Sari la conținut

Chopperisti-Show Your Tattoos!


sbsmoto
 Share

Postări Recomandate

Vezi ca am impresia ca nu prea stii cu cine stai de taina....Uita-te mai bine la mine-n profil ...Cat despre "duduie"...nu cred ca este un apelativ potrivit..Iar despre monopolizat...esti cam exclusivist se pare..stii tu mai bine despre ce vb......hmm... :huh:

 

 

cred ca nici tu nu stii ce vorbesti....stii bancul cu "broscuta cu gura mare"?

no,m-am uitat in profil-ul tau,trebuia sa vad ceva anume??? :cheers:

tu ai inceput cu apelativele...si da,sunt mai exclusivist.

 

hai ca stricam topicul....aprecierile pe PM.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 365
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Black, eu m-as simti dezamagit ca Pantera nu ne arata locuri interesante - cu tatuaje, sau fara - de pe pielea ei, nu ca posteaza aici. Probabil ca orice vitezist e un choperist refulat, iar vitezistele au ca fantasma secreta tatuajele si imbratisarea de taina cu un motociclist cu par lung pe saua unui 'old school', hehe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Black, eu m-as simti dezamagit ca Pantera nu ne arata locuri interesante - cu tatuaje, sau fara - de pe pielea ei, nu ca posteaza aici. Probabil ca orice vitezist e un choperist refulat, iar vitezistele au ca fantasma secreta tatuajele si imbratisarea de taina cu un motociclist cu par lung pe saua unui 'old school', hehe...

:huh: hai ca ai zis-o fain.... :huh: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intr-adevar te deranjeaza pozele cu tatuajele "noastre", poti incepe sa le stergi (asta inseamna juma' de topic), ca spui ca esti moderator. Btw...vezi ca am mai pus cateva si prin primele pagini...dar se pare ca p-alea nu le-ai vazut..

In locul tau as sterge offtopic-ul asta de rahat pe care l-ai starnit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ma bag si eu in seama, dar nu offtopic :crack:

 

pentru cei care intrebau de tatuajele temporare/semipermanente...ele exista...eu am 2 ..unul este cosmetic..adica am tatuat conturul buzelor :crack:(iar mama mea are tot cosmetic,adica sprancene, contur ochi ,contur buze :rusinica: familie de demente pot spune :crack: ) iar pe omoplatul stang am un mic fluturas...il am de 1 an juma si cica ma tine 3-4 ani...pana acum nu s-a deformat deloc-cum zicea cineva pe la incepututl topicului dar s-a mai decolorat un pic, negru nu s-a transformat in albastru de puscarias dar s-a mai sters putin...din explicatia tipei care mi l-a facut am inteles asa: vopseaua care e folosita la tatuajele permanente e absorbita de piele si de muschi,..pe cand cea pt astfel de tatuaje semi e absorbita doar de cateva straturi de piele care pe durata a 3-4 ani se exfoliaza,ca deee,se regenereaza pielea.(daca am gresit rog pe cei avizati sa ma :crack: pt ca nu ma ocup cu asa ceva :crack: )..nu am vrut permanent pt ca m-as fi plictisit de el dar oricum imi mai fac unul semi tot pe spate dar mai mare

 

genu asta de tatauaje coste ceva bani..eu pe fluturas am dat 100e pt ca e vopseaua aia ff scumpa

 

am rasfoit tot topicul si toate tatuajele sunt superrrr...bravo voua si sa le purtati mandrii

 

explicatia care ti s-a dat e aberanta. daca stii unde locuieste "tipa" care te-a mazgalit si care ti-a vandut vrajelile astea penibile, du-te si da-i foc la casa. ai sa ramai cu fluturasul ala si cu restul pana cand ai sa ramai fara piele in zona respectiva (derma, nu epiderma!) sau pana cand ai sa mori.

asa ca daca iti mai faci unul dar mai mare... spor, bubui de inteligenta.

 

vopsea absorbita de muschi.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

la dentist nu am mai fost niciodata :angryfire: :angryfire: nu am probleme cu dintii...dupa umflatura rosie care se vede dupa fiecare tatuaj cred ca e f mare durerea :(si cred ca depinde si unde ti-l faci nu?

Editat de bidiutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Poate sunt eu nesimtita rau :) , dar pe mine nu m-a durut absolut deloc, desi tatuajele sunt in locuri sensibile, unde teoretic doare. Am 2 tatuaje; primul il aveam de vreo 6 ani, necesita sa fie refacut:

 

Before: post-2166-1209320114_thumb.jpg

 

After: post-2166-1209319898_thumb.jpg

 

Si al doilea: post-2166-1209319919_thumb.jpg

 

Ambele sunt facute de Jeff, il recomand din toata inima :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sunt eu nesimtita rau :) , dar pe mine nu m-a durut absolut deloc, desi tatuajele sunt in locuri sensibile, unde teoretic doare. Am 2 tatuaje; primul il aveam de vreo 6 ani, necesita sa fie refacut:

 

Before: post-2166-1209320114_thumb.jpg

 

After: post-2166-1209319898_thumb.jpg

 

Si al doilea: post-2166-1209319919_thumb.jpg

 

Ambele sunt facute de Jeff, il recomand din toata inima :moto:

Meserie! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sunt eu nesimtita rau :) , dar pe mine nu m-a durut absolut deloc, desi tatuajele sunt in locuri sensibile, unde teoretic doare. Am 2 tatuaje; primul il aveam de vreo 6 ani, necesita sa fie refacut:

 

Before: post-2166-1209320114_thumb.jpg

 

After: post-2166-1209319898_thumb.jpg

 

Si al doilea: post-2166-1209319919_thumb.jpg

 

Ambele sunt facute de Jeff, il recomand din toata inima :what:

RRRR wild thing :moto: :moto:

genial eu vreau 2 steaguri de lupta dacic/roman pe bratze :wave: :blbl: :lol:

pe spate pe ODIN :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
la dentist nu am mai fost niciodata :banana: :kali: nu am probleme cu dintii...dupa umflatura rosie care se vede dupa fiecare tatuaj cred ca e f mare durerea :(si cred ca depinde si unde ti-l faci nu?

nu e chiar deloc dureros, iti spun din propria experientza....am stat 4 ore (la unul din ele) cu bazaitul in urechi si acul pe piele si nimik...dar daca vrei poti afla pe bodydesign.ro de ex., mai multe informatzii....despre locurile mai mult sau mai putzin dureroase, intretzinere etc... :rolleyes:

 

P.S.: daca il vrei, go for it ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu cu ceva inainte si dupa....facute tot de jeff...

sorry jeff dar inca nu am apucat sa le pozez dupa vindecare, arata super....ne vedem dupa ce se mai racoreste putin pentru lupul de care am vorbit

 

 

durerea variaza de la o zona la alta, de la un om la altul

am intalnit oameni care tremurau numai cand vedeau aparatul.....asa ca ....incercati si veti vedea

post-31043-1210178950_thumb.jpg

post-31043-1210179010_thumb.jpg

post-31043-1210179022_thumb.jpg

post-31043-1210179034_thumb.jpg

post-31043-1210179042_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

salut.

 

am o idee pentru un tatuaj. este ceva complex, cu umbre... stiu exact ce vreau, dar problema este ca nu sunt foarte talentat la desen. asa ca poate stie cineva sa ma indrume. caut un artist, desenator, tatuator, sau asa ceva, care sa-mi poata desena ideea...

 

astept orice fel de indiciu. multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Merci Roby!Ma cheama Ovidiu si cu asta ma ocup.Mai atasez unul facut tot de mine pe care cred ca-l stiti!

 

 

daca esti din bucuresti, ma intereseaza si pe mine cam 200 cm patrati de tatuaj (din umar pana in cot luat cu marja de eroare) , eventual in 3 culori. cam la cat ma duce daca e ca bani ? (da mi un pm. )

 

 

p.s.: tatuajul meu se vede in poza de la avatar :grinbandit:

 

daca esti din bucuresti, ma intereseaza si pe mine cam 200 cm patrati de tatuaj (din umar pana in cot luat cu marja de eroare) , eventual in 3 culori. cam la cat ma duce daca e ca bani ? (da mi un pm. )

 

 

p.s.: tatuajul meu se vede in poza de la avatar :blink:

 

 

 

imi cer scuze ca nu am fost atent la locatie . tot ma intereseaza ce te am intrebat ca poate dau o fuga pana acolo . imi place cum lucrezi

Editat de adriandracul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...