Sari la conținut

Era Sa O Comit Si Eu, Judecati Si Voi ...


Remyx
 Share

Postări Recomandate

Foarte multi din cei care raspund nu au motorete sau au din acelea care dezvolta max. 60 km/h .Hai sa nu mai injuram omul cu motorul deoarece multi nu stiu ce-i aia motocicleta.Roabele cu care mergeti nu se numesc asa. Hai multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte multi din cei care raspund nu au motorete sau au din acelea care dezvolta max. 60 km/h .Hai sa nu mai injuram omul cu motorul deoarece multi nu stiu ce-i aia motocicleta.Roabele cu care mergeti nu se numesc asa. Hai multa sanatate!

 

 

 

conform nu-stiu-carui sondaj se moare mai putin pe motorete care dezvolta viteze mici, sau ma rog, pe altfel de motoerete decat cele de viteza. De ce oare?? :)

 

 

 

asfalt uscat si ochii-n patru !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte multi din cei care raspund nu au motorete sau au din acelea care dezvolta max. 60 km/h .Hai sa nu mai injuram omul cu motorul deoarece multi nu stiu ce-i aia motocicleta.Roabele cu care mergeti nu se numesc asa. Hai multa sanatate!

Wow... Banuiesc ca ti-a luat 'the better part of'... 15 secunde sa gandesti aia. Pfft.

Editat de SnapShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. la 40Km/h peste se ridica permisul, nu la 50!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

2. Mdea. La cate topicuri sunt aici la accidente cu soferi care nu se asigura pe unii ii tine barba sa mearga cu viteza pe unde ai sanse sa-ti iasa un but fara sa se asigure. Cat de inconstient sa fii sa faci asta?!?!?! Uite-te la un TOPIC RECENT si gandeste-te ce ar fi facut cineva care mergea cu 100km/h?!?!? Mureai acolo si dadeau oamenii cu R.I.P. si flori.

 

3. Si chiar cand te asiguri, cum puii mei sa-l vezi pe unu care vine cu super viteza?!? Deabia vezi masinile care merg pe prima banda cu 50km.h datorita masinilor parcate, cum sa vezi pe cineva merge cu 100km/h?!? Daca exista sinucigasi pe motor, treaba lor mai, dar sa nu fie criminali!! Aveti chef de viteza de xxx km/h? Mergeti pe A2!!!!! Vizibilitate cacalau, loc la fel, numai bine sa-i dai in gura.

 

 

Mai studiatza regulamentul domnule inainte sa ii faci pe toti nestiutori (ca sa zic asha)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte multi din cei care raspund nu au motorete sau au din acelea care dezvolta max. 60 km/h .Hai sa nu mai injuram omul cu motorul deoarece multi nu stiu ce-i aia motocicleta.Roabele cu care mergeti nu se numesc asa. Hai multa sanatate!

 

Mai frate, e o fabrica de marmote de astea pe undeva? De unde apar astia? Ce rau imi pare ca nu apare un dashtept ca DAS asta la o intrunire de motoristi sa le explice "chopperistilor-satanisti", eventual celor cu comuniste cum e cu "roabele". M-as distra copios cum i-ar indesa vreo doi baieti mai zdraveni CBR-ul ala in kur. Daca exista. Jet putzoi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai frate, e o fabrica de marmote de astea pe undeva? De unde apar astia? Ce rau imi pare ca nu apare un dashtept ca DAS asta la o intrunire de motoristi sa le explice "chopperistilor-satanisti", eventual celor cu comuniste cum e cu "roabele". M-as distra copios cum i-ar indesa vreo doi baieti mai zdraveni CBR-ul ala in kur. Daca exista. Jet putzoi!

 

 

 

La pariu ca esti mai putoi ca mine motociclistule care esti, abea astept sa-mi infiga in poponeata cbr-ul sa vedem care mai traieste dupa aceea.Pe scurt afla ca am si un Virago deci nu e chiar asa cum spui cu cioparistii , dar tu ai vorbit mai mult decat trebuie fraierica. Ma refeream la faptul ca agitatia cea mai mare o fac cei fara motoare, cei cu "roabe" nu isi pot da cu parerea pt ca niciodata nu vei putea compara o comunista cu o japoneza.Iar baiatul initiator al topicului daca era cu motorul ii baga milioane de carnuri in gat si in familie conservarului care i-a iesit in fata.Daca nu intelegi substratul du-te la padure.Bai Zoltan!

Editat de DAS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DAS: Crezi ca la 100 km/h nu se moare la fel ca la 200? De fapt, nu se moare la fel...ci cu 3 secunde mai tarziu. Apropo, aici e forum liber, daca vroiam sa aflu parerea DOAR a celor cu japoneze ma uitam pe SBZ. Si normal ca ii baga "carnuri", daca mergea cu 50-60 (cat de cat legal). Daca avea 100 nu cred eu ca mai zice nimic, tacea si inghitea,ca a fost gresala lui. Cati ai vazut sa zica "bag**i-ash in el de conservar, ce era sa ma tavaleasca azi ca eu mergeam cu 100 si nu mi-a dat prioritate de avion!!!"

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DAS: Crezi ca la 100 km/h nu se moare la fel ca la 200? De fapt, nu se moare la fel...ci cu 3 secunde mai tarziu. Apropo, aici e forum liber, daca vroiam sa aflu parerea DOAR a celor cu japoneze ma uitam pe SBZ. Si normal ca ii baga "carnuri", daca mergea cu 50-60 (cat de cat legal). Daca avea 100 nu cred eu ca mai zice nimic, tacea si inghitea,ca a fost gresala lui. Cati ai vazut sa zica "bag**i-ash in el de conservar, ce era sa ma tavaleasca azi ca eu mergeam cu 100 si nu mi-a dat prioritate de avion!!!"

Numai bine!

 

 

Sint perfect de acord cu tine dar de ce intotdeauna cei mai neavizati fac cele mai dubioase comentarii ? Si de ce voinici si flacai ca zoltan si baiatul de mai sus cu air bike se dau cei mai mari si mai tari?Nu am nimic cu motoretele rusesti nici cu posesorii lor, dar acesti oameni sa se bage in propriul lor kur si sa vorbeasca la luna.Era vorba de o japoneza, cine stie cum franeaza o asemenea torpila in mana unui cunoscator stie ce spun.Parerea mea.Asa ca hai Sarbatori fericite si sa auzim numai de bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAS, e noaptea de inviere si trebuie sa fim oamenii pacii. De aceea sunt nevoit sa revin la ce am zis inainte. JET! Vezi ca exista o facilitate a forumului pe care nu ai fost in stare sa o descoperi pana acum, se numeste profil personal. La tine e gol, la mine sunt toate datele, daca te intereseaza ceva. Esti putzoi pentru ca te tradeaza stilul, vorba, mentalitatea. Si pentru ca numai unul ca tine sare la gatul tuturor ca "Nou venit pe forum" (chiar daca se zice ca esti membru din 2004). Oricum, continui sa iti propun sa emiti parerile despre roabe si proprietarii de comuniste. Sa anunti si televiziunile, ca vei fi o priveliste antologica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAS, e noaptea de inviere si trebuie sa fim oamenii pacii. De aceea sunt nevoit sa revin la ce am zis inainte. JET! Vezi ca exista o facilitate a forumului pe care nu ai fost in stare sa o descoperi pana acum, se numeste profil personal. La tine e gol, la mine sunt toate datele, daca te intereseaza ceva. Esti putzoi pentru ca te tradeaza stilul, vorba, mentalitatea. Si pentru ca numai unul ca tine sare la gatul tuturor ca "Nou venit pe forum" (chiar daca se zice ca esti membru din 2004). Oricum, continui sa iti propun sa emiti parerile despre roabe si proprietarii de comuniste. Sa anunti si televiziunile, ca vei fi o priveliste antologica.

 

 

 

Bai stimate JET, nu am emis pareri despre proprietarii de comuniste ci despre motorete, citeste mai bine.Sa-mi spui sa va dau adresa si va astept sa ma corectati, cu mare placere.Daca stam sa citim posturile tu ai fost primul cu atitudine de putoi incepand sa dai cu invective.Asa ca bai stimate JET baga-te inapoi in propriul kur si lasa-ne.Da un mesaj pe privat daca vrei numele, adresa si nr de telefon pentru a pune cioparistii sa-mi dea la oase ca tu nu esti in stare.Hai pa mai JET

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Ion54, esti mai intelept ca mine. Ce naiba ma apuc sa-mi pun mintea cu asa oameni?

DAS-ule, sa fii tu sanatos, sa-ti vezi de ale tale si sper sa nu ma mai intersectez cu tine pe forum. Oricum, 10 posturi din care 80% jignitoare nu la persoane, ci la categorii intregi de motoristi, e un mod bun de a-ti face prieteni.

In rest, nici nu vreau sa te bat, cred ca am trecut demult de varsta la care sa mai simt nevoia de asa ceva. Astea le faceam pana la 14 ani. Iti atrageam doar atentia ca daca vei comite asa ceva pe viu, ai putea avea surprize.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era treaba mea, ca in masina mea se infigea. Masina e o Solenza. Deci nici bmw dar nici tomberon pe roti.

Eu m-am asigurat. Presupun ca ai mai mult de 8 clase, caci ai permis, deci ar trebui sa poti calcula si tu, asa cum au facut-o si altii, cat timp ii ia unui vehicul (motor, masina, roaba, etc) sa parcuga 100m, cat vedeam eu, daca are peste 100 km/h.

Mie pentru un viraj cu masina imi ia sub 3 secunde. Si cand am terminat virajul, ala era langa mine !

///din punct de vedere matematic,geometric mai exact,ai dreptate...ai dreptate si din punct de vedere al sistematizarii orasului in care ne aflam,si din cel al bunului simt la volan-ghidon,oricine i si poate a seama ca in Bucuresti sa circuli cu viteze MULT peste cea legala.mai ales pe 2 roti e sinucidere curata...sa fi vizibil in astfel de situatii,mai ales pe stradute inguste,cu masini parcate peste tot si in zone de viraj,la o distanta suficient de mare ca sa inlaturi premiza unui accident este imposibil in cazul in care rulezi considerabil peste 50km/h...dar sa afirmi ca Solenza nu-i un tomberon...asta denota grave carente din punct de vedere al cunostintelor despre mecanica autovehiculelor ...

Editat de 13 Todesengel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar sa afirmi ca Solenza nu-i un tomberon...asta denota grave carente din punct de vedere al cunostintelor despre mecanica autovehiculelor ...

 

13 Todesengel knows!! :) :baldy:

 

Foarte multi din cei care raspund nu au motorete sau au din acelea care dezvolta max. 60 km/h .Hai sa nu mai injuram omul cu motorul deoarece multi nu stiu ce-i aia motocicleta.Roabele cu care mergeti nu se numesc asa. Hai multa sanatate!

 

ok, de acum inainte tu si numai tu esti autorizat sa manevrezi franele deosebit de performante ale minunatelor motociclete japoneze, pentru ca noi, ceilalti, nu stim cu ce se mananca. noi nu am mers cu asa ceva niciodata. crezi tu! :crack:

 

 

nu-ti doresc sa afli ce insemna sa vrei sa franezi de la 120 km/h in curba ca au furat tiganii capacu' de canal sau s-a strans praf pe strada. dar, dupa toate probabilitatile, tu ai mai multe sanse sa afli cum e decat cei cu roabe ca mine. Paste Fericit !

 

(sau tu erai sa te infigi in somnolentza omului? :) )

Editat de valicaddy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sunt total de accord cu tine, dar gandeste-te ca motociclistul din film avea viteza legala. Ia spune-mi: cati metri parcurgi intr-o secunda la viteza de 120 km\h?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte multi din cei care raspund nu au motorete sau au din acelea care dezvolta max. 60 km/h .Hai sa nu mai injuram omul cu motorul deoarece multi nu stiu ce-i aia motocicleta.Roabele cu care mergeti nu se numesc asa. Hai multa sanatate!

 

Vezi, "bey jmekere", d-aia imi doresc cateodata bani garla...nu ca sa-mi iau GSXR sa ma dau cu el prin oras cu 200, ci ca sa pot sa tavalesc prin tribunale nesimtiti ca tine care se baga in seama peste oamenii intregi la cap care discuta civilizat.

Si tot de-aia ma dau cateodata de partea celor 4 roti, fiindca exista specimene ca tine pe 2 roti care fac motociclistii de ras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Ion54, esti mai intelept ca mine. Ce naiba ma apuc sa-mi pun mintea cu asa oameni?

 

Nu mai intelept, numai mai plictisit de anii mai multi petrecuti incercand sa fac un "squid" - Stupid Quick Inevitably Dead - sa inteleaga ca viata e frumoasa si trebuie traita si si ceilalti au dreptul la o viata si o parere ca si EL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...