Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

ma bucur ca imi calculezi tu banii si investitiile. Sunt curios ce gume iti iei tu cu 66 lei. (22 lei / 100g vopsea).

» Post actualizat in 04 Oct 2014 05:04

iar guma fata am luat-o noua ai are maxim 4000 km. E michelin pilot road 3 2ct. De guma spate am fost foarte multumit si nu am simtit nevoia sa o schimb.

Daca o sa incerci o pereche de cauciucuri foarte aderente din gama D211/D212, etc...o sa vezi o mare diferenta. Si nu o sa te mai intorci la "vechile obiceiuri". Si eu am folosit 2CT-uri o perioada si dupa aia am zis ca am reinventat roata.

Intr-adevar, nu sunt cauciucuri care sa le iei cu 66 lei, cum zi zis mai sus...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

oameni buni... eu merg pe strazile din Romania. Nu consider ca se merita sa dai banii pe ceva ce nu-l vei folosi la adevarata lui valoare. Nu zic ca nu ma dau pe curbe... poate ma dau mai bine decat majoritatea. Eu mi-am luat gumele astea pentru ca m-am inteles foarte bine cu ele. De ce modelul acela de bridgestone? pentru ca in full gaz pe ploaie motocicleta face wheelie in loc de drift si chiar si acum dupa 12000 km inca am baza in el. De ce Pilot Road 3? Pentru ca am avut set Pilot Road 2 si am fost multumit de cel pe fata. Eu merg pe principiul : Daca ceva merge nu trebuie reparat.

Unii folosesc cele mai scumpe gume ptr ca vor sa scoata timpi buni, altii pentru ca sunt nesiguri pe ei datorita lipsei de experienta si spera ca gumele scumpe vor face diferenta intre viata si moarte (e putin probabil). Eu imi iau ce imi trebuie.

 

Cand voi avea motocicleta de 180 cai imi voi lua D212, deocamdata ptr ~120 cai imi ajunge ce am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu ce aud... full gas pe ploaie ?

Ce sa zic.... esti norocos. Inca.

Niste cauciucuri bune s.h. luate de la cei ce se dau pe pista nu costa mult dar fac diferenta dintre mers in siguranta si buba.

Astea sunt niste sfaturi, este alegerea ta ce faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zici ca esti mamaimea...

Chiar trebuie sa desenez si sa descifrez orice mica expresie pe care am folosit-o ?

Chiar atat ai reusit sa intelegi, ca astept sa inceapa ploaia ca sa ies in blana cu r6-le si sa ma dau pe o roata? E un cauciuc bun in raport pret calitate.. faptul ca ii mai dau full gaz pe ud nu este nimic altceva decat un test de aderenta pe care il fac mai mereu pentru siguranta. Hai sa ma duc sa iau gume sh arse pe pista, ca brandul si pretul lor de noi suna mai calitative decat gumele mele care mi le cumpar noi din magazin

 

 

nu cred in noroc si coincidente

Editat de rylalex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are cineva de vanzare un tub de acceleratie de yamaha r6 2006 + in stare excelenta sa dea un semn

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmarind topicul posesorilor de gsxr din afara si vanzand reactiile celor care au facut treaba aceasta am zis prima data sa incerc asa .

Timpul fiind si scurt + neavand acum planificati 150E pt o acceleratie rapida am decis ca nu am nimic de pierdut .

Ce este mai nasol ca nu am gasit decat pe comanda 7-10 zile .

Multumesc oricum pt info Bogdane !

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Sunt nou pe aci ,dar vreau sa intreb daca este cineva din zona Alexandria TR care are r6 si vrea sa ma lase sa il incerc

Vreau sa imi cumpar in iarna aceasta dar nu am mers pana acum pe r6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Sunt nou pe aci ,dar vreau sa intreb daca este cineva din zona Alexandria TR care are r6 si vrea sa ma lase sa il incerc

Vreau sa imi cumpar in iarna aceasta dar nu am mers pana acum pe r6

Pai tu probezi motocicleta altuia, iti place, si la iarna te duci si iti iei si tu de la altcineva, dar nu mai poti sa mergi cu ea, ca e iarna... si te trezesti ca are probleme la cutie sau nu trage motorul cum trebuie.

 

Trebuie sa incerci motocicleta pe care urmeaza sa o cumperi, nu alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa am inteles ca ma luati tare acum

Scuze ca nu am specificat anul .ma refer la un r6 din 2000-2002 pt ca la bani asa ceva ma incadrez cu bani

Vizavi de me rsul pe doua roti nu pot spune ca sunt profesionist dar nici afon

Chiar azi m.am plimbat cu motorul unui prieten care a plecat in Anglia si mi la lasat sa il vand.este vb de un ducati monster 2003

Am cerut oarecum ajutorul in privinta la r6 nu sa merg cu ea 100km si cu o viteza de200km/h ci doar sa vad cu stau pe ea si sa merg 100-200m ca sa imi fac o idee pt ca vreau ori r6 ori cbr f4

Oricum va multumesc ff mult...mai bine nu deschideam acest topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa am inteles ca ma luati tare acum

Scuze ca nu am specificat anul .ma refer la un r6 din 2000-2002 pt ca la bani asa ceva ma incadrez cu bani

Vizavi de me rsul pe doua roti nu pot spune ca sunt profesionist dar nici afon

Chiar azi m.am plimbat cu motorul unui prieten care a plecat in Anglia si mi la lasat sa il vand.este vb de un ducati monster 2003

Am cerut oarecum ajutorul in privinta la r6 nu sa merg cu ea 100km si cu o viteza de200km/h ci doar sa vad cu stau pe ea si sa merg 100-200m ca sa imi fac o idee pt ca vreau ori r6 ori cbr f4

Oricum va multumesc ff mult...mai bine nu deschideam acest topic

 

Dar ce te-a deranjat asa tare, ma'frend? Ai primit 3 raspunsuri intr-un mod foarte civilizat, in care ti s-a spus clar si frumos ca nu prea sunt sanse sa iti ofere cineva motocicleta lui ca sa te plimbi tu cu ea. Eu chiar ti-am spus ca oricum un astfel de "test" e complet inutil, si ca poti sa faci proba unei motociclete care e la vanzare, si pe care esti dispus sa o cumperi (ai banii la tine). Te asteptai cumva sa sara lumea cu oferte pe tine, sa vina la tine acasa si sa iti lase motocicleta in fata portii si cheile in cutia postala?

 

Repet (ca poate reusesti sa intelegi ceva din ce scriu)... poti sa testezi un R6 atunci cand te duci sa il cumperi. Vezi unul la vanzare care costa 2000 de euro sa zicem... suni, te intalnesti cu vanzatorul, iei banii la tine, si iti garantez ca omul te lasa sa te urci pe ea si sa vezi cum stai pe ea, daca iti place pozitia, etc. Si daca ii arati ca ai banii la tine, si ca in caz de cazatura i-o cumperi pe loc, o sa te lase sa ii faci si proba 200m cat vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,am inteles si scuze daca am folosit un limbaj neadecvat si iertati-mi si greselile de ortografie

Asa am sa fac, bani in buzunar si testare atunci

Sincer, am vrut initial sa vad daca ma pot intalni cu un posesor de r6(2000-2002) din zona mea si sa stau de vorba cu el in legatura cu parerea lui despre r6.

Multumesc pentru "critici" unele te mai trezesc la realitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,am inteles si scuze daca am folosit un limbaj neadecvat si iertati-mi si greselile de ortografie

Asa am sa fac, bani in buzunar si testare atunci

Sincer, am vrut initial sa vad daca ma pot intalni cu un posesor de r6(2000-2002) din zona mea si sa stau de vorba cu el in legatura cu parerea lui despre r6.

Multumesc pentru "critici" unele te mai trezesc la realitate

 

Stai linistit, n-ai de ce sa iti ceri scuze... nu ai jignit pe nimeni. Doar ca ai perceput gresit comentariile celorlalti. Nimeni nu facea misto sau te lua tare, ci toti au raspuns sincer si civilizat. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, dar se poate copia din fibra bucata ce mascheaza stopul, tai undertailul de 1999 si adaugi ce ai copiat. E mai greu dar nu imposibil.

Eu am terminat de vopsit cadrul, bascula capacele motorului in negru mat iar pentru protectie am dat 2 straturi de lac mat. A iesit peste asteptari. Revin cu poze cand asamblez totul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...