Sari la conținut

invitatie la negocieri


atillas
 Share

Postări Recomandate

va invit in weekendul 24-25 octombrie la rm. valcea ptr o mica intrunire in care sa discutam in principiu un regulament de organizare a curselor sau intalnirilor prietenesti,sa vedem ce putem imbunatati/imprumuta/copia unii de la altii..

 

aceasta invitatie se adreseaza in special organizatorilor gen:deva,sibiu,buzau,bacau,bucuresti etc etc

 

sosirea in rm valcea trebuie ori de vineri seara ori de sambata dimineata,urmeaza o tura de enduro de vreo 4-6 ore si in jur de orele 18 ne strangem la o masa rotunda,de fapt un gratar si o cana de vin la care vom discuta motivul vizitei.ptr ca ionut s-a oferit sa stranga chiar el organizatorii il rog pe aceasta cale sa anunte el si pe cei pe care nu ii cunosc personal..pana acum am vorbit la buzau,gheorghieni,sibiu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ptr ca ionut s-a oferit sa stranga chiar el organizatorii il rog pe aceasta cale sa anunte el si pe cei pe care nu ii cunosc personal..pana acum am vorbit la buzau,gheorghieni,sibiu..

 

da, dar frumos si democratic este sa vorbim cu ei si sa gasim inatai o data convenabila pt toata lumea. Eu ziceam de sf lui noiembrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam sa nu se faca prea frig ptr enduro si ptr stat afara seara..asa a fost si anult trecut:ala e plecat,alalat nu poate sapt viitoare..si se alege praful iara..daca este imposibil ptr. data propusa de mine hai sa ne sunam sa vedem cand aveti toti liber intr-o sambata..

 

PS ionute pe tine nu te invitam ca faci urat la bautura si nu ai nici voce.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va invit in weekendul 24-25 octombrie la rm. valcea ptr o mica intrunire in care sa discutam in principiu un regulament de organizare a curselor sau intalnirilor prietenesti,sa vedem ce putem imbunatati/imprumuta/copia unii de la altii..

 

aceasta invitatie se adreseaza in special organizatorilor gen:deva,sibiu,buzau,bacau,bucuresti etc etc

 

sosirea in rm valcea trebuie ori de vineri seara ori de sambata dimineata,urmeaza o tura de enduro de vreo 4-6 ore si in jur de orele 18 ne strangem la o masa rotunda,de fapt un gratar si o cana de vin la care vom discuta motivul vizitei.ptr ca ionut s-a oferit sa stranga chiar el organizatorii il rog pe aceasta cale sa anunte el si pe cei pe care nu ii cunosc personal..pana acum am vorbit la buzau,gheorghieni,sibiu..

fara federatie nu merge baieti calmati va o sa vedeti!cit de putin,trebuie bagata in carti.in nici o tara fara federatie nu exista curse!!regulament exista dar nu este respectat de nimeni,inca.cind mergi la o cursa trebuie sa sti regulile de acasa.sa fie salvare oameni pe traseu ptr interventii parc ferme unde nu se fura motare sau daca se fura sa se raspunda sa fie asigurare sa i se plateasca motorul pagubitului nu ups sa furat motorul din parc si scuze peste scuze.orice gasca de enduristi fac curse fara nici un standard vi 500 km si isi bate joc de tine.aaa o priteneasca fara cronometru si podium e ok.dar cursa nu cred.eu teo pot face o cursa miine cu inca trei prieteni la paducel monteoru am trasee si gata va m luat bani.cine ma trage la raspundere?oare indeplinesc standardele minime de siguranta ale concurentilor ale motoarelor. UN CLUB MARE SI PUTERNIC NU EXISTA FARA FEDERATIE CE SPORT MAI ESTE FARA???UNDE?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va invit in weekendul 24-25 octombrie la rm. valcea ptr o mica intrunire in care sa discutam in principiu un regulament de organizare a curselor sau intalnirilor prietenesti,sa vedem ce putem imbunatati/imprumuta/copia unii de la altii..

 

aceasta invitatie se adreseaza in special organizatorilor gen:deva,sibiu,buzau,bacau,bucuresti etc etc

 

sosirea in rm valcea trebuie ori de vineri seara ori de sambata dimineata,urmeaza o tura de enduro de vreo 4-6 ore si in jur de orele 18 ne strangem la o masa rotunda,de fapt un gratar si o cana de vin la care vom discuta motivul vizitei.ptr ca ionut s-a oferit sa stranga chiar el organizatorii il rog pe aceasta cale sa anunte el si pe cei pe care nu ii cunosc personal..pana acum am vorbit la buzau,gheorghieni,sibiu..

Eu zic ca trebuie sa fie fiecare dintre cei care se duc la negocieri cu mare bagare de seama s-au mai vazut cazuri ......

Urmariti cu atentie materialul urmator si apoi tregeti concluziile!

http://www.youtube.com/watch?v=ymoGJsaSS6c

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai Teo, ai scris 5 randuri juma'te, ai inebunit? :)

Relax. Lucrurile sunt mai gri in realitate, nu alb si negru. O sa-ti povestesc inca o varianta vineri seara la o bere.

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scris clar "CURSELOR SAU INTALNIRILOR PRIETENESTI"asa ca va rog nu mai cititi printre randuri,,teo daca ai ceva de spus ,te asteptam cu placere la valcea sa discutam..ca sa inteleaga toata lumea despre ce este vorba in problema,dorim sa facem o intalnire in care sa discutam conditiile minime necesare ca o cursa sa se poata desfasura in siguranta(salvare/recuperare din traseu,parc rece/regulament de desfasurare a intrunirii etc)..deoarece numarul de participanti creste de la an la an mi se pare impetuos necesar sa hotaram ptr siguranta noastra ce este de facut la o prieteneasca..mana sau motorul se rupe exact la fel si la curse federale si la prietenesti..bineinteles vom pune umarul si la o etapa de CN la organizare..

 

ASA CA ORICINE VREA SA SE DEA LA VALCEA SI SA POVESTEASCA SEARA CU PRIETENII DESPRE TREABA ASTA ESTE BINEVENIT.. vom desfasura in paralel si inchiderea noastra de sezon enduro(si deschiderea celui de iarna)

 

cazarea va fi in statiunea baile olanesti iar discutiile in functie de nr de participanti stabilim ad-hoc unde ne bagam,in ceea ce priveste traseul,veniti cu gume noi ca de restul ne ocupam noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scris clar "CURSELOR SAU INTALNIRILOR PRIETENESTI"asa ca va rog nu mai cititi printre randuri,,teo daca ai ceva de spus ,te asteptam cu placere la valcea sa discutam..ca sa inteleaga toata lumea despre ce este vorba in problema,dorim sa facem o intalnire in care sa discutam conditiile minime necesare ca o cursa sa se poata desfasura in siguranta(salvare/recuperare din traseu,parc rece/regulament de desfasurare a intrunirii etc)..deoarece numarul de participanti creste de la an la an mi se pare impetuos necesar sa hotaram ptr siguranta noastra ce este de facut la o prieteneasca..mana sau motorul se rupe exact la fel si la curse federale si la prietenesti..bineinteles vom pune umarul si la o etapa de CN la organizare..

 

ASA CA ORICINE VREA SA SE DEA LA VALCEA SI SA POVESTEASCA SEARA CU PRIETENII DESPRE TREABA ASTA ESTE BINEVENIT.. vom desfasura in paralel si inchiderea noastra de sezon enduro(si deschiderea celui de iarna)

 

cazarea va fi in statiunea baile olanesti iar discutiile in functie de nr de participanti stabilim ad-hoc unde ne bagam,in ceea ce priveste traseul,veniti cu gume noi ca de restul ne ocupam noi.

korect.am inteles!daca o sa fie bine o sa fie ptr toti.ideea este ca o cursa sa aiba standarde minime!si un regulament unic ptr toti.sa stie omu unde se duce si care e treaba.multam si scuze de am suparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

korect.am inteles!daca o sa fie bine o sa fie ptr toti.ideea este ca o cursa sa aiba standarde minime!si un regulament unic ptr toti.sa stie omu unde se duce si care e treaba.multam si scuze de am suparat.

nu teo nu ai suparat si ma bucur ca ai pus problema asa fiindca acum stie toata lumea ce vrem sa facem..deci,va astept pe toti doritorii cu propuneri si cu idei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teo are perfecta dreptate

attilas a avut o initiativa foarte buna,

ble led a ridicat si el niste intrebari legate de "standard de productie"

concluzia :acest topic e foarte productiv

am discutat cu stefan si i-am explcat ca ma voi duce cu siguranta in 2 conditii

1) infiintarea in campionat paralel cu campionatul "enduro clasic" sub egida FRM

2) organizarea pentru anul viitor 4 sau 5 etape de "enduro clasic"

daca aceste 2 conditii sunt indeplinite si admise de cei care participa la discutii puteti sa va bazati pe prezenta mea

in acst caz ar trebui sa fixam "ordinea zilei" .De exmplu:

1) denumirea noului campionat

2)regulamentul (am conceput un preregulamen ,bazat pe regulamentul FIM Enduro)pe care il pot transmite tuturor celor interesati Bineinteles ca acest regulament are nevoie sa fie prefectionat si aceptat de catre cei interesati!

3)Standard de productie

4)astept propunerile voastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca trebuie sa fie fiecare dintre cei care se duc la negocieri cu mare bagare de seama s-au mai vazut cazuri ......

Urmariti cu atentie materialul urmator si apoi tregeti concluziile!

http://www.youtube.com/watch?v=ymoGJsaSS6c

Super tare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daca vrei te declar blackwoo4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daca vrei te declar blackwoo4

Multumesc :))

Mesaj completat

Eu zic ca trebuie sa fie fiecare dintre cei care se duc la negocieri cu mare bagare de seama s-au mai vazut cazuri ......

Urmariti cu atentie materialul urmator si apoi tregeti concluziile!

http://www.youtube.com/watch?v=ymoGJsaSS6c

Foarete interesant este la minutul 3.05(periculos)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea totusi sa iasa o chestie faina,de aceea o sa vedem daca vremea tine cu noi ca sa ne putem da cat de cat ..ptr ca se anunta multi participanti la "consfatuire" si la enduro,va rog anuntati-va intentia de a participa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am discutat cu stefan si i-am explcat ca ma voi duce cu siguranta in 2 conditii

1) infiintarea in campionat paralel cu campionatul "enduro clasic" sub egida FRM

 

 

Nu am inteles foarte bine: doriti organizarea unui campionat paralel cu cel F.R.M., dar care sa fie tot sub tutela F.R.M.? Care este cistigul?

 

 

 

Referitor la federatie, mai enunt o data nelamurirea mai veche. Am auzit mai multe voci nemultumite de felul in care decurg cursele F.R.M. (punctaje, clasamente etc.) si de faptul ca federatia doar cere, fara a oferi nimic. In ce priveste accidentarile, am aflat, la un moment dat, ca unui accidentat la Romaniacs nu i s-a decontat spitalizarea, desi avea asigurare incheiata prin F.R.M.... Cum este pina la urma? Pen' ce zic unii ca trebuie musai F.R.M. la concursuri? Sau daca F.R.M. are nevoie de cluburi, sau oameni, ca sa obtina de la stat fonduri , ori legi care sa ajute la organizarea de concursuri mai corecte, mai multe, cu premii decente, de ce nu zice nimic?

In continuare sint foarte nedumerit de ce pilotii nostri, cu rezutate demne de luat in seama in raliurile internationale, nu apar absolut deloc in cursele interne... Ce au aia diferit de ce-i la noi si de ce la noi nu se schimba ceva, ca sa fie mai aproape de aia?

Poate unii ma considera endurist, sau motociclist de net, dar tot vreau sa stiu. Nu cred ca-i bine sa se scalde niste chestiuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles foarte bine: doriti organizarea unui campionat paralel cu cel F.R.M., dar care sa fie tot sub tutela F.R.M.? Care este cistigul?

 

 

 

Referitor la federatie, mai enunt o data nelamurirea mai veche. Am auzit mai multe voci nemultumite de felul in care decurg cursele F.R.M. (punctaje, clasamente etc.) si de faptul ca federatia doar cere, fara a oferi nimic. In ce priveste accidentarile, am aflat, la un moment dat, ca unui accidentat la Romaniacs nu i s-a decontat spitalizarea, desi avea asigurare incheiata prin F.R.M.... Cum este pina la urma? Pen' ce zic unii ca trebuie musai F.R.M. la concursuri? Sau daca F.R.M. are nevoie de cluburi, sau oameni, ca sa obtina de la stat fonduri , ori legi care sa ajute la organizarea de concursuri mai corecte, mai multe, cu premii decente, de ce nu zice nimic?

In continuare sint foarte nedumerit de ce pilotii nostri, cu rezutate demne de luat in seama in raliurile internationale, nu apar absolut deloc in cursele interne... Ce au aia diferit de ce-i la noi si de ce la noi nu se schimba ceva, ca sa fie mai aproape de aia?

Poate unii ma considera endurist, sau motociclist de net, dar tot vreau sa stiu. Nu cred ca-i bine sa se scalde niste chestiuni.

am hotarat sa ne intalnim tocmai ca sa discutam situatii de genul asta..in situatia in care se anunta ploi si frig invitatia ramane valabila mai putin tura de enduro..repet cine doreste sa isi expuna punctul de vedere asa cum o face cristi(lupu sui)este binevenit la discutie.. ideea este ca nu am primit pana acum nici o confirmare in afara de sibiu si gheorghieni (claudiu si patrick),asa ca..astept provincia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am hotarat sa ne intalnim tocmai ca sa discutam situatii de genul asta..in situatia in care se anunta ploi si frig invitatia ramane valabila mai putin tura de enduro..repet cine doreste sa isi expuna punctul de vedere asa cum o face cristi(lupu sui)este binevenit la discutie.. ideea este ca nu am primit pana acum nici o confirmare in afara de sibiu si gheorghieni (claudiu si patrick),asa ca..astept provincia

as fi venit cu placere dar din pacate se suprapune cu etapa de motocros. am sa incerc sa pun pe o hartie cateva sugestii si le trimit cumva. poate cu Ionut daca merge.

succes,

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu ajung. eu am avut o initiativa pentru sfarsitul lui noiembrie, dar daca oamenii se grabesc ...

ok..ca sa fie bine modificam data,ca sa poata ajunge toata lumea..ma gandesc ca in noiembrie o sa fie destul de frig ca sa ne putem strange toti la o discutie..deci ptr saptamana viitoare suspendam intalnirea..

 

oricum astept o propunere concreta ptr luna noiembrie(va rog tineti cont ca la sfarsitul lui noiembrie nu pot(28-29 nov),si trebuie totusi sa aflu din timp sa gasesc o sala de conferinte adecvata sa poata intra toata lumea..asa ca puneti pe hartie si ganditi-va ce doriti si mai ales CUM doriti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va sugerez sa luati in calcul parerea tineretului care practica enduro in Romania, eventual sa puteti invita cativa tineri care isi pot exprima opinia in legatura cu decizia pe care doriti s-o luati. Numai bine :cheers:

Editat de Narko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va sugerez sa luati in calcul parerea tineretului care practica enduro in Romania

 

pai crezi ca tu astepti acelasi lucru de la un concurs ca si Marci Szilvester, Sorina, Paul de la Sibiu, Alex, Costin si Amidon de la Valcea, Alex de la Pitesti, Cata Bocirnea sau Mani? Ca toti sunt tineri. Formularea "parerea tineretului" e buna doar in politica; pentru ca in practica e goala si lipsita de substanta. Sunt tineri si tineri, cu ambitii mari sau mici, cu bugete mari sau mici, incepatori sau foarte avansati.

Daca vrei sa ajuti, scrie ce ti-ai dori tu, tanar endurist, de la un concurs de enduro. Dar trebuie sa fie concret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai crezi ca tu astepti acelasi lucru de la un concurs ca si Marci Szilvester, Sorina, Paul de la Sibiu, Alex, Costin si Amidon de la Valcea, Alex de la Pitesti, Cata Bocirnea sau Mani? Ca toti sunt tineri. Formularea "parerea tineretului" e buna doar in politica; pentru ca in practica e goala si lipsita de substanta. Sunt tineri si tineri, cu ambitii mari sau mici, cu bugete mari sau mici, incepatori sau foarte avansati.

Daca vrei sa ajuti, scrie ce ti-ai dori tu, tanar endurist, de la un concurs de enduro. Dar trebuie sa fie concret.

Exista posibilitatea spre surprinderea multora sa-mi doresc sa astept acealsi lucru de la un concurs la fel ca persoanele enumerate mai sus de tine, am ambitii mari. Si "parerea tineretului" in politica, mai exact in practica e lipsita de substanta si goala, pentru ca in politica domina coruptia...interesul financiar, lucru la care n-ar trebui sa ajungem in lumea enduro din Romania, nu ? Practic ne leaga o pasiune pe care o impartasim toti, nu un cont bancar cu cat mai multe cifre. :cheers:

Editat de Narko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...