Sari la conținut

kawasaki 2010


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

zx10 din pozele puse de tine, pare identic cu cel 2008, doar coloristica diferita.Eu am in schimb informatii de pe situri externe, in care cei de la Kawa declarau ca nu sunt multumimiti de rezultatele scoase de acesta si vor veni cu un model complet nou, mult imbunatatit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zx10 din pozele puse de tine, pare identic cu cel 2008, doar coloristica diferita.Eu am in schimb informatii de pe situri externe, in care cei de la Kawa declarau ca nu sunt multumimiti de rezultatele scoase de acesta si vor veni cu un model complet nou, mult imbunatatit.

 

ZX-10R de mai sus e ultimul update al modelului lansat in 2008. Kawasaki ZX-10R 2011 va fi prezentat la sfarsitul lui 2010.

 

2311.jpg

3555.jpg

 

Mai multe detalii despre ZX-10R gasiti aici.

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZX-10R de mai sus e ultimul update al modelului lansat in 2008. Kawasaki ZX-10R 2011 va fi prezentat la sfarsitul lui 2010.

 

pai e identic cu modelele prezentate de tine.cum sa fie din 2008 ? :laugh:

 

 

oricum z1000 pare foarte reusit estetic.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa faca ceva cu botul ala hidos .... naiba stie zici ca in fiecare an incearca sa faca supersportivele sa arate cat mai urate.

 

Da sa stii. Acum aproape toate japonezele is uratele. Ce-mi place la motocicletele Kawasaki e ca au un limbaj de design edge ce le diferentiaza de restul japonezelor. Noul ZX-10R va fi radical schimbat deci trebuie sa ne asteptam si la un design complet nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sa speram ca nu urmeaza trendul....

 

oare s-or fi gandit atat de departe ca daca le fac urate, doar pasionatii pana in maduva oaselor le vor mai lua, eliminand cocalarii in slapi?

touringurile/nakedurile arata din ce in ce mai bine parca

Editat de Cosmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt toate absolut superbe, este incredibil ca un astfel de design sa fie la indemana tuturor si nu poate fi decat o mare bucurie. Acum imi este clar, ce imi statea pe limba si nu puteam pronunta, este tot ce inseamna design-ul modelelor Kawasaki. Ma uitam la toate pozele adunate pe prima pagina si nu imi venea sa cred cat de insufletit pare fiece model in parte, par a fi creaturi si nu obiecte. Un soi de hibrid intre masina si creatura. Imi aduc aminte enorm de mult de filmul District 9. Ar fi ideal sa ma si explic (dincolo de vorba 'ceea "gusturile nu se discuta"). Acolo unde celelalte firme producatoare fabrica modele care nu sunt altceva decat un statement pentru modern, agresiv, Kawasaki vine cu niste "chestii" care par a avea viata proprie. Este imposibil sa nu fi remarcat pana acum zx12, zzr1400, dar acest zx10 pare de departe ca fiind cel mai bine conturat catre o asociere cu partea vie a materiei. Prin insasi chestia asta par niste modele inaintea vremurilor lor............

 

 

P.S. Ferice de cei ce au pat in garaj :laugh: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Video ala de prezentare la kawa z1000 este jalnic, nu ar convinge pe nimeni sa cumpere asa ceva este penibil.

 

Ala-i de pe site-ul Kawa USA, pentru americani. Asa ca se intelege. Versiunea euro e mai buna, vezi mai jos (include si clipul promotional). Intrati pe Youtube (click pe clip) daca vreti sa vedeti versiunea HD.

 

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...