Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut! Am un prieten care tocmai a luat A-ul si are B de cativa ani. Baiatu vrea sa isi ia motocicleta si se indreapta spre R6. Ce ziceti e ok? Mie mi se pare prea periculoasa pentru cineva care nu a mers in viata lui pe motor. Doar masina si foarte rar cand iesea cu mine cu un scuter.. Cum sa il conving sa nu isi ia R6 ? Eu am incercat sa ii zic sa cumpere ceva mai "bland". Daca nu pot sa il conving macar sa il pun sa il limiteze.. Se poate face o limitare la R6? Sa fuga 180-190 maxim.. Stiu ca o sa vrea sa il delimiteze dupa ceva timp dar e un prieten bun pe care il cunosc de cand m-am nascut si nu vreau sa il las sa moara pentru prostia din capul lui..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

180-190 ti se pare o viteza safe daca esti "out of control"? Limitarea in primul rand trebuie sa vina din interor.

 

Daca il stii mai vitezar...degeaba il limitezi la 180-190...ca tot in pericol este.

 

Mai bine discuta cu el sa inceapa cu ceva mai bland, apoi sa treaca la ceva mai agresiv...dar, din experienta spun, e greu sa ii scoti omului din cap ce isi doreste...

 

LE...si vorba colegului de mai sus....poti sa mori si cu scuterul daca nu esti cumpatat...

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nou asa se fac topicurile in care se intreaba daca se poate limita un r6 ? Nu, raspunsul e nu, nu se poate limita r6-le.

Nu vreau sa spun asta. Eu vreau sa imi ajut prietenul. Nu vreau sa il las sa moara ca prostu. Si de asta intrebam. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zii sa isi cumpere scuter:)

 

Daca ii zic sa isi ia scuter probabil incepe sa ma injure =)) Tot R6 vrea. L-am sunat acum 2 minute si ce credeti ca facea.. Cauta R6 de vanzare :( Ma streseaza omu' asta. Am vazut pe net ca e ceva limitare pentru acceleratie. Stie cineva ceva despre asta? :-?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca zici ca iti e asa bun prieten, iesiti la o bere vorbeste cu el,incearca sa il temperezi,daca nu reusesti si o tine pe-a lui...... tragei o mama de bataie si asa ai rezolvat-o :)) nu mai sinteti prieteni , am glumit , daca asta are in cap o va face si daca e temperat si va fi tot-ul bine iti vei dori si tu tot un r6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca zici ca iti e asa bun prieten, iesiti la o bere vorbeste cu el,incearca sa il temperezi,daca nu reusesti si o tine pe-a lui...... tragei o mama de bataie si asa ai rezolvat-o :)) nu mai sinteti prieteni , am glumit , daca asta are in cap o va face si daca e temperat si va fi tot-ul bine iti vei dori si tu tot un r6

Mai am mult de asteptat eu pana imi iau r6.. Acum vreau hyosung gt 125r... Sa merg cu A1 :P

Editat de BitKode
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce an ? Daca e dupa 2005, se poate limita puterea oricit, se poate face sa nu depaseasca 1/2 din putere, 1/3, 1/4. Se face electronic si se poate reveni oricind la puterea initiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limitarea se face din interior, cum spunea cineva mai sus.

Tu ti-ai facut datoria de prieten, i-ai spus ce-i prieste mai bine din punctul tau de vedere, da' nu-l poti obliga sa-si ia ce vrei tu.

Lasa-l sa-si ia ce doreste, ca poate sa moara si pe bicicleta. De fapt, poti muri pe orice, dar asta nu prea mai conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine da cartile pe fata si recunoaste ca tu vrei r6 :), sa stim cum te luam.

 

Daca tu stii vreun R6 care se conduce cu A1 il vreau eu cu cea mai mare placere ;) :)

 

Acum vorbim la modul cel mai serios.. Pe bune e pentru un prieten care are A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei ii dau prietenului tau numarul de telefon al unui prieten de al meu care a fost exact in aceeasi situatie.avea B-ul de multi ani, dar n-a mers in viata lui nici macar pe scuter.si-a luat acum 2 luni A-ul si un r6 din 2003.a facut cu el vreo 7000 de km, pe bune, iar acum il vinde pentru ca a ramas fara permis :D viteza in localitate, cu motorul,evident...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...