Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai ceva impotriva tobelor galagioase ?

 

Pe Himura, daca il astepti la Victoriei, il auzi de cand urca podul la Basarab (probabil ca de-aia si vrea la Victoriei) :)) . Nu acelasi lucru pot spune de toba lui Thunderlight (probabil de-aia nu vrea la Victoriei) :))

 

Da, nu vreau la Victoriei din cauza tobei :)) vin in schimb cu fulgerul dupa mine :)) te orbesc cand ma voi apropia de tine :))

 

Baieti, stie cineva cum se numeste plasticul ce apara de ploaie carena din fata si radiator? Ca sa va faceti o idee /index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=840548 plasticul din stanga jos, va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi pun discuri Galfer wave pe r6,dar nu gasesc niste etrieri mai "reising" pentru discurile alea(ca nu prea sa merita sa le tin p'astea originale la discurile alea).

 

Ceva recomandari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi pun discuri Galfer wave pe r6,dar nu gasesc niste etrieri mai "reising" pentru discurile alea(ca nu prea sa merita sa le tin p'astea originale la discurile alea).

 

Ceva recomandari?

 

Tinele pe cele de fabrica, pune-ti o pompa de frina race, Brembo, IRC, etc. Deci pui frine performante. Bun. O faci pt frine puternice sau pt look? Daca pt performantze, ce cauciuc fatza ai pe motoreta? Ai in plan macar un Supercorsa SC1 nou noutz? Sau , un BT R10? Degeaba ai frine puternice daca cauciucul nu are aderentza maxima. Mai mult rau face un sistem de frinare puternic pus pe un cauciuc stradal, chiar nou fiind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinele pe cele de fabrica, pune-ti o pompa de frina race, Brembo, IRC, etc. Deci pui frine performante. Bun. O faci pt frine puternice sau pt look? Daca pt performantze, ce cauciuc fatza ai pe motoreta? Ai in plan macar un Supercorsa SC1 nou noutz? Sau , un BT R10? Degeaba ai frine puternice daca cauciucul nu are aderentza maxima. Mai mult rau face un sistem de frinare puternic pus pe un cauciuc stradal, chiar nou fiind.

 

Dunlop GP racer dot 2012:)

 

Pompa frana radiala brembo(pistonas de 19mm parca) furtune Valter Moto :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinele pe cele de fabrica, pune-ti o pompa de frina race, Brembo, IRC, etc. Deci pui frine performante. Bun. O faci pt frine puternice sau pt look? Daca pt performantze, ce cauciuc fatza ai pe motoreta? Ai in plan macar un Supercorsa SC1 nou noutz? Sau , un BT R10? Degeaba ai frine puternice daca cauciucul nu are aderentza maxima. Mai mult rau face un sistem de frinare puternic pus pe un cauciuc stradal, chiar nou fiind.

 

Dunlop GP racer dot 2012:)

 

Pompa frana radiala brembo(pistonas de 19mm parca) furtune Valter Moto :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat e o pompa radiala brembo?

 

 

Depinde ce diametru are pistonasul,si ce parghie are.

 

Sunt pe undeva pe la ~200 euro cele de 19x20(19 diametrul pistonasului si 20mm parghia),16x18*tot cam pe acolo.

 

Ce am eu e mai scump,fiind cu interaxa variabila(18-20).

 

Dar pompa fara un etrier pe masura(si un disc aferent..) nu e o mare chestie(parerea mea),numai zic de furtune.

 

De aia vreau sa-mi iau un disc galfer/discaciatti,si un etrier dubluflotant cu 6 pistonase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrem feedback :D

 

simti vreo diferenta? daca da, in ce consta?

 

Spre surprinderea mea, pe langa sunet, motocicleta e mai "infipta", parca si "pragul" ala de la 6-7000 rpm se simte mai bine. La toba stock, mi se mai bloca valva de la exup si daca se bloca cand era putin deschisa (si cam asa se bloca) tragea motorul ca un scuter :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre surprinderea mea, pe langa sunet, motocicleta e mai "infipta", parca si "pragul" ala de la 6-7000 rpm se simte mai bine. La toba stock, mi se mai bloca valva de la exup si daca se bloca cand era putin deschisa (si cam asa se bloca) tragea motorul ca un scuter :).

 

Si ar mai fi de adaugat si relanti-ul care nu mai e rotund ca inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...