Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

Era si un site unde erau explicate diferentele dintre bujiile NGK originale si cele fake. Nu mai retin unde am gasit, dar parca Cesar postase link-ul.

 

http://www.ngk-sparkplugs.jp/english/techinfo/fake/

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,imi puteti spune si mie ce piese se potrivesc de la r1 la r6 modelu 99-02?

Pe bune?

Intreaba punctual ce anume piesa te intereseaza, cine vrei sa-ti spuna din mii de piese care se potrivesc si care nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu cum sa ii spun, hai sa-i spunem sfat: in general(sau locotenent), cand se schimba/umbla la ceva, iar defectiunile care apar ulterior pot sa aiba cea mai mica legatura cu acel ceva care a fost schimbat, sansele sunt foarte mari ca problema sa vina de acolo.
Schimbati piesa noua cu o alta piesa(care stiti ca functioneaza), daca aveti posbilitatea, ori cu cea care a fost initial pusa ori cu alta de la o alta motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut 2 sezoane pe o yamaha r6 2004 ( 20.000KM) , vreau sa trec la yamaha r6 2007.

 

Posesori de R6 2007 daca ma pot ajuta cu niste sfaturi ?

 

Cum se comporta motocicleta si ce bube majore are .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vibrochen, cuzineti, biele. Cam atit. Daca investesti 1000 euro in linia vibrochenului ai motoreta racheta macar 20 000km.

sau folosesti aia 1000 si mai pui ceva si iti iei ceva mai nou cu mai putini km, dar km sa fie putini si garantati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule, ia-ti ce crezi ca ti se potriveste tie, si ce-ti place tie...nu mai aculta lumea de pe forum...probleme au toate, si aceastea apar in functie de cum e exploatat motorul...si eu intentionez ca sezonul urmator sa-mi achizitionez un r6 tot de prin 07+ , si nu tin cont de nici un sfat , il iau pentru ca imi place modelul, din punctul meu de vedere e cel mai frumos, din categoria asta (gsxr, cbr, 636 )..acuma depinde si de noroc, depinde cum s-a mers cu el in cei 20 de mii de km ...in fine, parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule, ia-ti ce crezi ca ti se potriveste tie, si ce-ti place tie...nu mai aculta lumea de pe forum...probleme au toate, si aceastea apar in functie de cum e exploatat motorul...si eu intentionez ca sezonul urmator sa-mi achizitionez un r6 tot de prin 07+ , si nu tin cont de nici un sfat , il iau pentru ca imi place modelul, din punctul meu de vedere e cel mai frumos, din categoria asta (gsxr, cbr, 636 )..acuma depinde si de noroc, depinde cum s-a mers cu el in cei 20 de mii de km ...in fine, parerea mea

Nu se pune problema sa imi iau altceva , asa sa intampla si cand mi-am luat acum 2 ani R6, pe mine ma interesa bubele lor ca sa stiu ce iau in vedere financiar dupa ce o achizitionez si mai presus de asta cum se comporta pe drum !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu mai aculta lumea de pe forum...eu nu tin cont de nici un sfat

Daca ii recomanzi sa nu tina cont de niciun sfat, de ce ar asculta de sfatul tau?!

Atitudinea de suficienta nu e cea mai buna, eu ti-as recomanda sa tii cont de sfatul lui Jagi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ii recomanzi sa nu tina cont de niciun sfat, de ce ar asculta de sfatul tau?!

Atitudinea de suficienta nu e cea mai buna, eu ti-as recomanda sa tii cont de sfatul lui Jagi.

eu mi-am dat cu parerea, ca doar de asta mi-am facut cont pe situ asta, sa ascult pareri si sa-mi dau cu parerea..nu oblig pe nimeni sa tina cont de ceea ce spun

» Post actualizat in 18 Aug 2014 13:16

si sa mai bag 1000 de euro intr-un motor, dupa ce am dat deja 4000 , "is not acceptable" ..poate doar daca are probleme majore ...ei vad eu la anu cand ma voi comfrunta cu aceeasi situatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu se pune problema sa cumpar o motocicleta in care sa bag bani in reparatie motorului, singura investitie care vreau sa o fac este = schimb ulei, placute frana , filtru aer- benzina, anvelope.

Editat de yusuf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu se pune problema sa cumpar o motocicleta in care sa bag bani in reparatie motorului, singura investitie care vreau sa o fac este = schimb ulei, placute frana , filtru aer- benzina, anvelope.

Asa mi-am propus si eu cand am dat 4600 de euro pe un r6 2007de curand si uite ca acum astept cuzinetii si vibrochenul .. Trage tu concluzia ...

 

PS: Este topic deschis cu problema intampinata de mine si costurile estimative ..

Editat de Alpha28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o problema foarte , foarte intilnita cea cu linia vibrochenului la toate modelele de R6. 2007, 20 000KM, hai sa fim realisti sint 7 ani de ciind e pe strazi(sau o fi fost si pe circuite). Pt colegul incepator de mai sus: e bine sa asculti parerile celor cu experienta, nu ale celor ce rasfoiesc google.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asculta ce spune JAGI ca stie ce spune, mai toata lumea cunoaste ca nu sunt cazuri izolate la acest model, eu unul nu as lua asa ceva stiind ca sigur vor aparea probleme, doar daca ai bani de cheltuit pe reparatii. :moron:

Probabil de aceea apar unele masluite pentru vanzare pentru ca putini investesc atatia banii in reparatii, prefera sa le faca un pic 'buzele' si gata.

Si chiar nu inteleg, puteti folosi aceste motociclete la potentialul lor maxim pe drumurile nostre de rahat? :what:

Editat de pantera002
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut 2 sezoane pe o yamaha r6 2004 ( 20.000KM) , vreau sa trec la yamaha r6 2007.

 

Posesori de R6 2007 daca ma pot ajuta cu niste sfaturi ?

 

Cum se comporta motocicleta si ce bube majore are .

am avut r6 2007 vreo 3 sezoane, iti recomand f tare acest model, daca vrei o motoreta extrem de buna pe curbe si spectaculoasa, in general. ;)

are putere f buna pt categoria ei; cutia de viteze, personal, mi-a placut f mult, la fel si franele!

 

problema e ca nu prea gasesti acest model la sub 20k km. vorba lu' Jagi, e de ani buni pe strazi...

atentie la achizitie, iti recomand sa o testezi bine inainte sa dai banii, dar din nou, si cu testatu asta e problematic, depinde cu cine mergi, cat de bine cunosti persoana respectiva, cat de competenta e, etc.

 

oricum, daca prinzi una buna, o sa te distrezi maxim cu ea, iti garantez!!

 

succes! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fie dragoste de la prima "joaca" :) ,gaseste una in mintile ei ,daca gasesti printr-o recomandare ceva sau sa cunosti proprietarul si mai bine !

eu caut sa cumpar una pentru circuit ma intereseaza sa arate cat mai naspa,carenele sparte(dintr-un accident ceva,cazatura usoara (Doamne fereste)) insa mecanic sa fie buna ,caut de ceva timp si nu am gasit ,pe circuitele mici de la noi este o placere sa mergi cu ea,am mers si pe strada si-mi place ,faza nasoala ca daca vrei putere (eu invatat cu 1000cmc) trebuie sa schimbi vitezele des

post-33534-0-70146800-1408453358_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, pentru cine vrea, am un prieten care vine o asemenea motocicleta.
Luata de noua de la Yamaha Pitesti, are 15 000 de km, stata numai in garaj, o singura data a gasit-o jos de pe cric, in rest nu a cazut niciodata.

Cine e interesat sa-mi dea de veste, nu stiu sigur daca o mai are, dar il sun.
Anuntati-ma, daca e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...