Sari la conținut

Un Mic Upgrade


Escu
 Share

Postări Recomandate

An de fabricatie: 1990

Capacitate: 1000 cmc

136 CP

 

De-a dreptul mirifica si mirobolanta. As defini-o ca... un touring cu inima de sportiva. Sunt extaziat, momentan nu am cuvinte sa descriu senzatiile traite calare pe Za Cow.

 

post-5495-1146734153_thumb.jpgpost-5495-1146734162_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am luat-o pe la 7, m-am dus cu ea acasa, apoi pe la 9 am plecat cu Mielu prin oras. N-am ajuns nici macar aproape de tine. Doar pana in Romana unde ne-am intalnit cu DDU, apoi pana la Mielu acasa. De acolo traseu Leoncio (Gara de Nord), regie (norway), Rahova (wolf4mwolf), Berceni (kombat), acasa.

 

Astazi insa... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ai noroc de ea!!

 

Incerc sa nu fiu invidios, si sa ma bucur pt tine... sperand ca intro buna zi, voi ajunge si eu...

La multi , multi , multi km fara probleme!!

 

mi-ai putea zice si cu ce pret ai luat-o?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai Cosmine! :moto: Felicitari!!!

 

Cand ai venit sa cumperi NIprul "meu" n-as fii gandit ca intr-o zii ajungi la un monstru asa mare si..."altfe;"...dar ma bucur de tot (mai ales ca si eu sunt Hondist :) ) si i-ti doresc zeci si sute de mii de kilometri fara nici o problema!

 

traiasca za cow! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

An de fabricatie: 1990

Capacitate: 1000 cmc

136 CP

 

De-a dreptul mirifica si mirobolanta. As defini-o ca... un touring cu inima de sportiva. Sunt extaziat, momentan nu am cuvinte sa descriu senzatiile traite calare pe Za Cow.

 

post-5495-1146734153_thumb.jpgpost-5495-1146734162_thumb.jpg

 

Ca sa nu mai vorbim de felul in care arata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: ...salut! vedeti ca mai e un baiat la ipso pe dn1 care are si el un cbr 1000 f, zic aici ptr ca ,deocamdata nu e forumist....mi-se pare mie sau a fost la smaeb motorul tau ?...nice!...am facut si eu o data un drum de vreo 200km cu un cbr de 1000 ,si mi-a placut elasticitatea si suspensiile ei,practic am jonglat acul vitezometrului cu a 5-a si a6-a intre 120 si 180,cu niste reprize fulminante :ok: dar merge fara probleme si cu 55-60 cu a5-a in oras :) , un pic cam grea in oras dar, de e un sport turing!.... :moto:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: ...salut! vedeti ca mai e un baiat la ipso pe dn1 care are si el un cbr 1000 f, zic aici ptr ca ,deocamdata nu e forumist....mi-se pare mie sau a fost la smaeb motorul tau ?...nice!...am facut si eu o data un drum de vreo 200km cu un cbr de 1000 ,si mi-a placut elasticitatea si suspensiile ei,practic am jonglat acul vitezometrului cu a 5-a si a6-a intre 120 si 180,cu niste reprize fulminante :blink: dar merge fara probleme si cu 55-60 cu a5-a in oras :lol: , un pic cam grea in oras dar, de e un sport turing!.... B)

Da, am fost sambata si duminica pe la SMAEB cu el. 120 e cam viteza de a3a, nu de a5a sau a6a. Reprizele sunt fantastice, intr-adevar. La 55-60 intr-a 5a ii distrugi motorul in timp record. Ar insemna mers subturat, ungere canci... Desi mare si cu aspect greoi, este incredibil de manevrabila atat la viteze mari cat si la viteze mici.

 

Nu e cam mica de tine?!? :lol:

Ba da, ma cam dor oasele ca stau nitel chircit pe ea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...VREAM SA-TI SPUN CA SUPORTA IN UNELE CAZURI SI ASEMENEA RULAJ FARA PREA MARI PROBLEME,NORMAL NICI EU NU AM MERS ASA CU EA ,M-AM BUCURAT DE FIECARE TREAPTA A CUTIEI DE VITEZE ,MAI ALES SA-O STORC DE LA A2-A ,A3-A SI-A 4-A SCIMBATE NUMAI IN 8-10.000 DE TURE ,DAR CAM CONSUMA... B) ,ORICUM SA-TE BUCURI DE EA! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatos ! Super tare motoreta...Am carat-o si io un pic pe DNu...mama...Mercedes...nici nu iti dai seama cand ai 200...foarte comfortabila la drum lung... n-ai nici o treba...gaz in curbe da-i maxim...k n-are un' sa plece...marfa rau...un pic cam greutza pt oras , dar te obisnuiesti...B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca! B)

 

Ce nume o sa-i pui? Sau organizezi concurs de botez sa vina lumea cu idei? :blink:

 

Inca o data: sa o stapanesti sanatos si sa te poarte peste tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...