Sari la conținut

Lumea e prea nebuna pt zilele noastre


nchivu
 Share

Postări Recomandate

Vizitator moshnegutzu
@nchivu

 

1.Atunci cand conduci o duba(ma refer la majoritatea lor) si efectuezi o manevra de mers cu spatele,in primul rand nu ai aceeasi vizibilitate ca la o masina obisnuita,singurul tau mijloc de orientare sunt oglinzile(exceptie este cazul in care te dirijeaza cineva din afara autovehicului)

2.Si daca erai cu masina,si nu aveai loc sa treci,nu-l lasai pe om sa faca manevra respectiva?Este o regula nescrisa,insa se aplica intodeauna intre soferii cu bun simt.Nu se spune degeaba ca e bine sa ai ceva experienta in trafic pe conserva inainte sa te sui pe motor.

3.Poti muri si circuland regulamentar/cu drept de prioritate,so beware :P

o persoana care are cat B stie despre ce zici tu. uitate la profil la el. nu are nici A-ul

 

Motocicleta: Aprilia

Numar Moto: merg fara:))

Carnet moto din: B C+D si A in curand

Motociclete detinute: Rs 50

 

imi cer scuze tinere dar pe romaneste tio zic FACI MOTOCICLISMUL DE RAS :blink: da las ca ai sa cresti mare si vei intelege si schimba in curand ca ala e peste doi ani C+D nu mai stiu sigur dar parca dupa 21ani iti da acum la profesionisti

Mesaj completat

viv la revolusion sai starpim pe totzi cu dhube e nasoi.

mi tzu! :rose: mi ztu! sau me2 :D :blink:

moarte conservarilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

PS:

ĂRFĂ s.f. V. harpă.

Ce inseamna "Arfe si basini"?

 

ce naspet esti... adica mergea in Hărpi si Basini. Adica mergea asa cu o Harpă la subrat si tragea partz...

 

Ce uameni artzagosi.

 

1.Atunci cand conduci o duba(ma refer la majoritatea lor) si efectuezi o manevra de mers cu spatele,in primul rand nu ai aceeasi vizibilitate ca la o masina obisnuita,singurul tau mijloc de orientare sunt oglinzile(exceptie este cazul in care te dirijeaza cineva din afara autovehicului)

Total offtopic: la majoritatea dubelor oglinzile sunt net superioare unor berline. Stiu si producatorii ca esti cam chior si pun ce au mai bun. Experienta pe vreo 3 dube (destul de multa) si te cam obisnuiesti doar cu oglinzile alea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total offtopic: la majoritatea dubelor oglinzile sunt net superioare unor berline. Stiu si producatorii ca esti cam chior si pun ce au mai bun. Experienta pe vreo 3 dube (destul de multa) si te cam obisnuiesti doar cu oglinzile alea...

 

 

Imi pare rau ca te contrazic,eu am condus un Fiat Scudo(furgon) si faptul ca nu ai luneta,in efectuarea unor manevre poate fi un dezavantaj :rose: Daca ai un motociclist in unghiul mort al masinii...nu o sa-l vezi never :blink:

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Imi pare rau ca te contrazic,eu am condus un Fiat Scudo(furgon) si faptul ca nu ai luneta,in efectuarea unor manevre poate fi un dezavantaj :rose: Daca ai un motociclist in unghiul mort al masinii...nu o sa-l vezi never :blink:

asta e la orice duba. daca motoristul sta pe mijloc si sta aproape de masina, nu il vezi nicidecum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e la orice duba. daca motoristul sta pe mijloc si sta aproape de masina, nu il vezi nicidecum

 

 

Exact.Motociclistul/scuteristul a fost un exemplu.Insa se poate intampla si atunci cand vrei sa iesi cu spatele dintr-o parcare perpendiculara,unde vizibilitatea este restransa din cauza celorlalte masini parcate,un copac sau alte obstacole. Poate fi un un copil in spatele masini,sau vine unul mai tare cu masina/motocicleta,tu nu-l vezi si faci poc :rose: Evident vina este doar a ta,ca nu te-ai asigurat temeinic inainte de efectuarea manevrei :blink:

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Exact.Motociclistul/scuteristul a fost un exemplu.Insa se poate intampla si atunci cand vrei sa iesi cu spatele dintr-o parcare perpendiculara,unde vizibilitatea este restransa din cauza celorlalte masini parcate,un copac sau alte obstacole. Poate fi un un copil in spatele masini,sau vine unul mai tare cu masina/motocicleta,tu nu-l vezi si faci poc :rose: Evident vina este doar a ta,ca nu te-ai asigurat temeinic inainte de efectuarea manevrei :blink:

ai dreptate. eu cand vad ceva de genu chiar daca ma grabesc, opresc si il las sa iasa in siguranta. poate in urma mea poate sa vina un inocent crezand ca il vede(cazul de fata) si BUF POC. Tarzan se da jos DUPA motor si in lipsa lu Jane ii sparge fatza la omu care nu la vazut pe Tarzan pe trotineta

Editat de moshnegutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pe alte meleaguri:

faza vazuta de la 2m distanta la intalnirea harley de anul asta de la Faaker See din Austria; in bazar se intra cu motorul si se parca pe unde se putea; unul intra pe alee cu motorul, isi estimeaza gresit distantele si pocneste cu oglinda lui oglinda unui alt motor parcat; se opreste imediat (oricum circula cu 5km/h) si incepe sa se uite in jur in uralele celor prezenti (toti radeau, nimeni nervos) si nu trec 2 secunde si pagubitul proprietar al motorului cu oglinda tandari apare; "faptasul" se ridica usor din sa, duce mana in buzunarul de la blugi, scoate portofelul, schimba 2-3 vorbe cu pagubitul, scoate o hartie de 100 euro si o intinde discret, pagubitul o ia la fel de discret, mai schimba zambind 2-3 vorbe si fiecare isi vede de drum fara nici o problema. totul a durat cred ca in total jumatate de minut. fara ca cineva sa incrunte macar o spranceana.

asta de pe alte meleaguri

 

la romani, stiti cu totii cum se procedeaza: se incepe cu traditionalul "ba bouleee"/"fa vacooo" si se continua in functie de replica si gabarit cu injuraturi/pumni/scandal la politie/minciuni la declararea accidentului, o minunatie. vinovatul in general este: fie tare in clanta (pe principiul daca ai tupeu iti merge), fie pasiv (frate cu nesimtirea). nici pagubitul nu sta de prost. asa se face ca din accidente banale si fara urmari serioase se umplu sectiile de politie, spitalele si tribunalele.

 

morala: mai mergeti fratilor pe afara, mai iesiti putin din recycle bin-ul asta de tara, poate vedeti ca se poate si altfel :rose: si asa poate incepeti sa va puneti niste intrebari, sa cautati niste raspunsuri.

Editat de gabimaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca te contrazic,eu am condus un Fiat Scudo(furgon) si faptul ca nu ai luneta,in efectuarea unor manevre poate fi un dezavantaj :blink: Daca ai un motociclist in unghiul mort al masinii...nu o sa-l vezi never :blink:

 

Mai eu am condus si Fiat Doblo, si Peugeot Boxer si Peugeot-ul ala intre partner si boxer cum pana mea ii zice...

 

Bine, e adevarat. Unghiul mort e mult mai mare...depinde si cum mergi. Si slava domnului am mers cu alea sute de mii. Singura data cand am lovit ceva era un tavan cand ... eram manevrat de un coleg din afara.

 

asta e la orice duba. daca motoristul sta pe mijloc si sta aproape de masina, nu il vezi nicidecum

 

Pai da, dar daca sta acolo nu-i vina dubistului. Daca sta acolo cand masina manevreaza, respectiv are macar lumini de marche-arriere (marshalier pentru colegu pagubit aici) nu stai acolo decat daca esti... gushter.

 

Exact.Motociclistul/scuteristul a fost un exemplu.Insa se poate intampla si atunci cand vrei sa iesi cu spatele dintr-o parcare perpendiculara,unde vizibilitatea este restransa din cauza celorlalte masini parcate,un copac sau alte obstacole. Poate fi un un copil in spatele masini,sau vine unul mai tare cu masina/motocicleta,tu nu-l vezi si faci poc :D Evident vina este doar a ta,ca nu te-ai asigurat temeinic inainte de efectuarea manevrei :P

 

copii nu mi-au stat acolo in sutele de mii... de ce? pentru ca nu stateam sa sper ci imi miscam kuru din masina si verificam. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pe alte meleaguri:

faza vazuta de la 2m distanta la intalnirea harley de anul asta de la Faaker See din Austria; in bazar se intra cu motorul si se parca pe unde se putea; unul intra pe alee cu motorul, isi estimeaza gresit distantele si pocneste cu oglinda lui oglinda unui alt motor parcat; se opreste imediat (oricum circula cu 5km/h) si incepe sa se uite in jur in uralele celor prezenti (toti radeau, nimeni nervos) si nu trec 2 secunde si pagubitul proprietar al motorului cu oglinda tandari apare; "faptasul" se ridica usor din sa, duce mana in buzunarul de la blugi, scoate portofelul, schimba 2-3 vorbe cu pagubitul, scoate o hartie de 100 euro si o intinde discret, pagubitul o ia la fel de discret, mai schimba zambind 2-3 vorbe si fiecare isi vede de drum fara nici o problema. totul a durat cred ca in total jumatate de minut. fara ca cineva sa incrunte macar o spranceana.

asta de pe alte meleaguri

 

la romani, stiti cu totii cum se procedeaza: se incepe cu traditionalul "ba bouleee"/"fa vacooo" si se continua in functie de replica si gabarit cu injuraturi/pumni/scandal la politie/minciuni la declararea accidentului, o minunatie. vinovatul in general este: fie tare in clanta (pe principiul daca ai tupeu iti merge), fie pasiv (frate cu nesimtirea). nici pagubitul nu sta de prost. asa se face ca din accidente banale si fara urmari serioase se umplu sectiile de politie, spitalele si tribunalele.

 

morala: mai mergeti fratilor pe afara, mai iesiti putin din recycle bin-ul asta de tara, poate vedeti ca se poate si altfel :rose: si asa poate incepeti sa va puneti niste intrebari, sa cautati niste raspunsuri.

Pai la austrieci si la toti aialalti de prin jur poti sa vezi si ca lumea parcheaza cu spatele, ca sa vada cand iese cu fata. Cred ca numai la noi exista parcari (ca alea de pe Calea Mosilor) facute la unghi in asa fel ca sa nu poti parca decat intrand cu fata, pe principiul ca chiar daca ai semnalizat din timp si esti in marsarier idiotul din spate se va pune la 30cm de bara ta din spate si te va claxona ca de ce ai impertinenta sa parchezi, astfel incat in aceasta tara parcatul normal la cap nu e posibil ci doar cel periculos. Pana la urma suntem o natiune de isterici, dar ne laudam ca suntem foarte de treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pe alte meleaguri:

faza vazuta de la 2m distanta la intalnirea harley de anul asta de la Faaker See din Austria; in bazar se intra cu motorul si se parca pe unde se putea; unul intra pe alee cu motorul, isi estimeaza gresit distantele si pocneste cu oglinda lui oglinda unui alt motor parcat; se opreste imediat (oricum circula cu 5km/h) si incepe sa se uite in jur in uralele celor prezenti (toti radeau, nimeni nervos) si nu trec 2 secunde si pagubitul proprietar al motorului cu oglinda tandari apare; "faptasul" se ridica usor din sa, duce mana in buzunarul de la blugi, scoate portofelul, schimba 2-3 vorbe cu pagubitul, scoate o hartie de 100 euro si o intinde discret, pagubitul o ia la fel de discret, mai schimba zambind 2-3 vorbe si fiecare isi vede de drum fara nici o problema. totul a durat cred ca in total jumatate de minut. fara ca cineva sa incrunte macar o spranceana.

asta de pe alte meleaguri

 

la romani, stiti cu totii cum se procedeaza: se incepe cu traditionalul "ba bouleee"/"fa vacooo" si se continua in functie de replica si gabarit cu injuraturi/pumni/scandal la politie/minciuni la declararea accidentului, o minunatie. vinovatul in general este: fie tare in clanta (pe principiul daca ai tupeu iti merge), fie pasiv (frate cu nesimtirea). nici pagubitul nu sta de prost. asa se face ca din accidente banale si fara urmari serioase se umplu sectiile de politie, spitalele si tribunalele.

 

morala: mai mergeti fratilor pe afara, mai iesiti putin din recycle bin-ul asta de tara, poate vedeti ca se poate si altfel :rose: si asa poate incepeti sa va puneti niste intrebari, sa cautati niste raspunsuri.

 

Extraordinar :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai eu am condus si Fiat Doblo, si Peugeot Boxer si Peugeot-ul ala intre partner si boxer cum pana mea ii zice...

 

Bine, e adevarat. Unghiul mort e mult mai mare...depinde si cum mergi. Si slava domnului am mers cu alea sute de mii. Singura data cand am lovit ceva era un tavan cand ... eram manevrat de un coleg din afara.

 

 

 

Pai da, dar daca sta acolo nu-i vina dubistului. Daca sta acolo cand masina manevreaza, respectiv are macar lumini de marche-arriere (marshalier pentru colegu pagubit aici) nu stai acolo decat daca esti... gushter.

 

 

 

copii nu mi-au stat acolo in sutele de mii... de ce? pentru ca nu stateam sa sper ci imi miscam kuru din masina si verificam. :blink:

 

Si eu am condus Fiat Doblo,e un pic mai mic ca Scudo in rest e la fel.M-am dat un pic si cu Fiat Ducato,insa e mare,la inceput mi sa parut infricosator :rose:

 

Stiu ca dubistul nu are nici o vina,insa eu mi-am format reflexul cand am facut scoala de soferi,sa ma uit din cand in cand si in oglinda retrovisoare de pe parbriz,doar asa ca idee,daca am pe cineva in unghiul mort al masinii :blink: In cazul unei dubite lucrul acesta nu prea este posibil :D

Si eu procedez la fel,de multe ori cobor din masina atunci cand nu am vizibilitate si trebuie sa efectuez manevra de mers in marshalier.Atunci cand sunt insotit,cer persoanei de alturi sa coboare sa ma dirijeze.

 

Se spune ca paza bună păzeÂşte primejdia rea!!! :P

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"In sfarsit" ajung sa deschid si eu aici un topic. primul meu accident(cazatura mai degraba) a avut loc chiar la coltul strazii unde locuiesc. venind spre casa un pustan la vreo 20 de ani intorcea dubita. a dat in spate (nu am avut pe unde sa trec pt ca ocupa toata straduta) a dat in fata(l-am vazut cand s-a uitat in oglinda si m-a vazut) si dau sa trec prin spatele lui(sa fac la dreapta) el da in spate si de odata POC. am sarit un pic dupa motor ca altfel cred ca imi prindeam piciorul intro piatra ca oricum nu aveam mai mult de 10 la ora. Las motoreta jos, ma duc la o plin de nervi eu stiind ca m-a vazut in oglinda pustiul deschide geamul, "are ceva motorul" eu incep il mascaresc un pic si ma duc la motor il ridic il pun pe cric ma uit la el o zgarietura mica. Pustiul cu capu pe geam nici vorba sa opreasca motorul sau sa se dea jos. am vazut ca e nesimtit i-am deschis usa iam zis sa coboare sa vada ce are timp in care vazandu-l ca merge in arfe si basini "i-am tras un pic de nana la fundulet" nimic grav decat un pic nasul spart. Culmea ca omu era destul de maricel dar nu a incercat sa riposteze s-a suit in duba si eu calare si am plecat.

Bine ca a fost usor dar unii chiar daca sunt de vina tot sunt "jmecheri" am zis ca imi fac un suport pt sprey-ul lacrimogen undeva pe ghidon sa le bag la "jmekeri" pe geam cand sunt tari dar ... din lipsa de timp nu am facut dar nu mai tine deja prea mult tarani care au venit in bucuresti si sufera cu tricouri cu versace si strasuri si etc.

Bafta all si asfalt uscat k vine iarna.

Sper ca nu v-am plictisit cu acest roman dar mi s-a parut prea mare tupeul!

 

asa cum tu l-ai vazut pe ala si ai crezut ca se va opri din manevra, la fel si el s-a gandit ca tu l-ai vazut pe el si o sa il lasi sa termine. numai ca ala nu a venit la tine sa te bata ca i-ai zgariat duba. portiere deschise in fata pentru cei ca tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum tu l-ai vazut pe ala si ai crezut ca se va opri din manevra, la fel si el s-a gandit ca tu l-ai vazut pe el si o sa il lasi sa termine. numai ca ala nu a venit la tine sa te bata ca i-ai zgariat duba. portiere deschise in fata pentru cei ca tine!

Nu cred ca este frumos sa ne uram lucruri rele unul altuia mai ales aici intre noi dar ma rog.

Da poate ca asa este dar macar putea sa aiba bunul simt sa se dea jos din masina.

Numai bine iti urez si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Pai da, dar daca sta acolo nu-i vina dubistului. Daca sta acolo cand masina manevreaza, respectiv are macar lumini de marche-arriere (marshalier pentru colegu pagubit aici) nu stai acolo decat daca esti... gushter.

pai trebuie sa fii prea incult sa stai in locul ala. eu stau pe partea stanga la dube pastrand o distanta cat de cat safe

 

Combinatia fatala: scuterist vs dubar. Ambii abia scapati de pubertate. Crunt.

hai ca asta e prea LIGHT :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai eu am condus si Fiat Doblo, si Peugeot Boxer si Peugeot-ul ala intre partner si boxer cum pana mea ii zice...

 

 

Expert. Asa-i zice....Stii de ce? :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista si pe forum stickere - "respect reciproc" - intre motociclisti si soferi, ar trebui aplicata regula. M-am saturat sa aud, moarte consevarilor, moarte motociclistilor. V-ati tzacanit ? Acum, daca tu l-ai vazut ca vb la tel si incearca in acelasi timp sa efectueze manevra, trebuia sa-l lasi, era un potential pericol. In plus, ai fost vigilent, l-ai observat, l-ai analizat, ai vazut ca te-a reperat, dar n-a fost suficient, pur si simplu nu v-ati sincronizat. Probabil a crezut ca-l lasi si si-a continuat manevra. Faptul ca nu a coborat, il traduc prin teama sau lipsa de reactie.

Acum nu iau apararea nici motociclistilor idioti (nu generalizez) , nici soferilor prosti. Sapt. asta, in timp ce conduceam masina in int. de serviciu, observ in oglinzi un motociclist, eu cautam o adresa, dar cu ochii pe el, sa am grija sa nu-l incurc. Semnalizez, trag dreapta, dar tot cu ochii in oglinzi, ii fac loc omului, opresc, insa n-am reusit sa scot si mana pe geam sa-i fac semn fraierului, distanta era de aprox 50 m, fara viteza. Avea loc si un auto, fara sa depaseasca marcajul longitudinal. El se apropie, cu claxon si ma-njura, facand cu mana. Am ramas blocat. Il observi din timp, semnalizezi, tragi dreapta, tii ochii in oglinzi, ii faci loc, totul ca la carte si zdrang, claxon si injuraturi. Ori bause, ori ii procesa creierul greu. Acum, eu vad spetza din dubla perpsectiva si de pe moto si din masina. Si jur, ca daca eram pe moto, ii faceam cu mana" ms c_oaie", si nu-l injuram ca mi-a facut loc, si c-a avut grija de mine, ca n-a virat imprudent. Clar, " nebun in trafic".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"In sfarsit" ajung sa deschid si eu aici un topic. primul meu accident(cazatura mai degraba) a avut loc chiar la coltul strazii unde locuiesc. venind spre casa un pustan la vreo 20 de ani intorcea dubita. a dat in spate (nu am avut pe unde sa trec pt ca ocupa toata straduta) a dat in fata(l-am vazut cand s-a uitat in oglinda si m-a vazut) si dau sa trec prin spatele lui(sa fac la dreapta) el da in spate si de odata POC. am sarit un pic dupa motor ca altfel cred ca imi prindeam piciorul intro piatra ca oricum nu aveam mai mult de 10 la ora. Las motoreta jos, ma duc la o plin de nervi eu stiind ca m-a vazut in oglinda pustiul deschide geamul, "are ceva motorul" eu incep il mascaresc un pic si ma duc la motor il ridic il pun pe cric ma uit la el o zgarietura mica. Pustiul cu capu pe geam nici vorba sa opreasca motorul sau sa se dea jos. am vazut ca e nesimtit i-am deschis usa iam zis sa coboare sa vada ce are timp in care vazandu-l ca merge in arfe si basini "i-am tras un pic de nana la fundulet" nimic grav decat un pic nasul spart. Culmea ca omu era destul de maricel dar nu a incercat sa riposteze s-a suit in duba si eu calare si am plecat.

Bine ca a fost usor dar unii chiar daca sunt de vina tot sunt "jmecheri" am zis ca imi fac un suport pt sprey-ul lacrimogen undeva pe ghidon sa le bag la "jmekeri" pe geam cand sunt tari dar ... din lipsa de timp nu am facut dar nu mai tine deja prea mult tarani care au venit in bucuresti si sufera cu tricouri cu versace si strasuri si etc.

Bafta all si asfalt uscat k vine iarna.

Sper ca nu v-am plictisit cu acest roman dar mi s-a parut prea mare tupeul!

Nu m-ai plictisit ! M-ai enervat rau de tot ! Am un MZ,un KTM si un Transporter (duba);cu Transporterul ma dau toata ziua prin oras si vad : soferi prosti si motociclisti prosti; in cazul tau nu trebuie sa ceri mai mult decat poti. ESTI LIMITAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"In sfarsit" ajung sa deschid si eu aici un topic. primul meu accident(cazatura mai degraba) a avut loc chiar la coltul strazii unde locuiesc. venind spre casa un pustan la vreo 20 de ani intorcea dubita. a dat in spate (nu am avut pe unde sa trec pt ca ocupa toata straduta) a dat in fata(l-am vazut cand s-a uitat in oglinda si m-a vazut) si dau sa trec prin spatele lui(sa fac la dreapta) el da in spate si de odata POC. am sarit un pic dupa motor ca altfel cred ca imi prindeam piciorul intro piatra ca oricum nu aveam mai mult de 10 la ora. Las motoreta jos, ma duc la o plin de nervi eu stiind ca m-a vazut in oglinda pustiul deschide geamul, "are ceva motorul" eu incep il mascaresc un pic si ma duc la motor il ridic il pun pe cric ma uit la el o zgarietura mica. Pustiul cu capu pe geam nici vorba sa opreasca motorul sau sa se dea jos. am vazut ca e nesimtit i-am deschis usa iam zis sa coboare sa vada ce are timp in care vazandu-l ca merge in arfe si basini "i-am tras un pic de nana la fundulet" nimic grav decat un pic nasul spart. Culmea ca omu era destul de maricel dar nu a incercat sa riposteze s-a suit in duba si eu calare si am plecat.

Bine ca a fost usor dar unii chiar daca sunt de vina tot sunt "jmecheri" am zis ca imi fac un suport pt sprey-ul lacrimogen undeva pe ghidon sa le bag la "jmekeri" pe geam cand sunt tari dar ... din lipsa de timp nu am facut dar nu mai tine deja prea mult tarani care au venit in bucuresti si sufera cu tricouri cu versace si strasuri si etc.

Bafta all si asfalt uscat k vine iarna.

Sper ca nu v-am plictisit cu acest roman dar mi s-a parut prea mare tupeul!

 

baga-ti buey mintile-n cap.ca se mai ajunge si la parnaie din prostii de genu..acolo n-o sa mai fii hells angel.

si la tine la bucale scuza-ma da oamenii normali sunt pe o specie cale de disparitie..multi zic ca n-ar putea trai acolo..si io-s de acord cu ei.

nu te mai uita la filme cu power rangers ca n-o sa mai suferi nici tu de...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...