Sari la conținut

Intrunirea Temerarilor de la Mizil-2,3,4 oct


CIRO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,se pare ca aveti nevoie de o harta si am reusit eu sa nasc una.... banuiesc ca toata lumea stie unde este Mizilul si daca nu stiti va explic tot eu :blink: ....se afla aprox fix intre Ploiesti si Buzau pe drum judetean 1B si de acolo puteti urmari linia portocalie pe care am desenat-o pe harta.Cum ajungeti in Mizil mergeti cam pana pe la jumatatea orasului si in dreptul liceului Agricol(orice mizilean stie unde este) trebuie sa faceti stanga daca veniti dinspre Ploiesti si respecitv dreapta daca veniti...bla bla stiti voi,apoi se merge aproximativ putini km(15-20 sa zicem pana la locatie).Gata ...mai jos harta si berea la cort la Boboci :D

 

post-19896-1254243777_thumb.jpg

Mesaj completat

Salut,se pare ca aveti nevoie de o harta si am reusit eu sa nasc una.... banuiesc ca toata lumea stie unde este Mizilul si daca nu stiti va explic tot eu :jump: ....se afla aprox fix intre Ploiesti si Buzau pe drum judetean 1B si de acolo puteti urmari linia portocalie pe care am desenat-o pe harta.Cum ajungeti in Mizil mergeti cam pana pe la jumatatea orasului si in dreptul liceului Agricol(orice mizilean stie unde este) trebuie sa faceti stanga daca veniti dinspre Ploiesti si respecitv dreapta daca veniti...bla bla stiti voi,apoi se merge aproximativ putini km(15-20 sa zicem pana la locatie).Gata ...mai jos harta si berea la cort la Boboci :D

 

post-19896-1254243777_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,se pare ca aveti nevoie de o harta si am reusit eu sa nasc una.... banuiesc ca toata lumea stie unde este Mizilul si daca nu stiti va explic tot eu :jump: ....se afla aprox fix intre Ploiesti si Buzau pe drum judetean 1B si de acolo puteti urmari linia portocalie pe care am desenat-o pe harta.Cum ajungeti in Mizil mergeti cam pana pe la jumatatea orasului si in dreptul liceului Agricol(orice mizilean stie unde este) trebuie sa faceti stanga daca veniti dinspre Ploiesti si respecitv dreapta daca veniti...bla bla stiti voi,apoi se merge aproximativ putini km(15-20 sa zicem pana la locatie).Gata ...mai jos harta si berea la cort la Boboci :D

 

post-19896-1254243777_thumb.jpg

Mesaj completat

Salut,se pare ca aveti nevoie de o harta si am reusit eu sa nasc una.... banuiesc ca toata lumea stie unde este Mizilul si daca nu stiti va explic tot eu :) ....se afla aprox fix intre Ploiesti si Buzau pe drum judetean 1B si de acolo puteti urmari linia portocalie pe care am desenat-o pe harta.Cum ajungeti in Mizil mergeti cam pana pe la jumatatea orasului si in dreptul liceului Agricol(orice mizilean stie unde este) trebuie sa faceti stanga daca veniti dinspre Ploiesti si respecitv dreapta daca veniti...bla bla stiti voi,apoi se merge aproximativ putini km(15-20 sa zicem pana la locatie).Gata ...mai jos harta si berea la cort la Boboci :D

 

post-19896-1254243777_thumb.jpg

din Mizil drumul va fi marcat cu indicatoare imposibil de ratat :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar m-as fi mirat sa aiba Mizilul ceva deosebit, se pare ca voi vorbiti de zona Tohani. Pai si Snagovul e o zona a Rahovei daca o luam asa. :D

 

Link pe Map24, e vorba de DC72 si din ce vad pe harta se poate ajunge acolo si prin Tohani.

 

nu prea te-as sfatui sa o iei pe drumul acela ,doar daca ai un enduro ,crede-ma !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sfatuiesc pe nimeni sa vina la baile boboci traseu prin tohani ...nu ca ar fii imposibil dar e drum RAU,panta,rampa.pietre mari ...pietris...plus ca e si ocolit!

Cel mai bun drum ar fii cel stiut..de la mizil drept,la gura vadului stanga, drumul cu prioritate pina la iesirea din valea scheii,si dreapta direct spre baile boboci (dreapta asta e de fapt inainte dar avand n vedere ca se iese din prioritate!) apoi drum de tara care e destul de bun 2 km si ai ajuns! o sa fie si indicatoare montate n locuri mai cu semnu'ntrebarii nu cumva sa ajunga iar ceva baieti pe la tataru. ar mai fii de anuntat lipsa semnalului n retelele gsm si cdma sus la bai! sa ne vedem cu bine! :D

post-45125-1254251479_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in calitate de mizilean imi permit sa modific harta postata de DarkDrac

 

asta este cel mai bun drum catre locatie

 

 

aveti grija in localitatile intre Mizil si Baile Boboci, copii curiosi, animale lasate de izbeliste, curbe stranse....SA NE VEDEM CU BINE

Mesaj completat

pentru cei care vor sa ocoleasca Mizilul (in aceasi perioada vor avea loc "Serbarile Toamnei") traficul va fi aglomerat cred

 

un drum bun si asta

post-51545-1254308073_thumb.jpg

post-51545-1254308621_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles:gratare bere,sucuri,vin tuica,apa minerala,tigari.....

 

 

de la ora 9.00 dimineatza,vineri,noi vom deschide portile

VA ASTEPTAM!

Editat de CIRO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai cu BEREA, hai cu grataru, hai cu BEREA, hai cu vreme frumoasa, a da si sa fie si multa BERE !!!

Ne vedem la Mizil!!!!!

Inafara de fabrica de armament, nu prea stiu ce se gaseste prin Mizil :blink: !!!!

 

 

 

 

 

 

 

OTET DE MIZIL...

 

 

:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Otetul de Mizil a fost odata ....

...acum scrie pe el "de Mizil " , dar e facut si imbuteliat la Ploiesti , si nu mai e aceeasi tehnologie ... :blink:

...pe vremuri , pe timpul asta ( al muraturilor ) era coada in fata fabricii , statea lumea la coada cateva zile ca sa incarce masina .....

.... ce vremuri ...! :rose:

 

 

... ce tineri si frumosi eram ..., mai ales eu !!!

... ca voi ..... :blink:

Editat de flav
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata dimineata venim si noi ( cu doua motorete ) da o luam pe cele mai neasfaltate drumuri posibile ( peste dealuri ) asa ca dezamagitorule daca te ti pana sambata poate mergem impreuna ( cand s-o crapa de 10-11 )

 

Salut,

trasee pitoresti dar asfaltate va pot sugera pentru cine vine dinspre Valenii de Minte prin Magurele-Apostolache-Tataru-Calugareni-Baile Boboci, iar pentru cine vine dinspre Nehoiu prin Cislau pe drumul spre Valeni, in Calvini este un drum prin padure neasfaltat 3 km catre Apostolache si apoi acelasi trase sau din Magura spre manastirea Ciolanu apoi catre Mizil prin Lapos-Jugureni-Mizil-Baile Boboci,

toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,avand in vedere ca s-au anuntat destul de multi motoretisti pentru intrunirea Temerarilor nu se organizeaza nicio parada/mars moto pe undeva prin zona...sau peste dealuri sau oriunde ? Ar fi frumos sa fie ceva.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar miine nu-i poimiine si ne troscanim acolo.

Mesaj completat

Salut,avand in vedere ca s-au anuntat destul de multi motoretisti pentru intrunirea Temerarilor nu se organizeaza nicio parada/mars moto pe undeva prin zona...sau peste dealuri sau oriunde ? Ar fi frumos sa fie ceva.....

Draculeeee ce ti-ar mai place sa te dai pe dealuri, lasa ca vin cu africana si te voi intarita. :rose:

Editat de pedros
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...