Sari la conținut

Bmw K1200gt


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

Am luat pina la urma noul K1200GT. O sa fie la SMAEB, m-arugat Bavaria s-o imprumut pt expozitie, nu le-a sosit inca una. Este cea mai OK moto pe care am avut-o pina acum. Poti merge 8-10 ore si nu ai nimic. Nici nu am unde sa ma duc, trebuie sa ies din tara. Motorul trage bine si liniar, suspensia ESA, directia si manevrabilitatea sun exceptionale. Are doua valize laterale standard, le-am scos si am pus topcase-ul mic care este foarte bun, nu vibreaza la nici o viteza. Nu i-am gasit bube pina acum, sa vedem pe parcurs, am numai 3000km cu ea. Am reusit sa ating roata fata intr-o groapa, se vede in foto 2, astea se pot indrepta sau adio 700EU? E foarte putin, nu bate si nu pierde aer.

 

k25oj.jpg

 

k16zr.jpg

 

k30ax.jpg

Editat de net
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit un tourer BMW din noua generatie care nu este hidos, ba chiar frumos! :ok:

 

Sa-l stapanesti sanatos si sa amprentezi toata Europa (si restul lumii, daca vrei) cu cauciucurile lui! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un BMW din noua serie K... sa vedem daca se ridica la inaltimea stachetei ridicate de predecesori, ca de aratat arata bine rau :ok:

 

Roata fata se poate duce la "roluit" la un service care are o masinarie speciala pentru asa ceva. Cred ca la Sama in Pipera au una, sau macar te pot indruma catre un loc potrivit. Don't worry, there's no sugar, it's only Romania! :moto:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta de motocicleta... s-o stapanesti sanatos!

Cum mai intreba cineva, cum e in oras?

 

Didis

 

e ok dar e clar ca nu e de oras. motorul e de vitezana, pozitia intre una de oras si una de viteza. se poate regla, saua are doua trepte, ghidonul vreo 3. daca pui saua jos si ghidonul sus stai la fel ca pe rt-ul de politie si nu e problema, mai putin motorul care e cam nevropat. cum eu nu umblu in oras am pus saua sus si ghidonul nitel mai jos.

Editat de net
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pare de vis... felicitari inca o data, abia astept sa o vad la Smaeb!

 

Btw - casca este cumva System 5? Daca da, cum e la drum? As vrea sa-mi cumpar si eu una (de, sa se asorteze cu motocicleta) si eram curios daca AutoBavaria aduce asa ceva si la ce pret (macar sa ma pregatesc psihologic).

 

Didis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pare de vis... felicitari inca o data, abia astept sa o vad la Smaeb!

 

Btw - casca este cumva System 5? Daca da, cum e la drum? As vrea sa-mi cumpar si eu una (de, sa se asorteze cu motocicleta) si eram curios daca AutoBavaria aduce asa ceva si la ce pret (macar sa ma pregatesc psihologic).

 

Didis

 

da casca e system 5 costa 620eu+tva la bavaria (tilharie curata) dar e ff misto. am un sytem 4 de vanzare xxl daca vrei in stare f buna cu 250 eu neagra cu geam negru+clar.

Editat de net
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da casca e system 5 costa 620eu+tva la bavaria (tilharie curata) dar e ff misto. am un sytem 4 de vanzare xxl daca vrei in stare f buna cu 250 eu neagra cu geam negru+clar.

geez... nu se incurca baietii... cred ca trebuie sa-mi revizuiesc bugetul de cheltuieli pentru week-end. Cine stie, poate imi place suficient de mult, mai ales ca zici ca e meseriasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba.

Am shi eu o intrebare.

Cum sta cu racirea in orash? Se incalzeshte ushor motorul?

 

daca te referi la incalzirea initiala pina la temp nominala este f rapida, poti pleca de pe loc imediat, nu se ineaca, e ca la boxer, dai cheie si ai plecat. daca te referi la evacuarea caldurii prin electroventilator e primul motor racit cu apa care nu ma arde la picioare, nici nu stiu pe unde o scoate, nu se simte nimic, se aude doar ventilatorul. are indicator de temperatura pe bord, nu are variatii indiferent de regimul de functionare, sta fix ca la masinile bmw.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bmw mei nu o rabla de dacie.......e clar ca e scula.

ai super motor frate, merita toti banii. pleci cu ea la un drum mai lung de drag.

sa le zici la smaeb sa urce pe ea o bbebelusa ...:")))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bmw mei nu o rabla de dacie.......e clar ca e scula.

ai super motor frate, merita toti banii. pleci cu ea la un drum mai lung de drag.

sa le zici la smaeb sa urce pe ea o bbebelusa ...:")))

Sa nu lashi bebelushele pe motoreta!

S-ar putea duce naibiii termostatul ala bengos de racire al BMW-ului!

:ok: :) :blink:

Motorul e fain!

Asta era din oficiu!

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte frumos. E limuzina pe 2 roti cu toata tehnica de siguranta posibila. Admirabil.

L-am vazut la SMAEB dar erau cam inghesuite iar standul super steril. Desi imi plac italienele, am sfatuit un prieten sa-si ia unul exact ca al tau.

Sa-l stapanesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am luat pina la urma noul K1200GT. O sa fie la SMAEB, m-arugat Bavaria s-o imprumut pt expozitie, nu le-a sosit inca una. Este cea mai OK moto pe care am avut-o pina acum. Poti merge 8-10 ore si nu ai nimic. Nici nu am unde sa ma duc, trebuie sa ies din tara. Motorul trage bine si liniar, suspensia ESA, directia si manevrabilitatea sun exceptionale. Are doua valize laterale standard, le-am scos si am pus topcase-ul mic care este foarte bun, nu vibreaza la nici o viteza. Nu i-am gasit bube pina acum, sa vedem pe parcurs, am numai 3000km cu ea. Am reusit sa ating roata fata intr-o groapa, se vede in foto 2, astea se pot indrepta sau adio 700EU? E foarte putin, nu bate si nu pierde aer.

 

k25oj.jpg

 

k16zr.jpg

 

k30ax.jpg

 

 

cunosc motocicleta ma tentat ceai patit cu roata am patit si eu se -ndreapta dar daca trebuie date discurile jos la indreptare sintem clienti lui dan pentru un nou set de suruburi caci cele vechi odata disfacute nu mai merg nr meu de telefon0722809989

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Felicitari pentu achizitie :P

Am vazut-o si in realitate (la M.Rosu), ce senzatii, nu putem decat sa ne-o imaginam cum este la drum intins :cheers:

 

drumuri bune si reusite B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...