Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

Am observat ca r6 le meu a mai scazut in putere la demaraj. A scazut sesizabil fata de anul trecut. De la ce ar putea fi? Carburatoarele le am curatat acum 2 ani si filtrul de aer tot cam atunci. Care ar putea fi cauza?

 

Filtrul de aer se curata/schimba o data pe an. Daca ai filtrul de aer de hartie (cel stock), schimba-l, daca ai k&n/bmc/etc curata-l.

 

 

Stie cineva cum curat un parbriz patat cu lichid de frana ? Iese cu polish ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am observat ca r6 le meu a mai scazut in putere la demaraj. A scazut sesizabil fata de anul trecut. De la ce ar putea fi? Carburatoarele le am curatat acum 2 ani si filtrul de aer tot cam atunci. Care ar putea fi cauza?

 

Nu se poate cumva sa fie si lantul slabit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate cumva sa fie si lantul slabit?

Kitul de lant l am schimbat anul trecut. O sa incep sa le curat pe toate, filtrul de aer, carburatia. Mai e si filtrul de combustibil pe care nu l am schimbat niciodata de cand am cumparat-o. Sa vad pe unde gasesc sa cumpar.

Sper sa fie una din astea cauza si nu altceva mai complicat.

Multumesc de sfaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva daca cumva se potriveste suportu de ceasuri de pe un 2002 pe un 2003?

ca m-am uitat pe schema pe http://www.ronayers.com/Fiche/TypeID/26/Type/Motorcycle/MakeID/4/Make/Yamaha/YearID/43/Year/2002/ModelID/6051/Model/YZF-R6/GroupID/244526/Group/COWLING_1

si dupaia pt model 2003 si arata prea la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ulei recomandati pentru yamaha r6 din 2000? este ok sa bag motul 7100 10w40 cand in carte recomanda pentru temperaturi de peste 5 grade 20w40 si sub 10w30?! multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajutat nu demult la reparatia unui r6 din 99, imi place modul compact cum e construit totul, bordul acela micut, are cu o mufa o deconectezi, sunetul ei... asta avea o toba micron din carbon. are 50.000 km si arata imecabil, doar cateva crapaturi pe carena iar la partea technica o facut figuri electrica, in rest ii brici, prop. o prins 260 cu ea :angryfire:

 

:goodposting:

 

 

Am Âşi eu o întrebare: Este recomandat să treci de la un R6 direct pe un R1? Nu este riscul cam mare să faci acest lucru? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am Âşi eu o întrebare: Este recomandat să treci de la un R6 direct pe un R1? Nu este riscul cam mare să faci acest lucru? :huh:

 

In principiu nu este nicio problema, insa depinde cati km ai facut pe acel R6, cum ai mers cu el si cum iti propui sa mergi cu R1. (parerea mea)

Am vazut cazuri si cazuri, incepatari pe R1 si nu au patit-o, dar si vice versa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...