

 

Sau daca nu gasesti ... da email ... raspund foarte repede ... si te ajuta daca ai produs mivv.

 

Mai ales ca acum vand toba si harta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand KIT STICKERE pt YAMAHA R6 2003-2005 pt model identic ( http://www.mcnews.com.au/Wallpaper/Yamaha/R6/2003/03_R6_Red_RHS_1024.jpg )

Sincer kitul a fost comandat de catre mine de pe net (120 lei...150 cu tot cu curier) dar intre timp am decis sa achizitionez un set stickere OEM de pe Ebay.

Am inteles ca e calitate buna materialul din care e facut, dar totusi am preferat OEM pana la urma ( 130 $ ) si sincer se simte diferenta de pret dar si calitate ! Asta e! Vreau papusa mea sa arate bine tot timpul. :transport-040: Pret : 80 lei . info pt cei interesati.... PM ! (trimit si prin curier cu plata la destinatie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Are cineva un pont pentru achizitie amortizor ghidon R6 2005 ?

Multumesc anticipat.

Si eu caut ... dar cam naspa ... nu e nimic ...

 

Se potriveste 03-05. Si 06-09 R6S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu caut ... dar cam naspa ... nu e nimic ...

 

Se potriveste 03-05. Si 06-09 R6S.

 

Mda.... am gasit la 180 euro dar nu-s noi .... fara garantie. Refacute si bune zice furnizorul .... dar fara garantie !!!

Nou, cat costa ? Ai idee de un furnizor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cine este interesat eu am amortizor cu suport pt R6 ( 2003-2005) la vanzare, in stare perfecta, NU s-a umblat in el, NU este reparat.



preturi pt extremetech...la care se adauga pretul suportului si transport

http://japan.webike.net/bm/brd/Steering+dampers/extremetech/1041/226/

Editat de Edgji
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ForTeen

Salut !

Detin de curand o motocicleta Yamaha R6 din 2000 si am o problema. Atunci cand semnalizez, nu mi se aprinde martorul in bord iar semnalizarile clipesc repede... Tin sa mentionez ca ledul din bord nu e ars [verificat], iar semnalizarile contin becuri de 12v 10w, si nicidecum leduri. care ar putea fi problema??? releul de semnalizare? unde se afla acesta? nu l-am gasit nicicum....

 

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Detin de curand o motocicleta Yamaha R6 din 2000 si am o problema. Atunci cand semnalizez, nu mi se aprinde martorul in bord iar semnalizarile clipesc repede... Tin sa mentionez ca ledul din bord nu e ars [verificat], iar semnalizarile contin becuri de 12v 10w, si nicidecum leduri. care ar putea fi problema??? releul de semnalizare? unde se afla acesta? nu l-am gasit nicicum....

 

Multumesc !

Daca semnalizarile nu sunt la fel ... clipocesc repede. ... trebuie acelasi tip de becuri in toate.

 

 

Apoi releul e bun daca clipoceste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cine este interesat eu am amortizor cu suport pt R6 ( 2003-2005) la vanzare, in stare perfecta, NU s-a umblat in el, NU este reparat.

 

preturi pt extremetech...la care se adauga pretul suportului si transport

http://japan.webike.net/bm/brd/Steering+dampers/extremetech/1041/226/

 

Pai si pretul tau? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si pretul tau? :)

150 euro eXtremeTech cu suport, totul in stare perfecta

Editat de Edgji
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare, la R6 2007, consuma mai multa cu senzorul de la catalizator sau fara el?

sincer de cand il am mi se pare consumul foarte mare mai ales in oras m-a rupt, am facut un drum lung in exterior dar nu aveam sensorul lambda pe el si ajuns acasa l-am achizitionat si pot spune ca n-am calculat exact consumul dar i s-a parut EXAGERAT de mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara senzorul lambda motorul nu mai tine AFR-ul de 14.7 la viteza de cruise si relanti valoare care confera economie de carburant,si norme ecologice,asa ca se poate sa consume mai mult.

Exagerat este mult spus, eu cred doar ca nu ai apreciat bine,sau nu ai avut repere corecte.

De cate ori ai alimentat la acest drum lung in afara si ce catitate ai calculat ca ti-a consumat?

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

consumul in exterior la drum lung nu m-a deranjat si atuncea nu aveam senzorul

acuma il am instalat si am circulat DOAR in oras si mi s-a parut f mult, dar o sa mai alimentez si o sa calculez consumul evident cu senzorul pe el, tin sa metionez ca nu ma cablurile de al motorasul de EXUP care-mi inchide si deschide supapa de la toba, i o problema? si care- efectele pozitiv si negative daca le stie careva. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tin sa metionez ca nu ma cablurile de al motorasul de EXUP care-mi inchide si deschide supapa de la toba, i o problema? si care- efectele pozitiv si negative daca le stie careva. multumesc

Pierzi cuplu la turatii joase.

Banuiesc ca este blocat pe deschis acum!

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...